46641
  • DarkSector
    #37016
    Win7-néél régebbi alaplapok hangkimenetét nem lehet valahogy felismertetni a rendszerrel?

    MSI 649 Neo-V alaplap hangkimenetét nem kezeli ez a szar win7...nincs valami trükk arra hogy kis stereo hangot kicsaljak a gépből? :)
  • adamq01
    #37015
    meg a skidrow :)
    De nekem avastom van és ott nincs olyan, h kivétel közé tétel, meg mikor leállítom akkor is törlődik :S
  • bon
    #37014
    Windows biztos nem törli, csak vírusirtó. Vedd fel a kivételei közé, amúgy gondolom a paul.dll-ről van szó.
  • adamq01
    #37013
    Helo!
    Van egy .dll fájl egy arhívumban, amit ha kimásolok egy mappába, akkor egyszerűen eltűnik. Egyes vírusirtók beteszik karanténba, mert vírusnak érzékelik, de ha kikapcsolom a vírusirtót, akkor is eltűnik, mintha automatikusan törlődne. Lehetséges, hogy a Windows törli? Ha igen, mivel lehet átengedni a védelmen? Tűzfalnál már próbáltam, de ott csak a programok listája van, ez meg egy dll fájl. Ötlet?
  • bon
    #37012
    Kezd unalmas lenni a linux téma, kéretik befejezni és folytatni a megfelelő Topicban!
  • [HUN]FaTaL
    #37011
    "Amugy meg halkan megjegyzem : Linux Mint Debian"

    Nem szóltam én egy szót sem a Mintről, mivel 0 tapasztalatom van vele :)

    "Igen egy kezdo visszatudja allitani, mivel csak a ubuntu classic-ra kell kattintania kijelentkezes utan a regi felulethez. Ugye milyen nehez ? Talan egy kezdonek is menni fog. :DDDD"

    Nem tudtam mivel amióta unity van azóta nem használtam ubuntut. Felraktam egy debiant és köszöni szépen jól van :D

    "Nem egyszeruen a kurzor billentyu konfiguraciot elszurta a Debian."

    Na ilyet még nem láttam, mindenesetre előfordulhat. De szerintem az ubi + radeon => dist upgrade - x összedőlés (és legalább 3 verzióváltásnál ugyanez történt) is ugyanolyan gáz :D

    Na elég lesz a Linuxból :D

  • Jakuza001
    #37010
    Biztos az en benasagom, amikor mar 95-ben Red Hatot hasznaltam. :D

    Nem egyszeruen a kurzor billentyu konfiguraciot elszurta a Debian.

    Igen egy kezdo visszatudja allitani, mivel csak a ubuntu classic-ra kell kattintania kijelentkezes utan a regi felulethez. Ugye milyen nehez ? Talan egy kezdonek is menni fog. :DDDD

    Amugy meg halkan megjegyzem : Linux Mint Debian

    Na de eleg lesz itt a Linux temabol a Win7 topicban. :D
  • [HUN]FaTaL
    #37009
    Ez a te bénaságod. :)

    Ubuntu egy rakás bugos fostenger. Milyen os az, aminél dist-upgrade után összedől az egész x? És nem én vagyok az egyetlen.

    #37005:

    "Ettől függetlenül Debiant nem fog tudni egy kezdő jól beállítani"

    Ez igaz, bár a googleval szvsz könnyen beállítható.

    #37006: Ha már kezdőkről van szó, szerinted ő vissza tudja állítani a gnomeot mikor azt sem tudja mi az? Azt fogja látni, hogy a unity egy bugos szar és visszarakja a wint. Na mindegy ez itt erősen offtopic. :)

    Amúgy a mintet még nem próbáltam, majd egyszer ha kedvem lesz hozzá.
  • kifli
    #37008
    egy egyszerű user simán elkerüli a parancssor használatát, muter gépén xubuntu van, és nagyon jól elvan vele...
  • Balumann
    #37007
    Tehát, én is inkább egy Ubuntut javaslok ebben az esetben, 10.10 vagy 10.04 LTS -t. Semmiképpen sem az aktuális stable -t.
  • Jakuza001
    #37006
    Visszaidezem neked "Ubuntut én nem ajánlgatnám, amikor mindenki szop a Unity miatt"

    Nem ajalgatnad az Unity miatt, mikor nem is kotelezo a Unityt hasznalni ? :DDDDD Mondom egy klikk. A Debian stabilitasarol, csak halkan megjegyzem, nem reg akartam feltelepiteni, mar a telepites utan nem megfeleloen mukodott a billentyuzetem, igy nem tudtam grub indito menuben valasztani, mert meg az UUID azonositot is rosszul konfiguralta a telepitesnel, igy meg fel sem tudtam bootolni vele. :DDDD
    De igy legalabb atombiztosan stabil. :DDD
  • Balumann
    #37005
    Debian tényleg jobb, stabilabb, én is azt használom és rokonomnak is azt tettem fel, Ubuntuval én mindig csak szoptam és a teljesítményével sem voltam megelégedve. Linux Mint -nek egyszer adtam esélyt, eleinte én is nagyon dícsértem, de aztán olyan szép hibákat produkált és összeomlasztanom is sikerült (bár simán Ubuntut is sikerült nem egyszer), úgyhogy inkább lemondtam róla.
    Ettől függetlenül Debiant nem fog tudni egy kezdő jól beállítani, elkerülhetetlen a parancssor használata, meg ilyesmi. Bár én Ubuntunál sem tudtam elkerülni, de közel sem kellett annyit.
  • [HUN]FaTaL
    #37004
    Mert a Debiant használom, ami sokkal stabilabb.
  • Jakuza001
    #37003
    Tenyleg ? Miert nem probalod Unity nelkul, hiszen egy kattintassal a regi megjelenessel lehet hasznalni.
    De mint mondtam a Mint ami szerintem jelenleg a legjobb.
  • Jim Morrison
    #37002
    akkor mar nem :)
  • kifli
    #37001
    most egy alap user tegyen fel egy debiant, majd kezelőfelületet stb?

    ubuntu teljesen jó, ha csak netezik, chatelget az ember, és mondjuk filmezik. Annyi hogy nembiztos, hogy a legfrissebbet kell felpakolni.
  • bon
    #37000
    Újraindítás után is?
  • [HUN]FaTaL
    #36999
    Ubuntut én nem ajánlgatnám, amikor mindenki szop a Unity miatt. Akkor már inkább egy Debian.
  • Jakuza001
    #36998
    Annal meg egy Linux Mint. :D
  • DarkSector
    #36997
    :)
  • Jim Morrison
    #36996
    suliban 8mp ként kapom az üzit...
  • kifli
    #36995
    így utólag és félve megjegyezném, hogy ezekre szerintem egy ubuntu jobb...
  • bon
    #36994
    Jobb gomb tulajdonságok a lomtáron, a törölölt fájlok ne kerüljenek... opciót választod.
  • Rotyoka
    #36993
    Azt hogyan? :D
  • bon
    #36992
    Miért nem tiltod a lomtárt?
  • DarkSector
    #36991
    Nah az alsónak adtam teljes hozzáférést és most meg müködik .... szuper.
  • DarkSector
    #36990
    Most néztem az Ultimate-on is ez a 4 van mégis megy minden hát ezt nem vágom...
  • DarkSector
    #36989
    Hitelesített felhasználók
    SYSTEM
    Rendszergazdák (Tibor-PC/Rendszergazdák)
    Felhasználók (Tibor-PC/Felhasználók)

    Nekem ezek vannak.
    De hogy miért.... nem vágom és ez zavar be.
  • DarkSector
    #36988
    Írtam is hog az oké azt szoktam offolni.
    De ez más itt konkrétan olyan mintha csak egy korlátolt felhasználó lennék, csak az a baj hogy a rendszergazda én vagyok, nincs mellékfiók a gépen...
  • DarkSector
    #36987
    Oks azt nagyjából meg tudnám oldani, csak kérdés hogy miért nem alapba mindent enged?
  • Rotyoka
    #36986
    :O

    Amúgy tudod írtam hogy behal a gép amikor nagyon sok file-t törlök egyszerre. Rájöttem miért. Mert törli és közbe megtelik a lomtár és akkor abból is törölnie kell közben. De ha Shift + Delt el csinálom a törlést akkor tök gyorsab végig hasít a file-okon.
  • lck
    #36985
    Process Lasso ?
  • bon
    #36984
    Nem hiszem, hogy beállítható.
  • Rotyoka
    #36983
    Hogyan tudnám beállítani Pro alatt, hogy egy folyamat csak az adott magokat használhassa ki?

    - szentháromság Affinitása nem jó, mert ott minden programinduláskor kézzel kell beállítani, én meg örök érvényűen szeretném.

    Pl: totalcmd.exe csak a 2.3.4. magot használhassa az elsőt nem. Stb.
  • bon
    #36982
    Pedig így kellene, mindig a telepítő lemezről boot-olva, soha se Windows alól, vagy egyéb boot lemezt használva.
  • TBTPumpa
    #36981
    Rájöttem...
    DVD-ről kell először Boot-olni, majd törölni a régi partíciót és létrehozni az újat, majd azt leformázni.
    Újraindítani és akkor HDD-ről boot-olni, ekkor már indul is a telepítő és másolja a fájlokat a gépre...
    Jelenleg itt tartok, talán nem lesz már semmi hiba.
    Fura megoldás ez, eddig sosem így telepítettem! :D
  • TBTPumpa
    #36980
    Most már ezt írja nekem:
    Hiányzó BootMGR
    Újraindítás (Ctrl + Alt + DEL)
  • bon
    #36979
    Partíció nélkül próbáltad már?
  • TBTPumpa
    #36978
    Töröltem, sőt azt a 100MB-os cuccot is töröltem, amit még előzőleg hozott létre a Win, így egyben van az a rész... Újraparticionáltam, de most nincs 100MB-os másik partíció, amikor rákattintok a Telepítés gombra, akkor gondolkozik kicsit, majd kiírja a hibaüzenetet...
    A Windows nem telepíthető erre a meghajtóra. Hiba: 0x80300024
    Lehet hogy elrontottam valamit nagyon? Eddig nem volt ilyen problémám sosem.
  • [HUN]FaTaL
    #36977
    Kapcsold ki az uacot.