46641
  • riki02
    #36535
    A hdtune-t sajnos nem tudom használni mert már volt korábban a gépen (30 napos trial) :(
  • riki02
    #36534
    Táp feszültségek jók. Nem tudom mit értesz a tuningolás alatt, de szerintem nincs. Mi az a kodek csomag? (Ha segít valamit egy ilyen laptopról van szó.)
  • aate
    #36533
    ???
  • aate
    #36532
    Ha a memóriákkal külön egyenként is fagy, akkor lehet más lesz...mem teszt egy nagyon egyszerű dolog automatán csinálja a dolgát, csak ki kell írni azt annyi (de lehet flopyra is...) táp feszültségek jók ? Nincs tuningolva a gép, proci, vga ? Kodek csomag remélem nincs a gépen !(videó, hang kodek pack stb )Esetleg hozz létre egy új felhasználó fiókot ott is teszteld.
  • WinStar
    #36531
    de pont ez a poén,hogy nemtudom telepíteni,mert nagyon halvány szürke a telepítéses fül...tehát nem engedi.
  • riki02
    #36530
    A memóriák már voltak cserélgetve, nem az a gond. Ezt a hdtune-t letöltöm és teszek majd ki képeket az állapotokról. Viszont Windows Reinstallt nem szeretnék több féle okból...
    Ezt a cd- ről bootolásos dolgot utoljára hagynám, ha végleg nem találok/találunk megoldást. :)
  • aate
    #36529
    Hdd teszt : hdtune
  • aate
    #36528
    Ha nem legális a wint használsz akkor is csak olyat rakjál fel ami megbízható forrásból van (msdn, vagy eredeti)Mert a variált módosított gamer ,black win stb azok okozhatnak ilyen problémát. De szerintem ez nálad hardveres gond.
  • aate
    #36527
    Hőfokok jók . Automatán induló programokra gondoltam (msconfig ) memtest86 iso ezt írd ki bootolható formátumba cd-re, majd bebootolod.
    (win 7 telepítő akkor is jó ha nem eredet ! telepítés helyet javítás és ott a win memtest. De előbb vedd ki a 1 gb memoriát és indítsd úgy a gépet akkor is fagy ? Majd fordítva a 2 GB veszed ki. memoriák egyformák sebességben típusban ?
  • riki02
    #36526
    Processzor 45-46 fokos (intel dual core T4400)
    Videókártya 51-53 fokos (Nvidia Geforce 310M)
    A feladatkezelőből röviden: 71 futó folyamat, memóriahasználat 1.1 GB, CPU használat 10-25 % között mozog (mindez google chrome-al együtt)

    Lefagyni pedig bármikor képes...(mert kérdezted, hogy mikor)
    Ram úgy van, hogy 2+1 GB.
    Hdd és ram tesztet csinálnék, csak írd meg hogy hogyan és mivel.
    A rendszer nem eredeti így a Win.7 telepítő bootolást nem tudom megcsinálni (loaderrel viszont van aktiválva)
  • aate
    #36525
    Egyébként ez elég hardver gyanús . Memoria kártyákat ha több van egyiket vedd ki azt próba, cserélgesd . A win 7 telepítő bootolva elindítva van memoria teszt elég megbízható.
  • aate
    #36524
    Próbáld kilőni az automatán induló programokat, sima win alatt is lefagy vagy ha elindítasz valamit? mem teszt volt ? Hdd teszt ? Proci nem melegszik stb...hőfokot mérj everestel.
  • riki02
    #36523
    Jelenleg nem tudom letölteni mert korlátozott netem van de szerintem nem ez a gond mert már mindenféle programot lefuttattam (ESET,Malwarebytes,Superantispyware,Hitman Pro) és nem találtak semmit. Egyébként változó mert valamikor fél, valamikor 1 percre fagy le. Más ötleted nincs?
  • bon
    #36522
    Mármint betűtípus? Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Betűkészleteknél feltelepíted, majd a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Személyre szabás\Ablak színe és megjelenése\speciállis megjelenítési beállítások... részénél egyenként átállítod a betűtípust.
  • WinStar
    #36521
    Sziasztok.Van ez a Segoe Print írásjel a win7-be...ezt hogy tudnám telepíteni hogy ez legyen mindenhol,ez az írási mód?
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • aate
    #36520
    Pedig a win 7 rendezi. Egyéni mappa elhelyezést nem igazán lehet.
  • simon7108
    #36519
    de épp ezaz.én nem akarok semmiféle rendezést:D
    azt akarom,hogy ugy rakhassam a mappákat ahogy a kedvem tartja mint XP-nél lehetett vagy épp a Desktopon lehet.
    ezeket a beállításokat én is megtaláltam de olyat nem ami nekem kell.
  • aate
    #36518
    Mappa, fájlok rendezése csoportosítása
  • aate
    #36517
    Emisoft a-squared Anti-Malware
  • simon7108
    #36516
    thx a választ.
    lenne még valami.
    azt be lehet valahogy állítani,hogy a mappákban a fájlokat át tudjam rendezni ahogy akarom?mert jelenleg nem tudom mozgatni őket csak fixen vannak név szerint.néztem a rendezést de nincs olyan mint XP-nél volt.
  • riki02
    #36515
    Milyen Spam írtóra gondolsz?
  • aate
    #36514
    Mivel az sp1 fent van integráltra.(így még nem próbáltam de a sima ilyenkor nem biztos hogy jó - de lehetséges ,csak akkor sokáig fog frissíteni. ) De ha nem talált hibát akkor nem biztos hogy a win hibás...esetleg más okozhat gondot. Alapos rendszer takarítás itt sem árthat.
  • xxxpaulxxx
    #36513
    Hát nem tudom, eddig nem volt ilyen gond... no minden esetre kikapcsoltam azt a funkciót a kommunikációnál, köszi a tippet:)
  • Met
    #36512
    Nem talált hibát, legalábbis gondolom mert lefutott a 100% és közben nem írt ki semmit.
    A win 7 sp1 telepítő alatt integrált sp1-es win7 telepítőre gondolsz vagy csak az sp1 telepítőjére?
  • aate
    #36511
    akkor ram cserélgetés...(vagy mem test futtatása)
  • aate
    #36510
    Próbáld meg, segíthet a rendszer takarítás,de inkább valami driver vagy hibás program okozhatja. Spam irtót is futtass le.
  • Malganis
    #36509
    bootolni bootol de vmi hibát ír ki utána szerintem ram hiba
  • aate
    #36508
    Vagyis nem bootol ? Akkor linux alatt töröld a win partíciót és telepítsd újra. Lehet sérült az MBR.(de lehet driver,,alaplapi eszkőz" hiba is ! )
  • riki02
    #36507
    Nem talált semmi hibát. Most mit csináljak? Esetleg amit legelőször írtam?
  • aate
    #36506
    Ha talál, megpróbálja helyreállítani a sérült fájlokat.
  • Malganis
    #36505
    nem jo :S
  • riki02
    #36504
    ok. kösz.

    Elindítottam, éppen fut. Ez pontosan mit fog csinálni? (ha végez)
    Egyébként ezek a fagyások átlagosan 1 percesek és mindenhol előjönnek. Legyen az facebook közben, vagy egy word dokumentum írásakor...
    Amikor elkezdi mindig nyomok egy ctrl+alt+delete és ezután kb. 1 percen belül "visszaáll".
  • aate
    #36503
    Szintén ezt próbáld ki! : sfc /scannow
    Vagy egy win 7 sp1 telepítőt indíts el win alól nem bootolva telepítés frissítés módban! ua. verziót ! az előző telepített Serial szám is kell hozzá !
  • riki02
    #36502
    Csinálnék egy mentést előtte, igy ha csak rontok a helyzeten akkor vissza tudnám állítani. Na?
  • aate
    #36501
    System file checker ! parancssor futtatása adminisztrátorként , majd írd be : sfc /scannow
  • riki02
    #36500
    Akkor mit tegyek?
  • Met
    #36499
    erre valaki?
  • aate
    #36498
    win 7 telepítő be bootol ? mert ha igen. válaszd az indítás javítás funkciót.
  • bon
    #36497
    Nem
  • riki02
    #36496
    Üdv!

    Állandó fagyásaim vannak win7-en (kb. 1 percesek) és arra gondoltam hogy csinálnék a CCleanerrel egy Registry vizsgálatot + javítást, annak reményében, hogy hátha ez megoldja a problémát. Szerintetek érdemes?

    Erről lenne szó:A kép