46641
  • bon
    #36009
    Én kompatibilitási problémával már évek óta nem találkoztam (már Vista-ból is használta 64bit-es változatott). 4Gb ram esetén kell a 64bit, különben csak dísznek van a gépedben a memóriád egy része.
  • morcosqtya
    #36008
    Köszönöm!
    De ugye nem kell minden egyes commander indításkor rendszergazdaként futtatni? Mivel az oldalsávban van, csak katt rá, ott nincs ilyen opció...
    Gondolom valahol be lehet ezt állítani, hogy az adott progi (commander főleg) alapból rendszergazdai jogosultságokkal induljon (bárhonnan indítom el).
    Hol?
  • bon
    #36007
    Vezérlőpult\Windows tűzfal\Programok vagy szolgálatások átengedése a Windows tűzfalon.
  • DIESEL DOG #36006
    Sziasztok!

    Lenne néhány felmerülő kérdésem a Win7 64 bites verziójával kapcsolatban... meg úgy általában magáról a 32-es és 64-es Windowsról is.
    Átböngésztem nem kevés szakirodalmat, google-ben keresgéltem, olvasgattam sok hazai és külföldi fórumot, cikket, írást a 32-es és 64-es Windowsokról. Igazából azt értem el hogy most még jobban összekuszálódtak a gondolataim.
    Lényeg a lényeg, hogy megfordult a fejemben az a gondolat hogy váltok 32-esről 64-es Windows operációs rendszerre, mivel 4096Mb RAM-al rendelkezem és 2048Mb grafikus memóriával, és a CPU-m is 64 bites. Összességében a rendszerem 100%-ban támogatja a 64-es op.rendszert.

    Na most azzal tisztában vagyok a 64 bites Windows képes jóval több mint 4Gb RAM memóriát kezelni, és egyesek szerint sokkal gyorsabb is mint a 32 bites "kistesója". Viszont mások szerint sok a probléma a 64-es op. rendszerekkel mert sok a kompatibilitási probléma, sok egyéb más dolog nem működik megfelelően vagy egyáltalán nem is működik. Tehát írnak róla hideget s meleget egyaránt.
    Szeretném ha segítenétek eloszlatni a kételyeimet, meg jó volna ha kapnék egy egyenes lényegre törő választ. Beszéltem több ismerősömmel is valaki azt mondja hogy megérné váltanom, mások marasztalnak a 32-es mellet, én meg mostmár kissé értetlenül állok a dolog előtt.
  • [HUN]FaTaL
    #36005
    Mindig így volt, futtasd rendszergazdaként a programot, ha oda akarsz írni, a telepítők is ezt teszik.

    Ha nem szedsz össze kártevőt és tudod mi micsoda, akkor ki lehet kapcsolni.

    #36003: Blokkold a tűzfalnál.
  • aate
    #36004
    Ha nincs az engedélyezett programok között akkor passz..Én nem a win 7 tűzfalat használom.Esetleg a Tűzfal beállítása > speciális beállításoknál hozzál létre szabályt.
  • mikiking
    #36003
    Sziasztok,hogy kell letintani egy programot,hogy a tüzfalon ne tudjon átmenni ?? a lényeg az hogy ne tudjon a nethez kapcsolódni ( Folder lock egyébként ) A tüzfalon a kivételekhez nincs hozzáadva,mégis csatlakozik a nethez. Ötlet ??? Valahogy blokkolni lehet valahogyan ???? Köszi
  • morcosqtya
    #36002
    Nagyon köszönöm!
    A HDD-t megtalálta.
    Megoldva, már csak a másik vár orvoslásra:

    Ez az UAC dolog mindig is így volt?
    Tehát gyökérbe nem engedett soha menteni?
    Program files-ba nem enged menteni (????) egyik mappába sem.
    (de bármely más C-n lévő mappába enged)
    Telepíteni akkor miért enged???
    Avagy commanderrel bemásolni..
    Nem igazán világos.

    Ez mindig is így volt??

    UAC-t melyik szinten érdemes használni??
    Veszélyes teljesen levenni??
    Ha valami kedves kis dolog települni szeretne....
    Mit javasolsz?
  • [HUN]FaTaL
    #36001
    Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés -> Lemezkezelő -> Jobb click a kérdéses partíción -> Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása -> Adj neki betűjelet


    Bekapcsolt UACcal pedig nincs jogod a c gyökérkönyvtárba irogatni csak rendszergazdaként futtatott alkalmazásból.
  • morcosqtya
    #36000
    Szép estet!

    Friss win7 install. = péntek esti ideg

    2 HDD bent van, egyiket (install után) nem látja. (ez is érdekelne miért nem... BIOS-ból sem tudtam megoldani, nem tudom mit kellene állítani és mire.. pedig auto detect látja a másik HDD-t is, és win telepítéskor is észlelte)

    Sebaj, a másikra mint C:-re feltelepült egyetlen partícióra.

    Gondjaim:
    Mentenék képet (vagy bármit) a netről, de a c:-t mint meghajtót fel sem ajánlja csak a rendszergazdai jogosultsággal megáldott alap felhasználói fiók tartalmát. C:-re nem enged menteni..

    kb 7x raktam már fel win7-et erre a gépre, ez az első, hogy ezt csinálja.
    Ez miért van???
  • aate
    #35999
    A Windows frissítései meg hivatkoznak a hiba okára.
  • aate
    #35998
    Indítsd el a frissítés újra. Ha régebbiek és a defender frissítése, akkor ne foglalkozz vele ha jött azóta újabb frissítés hozzá.
  • Wreck86
    #35997
    Sziasztok! Néztem a frissítéseket és vannak köztük olyanok, amik sikertelenek. Azokat lehet valahogy újrafrissíteni?
  • bon
    #35996
    Ne Basic és ne N-es váltoazt legyen, hanem Home Premium SP1
  • aate
    #35995
    Windows 7 Home Premium x 86 kell neked.
  • aate
    #35994
    Fujitsu-Siemens Amilo Li 1705-ra inkább 32 Bit!
  • DONGUBA
    #35993
    Windows 7 Home Basic N SP1 x86 HUN
    ez jo nekem?
  • bon
    #35992
    4gb vagy több memória esetén 64bit.
  • DONGUBA
    #35991
    hali es x64 v x86?:D
  • kozako
    #35990
    aha.értem.kösz a tanácsot majd megpróbálom
  • [HUN]FaTaL
    #35989
    floppyt tiltsd biosban
  • bon
    #35988
    Várj türelemmel mert egyes gépen várni kell, hogy megjelenjen az ablak, de a floppy meghajtó tiltását is meglehet próbálni, ha még nem lenne tiltva.
  • bon
    #35987
    Home Premium, Esetleg Professional.
  • mikiking
    #35986
    Sziasztok,hogy kell letintani egy programot,hogy a tüzfalon ne tudjon átmenni ?? a lényeg az hogy ne tudjon a nethez kapcsolódni ( Folder lock egyébként ) A tüzfalon a kivételekhez nincs hozzáadva,mégis csatlakozik a nethez. Ötlet ??? Valahogy blokkolni lehet ??
  • DONGUBA
    #35985
    szia erre a lapira melyik win7-et rakjam fel?
  • kozako
    #35984
    hellósztok.újraraknám a windows 7-et és amikor betölt meg minden akkor a win7-es háttérben amikor nbyelvet kéne választani nemhoz elő semmilyen ablakot....home premiumnál is és ultimate-nél is ezvan :S milehet a baj
  • aate
    #35983
    90 %-ban igen. ha meg nem akkor majd keresel hozzá drivert a gyártó oldalán. esetleg kamera ,hangkártya, touch pad szokott probléma lenni.De vga drivert (frissebbet) a gyártó oldaláról érdemes felrakni.
  • DONGUBA
    #35982
    Koszi mar kesz is...csak a kerdes hogy a win7 feismerivajon a gepben levo cuccokat meg a wifit automatikusan?
  • aate
    #35981
    Partíció átméretezése Windows XP alatt> Link
  • aate
    #35980
    particio-mentese-ingyen-es-gyorsan
  • bon
    #35979
    Nem tudom leírni, mert fejből nem emlékszem a partíciónálás műveletére, csak ha látnám akkor tudnám, De ha letudod menteni a cuccaidat másik winyóra akkor a Windows 7 telepítője és képes a partíciók törlésére és újra létrehozására. Töröltetsz a telepítővel minden partíciót, majd újra létrehozatod vele 40 és egyéb méretben.
  • DONGUBA
    #35978
    Koszi.....leirnad hogy hogy csinaljam?Bocs de annyira nem vagom nem akarom elkurni
  • bon
    #35977
    Paragon Particion Manager programmal, de mint írtam biztonsági mentés ajánlott csinálni, mert hiba előfordulhat és akkor teljes adatvesztésed lehet.
  • DONGUBA
    #35976
    Csak kene csinalnom tobb helyet a c-n mi?Mer 12 giga keeves neki.....csak hogy hogy meg is maradjon a d-n a cuccaim?:D
  • aate
    #35975
    Ez alapján jó, a programokból meg frissebb verzió kell.
  • aate
    #35974
    Futnia kell. Hangkártya drivert ha nem találsz, akkor vista driver kompatibilis módban.
  • DONGUBA
    #35973
    itt az eleje meg a vege:)))

  • MerlinW
    #35972
    Nem. Max külön programmal.
  • DONGUBA
    #35971
    Amilo Li 1705
  • Noodlee
    #35970
    A mini alkalmazások beállíthatók úgy, hogy átlátszók legyenek, majdnem láthatatlanok. Megoldható ez az ikonokkal is valahogy?