46641
  • aate
    #37338
    Most nem fagy le ? Egyenlőre ne rakd tele programokkal !
  • riki02
    #37337
    Újra lett rakva a gép. Majd mesélek...
  • bon
    #37336
    Huh, 1 órámba telt a munkahelyi wsus szerveren engedélyezni az e havi frissítés adagot, nem aprózza el, 5,5gb-ot tölt le 176db frissítés formájába.
  • aate
    #37335
    windows-7-screensaver > vagy itt freesaver.egyébként én is a guglin kerestem rá.
  • LoSA
    #37334
    #37327
  • [HUN]FaTaL
    #37333
    Ez a .NET Runtime Optimization Service mit csinál egyébként? Mert a 7. .NET security updatenél áll már vagy 30 perce és ez a process dolgozik. Azt tudom, hogy meg kell várni, csak a funkciójára lennék kiváncsi. :D
  • aate
    #37332
    E havi patch-keddjén összesen 34 különböző sérülékenységet javít a redmondi cég.
    A Microsoft előzetes biztonsági közleménye szerint júniusban összesen 16 darab frissítést ad ki termékeihez a redmondi szoftvercég, amelyek összesen 34 különböző sérülékenységet orvosolnak majd. A 16 javítás közül 9 kritikus besorolást kapott, 10 befoltozandó rés pedig távoli kódfuttatásra alkalmas, amelyek kihasználásával a támadók teljes mértékben átvehetik az irányítást az érintett rendszerek felett, a felhasználó tudta és beleegyezése nélkül.
  • aate
    #37331
    lehet ,de nekem már délután is jött egy adag a defender meg 1 visual c+....
  • bon
    #37330
    Nekem 12x mb volt a méret.
  • aate
    #37329
    mini sp 2 Office-val együtt több mint 80 MB.
  • bon
    #37328
    Elérhető az Június havi frissítés adag, szép mennyiség.
  • LoSA
    #37327
    Sziasztok!

    Most ismerkedek a Windows 7-el. Olyan kérdésem lenne, hogy képernyőkímélőket honnan tudnék letölteni? NETen rákerestem, de nem tűntek olyan "biztonságos" helyeknek. Valaki segítsen légyszi! ;) Köszi
  • bon
    #37326
    IE esetében eszközök\internetbeállítások\kapcsolatok\Mindig az alapértelmezett kapcsolatott tárcsázza.
    De egy router beszerzése még jobb választás.
  • repvez
    #37325
    Lehet hogy nem win7 hiba, de hátha köze van hozzá.
    Az mitöl lehet, hogy ha bekapcsolom a gépet és rákattintok az explorer ikonra akkor nem kapcsolodik azonal a netre csak ha a hálozati kapcsolatoknál manuálisan rányomok a csatlakozásra? Ha mondjuk a flash akar frissiteni a neten akkor azonnal automatikus kapcsolodik.
    Sima ADSL modemem van automatikus kapcsolatra beállitva jelszó és pass bekérés nélkül.
    hol kéne még állitani, hogy a gép bekapcsolásával egyidöbe azonnal kapcsolodjon a netre is ?
    win7 SP1 32bit ultimate, d-link DSL-360R modem, abit KN9ultra alaplap
  • Tuvok #37324
    Köszi, akkor lehet megpróbálom
  • bon
    #37323
    Igen érdemes, javításokat tartalmaz, észre nem fogsz semmi ha felrakod, de jobb, biztonságosabb lesz a rendszer.
  • Tuvok #37322
    üdv, érdemes sp1-et telepíteni ? van érdemi, szembetűnő változás benne, amiért érdemes ?
  • aate
    #37321
    Ha van rá mód akkor mentsd ki egy másik merevlemezre az adatokat, és akkor lehet formázni mind a kettőt.
  • abletonext
    #37320
    mert laikus és nem ért hozzá :)
  • riki02
    #37319
    Oks. Bár ős erősen tiltakozik ez ellen, de hogy miért..?
  • sunlight
    #37318
    Tehát a C:meghajtóra nyugodtan telepíthetsz és az adataidat mentsd át a D: meghajtóra.
  • sunlight
    #37317
    Igaza van a haverodnak "félig meghagyott rendszerre" nem érdemes telepíteni" de a rendszer általában a C: meghajtón van a D: általában csak adatok stb.. ott nincs rendszer. Már akinek nincs.
  • bon
    #37316
    Baromság, a fontos dolgokat nyugottan átlehet menteni más partícióra és elég csak a rendszert tartalmazót törölni, ez az esetek többségében a c: meghajtó szokott lenni.
  • riki02
    #37315
    Sziasztok.

    Ma beszéltem az ismerősömmel, holnap megyek hozzá. Mondom neki hogy a D-re átmentem a fontosabb dolgaimat, erre ő tiltakozik, hogy ne mert "félig meghagyott rendszerre" nem érdemes telepíteni hanem teljesen leformázni!(C,D)

    Erről mi a véleményetek?
  • aate
    #37314
    a.) Indítsuk újra a gépet
    b.) Lépjünk be a Bios -ba úgy, hogy már induláskor nyomjuk folyamatosan (általában) az F2 vagy a DEL gombot a billentyuzeten
    c.) Keressünk egy hasonló bejegyzést: Configure SATA as [AHCI]. Ha van ilyen, az AHCI-t állítsuk át [IDE] -re, majd nyomjunk F10-et és hagyjuk újraindulni a gépet.
  • Ironmask
    #37313
    megpróbáltam újratenni a win 7-et,és 2 winyót lát a gépem a partíció kiválasztásnál,de rámegyek a másikra,és azt írja,hogy ellenőrizze,hogy engedélyezve van e a lemezvezérlő a BIOS menü-ben.Segítsetek már:)
    Hol és miként kell a BIOS-ba ezt beállítani??? KÉK hátteres BIOS-om van...
  • bon
    #37312
    Partíciónálni jobb rögtön a telepítendő oprendszerrel, elég egyszerűre van csinálva törlés, új és format, de formázni feleseges a c:-t majd intézi a telepítő.
  • aate
    #37311
    Először is akkor most fent van már a win 7 vagy nem ? Ha nem akkor :win 7 telepítése
  • kl24h
    #37310
    Én csa azért is ajánlottam a Kaspersky rescue Disk-et, mert abban van Fájlkezelő része is és mivel Linuxban van írva, akkor láthatód a partíciókat és minden fájlt, közben leellenőrizheted a boot szektorokat.

    Én nem ismerem a Win7 telepítőt, de particionálást lehet Windows XP telepítő CD-vel is végezni és utána beteszed a Win7 telepítő CD-t.
  • Ironmask
    #37309
    na akkor segítsetek nekem,hogy a win 7 telelpítőbe,hogyan kell particiózni:D
  • aate
    #37308
    Sima win 7 sem indul el ? esetleg csökkentett módban ? Win 7 telepítő indítás javítás ? Ha a win 7 elindul akkor a jó partícióra feltudod rakni a hd sentinelt és leellenőrizni a lemezt.
  • kl24h
    #37307
    #37283
  • aate
    #37306
    nem tudom mert nekem simán bebootol.
  • Ironmask
    #37305
    na ki írtam majd újraindítottam a gépet,és odáig eljut,hogy betölti a vonalat a (Windows Loading Files),és innen nem megy tovább fél órát vártam,de meg se moccant.Mit csináltam rosszul??
  • aate
    #37304
    Ki,csak ne újraírható legyen,mert akkor nem biztos hogy bootol, Lemezkép -botolható formába írd ki !
  • Ironmask
    #37303
    gondolom dvd-re is ki lehet írni,mert nincs cd-m csak dvd-m.
  • aate
    #37302
    Ezt tartalmazza :
    + A43 File Managment Utility (instead of wire)
    + Bart Stuff Test
    + Total Commander
    + System Restore
    + Remote Descktop Connection (Remote Desktop)
    + Drive Snapshot
    + Cpu-Z
    + On Screen Keyboard
    + Reg Editor
    + Task Manager (Task Manager)
    + Windows Help
    + Nu2Menu
    + Everest Advanced System Information
    + DiskPart
    + Check Disk
    + Matrix Screensaver
    + CMD (command line)
  • aate
    #37301
    Próbáld egy live cd-vel elindítani : link ki el írni.
  • Ironmask
    #37300
    esetleg a partíciót nem lehet vala hogyan vissza állítani??
  • Ironmask
    #37299
    hogyan nézzem meg? szedjem szét a gépet és vegyem ki a winyót???