46641
  • aate
    #37177
    Ez nekem 1x bevált :Sérült partició visza állítása
  • [HUN]FaTaL
    #37176
    Ilyen biztosan nem volt, maximum ha feltelepítetted ugyanazokat. Formázás az linuxon is formázás.

    Itt is helyre tudod állítani, de nem saját magára.
  • kifli
    #37175
    nos ext2-ben ez úgy nézett ki:

    töröltem a partíciót, winbe, és linoxon is többször. A hdd-t egy nas-ban használtam, viszattetetem a hdd-t az eszközbe, hogy újratelepítsem, ilyenkor van több lehetőség, hogy be nem fejezett telepítés, vagy új hdd. Az új hdd-t választottam, végigment a telepítés, majd ottvoltak az adataim a hdd-n. Akkor nem ez volt a célom, hogy visszaállítsam az adatokat, de ez történt.

    Most sem történt semmifél formázás, így logikus lene, hogy valami vissza tudná állítani...
  • bon
    #37174
    Minden adat vissazállítás külön winyóra szokot történni, fat, fat32, ntfs is. De ez logikus is, hogyan állítod vissza az adatott ha ugyan oda is kell visszaírni, mert ha máshova írod vissza akkor meg már az ott lévő adatok vesznek el végérvényesen.
  • kifli
    #37173
    szopás ez az ntfs, ext2-vel érdekes módon nem volt ilyen gond :S
  • [HUN]FaTaL
    #37172
    Az szívás.
  • bon
    #37171
    Akkor szívás, mert helyreállításhoz kell egy másik winyó.
  • kifli
    #37170
    jááá, a gond, hogy a merevlemez 2x akkora, mint a legnagyobb hdd-m, amit nem tudok kiüríteni teljesen :D
  • [HUN]FaTaL
    #37169
    GetDataBack-kel másik HDDre (nem partícióra) lemented, megformázod és visszamásolod.
  • kifli
    #37168
    hogyan tudnék visszaállítani egy eltűnt paríciót?

    Van egy hdd-m, amiről egyszercsak eltűnt a partició, van 1-2 adatvisszaállító program, ami látja, hogy mekkor hely fgolalt stb, de win nwm látja és formázni akarja.
    Linuxon egyszer volt olyanom, hogy töröltem a prticiót, de nem formáztam a lemezt, visszaállítottam ugyanazt a fileszerkezetet, és ottvoltak a mappáim adataim stb. Valami ilyesmit nem lehet win-en?
  • bon
    #37167
    Paragon-nal töröltesd a c:-t, de ne is hozzál létre semmit, bízd a Windows 7 telepítőre.
  • biomage
    #37166
    Megvan
    Nem sikerült új partíciót létrehozni a megadott használaton kívüli helyen Hiba: 0x8004240F
  • bon
    #37165
    Ez túl sokat nem segített.
  • biomage
    #37164
    a kódot nem tudom de ha jól rémlik azt irta hogy nincs olyan program amivel partíciót lehet csinálni
  • bon
    #37163
    Mi a pontos hiba?
  • biomage
    #37162
    Visszajönni ide kész rémálom volt, a telepítő megállt a partíció kiválasztásnál, és azt írja hogy nem tud létrehozni partíciót, először a megcsinált partíción próbáltam aztán töröltem azt és próbáltam újat csinálni, mindkettőnél hibát irt, mit csináljak?
  • bon
    #37161
    Használj Total Commander-t, sokkal jobb mint az intéző.
  • DellPeter
    #37160
    kérdés!
    sziasztok, szeretném tetszőlegesen elrendezni a mappn belül az almappákat, de nem tudom úgy, mint az XP esetén, csak automatikusan lehet rendezni dátum, név stb alapján, nem tudom oda tenni arra a helyre tetszőlegesen az egyes mappákat a mappán belül ahová én szeretném, erre setleg nincs valami megoldás? köszi
  • aate
    #37159
    windows_7_telepitese_lepesrol_lepesre, > Win 7 tippek ,trükkök Én Minimum 40 GB szoktam a win ( C:/ )partíciónak hagyni. telepítővel létre tudod hozni .Erre még pár alap program felmegy( pl office, messenger ). Többi program és egyéb majd a másik partícióra kerül. Telepítés után aktiváld majd frissíts mindent az update - röl. CClenaner elég rendszertakarításnak.(én your uninstallert használok ) Codek pakot-csomagot ne rakj fel- csak bekavarnak ! DivX és egy VLC player elég.
  • biomage
    #37158
    Hali

    Holnap érkezik meg a megvet win 7 home premium x64, és szeretnék pár dolgot kérdezni.
    1: menyi hely kell a partición a win 7 nek? jelenleg egy 100gbos partícióm van
    2: érdemes frissíteni?
    3: ajánljatok valami jó rendszer hiba javító és hasznos progit
    4: ha feltelepítettem a win 7 + a drivereket meg esetleg a javításokat mit tudnátok tanácsolni, van olyan dolog amit be kéne állítanom egyböl?
    5: mivel jelenleg egy készíttet particióm van "ntfs, aszem PartitionMagic 8.0 hoztam létre", megkérdezem, töröljem a partíciót és a dvdvel csináljak újat?

    Aszem ennyi elég lesz :)
  • aate
    #37157
    Próbáld meg ,hogy engedélyezed a bioszban az USB mause-t meg keyboard-ot.
  • MeoH #37156
    Udv! PHan mar kerdeztem, de felteszem itt is :)
    Kerdesem a kovetkezo. Ugy tunik, hogy a Win7 usb cucca megbolondult. Ertem ez alatt, hogy a radugott dolgokat latja es kezeli, viszont sajat szoftvere nem latja. Pl: Logitech bill-em es egerem van, mukodik is mind2, de a SEtpoint egyiket sem latja, nem tudom configuralni. Van meg 1 Belkin keypadom, billentyui mukodnek, viszont sajat szoftvere nem latja, konfiguralni nem tudom ezt sem. Probaltam mar ujrarakni a szoftvereket, atdugtam oket masik usbre, eszkozkezeloben eltavoltas/uj hardver, de semmi valtozas. A keypadot kiprobaltam masik gepen, mukodott gond nelkul (bar Xp volt, de a ment, es hetvege elott win7tel sem volt gond). Eszkozkezeloben is latni oket, de csak sima HID eszkozkent, de ugy emlekszem, hogy nev szerint latta regebben oket, pl logitech G5laser / logitech bill. Erre vmi otlet, megoldas? Ezert nincs kedvem ujrahuzni a Wint...
  • bon
    #37155
    Ha jól emlékszem A beépített lemez kezelő rendszer partíciót nem tud átméretezni, Paragon Particion Manager-t ajánlom erre a célra. Adatokról biztonsági mentés meg ajánlott.
  • aate
    #37154
    Ha nem sérült valamelyik szektor a HDD -n akkor 99% biztonságos !Azért fontos dokumentumokról adatokról nem árt egy mentés. De én ezzel csinálnám : Partition manager áttekinthetőbb .
  • Ariakus
    #37153
    Sziasztok!

    Nekem a Windows 7 Disk Management-vel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Annak idején amikor föltettem a Windows 7-et sajnos csak 30 gigás partíciót csináltam neki és most már csak 6 és fél giga szabad hely van (megcsináltam minden szabadhely növelő trükköt: hibernálás kikapcsolása, rendszervisszaállítási pontok törlése, CCleaner használata, de sajnos nem igazán tudtam sok helyet visszanyerni).

    Ekkor láttam, hogy a Win 7-be be van építve aza Disk Management amivel lehetne egy nagyobb pertícióról szabad helyet átvinni egy kiseeb partícióra. Na most az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire biztonságos, esetleg van-e vmi kockázata? Mert mondjuk a nagyobb partíción felszabadítanék mondjuk 40 gigát ás abból 20-at átpakolnék a C renszermeghajtóra. Ez a megoldás biztonságos lenne?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • berczely
    #37152
    Leírom ide is hátha...

    Sziasztok!

    Mitől lehet az hogy egy darabig normálisan elindul az IE9 és az MSN 2011 is frankón fut aztán egyszer csak gondolnak egyet és az IE9 alig akar elindulni és az MSN pedig fagy! Valaki rámír és ezzel nyílik egy új ablak teljesen lefagy az egész 1 perc is kell neki hogy észhez térjen! Nagyon idegesítő anomália!
    Valaki segítsen!
  • Freddycom
    #37151
    Már ha tudnám használni... Bebootolok róla, elindul, nyomok egy egyest, h a 4.0-t használja, aztán írja h loading memtest.......ready. De ennyi. Nem értem.
  • Freddycom
    #37150
    Ha a HDD Sentinel nem talált semmi hibásat, és 99 pontot adott, akkor remélem a RAM lesz a hibás. Lefuttatom a memtest86-ot. Kösz a választ.
  • [HUN]FaTaL
    #37149
    HDD vagy RAM hiba.
  • Freddycom
    #37148
    Na most ilyet ad ki:

    The instruction at 0x76C1BA4D referenced memory at 0x76C1BA4D.The required data was not placed into memory because of an I/O error status of 0xc000000e.
    A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.

    Azt írják, h nagy valószínűséggel hardveres hiba, és h ha garanciás még, akkor küldjem nekik... Garanciális még, csak most vizsgaidőszak közepén nem fogom elküldeni.
  • Tetsuo
    #37147
    Az mitol lehet, hogy ha kikapcsolom a hangsugarzot, akkor a billentyuzet vilagitasa is kikapcsol?
    (Egy PCI-csatolos hangkartyam van, a billentyuzet USB-s.)
  • Razero
    #37146
    Köszönöm:)
  • [HUN]FaTaL
    #37145
    Mármint a parancsikonját rakod be.
  • [HUN]FaTaL
    #37144
    Meg, berakod a start menü indítópult mappájába.
  • Razero
    #37143
    Helló!
    Az lenne a kérdésem, hogy több programnál is be lehet állítani, hogy a PC bekapcsolása után automatikusan elinduljon...
    Ezt meg lehet oldani valahogy egy olyan programnál is, ami nem kínálja fel magától ezt a lehetőséget??(pl Windows Media Player)
    Előre is kösz!
  • erieskrisz
    #37142
    Köszi megoldodott csak a bill amit használtam kiderült hogy xar
  • lck
    #37141
    F1, F2 ? F valamelyik ?
    PS2-es billentyűzet ?
  • erieskrisz
    #37140
    biosba akar lenni a ciosba
  • erieskrisz
    #37139
    Sziasztok vettem egy vinyom amin gondolom én linux futt és nem birok a biosba belépni valakinek valami ötlet hogy miért nem se del gomb se f12 re nem reagál a grub loading porogram indul ell egyböl gépinditáskor.Szeretnék win7 felrakni a gépre az is most lett összerakva de egyszerüen nem jutok ell odáig hogy a ciosba be tudjak menni a bootolási sorrendet beálitani
  • Freddycom
    #37138
    Nem kezdettől fogva. Lehetséges, h tényleg vmi driverezési hiba, mert ahogy visszaemlékszem, miután újraraktam a gépet, kb 1 napig szartam le, csak windows updateről frissítettem, addig jó volt.