46641
  • bon
    #45678
    vezérlőpult\eszközök és nyomtatok nyomtatón beállítások menüpont.
  • molly15
    #45677
    Ha erre valaki tud megoldást.....
    Pár napja beállítottam a gépen valahol, hogy "szöveg nyomtatása csak feketében" valami ilyesmi menüben. De elfelejtettem, hogy hol... azóta mintha furán újra indította volna, gondolom átállította a rendszerben, nem vagyok informatikus, de hülye szőke sem:)
    Nem a nyomtató beállítása, nem parton hiba, tele, eredeti
    word, excel, point minden szöveg feketébe. rejzok színes.
    VISSZA AKAROM ÁLLÍTANI....ÖTLET S.O.S. SEGTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG
    Kipróbáltam valamit:
    1.Ha a netről kimásolok wordbe egy színes szöveget, azt is már feketébe illeszti be!!!, És feketében nyomtatja ki.
    2. Ha netről kijelölök egy színes szöveget és nyomtatásra küldöm közvetlenül, azt is feketében nyomtatja. Na ez hogy van?
    Valami a gép és nyomtató közti kapcsolatban rejlik, tuti...hűűűű nagy a baj...( Esetleg nem úgy adja át a színeket a nyomtatónak, vagy ilyesmi.... nézzetek hülyének, de nem lehet? Gyanús az a színkezelés menü....
    Előre is köszönöm...
    Rendszer Windows 7, ultimate, 32 bit
    Telefonon visszahívok bárkit ha tud megoldást…
    köszönöm
  • gergely1991
    #45676
    Akkor esetleg tegyél próbát az Ultimate-el.Én azt használgatom(legális forrásból beszerezhető! 90-180 napig ingyen) és lehet magyar nyelvet telepíteni.Semmi hiba nincs vele néhány drivert a gyártó támogatói részlegéről szereztem be ennyi volt a + munkám.
  • kl24h
    #45675
    Két napig teszteltem az én régi gépemen a Windows 7 Professional 32 bit. Sajnos le kellett töröljem.
    Először is a driverek telepítésekor gondok voltak, de végül megoldódott ahogy lehetett (volt hang, mentek egyes videokártya beállítások, chipset-tel nem volt gond csak a chipset utility-val, az ethernet drivert alapból feltette). A másik dolog, hogy az egyik svchost.exe 97-100 %-on használta a processzort, ami miatt használhatatlan lett a gép.
    Másképpen a gép kompatibilis volt (kivéve a videokártya AERO support, de attól fel tudtam telepíteni, nem szólott bele a Windows Setup). A Windows 8 már ne tudom feltelepíteni, mert hiányzik a processzorból az NX (Execute Disable Bit). olvastam valahol, hogy ezzel is ki lehet trükközni, de nem foglalkoztam vele, mert láttam, hogy már a Windows 7 esetében is gondok voltak.
  • bon
    #45674
    Megérkeztek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #45673
    Elég ritka, kicsi az esélye, hogy pont olyan Windows 7-et vásárolt volna. Főként a mennyiségi licenszre érvénes a több gépes telepítés.
  • SzirmosSzisza
    #45672
    Fog működni, nekem legalábbis volt, hogy 2 gép ugyanazzal a kulccsal volt.
  • bon
    #45671
    Nem lehet.
  • acsati
    #45670
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy van egy laptopom Win7 kulccsal és fel is van telepítve a rendszer azzal a kulccsal. Ilyen esetben egy PC-re nem lehetne már felhasználni ugyanazt a kulcsot, ugye? Így tűnik logikusnak, de még nem volt alkalmam kipróbálni, ezért szeretném megtudni pontosan.
  • MerlinW
    #45669
    W7/8-on ezt a frissítést pucoljátok le, ha nem kéritek a W10-es diagnostic telemetry fícsört (adathalászat): KB3068708
  • mcmoha
    #45668
    Igen. Pl ezzel.
  • SzirmosSzisza
    #45667
    Ha ilyen a felállás lehet valahogy a C meghajtót bővíteni?
  • tigerbácsi
    #45666
    Lehet elég lett volna, de nagyon régi volt már a telepítés. Másrészt Mindig újraindította a gépet. max csak csökkentett módban indult el.
  • bajgunar
    #45665
    Anno árultam dobozt net-en, vittek belőle ~8-10 db-ot. 5.1-re, 7.1-re. ~8-10k -ért. Sokba kerül az anyag.
    De aztán nem rendeltek többet. Meguntam a gyártását. Nekem van 1 üzemben + 1 aranytartalék. (de nem eladó).
  • bajgunar
    #45664
    Én erre csináltam egy "switcher" dobozt.
    Egyik hosszú oldalán 1 sorban van 4db jack bemenet (innen kötöm össze a géppel közvetlen jack-jack kábellel), 3db a csatornák + 1 a miki.
    Másik hosszú oldalán 2 sorban van alul 4db jack, felül 3db jack aljzat. (felül 3 + 1 a miki, alul csak a 3 csatorna; a miki az fix akárhova kapcsolom).
    Valamelyik rövid oldalán meg egy kis kar lóg ki ami egy "százlábú" tolkapcsolóé.
    Ezt használva, fel-le eltolva a kar, könnyedén állítható, hogy fülesre menjen a hang, vagy erősítőre.
    (Gyűlölöm az USB-s füleseket. Csakis közvetlen jack dugós jöhet számomra szóba.)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Erősítőt meg értelemszerűen szintén jack-rca kábellel kötöttem össze. (persze feltuningolt végfokos, tápos 5.1-es erősítő, nem hdmi, dvi, bga, rgb, mittommi... stb... megoldásos összekötéssel). Tutibiztos, aranyozott, fix jack-rca kábellel. Hogy a tutibiztosan adott csatornán a tutira adott hang is szóljon. Ne konvertálgassa, kevergesse összevissza a hangot. (ahogy pl egy usbs virual 7.1 füles). Ok, kissé eltúloztam, megkövezhettek. Zenét, mp3-at (vagyis inkább flac-et, amit hallgatok) foobar-al játszom le, megspékelve channel mixer-el, amibe belőve az 5.1. Videót meg MPC-HC-vel, ac3-al. bla-bla. Az 1400W-os passzív Sony, ami a mély (amit nem sok házi erősítő hajtana így meg) + 4db őskövület 110W-os Videoton (porcelán magasokkal, cserélt mélyekkel + egy 2x2 hangszórós, kevláros (sk gyártott center). Fél hangerőn kenterbe veri bármelyik mozi hangrendszerét. (igaz 5.1, de brutálul szól), Ezerszer élvezetesebb itthon mozizni.
    (nem, nem szakbarbár vok, gyártottam sony-nak, blau-nak, stb... több ezer hangszórót, szervízben csapattam, haver meg meg"hackelte" az erősítőt, hogy az könnyedén elbírja mindezt. (mert több szézezres erősítőre se lehetne ezeket, így rákötni). Talán 2-3db találtam, ami mindezt kiszolgálta volna. De azok is horror áron. Ez meg egy őskövület Thomson dpl-570-es.

    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.08.21. 19:21:50
  • bon
    #45663
    Elvileg ez a javítás megoldja a problémát: link
  • Bal0924
    #45662
    Sziasztok!

    Segítségre szorulok.
    Kék halálozik egy gépem.
    A BlueScreenView-el megnéztem, de nekem kínaji amit ír. Valaki tud ebben segíteni?
    Kép1
    kép2
  • bon
    #45661
    Én a vezérlőpult\hang menüben szoktam kapcsolgatni az eszközeimet: hangszóró (számítógép), spdif-out (házimozi), HDMI (TV), én így oldottam meg.
  • simon007
    #45660
    Hello!
    Alábbi gamer gépet vettem.

    Alaplap: ASRock H97M Memória sebesség: 1600/ 1333/ 1066 MHz

    Processzor: Intel Core i5 3,5GHz dobozos Socket 1150 i5-4690 /BX80646I54690/

    Videókártya: Gigabyte GeForce GTX 970 GV-N970WF3OC-4GD (rev. 1.0/1.1) 4GB

    Memória: Kingstone 2*4 Gb 1600 Mhz DDR 3

    Táp: Thermaltake Germany Series Hamburg 530 W

    Winchester: WD Blue 1 TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

    Optikai meghajtó : Samsung SH-224 DB/BEBE Black OEM

    Ház: Deepcool Pangu v2
    Win 7 feltelepítve. Házimozi erősítővel gép összekötve.
    A problémám, hogy vagy a gép hangszóróján át hallgatom a zenét, vagy ha a házimozin akarom, akkor ki kell húzzam gépből az asztali hangszóró vezetékét, és a helyére kell bedugjam a házimozival összekötő vezetéket. Hiába van elosztó kütyüm, és egyszerre bedugva a két vezeték az elosztóba, csak az egyik szól mindig.
    Az az érdekes, hogy a régi , elavult, eladott gépemnél nem kellett ki-be húzgálni a vezetékeket. Az szólt, amit bekapcsoltam.
    Ötletetek lenne?
  • bon
    #45659
    Elég lett volna futtatni a programot és kiolvassa a dump fájlból, egy kékhalál miatt felesleges újratelepíteni a gépet.
  • tigerbácsi
    #45658
    Sajnos nem mert rögtön újraindult. Win 7 újratelepítés megoldotta a gondot.
  • bon
    #45657
    bluescreenview képernyő képet tudnál beszúrni?
  • tigerbácsi
    #45656
    Sziasztok!

    következő problémám lenne, mire kérnék Tőletek segítséget. Van egy laptop win7 64 es rndszerrel. állandóan kidob indításnál kékhalállal és csak csökkentett módban indul. Ott a hibaüzenetem a következő:

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: BlueScreen
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038

    További információk a problémáról:
    BCCode: d1
    BCP1: 0000000000000010
    BCP2: 0000000000000002
    BCP3: 0000000000000000
    BCP4: FFFFF88001C98A26
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

    A probléma leírását segítő fájlok:
    C:\Windows\Minidump\081915-23790-01.dmp
    C:\Users\Csabi\AppData\Local\Temp\WER-30357-0.sysdata.xml

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt


    Kaspersky-t használnék. előtte amikor a probléma kezdődött avast volt fent. ha nincs gépen vírusírtó akkor üzemel gond nélkül.

    mi lehet a megoldás?

    előre is köszönöm!
  • Wreck86
    #45655
    Hali!
    Ezzel a kérdésemmel kapcsolatban tudnátok segíteni? #45647
    Köszi!
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2015.08.17. 08:44:38
  • lalakov
    #45654
    Azt szeretném megkérdezni, hogy a havi frissítés után miért kerül egy desktop.ini az asztalra? Nem minden hónapban.
  • bon
    #45653
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • SzirmosSzisza
    #45652
    Ha felsőoktatásban vagy ingyen jár.
  • bon
    #45651
    Most már nem láttam az oldalukon, így úgy gondolom nem elérhető a diák kedvezmény. De azért egy kérdést megérne az ügyfélszolgálat felé.
  • gabo91
    #45650
    ... 10körül adnák is èrte pènzt, de 30körül felejtős....
    Diákigazolvánnyal kedvezmèny lètezik mèg?
  • bon
    #45649
    Ott nem legális kulcsok vannak. pl. link De a Microsoft Online boltja is jó választás lehet.
  • gabo91
    #45648
    Meguntam a virágbolti verzióval való bajlódást.... Szeretnèm megvenni. Hol èrdemes, hol lehet jó áron megkapni? G2a oldalon vett már valaki? Pl nod32 kulcsal megszívtam onnèt....
  • Wreck86
    #45647
    Sziasztok,
    egy ideje azt vettem észre, hogy nem ugrál fel a betöltés után az új frissítési találatot jelző kis panel (tálca jobb oldalánál).
    Pedig vannak frissítések épp most néztem ,de nem kaptam róla értesítést, eddig igen.
    Valami beállítás változhatott meg?

    Köszönöm!
  • TomBond
    #45646
    Nálam is szokott ilyen gond lenni. Próbáld kábelen összekötni a gépet, ne WiFi-n. Nálam az néha megoldja.
  • bon
    #45645
    Órákig az már gyanús, gép újraindítás újra próbálkozás szokott segíteni. Esetleg a SoftwareDistribution könyvtár törlése.
  • Forrest Gump
    #45644
    Köszi a választ.
    De furcsa, hogy órákig nem talál.
    Régebben ez gyorsabban ment.
  • bon
    #45643
    Miért ne kapna frissítést, támogatott oprendszer. Ne nyomkod a keresést, hagy keressen amíg akar, időnként sokáig keres.
  • Forrest Gump
    #45642
    Ha ma telepítek win 7-t, már nem is kap frissítést?
    Hiába nyomok a frissítés keresésére, semmi nem történik.
  • bon
    #45641
    Nem értem, hogy miért tiltotta le az Admin pont ezt a két hardver-t. Beállítani nincs más mód, legalábbis legális módja nincs.
  • TBTPumpa
    #45640
    Kaptunk új notebook gépeket, viszont a hangkártya és a hálózati kártya minden gépen tiltva van, így nem tudunk Wireless hálózatra sem csatlakozni, ami probléma lehet továbbképzés esetén.
    Természetesen van egy központi rendszergazda, de ő nem árulja el a gépek jelszavát (amivel Adminisztrátorként tudnánk bejelentkezni és engedélyezni a tiltott hardvereket).
    Van valami mód az eszközkezelő beállítására valamilyen más módon vagy Admin nélkül teljesen esélytelen a dolog?

    Előre is köszi a választ!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.22. 19:19:18
  • bon
    #45639
    Sunyi akkor lenne ha nem is jelezné a frissítést.