46641
  • MerlinW
    #36089
    Nem fogod elhinni, de az SMTP és POP protokolok már 20 éve működnek mindennel ami levelezéssel kapcsolatos:)
  • morcosqtya
    #36088
    Nagy nehezen megoldottam Outlook-ban, pop3 protokollal, ahogy ajánlottad!
    Talán most működik...
    Köszönöm a segítségedet!

    (érdekes módon még 2003-as outlook-kal is működik a dolog, a POP3 is valóban képes törölni a szerveren, ennek ellenére mindenhol az IMAP-et erőltetik arra hivatkozva, hogy több szolgáltatást nyújt. Nekem elég ennyi amit az Outlook tud, nincs igazán szükségem másra (vagy csak még nem tudok róla) :-) )

    Még egyszer köszi!
  • MerlinW
    #36087
    A vevőegység pontos típusára lenne szükségünk.
  • lokika28
    #36086
    Hali win7es gépre feltelepítettem egy Tp-link router wifi vevő egységét azonban csak vista driver volt hozzá win7est nemcsináltak viszont mióta feltelepítettem elég gyakran kékhalálba futok nincs vmi ötletetek a megoldására sajna új routert mostanság nemtudok venni és falatsem furnám szét:S előre is köszi
  • [HUN]FaTaL
    #36085
    Nem azt mondtam, hogy nem lehet megoldani, Outlookban is be lehet állítani, de ha így akarod akkor mi a ráknak IMAP? Pont ez lenne a lényege az IMAPnak.
  • Jakuza001
    #36084
    Naaa, hasznalj poprayt es meglatod, hogy siman ugy is torolheted, hogy kiszolgalon marad vagy egy az egyben torlod a levelet letoltes utan.

    De rendes levelezoprogramot kell hasznalni, mint pl a The bat! azzal is meglehet oldani.

  • [HUN]FaTaL
    #36083
    "törölheti és rendszerezheti az üzeneteket közvetlenül az e‑mail kiszolgálón"

    Tehát közvetlenül vagy kapcsolódva. Attól, hogy letöltöd nem fog törlődni a kiszolgálóról, pont ez a lényege, használj POP3at.
  • Noodlee
    #36082
    Első ránézésre ez az, amit kerestem, köszönöm :)
    Majd otthon kipróbálom.
  • Tetsuo
    #36081
    Birom ezt a kioktato es szemelyeskedo stilust, tipikus sg user. Ezert imadok idejarni. :)

    Neked is van egy jotanacs: Olvasd el a hozzaszolast mielott valaszolsz ra. ;)
  • morcosqtya
    #36080
    Itt nem ezt írják...

    "POP3-kiszolgálók. A legtöbb e‑mail szolgáltatás és internetszolgáltató ezt a típusú kiszolgálót használja, különösen a személyes e‑mail fiókokhoz. Az ilyen típusú kiszolgálók megőrzik a beérkezett e‑mail üzeneteket az új e‑mailek kereséséig, amikor azok átkerülnek a felhasználó számítógépére. Az üzenetek az e‑mailek beérkezésének ellenőrzése után általában törlődnek a kiszolgálóról.

    IMAP-kiszolgálók. Az ilyen típusú kiszolgálók lehetővé teszik, hogy a számítógépére való letöltés nélkül dolgozzon az e‑mailekkel. Előnézheti, törölheti és rendszerezheti az üzeneteket közvetlenül az e‑mail kiszolgálón. A másolatok addig tárolódnak ott, míg a törlésük mellett nem dönt. Az IMAP a legelterjedtebb e‑mail fiók az üzleti levelezéshez.
    "
  • MerlinW
    #36079
    Ha el akarod tárolni az ablakbeállításokat:
    explorer-ben (intéző), bal ALT, tools, folder options, view, apply to folders.

    Jótanácsok: előbb tanuljuk meg használni az eszközt, és csak utána fikázzuk.
    Amit pedig a hibajavításokról írtál, azt ne nagyon emlegesd mások előtt, mert nagyon butának fognak nézni.
  • [HUN]FaTaL
    #36078
    Ez így pontatlan, szóval egészen addig nem törlődik amíg te ki nem törlöd.
  • [HUN]FaTaL
    #36077
    "NINCS EGYSZERŰEN egy normális program ami IMAP protokollal képes TÖRÖLNI is a leveleket a szerverről?????"

    Az IMAPnak pont az a lényege, hogy NEM törlődik a levél a szerverről. Ha ezt szeretnéd, használj POP3at.
  • morcosqtya
    #36076
    Nem mellesleg Outlook-kal sem megy, ott sem szinkronizál, azaz csak letölt a szerverről de nem törli..
    NINCS EGYSZERŰEN egy normális program ami IMAP protokollal képes TÖRÖLNI is a leveleket a szerverről?????
  • morcosqtya
    #36075
    Ez nem vígasztal sajnos.
    Eddig ment.
    Váltottam win7 64bit professional-re, most már nem megy.
  • Balumann
    #36074
    (ő és nemmellesleg kb. 4 éve használom, és e területen nem változott semmit :D )
  • Balumann
    #36073
    Ez Mozilla Thunderbird , nem Live Mail (és nem is live -es postafiókkal)! :D (ráadásul a legújabb, és winxp és debian alatt is használom, tehát nagyon más nem lehet! :| ).
    Próbáltam én is rákeresni az IMAP -ra, mindenhol azt írják, hogy lehet pop3 vagy imap -al is, de imap -ról így semmi info.
  • morcosqtya
    #36072
    Úgy tűnik nem ugyanaz a verzióm van, mint neked, nálam ilyen beállítások baromira nincsenek és más a felület is... :((((
  • Balumann
    #36071
    Pop3 esetén is tudja törölni a leveleket, Thunderbird alapbeállítása pl. eleve az volt, hogy a levelek letöltésekor törlölte a leveleket. De beállítható, hogy csak akkor törölje kiszolgálóról is, amikor a programon belül (tehát a gépről) is törlöm.


    Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, és lehet IMAP -al is használni, ezt sajnos nem tudom. Én úgy tudtam, hogy vagy ez, vagy az.
  • morcosqtya
    #36070
    Lennie kell IMAP-nek is, mivel eddig az volt.
    Pop3 esetén a szerverről nem törli a leveleket, csak a program a gépen nem mutatja már de böngészőből belépve a windowslive fiókba, az olvasatlan levelek között ott marad a kitörölt üzenet. Ez pop3. Eddig nem így volt...
    Lennie kell szükségszerűen IMAP-nek..
  • Balumann
    #36069
    Elvileg ezt a kettőt kell beállítanod:
    POP3: pop3.live.com (SSL - 995-ös port)
    SMTP: smtp.live.com (25-ös port)

    IMAP nincs, pop3 -at használ ez szerint (tehát olyat nem kell beállítanod).
    SMTP -nél nekem sem világos, elvileg az internetszolgáltatódét is beállíthatod, én freemailes vagyok, illetve van egy inf.elte.hu -s email címem is,
    freemail pop3 -nak: freemail.hu (így simán), az INF.ELTE -snek: mail.inf.elte.hu
    STMP -nek viszont mind a kettőnél az smtp.upcmail.hu van beállítva.
  • morcosqtya
    #36068
    Ezt már láttam, nem megy, ezt adja ki:



    Nem hinném, hogy a memória ne lenne elég neki...
  • bon
    #36067
    Tessék: link
  • morcosqtya
    #36066
    Remélem nem teljesen OFF... végülis windows...

    Windowslive mail programmal van gondom:
    Fél netet átböngészve mindenütt más infót adnak, és egyik sem működik!

    Account hozzáadásnál (volt már fent csak ma raktam újra a gépet, beállításokat nem írtam fel)
    e-mail cím tipusa: windowslive.com

    IMAP szerver esetén be kellene írni az incoming mail-t: ??????? (imap.live.mail?? mert ez nem működik..)

    Kimenő szerver: (smtp): van ahol azt írják ide, hogy smtp.szolgáltató.akármi.com -ot kell beírni, máshol mail.akármi, megint máshol imap.akármi...

    egyáltalán MI az én szolgáltatóm????
    Milyen szolgáltató???

    Ha van akinek ilyen be van állítva kérem segítsen!!
  • [HUN]FaTaL
    #36065
    "A #36019 hsz.-ban emlitett ablakos problema viszont tenyleg erdekes, hogy meg azt is szarjak le magasrol"

    Ha leszarnák magasról, akkor nem jönne rá fix és nem is tudnál a hibákról, nem gondolod?
  • R420
    #36064
    Jó ötlet holnap kicserélem!
    De ha sokáig nyomom akkor is mintha a power gombot nyomnám.
  • aate
    #36063
    Megnyomod a shift gombot kikapcsol a gép, mindig vagy csak ha fut valami program ? Másik billentyűzettel próbáltad ?
  • R420
    #36062
    Nincs:S
  • aate
    #36061
    Amit felvázoltál ablak hibát nem igazán értem, nálam mindig úgy nyílnak meg az ablakok ahogy bezárom őket.
  • aate
    #36060
    Nem fut valami Windows Tweaker, módosító, ellenőrző program program ?
  • Puhos
    #36059
    De ettől függetlenül te is MS softvert használsz!!
  • R420
    #36058
    Valaki esetleg?:(
  • Tetsuo
    #36057
    Annyit konyitok hozza, hogy hasznalat kozben eszreveszem, hogy nem ergonomikus. Nem kell peknek lenned ahhoz, hogy elmondhasd rossz a kenyer. ;)
    Azzal tisztaban vagyok, hogy nem lehet bugmentes/"tokeletes" szoftvert alkotni, de azzal is, mi celja van egy vallalatnak.. ;) torekedni azert kene ra. Maga profitorientalt gazdasag a gatja sok esetben a fejlodesnek, bar ez tulmutat persze a szoft fejlesztesen :), ez ossztarsadalmi problema ami kb. jelen rendszer bedoleset is eredmenyezi, legalabbis most ugy nez ki.
    Tehat a vazolt problemak nem a Microsoft sajatja ill. nem csak az IT-cegeke.
    A #36019 hsz.-ban emlitett ablakos problema viszont tenyleg erdekes, hogy meg azt is szarjak le magasrol..
  • aate
    #36056
    Fogalmam sincs mivel nem használom. :P de próbáld ki a Yahoo! Widgets-t
  • Rotyoka
    #36055
    Melyik szerintetek a legjobb RSS widget Win7 alatt?
  • [HUN]FaTaL
    #36054
    "A felhasznalok orulnek az ujszinu ablakkeretnek, de a Windows nevu program 20 ev alatti fejlodese soran meg az ablakokat sem kepes jol kezelni;"

    Ha legalább valamennyit konyítanál a szoftverfejlesztéshez, talán nem írkálnál ilyen ordas nagy baromságot. Rég láttam ennyi hülyeséget egy hszben, köszönjük. :D
  • Tetsuo
    #36053
    Ennyit a kapitalista szabadrablasrol. Felkesz termekeket kiadnak, mert hatarido meg eroforrashasznalat, aztan toldozzak-foltozzak.
    A felhasznalok orulnek az ujszinu ablakkeretnek, de a Windows nevu program 20 ev alatti fejlodese soran meg az ablakokat sem kepes jol kezelni; kozben a ceg felelos emberei a dusgazdag kornyezetpusztito es extrapazarlo eletmod mellett 0,001% vagyont eljotekonykodnak verve a melluket ugy, hogy ezen hirek reklamertekevel is penzt keresnek.

    Igy mukodik jelenleg minden vallalat, undorito az egesz.
  • aate
    #36052
    Te tudod de, én már több éve használom hasonló esetekre. :)Próbáld ki az új felhasználó megoldást.
  • Tetsuo
    #36051
    Az kizart. A legfrissebb vedelemmel rendelkezem es tobbszor ellenoriztem.

    Aate, nem akarok tobb programot telepiteni..
  • bon
    #36050
    Attól azért igen messze van még. Sp1-ben lévő javítások listálya: link