46641
  • bon
    #36976
    Töröld azt a partíciót amire a rendszert telepíteni akarod. Nem tudom meddig jutsz el a telepítéssel, de ha a telepítés helyének kiválasztásáig akkor ott tudod töröltetni, de ha már korábban elhall akkor valami partíció kezelő boot lemezzel.
  • bon
    #36975
    Állítsd be a felhasználó jogosultságát a C: meghajtóra.
  • bon
    #36974
    Jobb gomb mindig is létezettt, valamennyi Windows tartalmazza, csak idáig teljes jogú felhasználó votlál ami nagy biztonsági rés!
  • DarkSector
    #36973
    thx, de az nem elég mert azt szoktam de most olyan hogy rendszergazda vagyok, mégis pl az xfire-hez kibasz egy ablakot hogy futtatom én mint "Tibor" Tibor a haverom neki a gépéről van szó.
    Vagy mint Rendszergazda, és a 2 csíkból a felsőbe a Rendszergazda van írva és alatta csikba kér jelszót holott még jelszót se irtam be telepitéskor.

    Ugyanígy ha netezek és c-re akarok menteni képet akkor nem enged, csak a Tibor/Képek-be...
  • BIZ0906
    #36972
    Dehogynem UAC off azt kész is.
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok Felügyelete beállításainak módosítása
  • TBTPumpa
    #36971
    Sziasztok!

    Megérkezett a Garanciafutárral az alaplapom (ASUS P8P67).
    Össze is szereltem a gépet. A Windows 7-et szeretném újratelepíteni (mert szerintem ráférne, főleg egy alaplapcsere után), már leformáztam a HDD azon részét, amelyiken eddig a Win7 volt, a többi részét nem akarom leformázni, mert ott tárolom minden cuccomat. De nem engedi a telepítést és leáll a következő hibakóddal: 0x80300024
    Mi lehet a baj? Sandy Bridge prociról van szó és eredeti Windows 7 Professional 64bit-es rendszerről!
    Előre is köszönöm a segítséget!

  • DarkSector
    #36970
    Á akkor nem tudom kikapcsolni hogy ne kelljen külön ez a jobbklikk ugye?

    Egyiksem buherált.
    Ultimate az egy OEM volt.
    ez a Home P. meg MSDN
  • Bebi07
    #36969
    Hello,az miért lehet, hogy nem tudom megadni, hogy mi történjen akkor amikor lehajtom a fedelet, főkapcsoló stb.
    mindenre az van beállítva, hogy alvó mód
    azt írja ki, hogy az energiaséma adatai nem érhetőek el.
    samsung laptop
    már minden próbáltam, bios, vidkártya frissítés..semmi
  • [HUN]FaTaL
    #36968
    Jobb click -> Futtatás rendszergazdaként

    Maximum valami buherált szar Ultimatet tettél fel, amiben alapból tiltva volt az UAC és azért nem volt gondod vele.
  • DarkSector
    #36967
    Redszergazda jogkörrel telepíteni?
    Hát eleve nem választhattam.
    Érdekes az ultimate-nél ilyen gondom nemvolt.
  • bon
    #36966
    Egyik Windows 7 változatnál se vagy teljes jogú Rendszergazda, csak korlátozott. A felhasználók védelem miatt van így. Ezért célszerű a programokat jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval telepíteni, na meg használni is ha éppen normál jogkörrel lett telepítve.
  • DarkSector
    #36965
    Hát rendessen telepítettem a Home Premium-ot, nem vágom miért nem vagyok rendszergazda...:D
  • [HUN]FaTaL
    #36964
    Talán azért mert mégsem vagy teljes jogú rendszergazda. Pl. indítsd az explorert/tcmd-t rendszergazda módban.
  • DarkSector
    #36963
    Beszarok.

    Felment most a Home Premium, de annak ellenére hogy rendszergazdaként vagyok az oprendszerben, nem enged a c-re menteni például webről képet.
    Meg néhány programot nem enged feltelepíteni, holott én vagyok a rendszergazda... :)
  • DarkSector
    #36962
    Nah Home Premium elég faszán fut.
    Köszönöm a segítségeteket.
  • IXEMGabeo
    #36961
    aha köszi, :) megmondom neki
  • DarkSector
    #36960
    Nah megvan pici betüs kék link...nem láttam elsőre. :)
  • DarkSector
    #36959
    Oh akkor sorry eddig nem találtam. :)
  • bon
    #36958
    FAQ 9-es pont, régóta elérhető egy táblázat formájában a különbségek.
  • DarkSector
    #36957
    Közben sikerült találnom egy kis prezentációt... :)
    FORRÁS

    A Windows 7 verziói közötti különbségek



    A Windows 7 Enterprise és a Windows 7 Ultimate az összes lehetőségét tartalmazza az új operációs rendszernek.

    A Windows 7 Professional-ból hiányzó funkciók a következők:

    AppLocker
    BitLocker
    BitLocker To Go
    BranchCache
    DirectAccess
    Enterprise Search Scopes
    Boot from VHD
    VDI Enhancement
    MUI Pack Install


    A Windows 7 Home Premium-ból hiányzó szolgáltatások (ebből is hiányoznak azok, amelyek hiányoznak a Professional-ból és még a következők):

    Offline Folders
    Windows Mobility Center: Presentation Mode
    Windows XP Mode
    Encrypting File System
    Advanced Back-up (Network and Group Policy)
    Remote Desktop Host
    Domain Join
    Group Policy Controls
    Location Aware Printing


    A Windows 7 Home Basic-ből hiányzó szolgáltatások (ebből is hiányoznak azok, amelyek hiányoznak az előző kettőből és még a következők):

    Windows SideShow
    Snipping Tool
    Sticky Notes
    Windows Journal
    DVD Video Playback and Authoring
    Remote Media Streaming
    Windows Media Center
    Create Homegroup
    Windows Touch
    Aero Background
    Aero Glass
    Advanced Window Navigation


    A Windows 7 Starter-ből hiányzó szolgáltatások (ebből is hiányoznak azok, amelyek az előző háromból és még a következők):

    Windows Mobility Center
    Multi-Monitor Support
    Internet Connection Sharing
    Create ad-hoc Wireless Network
    Fast User Switching
    Live Thumbnail Preview from Taskbar
  • bon
    #36956
    Start menübe be kell írni, hogy regedit és entert kell nyomni. Nem tudom milyen Windows lehet, de ha nem házi barkács buherált változat akkor jónak kell lennie (ha barkácsolt Windows akkor lehet törölni és felrakni egy nem buherált MSDN,/Technet változatott). Átalakítani természetesen nem lehet.
  • IXEMGabeo
    #36955
    akkor hogyan lehet ezt a fajta regeditet futtatni? azt mondod nem lehetséges...hogyan lehet 32 bitessé tenni?
  • bon
    #36954
    Regedit a rendszer része, nem kell letölteni.
  • IXEMGabeo
    #36953
    tehát akkor regedit 32-t kell leszedni és azt milyen mappába kell tenni pontosan?
  • bon
    #36952
    32bit-es rendszeren próbálkozol egy 64bit-es program futtatásával, ami nem lehetséges.
  • IXEMGabeo
    #36951
    Fájl verziója nem kompatibilis a windows verziójával.Számítógép rendszeradatai között tekintse meg hogy a program x86 (32 bites) vagy 64x (64bites) verziójára van e szükség, majd lépjen kapcsolatba a szoftver gyártójával

    bocsánat ezt írta ki és valóban Win 7-e van neki mi lehet a gond?
  • IXEMGabeo
    #36950
    regedit milyen esetben nem lehet kompatibilis?

    egyik havernak ezt írta ki, mondjuk neki Win XP-je van bocs h idejött a kérdés ez van favolva...
  • DarkSector
    #36949
    oks. probálok egyet akkor.
  • DarkSector
    #36948
    THX.
    jah win7 kelll.
    akkor megnézem, de a home már korrekt vagy az is csonka az utihoz képest? nekem hálózati extrák nem kellenek, csak most valami tiny win7-et néztem neki de se net.framework nem megy fel se a magyarositás...szoval mást kell feltennem.

    ilyenek mennk majd havernak:

    winamp-chrome-skype-adobe reader-msn-stb...
  • bon
    #36947
    Home Basic esetleg Home Premium.
  • [HUN]FaTaL
    #36946
    XP-t. Ha mindenképpen win7et akar, akkor Home Premium.
  • bon
    #36945
    Vírus nem lehet a gépeden?
  • DarkSector
    #36944
    jah de erre mit ajánlanál?
    laptop
  • [HUN]FaTaL
    #36943
    Startert ne rakj, nagyon korlátozott, fejlődő országokba szánt verzió.
  • DarkSector
    #36942
    Lehet felteszek egy win startert a havernak.

    Lehetne tudnom hogy miben más a starter és az ultimate, és hogy a starter elmegy-e laptopokok...?
  • DarkSector
    #36941
    nem.
    most meg jó de most azt Í is Í meg 0 is Í....:)
  • [HUN]FaTaL
    #36940
    Mi az hogy fel vannak cserélve? Nem a hosszú í mellettivel írja az y-t? Mert ilyen kiosztás nem létezik.
  • DarkSector
    #36939
    üdv az miért van hogy win7 nél laptopon fent van hogy hungarian billentyűzet, és oké hogy magyar vannak ékezetes betűk, de se a simánál se a 101-esnél nem jó az Y és Z fel vannak cserélve......:S
  • setuh
    #36938
    Ertem koszi.En csak tapasztalatbol mondtam h a 64 bites wint nagy gepen mar egy eve nem raktam ujra es semmi lassulast nem produkal a 32 bitest laptopon meg most fogom negyedjere...Jo okes biztos a laptopon csinaltam vmit roszul,de az is lehet h nem.
  • bon
    #36937
    Nem stabilabb semmivel se, amúgy igen, nagyobb erőforrást igényel.