46641
  • Rotyoka
    #36415
    Egy Fujitsu Siemens Pi 1505 (nem az új a régi intel T1350 - 1,86Ghz-s procis 504 Mb ramos ami bővítve van 1 gigával) Milyen Win7 verziót javasoltok?

    Starter? Home Premium? Vagy esetleg a buherált Tiny Rev01? (Nem kérek olyan kommentet most, hogy húú huherált férges Tiny.)
  • RelakS
    #36414
    köszi, akkor 60-as lesz a 'rencer'. Százat gondoltam először, de még jó, hogy megnéztem, mennyi mindent telepítettem :)
  • bon
    #36413
    40-50 gb ajánlott, de jelenleg egy 60gb-os ssd-n van a rendszerem. Munkahelyi gépeken meg 50gb-os partícióra telepítek.
  • RelakS
    #36412
    mennyi helyet szoktatok adni a win7-nek, már ha azt külön partícióra rakjátok?

    A mostani 30gigát közel másfél év alatt felélte. 60-on gondolkozok, így szemetelhetne maga köré akkor is, ha office-t meg egyebet is oda telepítek (ahova a programokat raktam az a könyvtár mindössze 4 giga)
  • Spészgószt
    #36411
    tárgytalan...
    megoldottam apránként!
    érthetetlen módon állandóan kijelölt és letöltött 6 új frissítést, ami persze már SP1re ment VOLNA rá, DE az SP1 még fent sem volt, mert azt NEM TARTOTTA FONTOS frissítésnek a drága jó update manager és még eddig nem rakta fel...
  • Spészgószt
    #36410
    megnéztem a winupdate.log-ot és azokhoz a frissítésekhez ezt írja:
    "Update 186E36C4-DB69-4CD0-A40F-694B81267F25 is "PerUpdate" regulated and can NOT download. Sequence 3192 vs AcceptRate 2000.
    2011-04-30 13:53:28:027 872 640 DnldMgr * Update is not allowed to download due to regulation."
    van 5-6 ilyen a többivel semmi gond azokat megcsinálja!
  • Spészgószt
    #36409
    láthatod a képen amik épp függőben vannak azokat tölti le állandóan de amikor indul azt írja visszavonva nem tudja frissíteni.
    a kikapcsolásnál 16-20% nál lekapcsola gép nem várja meg a végét, bekapcsolásnál 30%ig megy el utána visszavonja (elsőre, másodjára % nélkül indul, nem számol)
  • bon
    #36408
    Egyenként próbáltad már telepíteni? Ír valami hibáta Windows update? De megnézném a Windows könyvtárba található WindowsUpdate.log-ot is, oda szokta írni a frissítési hibákat.
  • Spészgószt
    #36407
    [IMG][/IMG]


    ezek azok!
  • Spészgószt
    #36406
    Hi all!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy kb 2-3 napja a win7 állandóan letölt meg frissíteni akar valamit és újraindítást kér, de nem sikerül neki.
    Az egyik gép 0%pörög kb 3-4percet aztán belép, de nem történik semmi, kikapcsolásnál a szokásos "ne kapcsolja ki a gépet mert frissít" szöveg. Indításnál kezdődik előlről a kör.
    A másik gép első indításnál bekapcsol simán utána jön csak a felugró ablak hogy letöltött valami retek frissítést és újra kell indítani, újraindul és jön "a ne kapcsolja ki" szöveg elpörög a % kiírja hogy nem tud frissíteni kikapcsol , majd újra ugyan ez de akkor már kiírja hogy frissült és elindul. Este kikapcs másnap kezdődik ugyan ez!
    mint mondtam elején kb 2-3 napja van ez akkor töltött le valamit először!
  • Terence007
    #36405
    A Microsoft SQL Server a Visual Studio-val kerülhetett fel a gépre vagy valami frissítéssel? Mert nekem semmi szükségem adatbázis kezelésre, viszont 1 GB-ot szépen megesz nekem. Törölhető vagy valami program használja a háttérben?
  • bon
    #36404
    Későbbiekben lehet program futtatási alapfeltétel. De ha jelenleg minden más frissítés fent van akkor túl károd nem lehet az SP1 hiányából. Amúgy netről beszerezhető Sp1-es integrált gyári telepítő amit csak ki kell írni és máris lehet telepíteni a gépedhez adott kulccsal ami matrica formájában meg kell találnod a gépre ragasztva.
  • bon
    #36403
    Telepítő lemez jár ha vásároltál OEM Windows 7-et. Másképpen szabályosan nem rakhatta fel az üzlet, csak illegálisan.
  • zoli1974
    #36402
    sajnos win7 telepitőm nincs mert boltba rakták fel.a KB947821 az fenn van!amugy fontos hogy fenn legyen az sp1?mert ha igen akkor viszem a boltba.
  • aate
    #36401
    Ezt a frissitést rakd fel elöbb ! Utána próbáld meg megint- Windows 7 rendszerfrissítésre való alkalmasságot ellenőrző eszköz (KB947821)
  • aate
    #36400
    win 7 telepítő lemezed meg van ? Akkor Nem ! bootolva(win alatt) berakod elindítod a telepítést és telepítés menete alatt a Windows frissítést választod , végig megy a telepítés szériál számot kérni fogja ! Majd ha befejezte (megmarad minden beállítás program dokumentum stb.)utána frissíted a win updaten keresztül.( vagy beviszed az üzletbe ahol összerakták a gépet és felrakták a windows-t)
  • zoli1974
    #36399
    az mennyibe kerül?és ha nincs fenn az sp1 abbol milyen problémám lehet?
  • bon
    #36398
    Integrált Sp1-es telepítővel kell megpróbálni felrakni a Windows 7-et.
  • zoli1974
    #36397
    sajnos igy sem települ fel:(
  • aate
    #36396
    0x80073712 ERROR_SXS_COMPONENT_STORE_CORRUPT Az összetevő-tároló inkonzisztens állapotban van.
    A hibás, módosult vagy módosított rendszerfájlok is gondot okzhatnak az SP1 telepítése alatt, tehát érdemes lefuttatni a Windows 7 beépített rendszerfájl-ellenőrző, -javító eszközét. A Start menü keresőjébe írd be, hogy cmd és a megjelenő ikonra kattints jobb gombbal, majd válaszd a Futtatás rendszergazdaként parancsot. A parancssorba gépeld be a következő szöveget: sfc /scannow (az sfc után szóközt kell beírni). Ha befejezte, akkor indítsd újra a rendszert, és próbáld meg telepíteni újra a szervízcsomagot.

    Ha ez sem hozza meg a kívánt eredményt, akkor tiltsd le a vírus- és spyware keresőt, valamint a tűzfalat, és próbáld meg úgy telepíteni az SP1-et (természetesen utána azonnal kapcsold vissza).
    Az Internet Explorer biztonsági beállításait is állítsd ideiglenesen alacsonyabb szintre.
  • zoli1974
    #36395
    elmegy 25%ig.aztán ezt írja:elöfordulhat hogy a következőfrissitéseket újra kell telepíteni.awin7 sp1 telepitése hatására elöfordulhat hogy az alábbi frissítések nem fognak müködni(KB979350)majd a tovább gombra kattintottam igy elment 75%ig majd ezt írta ki:néhány frissités nincs telepitve.kód:80073712.a windows update ismeretlen hibát észlelt.sajna én nem vagyok valami zseni!most mit tudok tenni?
  • bon
    #36394
    Frissítések fent vannak? Csak azért, mert alapfeltétel néhány frissítés megléte az sp1 telepítéshez. Amúgy milyen hibát ír? Attól, hogy üzletbe rakták fel még lehet sz*r telepítés de még illegális is.
  • zoli1974
    #36392
    sziasztok!nem települ fel a win7 re az sp1!pedig üzletben tették fel a win7-em.lehet ettöl valami hátrányom vagy problémám ha nincs sp1em?igy most nem fogok frissitéseket kapni?segitsetek!köszönöm!
  • akyyy
    #36391
    de pont az a VW téma kellene :S
  • [HUN]FaTaL
    #36390
    kikapcsoltam FF hardvergyorsítást és jó lett...
  • [HUN]FaTaL
    #36389
    Sziasztok! Egyik napról a másikra dőlt lett a betűm a windowsban mindenütt, meg ilyen vékony betűtípus van. Ahol a programok szabályozzák ott jó (böngésző, total commanderben jó pl.). Mi okozhatja ezt és hogyan lehet visszaállítani?
  • WinStar
    #36388
    binwideo32,meg valami freelmage...eddigi tapasztalataim szerint.
  • bon
    #36387
    Inkább telepítsd az update-n elérhető frissítéseket és máris van egy frissített sp1-es rendszered, amit akár nevezhetnék ennyi erővel pre-sp2-nek is.
    AMúgy nincs értelem foglalkozni még sp2-vel, sp1 se rég lett kész.
  • janihunk
    #36386
    Sziasztok ezzel ki találkozott már?: Windows 7 Pre SP2 Elvileg SP1 hez is hotfix et tartalmaz.
  • aate
    #36385
    hdd-t ha kitudod szedni vidd el egy tesztelésre,vagy egy másikat berakni bootol- e a win lemez
  • V43 1105
    #36384
    Biosba betudtam mászni, alaplap hiba ne legyen mert az már volt cserélve potom 28 ezerért.. :D
  • aate
    #36383
    Sajnos lehet alaplap hiba is. Bios bejön ?
  • V43 1105
    #36382
    Nem tudom mitévő legyek :((
  • aate
    #36381
    bár írtad... :P
  • aate
    #36380
    bocsi nem tudtam hogy laptop
  • aate
    #36379
    Régebben volt hasonló tünetem és nem találtam a hibát akkor egy idea kábel volt rossz.
  • V43 1105
    #36378
    Laptopba másik VGA.. ő... az fincsi lesz :D
  • aate
    #36377
    Ha a memória modulok cseréje sem vált be,akkor másik vga kártyát szerezz valahonnan és próbáld meg. Esetleg még bios reset.
  • V43 1105
    #36376
    Memóriát kiszedtem de maradt ugyanaz a téma.. :/ mivel tudnék teszteket csinálni és hogyan ?
  • BIZ0906
    #36375
    Realtek Driverek.