46641
  • sunlight
    #36134
    Valószínű a videokártyád ezt tudja.
  • Puhos
    #36133
    Sziasztok!

    Ma frissítettem a Windows élményindexet és az alábbi eredményt kaptam. A baj nem az eredménnyel van hanem alul a DirectX-nél. Miért 10-et ír ki? Ez normális?



    Köszönöm szépen a válaszokat!
  • aate
    #36132
    Rádiós billentyű és egér esetén nálam is csinálja. Valószínű ütközik a wifivel
  • sunlight
    #36131
    Nekem ezt az bekapcsoláskor szokta csinálni néha újra kell olyankor indítanom és akkor jó, de én sem tudom mitől van.
  • Keno1928
    #36130
    Sziasztok!

    Következő a probléma:

    A win7 néha csinál olyat, hogy hiába kattintgatok az alkalmazások gombjaira, a start menüre, vagy akár a gyorsindító ikonokra, nem csinál semmit. Olyan mintha egy üres layer kerülne minden fölé, amin nem lehet átkattintani. Win gombra feljön a start menü, és kurzorbillentyűkkel lehet navigálni, stb, csak a grafikus felületen nem lehet az egérrel mahinálni. Ilyenkor Ctrl+alt+del-lel kilépek választómenübe, majd cancelle vissza és jó. Általában, mikor sleepből ébred a gép, akkor egyből ez a jelenség. De ott sem mindíg. Változó a gyakorisága is. Általában restart utn egy ideig nincs baja.

    Vki találkozott már ilyenel?
  • DarkSector
    #36129
    Az meg miért van hogy néha bugos a hang, lefagynak alkalmazások, holott megy a háttérben minden, vagyis nem a gép fagy meg, és a Google Chrome-ban is a videóknál leáll a Shockwawe Flashplayer vagy mi a faszom régebben volt már ilyen gondom akkor 1xcsak megjavult de most megint kezdi.
  • DarkSector
    #36128
    Oké a driver megvan az alaphoz az addig oké de a többi vinyóhoz eddig nem kellett azért hittem azt hogy direkt a vinyóhoz kell.
  • [HUN]FaTaL
    #36127
    Már mondtam, hogy nem a vinyóhoz kell driver hanem a sata vezérlőhöz, ami az alaplapon van. Seagate honlapját hiába nézegeted.
  • bon
    #36126
    Alaplap gyártójának oldalán keresd, ne a merevlemez gyártóén.
  • DarkSector
    #36125
    Jah az lesz asszem mert eddig nem jött össze, eljutok a win7 telepitőig, választom a Costum-öt, és semmi, nem látom a vinyot, de csak ezt nem van 3 másik satás, meg egy ide-s ami már be van fogva adatokra azok megjelennek, csak ez a 2.5-es laptop geci nem...bármit állítok a bios-ban.

    Megpróbálom a sata driver-t rátenni pendrive-ra, csak nem látok a Seagate oldalon ehhez drivert az a baj. :S


    Viszont ha másik vinyon teszek be oprendszert ezt a kis vinyót felismeri mint hdd, meg megy is csak rátelepiteni nem akar...érdekes, meg mikor rányomok hogy driver tallózása, akkor is látja mint adathordozó.

    Érdekes....
  • bon
    #36124
    Alaplap gyártó oldalán driver is beszerezhető általában a sata vezérlőhöz.
  • DarkSector
    #36123
    jah igy értem már.
    köszönöm gyors megnézem.
  • [HUN]FaTaL
    #36122
    Az csak emulálja az IDEt. Nem lesz HOT-PLUG de ettől még működni fog és nem lesz lassabb sem.
  • DarkSector
    #36121
    áhám értem, de ez a vinyó satás, akkor is ide módba kell tennem?
  • [HUN]FaTaL
    #36120
    Nem a vinyóhoz kell driver hanem a sata vezérlőhöz.

    De ha IDE módba rakod biosban akkor látni fogja.
  • DarkSector
    #36119
    Nah van egy kis gondom...
    Telepítenék, de!

    Nem láti a gép a kis sata 2.5-üs vinyámat.

    A win7 azt írja, hogy nem lát semmit...asszem driver kell hozzá.
    Létezik telepítőhöz driver eme vinyóhoz?

    Seagate ST980811AS??
  • bon
    #36118
    Külső tápja van hdd toknak? ha nincs 1 vagy 2 usb csatlakozós a kábel?
  • Lanciazsozso
    #36117
    Sziasztok! A következő problémára keresném a választ: Vásároltam egy INITIO külső HDD tokot, amelybe egy 400 GB-s winchestert raktam. Indítás után bedugom az USB csatlakozót, majd új eszközként telepítené a gép, de nem sikerül. /Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)/ A frissítések rendszeresek. Minden portot kipróbáltam. Próbáltam másik winyót is. Más egyéb USB-s eszközök kifogástalanul működnek. Tudna valaki segíteni???
    Köszönöm
  • Rotyoka
    #36116
    Roger
  • bon
    #36115
    Elérhetők az e havi frissítések.
  • morcosqtya
    #36114
    Még egy kérdés (szigorúan win7)
    A tálcán lévő rögzített ikonok némelyike hajlamos elveszíteni eredeti kinézetét, és általános fehér "alkalmazás"-ikont vesz fel.
    Ezt mi okozza?
    (frissen rakott win7 64bit)
  • Met
    #36113
    Az itthonin a telepítés óta csak az sp lett felrakva nemrégen.
    A benti gép az talán novemberbe lett telepítve, aztán volt update de szerintem idén arra is csak a pack ment fel.
  • [HUN]FaTaL
    #36112
    FFet használtam, semmi ilyen probléma nem volt vele. A másik 2 alkalmazást nem használom, azt nem tudom.
  • bon
    #36111
    Már csak azért se okozhat problémát, mert ha rendesen frissítve volt a gép sp1 előtt akkor nem sok újdonságot rakot fel az sp1.
  • Met
    #36110
    hm, itthon is és a benti melós gépen is ezt csinálja, utóbbin legális win van
  • bon
    #36109
    Nem tapasztaltam még egyszer se ilyen problémát egyik sp1-es gépen se.
  • Met
    #36108
    Csak nekem tűnik úgy, hogy az SP1 után elég gyakran fagynak le az alkalmazások? Illetve nem lefagynak csak fent kis időre kiírja, hogy nem válaszol és a kurzornál pörög a zöld karika, aztán egy idő után folytatja.
    Alkalmazások= Corel, Firefox, 3D Studio Max
  • V Domino #36107
    Sziasztok!

    Egy ideje nem menti el a gép az nvidia vezérlőpulton beállított 3d beállításokat /AA, aniso, egyéb/. Hiába állítom be a nekem megfelelő értékeket, a következő újraindításnál visszaáll az alapbeállítás!A programokhoz hozzárendelt profilok sem maradnak meg, 1-2 beállítás megmarad, de a többi átveszi az alap beállításokat a global settingsből az újraindítást követően.
    Mi lehet az ok és főleg a megoldás, hogy maradjon már meg a global settingsben belőtt érték az újraindítás után is?
  • Jakuza001
    #36106
    http://www.hardwareheaven.com/mobility-radeon-drivers-support/206549-updated-29-03-ati-mobility-catalyst-11-3-notebooks-get-here.html

    Ott van mobility driver + leiras, hogy es mit kell csinalni.
  • FGB
    #36105
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget kérnék van egy ASUS Laptop amiben egy Radeon X1100-es integrált VGA van, a gyári lemezen VISTA driver van, de ezt nem eszi a W7. Az ATI honlapjáról leszedtem már pár driver-t, de mindig marad az a hiba, hogy Skype videó hívás közben egyszer csak leáll az illesztő program, majd helyre áll, de ezt csinálja egyes programoknál is.
    Valakinek van ötlete a problémára?
    Köszi előre is!
  • Jakuza001
    #36103
    Errol most eszembe jutott, amikor egy szamitastechnika boltban anno telepitettem 13 floppylemezrol nemet win 95-t, egy tudatlan eladonak. :D
  • bon
    #36098
    De ne itt legyen elmesélve!
  • [HUN]FaTaL
    #36097
    "Azt hasznal amit akar, igazabol a problema ott van., hogy nem olyan fos levelezoprogramot kellene hasznalni, mint az outlook."



    Mitől fos meséld már el, mit nem tud, amit pl a bat igen?
  • Jakuza001
    #36096
    Persze ettol az imap meg jobb. :D Amugy tobb mint 20 eve a dos protokolok is mukodnek, ettol mi mar Windowst hasznalunk.
    Na jo van aki meg win98-at ami szinten dos alapokon nyugszik. :D

    Azt hasznal amit akar, igazabol a problema ott van., hogy nem olyan fos levelezoprogramot kellene hasznalni, mint az outlook.
  • [HUN]FaTaL
    #36095
    :DD
  • Jim Morrison
    #36094
    :D
  • aate
    #36093
    Oldom a topic hangulatát :
  • bon
    #36092
    Kezdem magam nem Windows 7 topicban, hanem inkább pop vs imap topicban érezni, térjünk vissza az eredeti témához. (pláne, hogy a probléma is megoldódott)
  • MerlinW
    #36091
    IMAP vs POP
  • r4pt0r
    #36090
    A POP3 leszedi és letörli, az IMAP meg szinkronizálja folyamatosan. Szóval ha bármit törölsz a kliensben, akkor a weben is törlödni fog. Persze gondolom még rengeteg egyéb dolgot is tud az IMAP.