46641
  • fekete0012
    #36455
    lemezkarbantartást csinálj aréhi visszaálítási pontokat töröld és lehet hogy meglessz az elveszett gigák
  • Tetsuo
    #36454
    Jaja, hide update. Koszi.
  • Met
    #36453
    Valamelyik nap gondoltam lefuttatom az update-et, hogy hátha rendbe teszi a rendszerben amit az SP1 elbaszott, volt néhány kritikus és néhány választható frissítés. Kijelöltem őket szépen letöltötte felrakta újraindult majd közölte, hogy nem tud frissíteni, vissza állított minden.
    Na akkor letöltöttem csak a kritikusakat, azokat sikerült felrakni, utána próbáltam a választhatóakat de azt ugyan úgy nem tudta telepíteni.
    Azt hiszem a következő egy integrált rendszer telepítése lesz
  • bon
    #36452
    1. felrakod és nem használod
    2. jobbgomb a frissítésen és elrejtés
  • Tetsuo
    #36451
    Ha nincs szuksegem Explorer 9-re, hogy tudom megszuntetni azt, hogy a Win7 minden ujrainditas utan felkinalja annak letolteset update-kent?
  • Puhos
    #36450
    Köszi szépen!
  • bon
    #36449
    igen
  • Puhos
    #36448
    Köszi szépen, még egy kérdés ez jó lesz: http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3?
  • bon
    #36447
    kell
  • Puhos
    #36446
    Hy!

    Lehet, hogy egy láma kérdést teszek fel ezért bocsi, Windows 7 Home Premium 64bit-es rendszerem van és a kérdésem, hogy a Dx-et kell frissíteni?
  • Tetsuo
    #36445
    Erre vki?
  • RelakS
    #36444
    rejtett és rendszer mappák mutatását mindig engedélyezem. Az ellenőrzés meg meglesz, csak ütemezni kell :S
  • bon
    #36443
    Biztos vannak rejtett mappák is, de lehet, hogy fájlszerkezet hiba van (hibaellenőrzés futtatása ajánlott a meghajtón).
  • RelakS
    #36442
    az hogy van, hogy a C meghajtómon a 31GB-ból 0 szabad helyem van, de csak 23GB-al tud elszámolni a rendszer, ha mindent kijelölök? Ugyanaz, mint a FAT-nál, hogy minden fájl többet foglal a valós méreténél?
  • bon
    #36441
    link De szerintem semmivel se újabb mint a korábbi verzió. A webes installer-t próbátam, de, semmit se rakot fel a gépemre, hiába új a dátuma.
  • Armagedown
    #36440
    ebből nincs véletlenül offline telepítő ? nekem olyan kellene inkább
  • Rotyoka
    #36439
    megoldva
  • Rotyoka
    #36438
    És a Virtuális memóriát hogyan tudnám áthelyezni?
  • bon
    #36437
    Nem a naplózástól fog nőni a méret, hanem pl. a korábbi frissítések biztonsági mentéseitől, ideiglenes internet fájloktól, miniatűrűktől stb. De a beépített Lemezkarbantartóval karbantartható egy részük. De winsxs könyvtár fog legtöbb helyett foglalni. Ezért is ajánlott rendszer meghajtónak 40-50 gb hosszabb távon. Amúgy pl. a virutális memória áthelyezhető és így sok hely nyerhető vissza.
    De nálam a letöltés, dokumentum, képek, outook pst is átvan helyezve.
  • Rotyoka
    #36436
    Hmm, és azt nem lehet megoldani hogy az ilyen naplózásokat meg a többit amitől néhet a méret valahogy átirányítom a D meghajtóra?
  • BIZ0906
    #36435
    Úgy néz ki de akkor miért nem 2011 April? Na mindegy én is inkább a Redistet szedem!
  • Apocalipto
    #36434
    Inkább ezt.
  • JoeFromHun
    #36433
    Sziasztok!

    Jól látom,h van új DirectX?
  • DIESEL DOG #36432
    Erre az eshetőségre számítottam én is. Köszi a választ! :)
  • bon
    #36431
    Elképzelhető, hogy az alaplapon lévő kis gomb elem lemerült és ki kell cserélni.
  • DIESEL DOG #36430
    Sziasztok!

    Van egy kicsit érdekes problémám. Valamiért a Windows-om nem jegyzi meg a beállított dátumot és időt. Illetve egy ideig tárolja, majd kb. 3-4-ik nap után újra be kell állítanom. Ezt mi okozhatja?

    OS: Windows 7 Ultimate 64bit
  • bon
    #36429
    Egyik se felesleges dolog, media player-t attól még használhatja a rendszer, hogy te nem. Súgó meg pláne nem felesleges dolgod, törlés helyett inkább kipróbálhatnád a használatát, hogyan is lehet eltávolítani szolgáltatásokat a Windows-ból, pont ilyen dolgok megmondására van kitalálva, de tessék: Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Programok és szolgáltatások\Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása
  • bon
    #36428
    Hosszabb távon kevés lesz a 14gb, Partíció méretezése meg pl. Paragon Particion Manager programmal lehetséges, de adatok biztonsági mentése szükséges a használata előtt.
  • Tetsuo
    #36427
    A Start menuben a legutobbi megnyitott programok kozott pl. a Cubase-t miert nem mutatja? :S
  • Rotyoka
    #36426
    Hmm felraktam, és megy szuperül, csak 8 giga helyet stoppolt le magának szóval van helyem bőven a programoknak. Mondjuk az érdekelne, hogy olyan felesleges dolgokat mint a Windows Media Player meg a Súgó meg hasonlók hogyan tudnám törölni?
  • Rotyoka
    #36425
    Éppen rakom fel a Windwos 7 Home Premium x86-ot a notebook-ra de most esett le hogy ennek 16 giga HDD kell de nekem csak 14 van neki engedve. Nos kérdezem én, hogy ezen mit fog alkotni így a win? Illetve Skype, Msn, Firefox, Office (csak Word meg Excel) meg még 1-2 program fel fog-e vajon férni? És ha nem milyen progival tudnék neki adni + 4-5 gigát?
  • eLiXir
    #36424
    Hali, a minap egy véletlen folytán kikerült az asztalra egy Legutóbbi helyek nevű ikon, és az istenért sem tudom letörölni sehogyan sem, nem lehet behúzni a lomtárba, nincs olyan jobb klikk opció, hogy törlés...egyszerűen semmi.. Tudtok valami megoldást? Idegesítő..
  • Máté94
    #36423
    Köszi!
  • sunlight
    #36422
    Nem hol hanem mivel:ezzel
  • Máté94
    #36421
    Hol tudom megnézni a pl.: kékhalál utáni jelentéseket?
    Tehát, hogy mi volt a hiba ami miatt, kékhalál volt.

    Köszi!
  • Rotyoka
    #36420
    Persze, de egy eXPerience Tiny az azért elég jó. Nagyon sokan használják a Rev10-es xp Tiny-t is mert ez tényleg egy jól buherált rendszer.

    És én is találkoztam már ilyen "Gamer edition" meg hasonló ökörségekkel :D
  • bon
    #36419
    Ja és még a sokszor hányadék kinézetét se említettem a buherált Windows-oknak.
  • bon
    #36418
    Utálom a buherált Windows-okat, már több ügyfelem gépén találkoztam vele és volt ahol okozott problémát, mert olyanokat szedegettek ki belőle amit nem kellett volna. Én csak alap gyári telepítőkben bízok, így csak azokat telepítem. De említhetném még a sokszor feleslegesen bele integrált programokat, ami még esetleg elavultak is. 100x egyszerűbb az alap telepítés és majd felrakom azt ami kell rá.
    Azon a gépen amin nem működik megfelelően pl. a Windows 7 oda nem is szoktam ajánlani.
  • Rotyoka
    #36417
    Tiny-t nem próbáltad? Ahogy olvasgattam róla akkora a gépigénye mint az Xp-nek és azt mondják egész jó
  • bon
    #36416
    Egyiket se, hasonló gépre már telepítettem kérésre, kb 1 hónap után visszahozta a tulajdonosa, hogy mehet vissza rá az XP.
    Munkahelyi laptopomon hasonló procioval, 2gb-ram, nvidia vga-val se egy nagy élmény a Windows 7, használható de messze nem a hú de jó érzés.