46641
  • RYO21
    #37137
    Rendben! Köszönöm szépen a segítséget!
  • bon
    #37136
    Nem szabad.
  • RYO21
    #37135
    Sikerült valahogy feltelepítenem egy w7-et, ami feltelepített egy bootloadert is, szóval most működik a gép rendesen. Viszont a merevlemez partícióinak a betűi össze vannak keveredve, a a régihez képest. A system partíció (szóval amin a boot és a windows van) betűjét meg szabad változtatni?
  • bon
    #37134
    Na meg ha nem laptop lenne akkor sata kábelt cserélnék, mert olyanba már futottam bele a saját gépemnél, hogy az ssd-m egy máshol jól müködő kábellal nem volt stabil, javasolták cseréljem ki egy másik komolyabb kábelra és azóta egyszer se fordult elő a hiba.
  • bon
    #37133
    Kérdés: lehet, hogy márt írtad, de nem emlékszem,kezdettől fogva csinálja a rendszer a hibákat? Ha kezdettől fogva, akkor a telepítés után frissítetted a drivereket, ha igen akkor megpróbálnám azt, hogy csak azt a drivert raknám fel egy újratelepítés után amit a rendszer nem ismer fel, hátha stabil lenne a gép.
  • Freddycom
    #37132
    Válaszerre lemaradt.
  • Freddycom
    #37131
    Nem képes lefutni a teszt, kékhalál szintén.

  • Tetsuo
    #37130
    :) Nem doglodik, ezt irja ki mar a legelso bekapcsolastol es tokeletesen mukodik.
  • exTrem
    #37129
    köszi :)
  • Freddycom
    #37128
    Igen, le is lett futtatva, 99 pontot kapott a HDD, és azt hiszem 3 olyan szektor volt, ami nem hibás, hanem vmi enyhébb minősítést kapott. Írta is, h ebben az állapotban garanciális javításra még nem jogosult.
  • bon
    #37127
    Neked a HD sentinel futtatását javasoltam vagy javasolták már?
  • bon
    #37126
    lemezellenőrzést ajánlanak: link
  • Freddycom
    #37125
    Katt
  • exTrem
    #37124
    Ezt a programot honnan lehet leszedni, hogy megmutassa mitől kaptam kék halált ?
  • Freddycom
    #37123
    Sajnos a hiba továbbra is fennáll. :(

  • icoj69
    #37122
    Üdvözlet Mindenkinek!
    IBM T41-es laptopot használok Windows 7-tel régóta, most használom mindig a bluetooth-t is. Amikor hibernálom, vagy kikapcsolom a gépet, utána mindig kézzel be kell kapcsolnom rajta a bluetooth-t. A bluetooth beállításoknál nem találtam olyan opciót, ahol be lehetne állítani azt, hogy automatikusan bekapcsoljon. Ha valamilyen megoldást tudnátok, azt szívesen venném. Meghajtók rendben vannak.
  • bon
    #37121
    igen, de a beépített bcdedit parancs is segíthet: link
  • RYO21
    #37120
    Igen, próbáltam már a telepítővel javítani. Amikor a telepített windowsokat keresi, akkor csak azt észleli, hogy valami probléma van a boot-al, és ki is akarja javítani. Amikor rámegyek, hogy repair and restart, akkor gyorsan csinál valamit és újraindul a gép. De akkor se akar az én merevlemezemről bootolni, hanem csak cursor villog a bal felső sarokban, vagy kiírja, hogy invalid partition table.

    EasyBCD-vel lehet valami trükközni?
  • bon
    #37119
    Windows 7 telepítő lemez sok esetben képes helyrehozni a sérült Windows 7-et, be boot-osz a telepítő lemezzel, majd a telepítés indításának képernyőjén lehet számítógép javítást kérni.
  • RYO21
    #37118
    Milyen lemez javítás funtkciót?
  • bon
    #37117
    Frissítsd a Directx-et is. De könnyne lehet, hogy valami oylan programot raktál fel ami bekavart a rendszernek. Szerintem Ebből újratelepítés lehet.
  • bon
    #37116
    Lehet, hogy döglődik a winyód? Nézd meg HD Sentinel-el.
  • bon
    #37115
    Játékban szintén be kell állítani az 5.1-et. Youtube-os 5.1-es videóval meg mégnem találkoztam (szerintem nincs is), csak kivétel nélkül sz*r minőségű 2.0-al.
  • bon
    #37114
    Telepítő lemez javítás funkcióját próbáltad már a nem induló Windows 7-en?
  • Rick4U
    #37113
    Hello ! Egy olyan problémám lenne hogy bármilyen játékot elindítok Win7 x64 SP1 alatt mindig kifagy appcrash- problémával :S Ez mitől lehet ?Olvasgattam küldöli fórumon és driverre gyanakodtak de mindenből a legfriseb van fent :S
  • Tetsuo
    #37112
    Nem hiszem, Open Office-t hasznalok. ;) Ez erdekes.
    Es az mitol lehet, hogy gepinditasnal azt irja ki, hogy "No Hard Disc detected." :O Dehat van, anelkul amugysem indulhatna el, szoval..
  • exTrem
    #37111
    *Power dvd

    Na de, még így se vagyok ott ahol kellene lennem. Az oké, hogy zenéz már tudo khallgatni rendesen mélyládával, de youtubeos videókat meg zenéket nem tudok pluss játékban sem jön a mély még mindig, bár engem inkább a youtube-os rész érdekelne ....
  • exTrem
    #37110
    Azért ez vicc azt kell, hogy mondjam. A power svs simán hozza a mélyhangot, igaz ott is kicsi állítgatni kellett, de a winapm meg a media player meg a youtube meg nem ???? ez mi ??
  • exTrem
    #37109
    Akkor megnézem a power dvd-t :)
  • RYO21
    #37108
    Üdv!

    Ma sikerült ubuntuval tönkretennem a windows 7 bootloaderjét. Így a windowsomat sehogy se bírtam elindítani (volt recovery dics, és rebuilbcd is, de semmi). Szereztem egy másik HDD-t amire feltelepítettem egy w7-et. Ezen beállítottam, hogy futtassa fel az én eredeti HDD-mről a Windowst, ami sikerült is, csak most az a baj, hogy a bootmgr partíciója ezen a másodlagos HDD-n van. Hogyan tudnám ezt átdobni a saját merevlemezemre? Vagyis hogyan lehet a boot partíciót átállítani?
  • DarkSector
    #37107
    THX megvan a fejhalgatót kell "Alapértelmezett"-nek rakni. :)
  • bon
    #37106
    Hangkártya vezérlőpultját nézd meg, ott is a csatlakoztatásról szoló részt.
  • DarkSector
    #37105
    Miért van az hogy Win7 Home Premium-nál feltelepitettem a skype-ot.
    A baj az hogy alapon a laptop hangszóróján megy minden hang, de ha bedugom a fejest arra kellene automatikussan átváltani.

    Ezt miért nem teszi meg a skype? Mert így szar hogy folyton nekem kell a "Beállítások" menüpontnál átváltani a fejesre....:S
  • aate
    #37104
    Nálam is a PowerDvd játszik 5.1-ben. De csak 5.1-es zenét :)
  • bon
    #37103
    Ja és még a program is fontos, pl most kipróbáltam egy 5.1-es koncertett, a media player nem 5.1-es játsza le, míg a powerdvd már 5.1-ben, de úgy is van beállítva a program.
  • bon
    #37102
    Természetesen ez jól ki is hallható a zenéből, sztereó esetében a mély a középső vagy a két első sugárzóból jön inkább, míg 5.1-nél a mélyládából.
  • bon
    #37101
    Sztereó felvételeknél nem várható, hogy normális mélyláda használat legyen, de 5.1-es vagy olyanban ahol valóban ott a mélycsatorna na ott már szólnia kell rendesen.
    Nálam is ha elindítok egy sima mp3-at akkor szól a mélyláda, de nem nagy dinamikával, de ha elindítok egy 5.1-es videóklippet ott már szól rendesen.
  • aate
    #37100
    Vezérlőpult->Hangbeállítások-hangeszközök kezelése -eszköz beálítás 7.1 -re van állítva ?
  • aate
    #37099
    Szerintem a mélynyomó csak akkor fog megszólalni, ha valamelyik alkalmazás megszólaltatja (mondjuk a powerdvd 5.1 csatornás film lejátszásakor), vagy ha game modeban kipipálod a bass management fülnél az Enable Bass Redirectiont. (5.1 hangszóróbeállításnál)
  • exTrem
    #37098
    Na most bsplayernél rábukanntam vmire. Csak ennél a programnál fut egy ffdshow nevű program, azon belül rákattintottam a dolby decoderre és most ad basszust de hol nagyon nagyot hol kicsit, össze vissza ugrál a hang.