46641
  • exTrem
    #37097
    Ennyire nem értek már hozzá, hogy így elállítsak mindent. Nincs letekerve semmi. Eneble Bass redirection is be van kapcsolvva, nem értem. Ennek szólnia kellene már akkor is ha nem is állítanék rajta semmit. Próbéltam bsplayyerrel, media playerrel, winamppal, mindennel.
  • bon
    #37096
    A Genius hangrendszer jól van beállítva? A mély hang nincs letekerve? Esetleg nem futt valami Equalizer a háttérben ahol el van állítva valami?
  • exTrem
    #37095
    Sima Media Playert használok, de youtube-os videóknál sincs semmi basszus csak a másik 5 hangfal szól ... Nem értem
  • bon
    #37094
    A használt lejátszó programban be van állítva az 5.1
  • exTrem
    #37093
    Feltettem a driver-t be is állítottam win7-ben is, hogy 5.1 meg a creative console-ban is be van állítva az 5.1 de semmi :(. Valamit kihagytam ?
  • bon
    #37092
    Én simán rászoktam telepíteni a régire az újabbat.
  • exTrem
    #37091
    Akkor driver cleanerrel szedjem le ami most van fent és tegyem fel ezt ? Vagy feltehetem ezt rögtön ?
  • bon
    #37090
    A SBXF_PCDRV_LB_2_18_0015.exe nevű driver van fent semmi más, vezérlppult\hangnál bevan állítva az 5.1 és mükődik jól. Természetesen a használt méedialejátszó programban és játékban is be kell kapcsolni az 5.1-et, mert alapból sima sztereó szokot csak lenni.
  • exTrem
    #37089
    #37080-ra megoldás ? :/ Úgy hallottam Bon, hogy neked is X-Fi-d van, nem tudnál segíteni ?
  • bon
    #37088
    "Néhány szó a TPM modulról


    A TPM egy mikrochip, amelyet arra terveztek, hogy alapvető biztonsági funkciókat biztosítson, elsősorban titkosítási kulcsokat tároljon. A TPM általában a számítógépek alaplapjára van felszerelve, és egy hardverbuszon keresztül kommunikál a rendszer többi részével.

    A platformmegbízhatósági modullal (TPM) rendelkező számítógépek létre tudnak hozni kriptográfiai kulcsokat, és titkosítani is tudják azokat. Ezek után már csak a TPM tudja visszafejteni ezeket a kulcsokat. Ezt a folyamatot gyakran a kulcs „kötésének” vagy „burkolásának” nevezik, és ez biztosítja, hogy nehogy kitudódjon a kulcs. Minden TPM tartalmaz egy fő burkolókulcsot, az úgynevezett tároló gyökérkulcsot, amelyet maga a TPM modul tárol. Egy TPM által készített kulcs titkos része nem elérhető semmilyen másik összetevő, szoftver, folyamat vagy személy számára.

    A platformmegbízhatósági modullal rendelkező számítógépek létre tudnak hozni olyan kulcsokat is, amelyek nemcsak hogy be vannak burkolva, de amelyek használata bizonyos platformjellemzőkhöz van kötve. Az ilyen kulcsok burkolását csak akkor lehet feloldani, ha a platformjellemzők ugyanazzal az értékkel rendelkeznek, mint amikkel a kulcs létrehozásakor. Ez a folyamat a kulcs „lezárása” a TPM-eszközhöz. A kulcs visszafejtését pedig „kinyitásának” hívják. A TPM képes külső adatok lezárására és kinyitására is. A lezárt kulcs a BitLocker meghajtótitkosításhoz hasonló szoftverek használatával mindaddig zárolhatja az adatokat, amíg a megfelelő szoftver-, illetve hardverfeltételek nem teljesülnek.

    A TPM használatával a kulcspárok titkos részei az operációs rendszer által vezérelt memóriától függetlenek. Lezárhatja a kulcsokat a TPM modulba, illetve ellenőrizheti rendszer állapotának bizonyos jellemzőit, biztosítva ezzel a rendszer „megbízhatóságát”, mielőtt a kulcsokat kinyitná vagy használatra kiadná. A TPM a saját belső vezérlőprogramjait, illetve logikai áramköreit használja az utasítások feldolgozására, vagyis nem támaszkodik az operációs rendszerre, így nincs kitéve az operációs rendszer vagy az alkalmazások biztonsági hiányosságainak."

    forrás Micrsoft technet oldal
  • Freddycom
    #37087
    Végignézegettem a BIOS menüpontokat (nálam F2 a BIOS menü), nem volt semmi ilyesmi.
    És tulajdonképpen ez mit segítene? Az utolsó mondat csak közli velem, h 'és ott láthatjuk, h nincs TPM telepítve'.
  • bon
    #37086
    Ja a kábel tesztelésnek asztali gépnél van értlem az alaplap és a winyó között.

    Can't find TMP Device-re meg ezt találtam:

    Press Del key to enter BIOS
    go to Advanced BIOS Features
    go to Trusted Computing this shows there is NO TPM installed
  • Freddycom
    #37085
    Még nem, most megtettem, kíváncsi leszek mit produkál. Kösz szépen a választ.
  • bon
    #37084
    Bios frissítést próbáltad már?
  • daxan
    #37083
    Nincs átalakító...Sima vga kábellel van összekötve....
  • MerlinW
    #37082
    Unity kikapcsolható a bejelentkező képernyőn (alul Gnome Classic-ot választva)
  • Ironman2
    #37081
    Usb fejhallgato okozta megint.Amióta kihuztam,azota indul rendesen a win7
  • exTrem
    #37080
    Nos, tegnap vettem egy Genius 5.1 6000-es hangfalszettet és be is üzemeltem de: Mindent jól dugtam össze, a bemeneti jack kábelek színe ráadásul még olyan is amilyen a hangkártyámon a bementi nyílások színe ( SB Audigy X-Fi 7.1-es kártya ) szépen szól minden körben egyet kivéve a mélyládát. Egyszerűen megőrülök, hogy nincs basszusom, minden szól csak ez nem és nem tudom mi lehet a gond. Sok helyen utánanéztem már de eddig semmi sem segített. A poén az, hogy ha a kábeleket kicserélem hátul és a subwoofer-t dugom be mondjuk a front line in helyére, akkor rögtön szól a basszus csak ugye a hangok jönnek már más helyről, nem onnan ahonnan kellene nekik. Amikor a rendes helyre vannak bedugva a kábelek és win7ben a hangtesztnél ahol 5.1-re van állítva a tesztre nyomok érdekes módon amikro a basszushoz ér jó nagyot szól a basszus de máshol semmi ... Valaki tudna valamit segíteni ? :) Letöröltem eszközkezelőben a drivert teljesen, driver cleanerrel is, feltettem újat. Már amit engedett bocsi. Nem mondtam, hogy rengeteg druvernél kiírta, hogy unable to perfrom vagy valami hasonló kaliberű szöveget. Végre találtam egy működő drivert, hogy legen egy audigy kezelőfelületem is, de ezzel se jó. Javaslat ? Köszönöm szépen.
  • aate
    #37079
    Nem kevered az Office-val ? 3 gépem van és csak 1x települt. Office sp1 az jött hozzá nekem is.
  • Tetsuo
    #37078
    Az asztali gepen es a laptopon is masodszor telepitette, kb. 3-4 het elteressel.
  • Freddycom
    #37077
    No, már egy ideje küzdök a laptoppal, rendszeresen kékhalált kapok. Vettem bele egy 640 GB-os HDD-t, ezzel kezdődtek a gondok, teljesen random időközönként csipogni kezdett magas frekvencián, de nem a hangszórókból jött a hang, ez ilyen rendszermicsoda. Miután lejárt a csipogás (kb 10 sec), hallani lehetett, h vmi a laptopban kattan egy nagyot, talán a HDD, majd lefagyott. Végül már nem bootolt be a gép (a rendszeres csipogás és a be nem bootolás között kb 1 hónap telt el). Ki lett véve a 640-es, beletettem egy rackbe, h külső merevlemezként üzemeljen, nem látta a gép. Vissza lett téve a laptopba az alap 320 GB-os, egy darabig működött faszán, de ismét jelentkezett a csipogás, csak hallhatóan más frekvencián.

    3 kékhalálos hibaüzenetem van.
    1.) 640 GB-os HDD-vel jelentkezett: 0x0000007B (0x80786B58, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

    Mikor már be sem bootolt, ilyet írt ki bekapcsoláskor:
    Intel UNDI, PXE-2.1 (build 082)
    Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
    For Atheros AR8121/AR8113/AR8114, PCIE Ethernet
    Controller v.1.0.0.11 (2008/07/10)
    Check cable connection! (Ez elég konkrét mondat, ezt mire értheti?)
    PXE-MOF: Exiting Intel PXE-ROM
    -----
    Can't find TPM device

    2-3.) 320 GB-os HDDvel jelentkezett:


    És a hsz megírása közben (még jó h jegyzettömbben írtam a hsz-t, pont ezért) is jött egy, de itt a caused by driver sorban már más van.


    Előre is köszönöm a választ.
  • bon
    #37076
    Te is nézd meg az eseménynaplót, de hardver hiba is könnyen lehet nálad.
  • bon
    #37075
    Nézd meg az eseménynaplót.
  • bon
    #37074
    Ha másodszor telepíti az sp1-et akkor elsőre biztos nem tudta felrakni, különben nem telepítené ismét. Attól, hogy te felraktál miden frissítést még akad az sp1-ben néhány külön el nem érhető frissítés, vagy új funkció.
  • Ironman2
    #37073
    Sziasztok! Miért van az hogy gép bekapcsolása után,Win7 elindul,majd kis idő mulva fekete képpel leáll,és csak reset után tölti be az oprendszert?
  • Tetsuo
    #37072
    Az miert van, hogy a Win mar masodszor telepiti a SP1-et es emiatt pl. elallit egy csomo beallitast? Raadasul eddig is telepitettem mindent amit lehetett, miert van szukseg akkor a SP-re?
  • Mydgard
    #37071
    Udv!

    Egy problemaval kapcsolatban erdeklodnek, mi lehet a gond. Tehat Windows 7 van laptopon es ha Sleep-pel kapcsolom ki a gepet, utana nem lehet bekapcsolni illetve csak ugy ha kihuzom a halozatbol. Utana pedig a Windows betoltesenel bejon a fekete ablak, hogy a Windows nem megfeleloen lett leallitva. Mi a problema es hogy lehet ezt kikuszobolni?
  • overx
    #37070
    Üdv megoldódott a problémám a bootolással kapcsolatban.
    Leírom hátha valakinek lesz vagy van hasonló gondja.
    Tehát a baj az volt hogy nem bootolt a cdről, hiába nyomtam azt az any key-t nem reagált és bebotolt a hard driveról.
    Végülis az volt a hiba, hogy usb-s billentyűzetem van és nem reagált semmire amikor kérte hogy nyomjak meg egy gombot. A biosba be tudtam lépni és ott lépegetni meg állítani dolgokat ezért ez volt az utolsó amire gondoltam.
    A megoldás az volt, hogy a biosban engedélyezni kellett az usb porot a billentyűzetnél ( amúgy írja is hogy ha usb-s billentyűzeted van állítsd enable re. Van alatta egy usb egér is, azt is jó ha engedélyezed. ) így végülis reagált és bebootolt a cdről.

    Üdv
  • piamania
    #37069
    köszi szépen.
  • aate
    #37068
    Link >
  • piamania
    #37067
    Ez az alaplapom van.
    GIGABYTE GA-MA74GM-S2H

    Gigabíte oldalán keresem a drivert, de már a ott megakadok, amikor azt kéri, hgy válasszam ki a Socket-et.Tudnátok segíteni, hogy melyiket válasszam?
  • aate
    #37066
    Elírtam mert nem az a gép előtt voltam :
    Ez kezel több fiókot.Poppy for windows
  • piamania
    #37065
    Köszi szépen.Mindjárt kipróbálom
  • Tikal #37064
    LOL, a sok hsz között elsiklottam felette, bocs
  • bon
    #37063
    #37032-ben válaszoltak.
  • Tikal #37062
    Valaki? :)
  • bon
    #37061
    Én is monitor hibára gyanakodnék, pont így viselkedik az egyik TV-nk otthon, éppen a haveromat várom, hogy megcsinálja.
  • aate
    #37060
    Nálam ilyen monitor hibánál volt, esetleg kábelek, dugók jók ?
  • MeTaL
    #37059
    ja és ha tudod akkor próbáld ki egy másik gépen is hogy ugyanazt csinálja e
  • MeTaL
    #37058
    monitor driver esetleg lehet hogy segít bár én monitor hibára gyanakodnék