46641
  • bon
    #36575
    Emlékeim szerint a Pro nem volt 50 ezer
  • biomage
    #36574
    Mi történt a windows 7 el? miért lett ennyire olcsó?
    Például a Pro 64 bit hun csak 36,000FT, legutóbb amikor néztem 50,000Ft volt.
  • Tetsuo
    #36573
    Oh, jo hogy szoltal! :D
  • simon007
    #36572
    Kösz a tippeket!
    Most már működik a mentés!
  • bon
    #36571
    Elérhetők az e havi frissítések.
  • penge96
    #36570
    Elég rég írtam, hogy mindig átáll a fényerő a Windows bebootolásakor. Azóta is próbálkoztam megcsinálni, de rohadtul nem változik semmi... Arra viszont rájöttem, hogy a Windows alap színbeállításait használja, amit a "Kijelző Színkalibrálása" alatt lehet beállítani. Na, ha a színkészleteknél kiveszem a pipát a "Windows Kijelző Kalibrálás használata" mellől, akkor meg a tök alap full kontrasztos képet adja be... Nem vágom mi az isten van, és nem én vagyok az amatőr, akárkinek meséltem senki nem vágja, hogy mi lehet a probléma... Én már csak arra gondolok, hogy valami program bezavar... de mondom, szűz Windowson is ezt csinálta...
  • DarkSector
    #36569
    Jah értem, csak fura nekem, hogy a D-n változgatott, mert ott törléskor nem volt rejtett, most rejtett.
    És reinstall előtt meg ugye nagybetűs volt a C-n most kisbetűs...:)

    Én total commander-t rejtett fájlok bekapcsolásával szoktam használni, ezért veszem észre ha változik valami. :)

    Amúgy köszönöm a segítségeket, ezekszerint nem hiba ....

    Az aktíválást nem tudom eddig UGYANEZT a lemezt aktíválni kellett mindig most először nem...
  • bon
    #36568
    A lomtár elnevezést azóta megnéztem még két különböző gépen is c: meghajtón kisbetűs, a többin nagy betűs a könyvtár neve, ha nem mondod nem eszem észre, bár nem is szoktam használni (első amit kikapcsolok telepítés után) így figyelni sem.
  • bon
    #36567
    Előre aktivált telepítpővel lehetséges az az autó aktiválás. Vagy legális telepítő lemez + kód használatával is.
  • DarkSector
    #36566
    Akkor ez fura, mert énis teljessen így tudtam hogy ilyen nem létezik, hogy emlékezzen.
    A telepítő régi, és nem alapban aktív...szóval ez döbbenet számomra.

    Csinálhatja vírus vagy hekk progi?
  • bon
    #36565
    c: így írja: $Recycle.Bin más partíción pl. e: $RECYCLE.BIN
  • bon
    #36564
    Nem létezik, hogy emlékszik a kulcsodra, de az előfordulhat, hogy alapból aktivált telepítőt használtál a telepítéshez és ezért van aktiválva.
  • DarkSector
    #36563
    Még amit nem értek:

    Első reinstallkor, a C meghajtómra került egy rejtett [$Recycle.Bin] mappa.
    Ez oké lett volna, de fura mód kisbetűkkel van írva.

    Valamint a D meghajtón maradt [$RECYCLER.BIN] és [RECYCLER] mappák (egyiksem volt rejtett). Amiket nem engedett törölni!!!
    Majd átvittem a másik rendszerembe a vinyót és mint adattároló megnéztem, a 100MB-os System Reserve-t és a C meghajtót formáztam.
    A D meghajtóról meg töröltem minden szir-szar-t....itt már engedte törölni ezeket a mappákat.

    Namármost megint újratettem.
    Megint autómatán AKTÍVÁLÓDOTT a rendszer.
    Valamint ezekután a C meghajtón ugyanaz a rejtett mappa volt, ez okés, mert kell lenni de nem emlékszem hogy kisbetűs mappa volt-e eredetileg.
    Valamint most már csak a D-n egy [$RECYCLER.BIN] mappa volt, ámde ahogy lennie is kell rejtett állapotban.

    Kérdezem én ebben van valami gond vagy ez manapság már normális viselkedésnek számít?
  • DarkSector
    #36562
    Nem.
    Már közben ráálltam egy ujratelepítésre, mert reménytelen volt a helyzet.
    Egyrészt sikerült megoldani a Net.framework 4.0-át, mert van a telepítőben REPAIR.

    De itt jön a csavar.
    Semilyen C++ vagy egyébb Microsoft cuccot, nem tudok telepíteni vagy törölni.

    Nah de itt a következő feladvány:
    Mielőtt újratelepítettem beugrott egyszer egy kis ablak, amit amúgy furcsáltam is, hogy rákérdezett a kucsomra mármint amivel regisztráltam a win7-et hogy tegyen esetleg egy backup-ot róla, mondom NE TEGYEN.

    Most újratelepítettem a win7-et és érdekes módon AHOGY elsőnek felállt a win, már AKTÍVÁLVA volt.
    Ez létezhet?
    Létezik olyen valami ami a telepítés után emlékezne a régi kulcsomtra és kérdezés nélkül aktívnak ítélné meg a win7-emet?
    (telepítéskor kinyomtam azt hogy automatikussan aktíváljon a neten keresztül)

    Érdekes mert a REDSZER-ben azt írja hogy Aktívált win7.....most hogy van ez?
  • bon
    #36561
    Javítást futtatva javult a helyzet?
  • bon
    #36560
    Megkeresed a mentés könyvtárat és jobb gomb tulajdonságok biztonsági fül, majd megnézed, hogy a felhasználódnak van e teljes jogosultsága a könyvtárhoz, ha nincs akkor beállítod a teljes hozzáférést.
  • simon007
    #36559
    Hello!

    Bocs, de hogyan tudom a mentési könyvtár jogosultságát ellenőrizni?
  • DarkSector
    #36558
    Kíváncsiságból lefutattam egy tesztet, ez azért jutott eszembe, mert már a Win7 Update se tudott sikeressen feltenni 5 frissítést, szóval....

  • DarkSector
    #36557
    Nah még van egy kis Runtime Error-om is, ez mi a faszomtól lehet? Másnál megy a cucc ugyanazen az oprendszeren.

  • DarkSector
    #36556
    megvan ha ráirányítom, azt írja hogy invalid.
  • bon
    #36555
    Én megpróbálnám beszerezni a hiányolt telepítő fájlt.
  • DarkSector
    #36554
    Üdv ...

    Baromi nagy a gondom.
    Egy ideje, ha valami programot le szeretnék törölni, ez a kis ablak fogad:

    Többek közt eddig ezeknél amiket próbáltam:
    Microsoft Silverlight 4.0
    Net.framework 4.0
    Microsoft Xbox 360 Accessories 1.2

    Érdekes dolog még az is, hogy van egy P2600-as gamepadom. Egy másik ugyanilyen rendszerben mint az én Windows 7 x64 sp1-em tökéletessen megy ha a 2 drivert és software-t felteszem, és a vezérlőpultban ha a gamepad-ot próbálom, megy tökéletessen és van REZGŐ funkció.

    Mikor ugyanezt ezen a problémás rendszeren próbálom, érdekesmód felmegy mind a 2 progi a controllerhez, de a tesztnél csak a gombok visszajelzése megy de már a REZGŐ funkció valamiért nem.

    Arra tippelek, hogy ezek a bajok összefügghetnek. Volt itt-ott még 1-2 apróbb gondom, de ezek amikkel nem tudok mit kezdeni....

    Valakinek van valami tippje erre?
  • bon
    #36553
    A mentési könyvtár jogosultságát nézd meg Windows 7 alatt.
  • simon007
    #36552
    Segítságet kérnék.
    XP és win 7 megosztva van fenn. Xp virusos lett. win 7 műkődik, de spiderman 3 játék nem tartja meg a mentéseket. Ha kilépek, újra elejétől kezdi.
    A virusos xp bezavarhat, vagy mi lehet a gond. Korábban xp-n semmi gond nem volt.


  • bon
    #36551
    Monitor gyártó oldaláról, nem mindne monitorhoz szkot lenni. De ha van akkor célszerű feltelepítennni.
    De képrnyő kitöltési probléma esetén érdemes megnézni a driver beállításokat is (Nvidia esetén asztal méretének és helyzetének beállítása menüpont).
  • eLiXir
    #36550
    annak is van? honnan tudok letölteni?
  • riki02
    #36549
    aate:

    Csináltam képeket a Hdtune-al de átméretezve sem tudom felrakni őket, mert akkor már túl kicsik. Talán az lesz a legjobb ha elviszem valami szervízüzletbe és ott megnézik. Nem nyaggatlak tovább. Kösz az eddigi segítségedet! :)
  • bon
    #36548
    Monitor driver-e fent van?
  • eLiXir
    #36547
    1680*1050 a natív felbontása ennek az LG tv monitornak
  • eLiXir
    #36546
    Formáztam egyet a vinyón és újraraktam a win7et. Játékokban ha 1280*720-ban akarok játszani, akkor nem tölti ki a kép az egész képernyőt, így össze van nyomva. Emlékszem, hogy az eszközkezelőben a videókártyánál írta, hogy plug and play monitor vagy valami hasonlót, az is lehet, hogy máshol. Keresgéltem de sehol nem találtam erre megoldást. Legújabb driver van fent.
  • aate
    #36545
    Ram tesztet memtesztel lehet csinálni. De ki próbáltad ,hogy kivetted az egyik modult ? msconfogiban automatán induló progikat kiszelektáltad ?
  • riki02
    #36544
    Nincs rajta kodek csomag. Azzal a hdtune pro-val lehet ram tesztet csinálni? Mert ha igen akkor letöltöm egy másik oldalról és úgy talán tudnám használni.
  • bon
    #36543
    Start menübe beírod, hogy msconfig (mint az eddig megjelent Windows-oknál is), majd az automatikus indítás fül.
  • DellPeter
    #36542
    kérdés!
    win7-ben hol találom meg a rendszer indításakor betöltődő progik listáját? van pár, amit az istenért se tudok kilőni, és indításkor nagyon szarakszik a gép.
    Indítópultban nincsenek bent, Skype, Instant Nero Burn, meg hasonlók mindig beülnek rendszerindításkor...

    köszi
  • WinStar
    #36541
    köszönöm.Lecseréltem,de nem módosította....maradt minden a régibe,mpedig rámentem az alkalmazásra :S
  • aate
    #36540
    Próbáld meg aktiválni ha nem megy akkor a telefonos aktiválást válaszd és magyarázd el tönkrement az alaplapod.
  • Laci82
    #36539
    Sziasztok.
    Alaplapot szeretnék cserélni,de van egy oem-es windows 7 rendszerem ami aktiválva van ezen a lapon.
    Ha kicserélem a lapot újra meg kell vennem a win 7-et?
  • bon
    #36538
    Megnéztem a betűkészlet telepítést, dupla katt a betűkészlet fájlon, majd a megjelenő ablakban a telepítés gomb,. Amúgy nekem alapból a rendszer része ez a betűtípus, tehát telepíteni se kell. így jöhet a második lépés amit írtam az átállítás.
  • WinStar
    #36537
    mi az? :)
    A betűkészletről van szó,hogy egy betűkészletet se tudok telepíteni,mert hiába kattintok rá semmi....nem is lehet rákattintani.
  • aate
    #36536
    Kodek csomag azt te töltöd le (windows kodek pack, xvid ac3 stb)Win 7 nem szereti az ilyen csomagokat. hdd rendesen a helyén van? érdemes ki venni és vissza rakni, azt ha nem jutsz semmire egy újra telepítést megpróbálni de nem hinném hogy win 7 hiba lenne, próbálkozz hardveres fórumokon, vagy szerviz. Más ötletem nincs Egy Mem teszt azért még nem ártana !