46641
  • Bence00111
    #37418
    Igen, megtaláltam, mindent így csináltam, de a megerősítő ablak nem ugrott fel nekem. Nyomogattam az OK- gombot de semmi.
  • abletonext
    #37417
    link
    gondolom ezt megtaláltad, nálam tökéletesen működött a megoldás
  • Bence00111
    #37416
    Megvolt.
  • Evin
    #37415
    Újraindítás?
  • Bence00111
    #37414
    Sziasztok!
    UAC-vel kapcsolatos kérdésem lenne. Néztem a FAQ-t, kerestem itt SG-n a keresővel, és Google-val is, de nem találtam megoldást a problámámra.
    Ki szeretném kapcsolni az UAC-t rövid időre. Bemegyek a csúszkás beállításhoz, teljesen lehúzom, hogy kapcsoljon ki, de amikor rámegyek az OK gombra, akkor nem történik semmi. írták, hogy utoljára elő kell jönnie egy ablaknak, de nem csinál semmit.
    Kilépek, és újra belépek a beállításokhoz, akkor a csúszka ugyanott van ahol addig volt.
    Rendszergazda vagyok a gépen.
    Tudnátok adni valami ötletet?

    Köszi
  • Evin
    #37413
    Lényegében egyszerűbb, mint az XP telepítése, azon felül, hogy itt egér alapból van.

    apu
    Ezt nézd meg: IE->Internetbeállítások->Kapcsolatok->Helyi hálózati beállítások->Beáll. automatikus észlelése van-e pipa.
    Esetleg parancssorba írd be: ping sg.hu , és mit ad ki.
    Más ötletem egyelőre nincs, hiszen net van a jelek szerint, csak böngészni nem tudsz.
  • apu
    #37412
    Net biztos, hogy van. IE stb. Több böngészővel próbálkoztam mindegyiknél néha van... de többnyire nincs.
  • KAKOLUKIA
    #37411
    Csak fel szeretném telepíteni...

    Azért kérdeztem rá, mert amikor xpt telepítek, akkor még ronda a háttér (ezt úgy értem, hogy akkor még nincsenek színek, semmi dizájn stb.), viszont ebben a videóban pl. már fejlettebb a háttér, mintha már lenne egy oprendszer a gépen (igaz, ezt virtualboxra telepítette ha jól láttam, szóval itt tényleg van). A lényeg, hogy kicsit furcsa, mivel ez sokkal szebb mint az xpnél.
  • biomage
    #37410
    és eredeti? gondolom nem.
  • Evin
    #37409
    Melyik böngésző, az IE?
    Mert ha frissít a gép, akkor net az biztos van.
  • apu
    #37408
    Most telepítettem az Ultimate x86-ot. Otthoni hálózatom van. Telepítés után nem csatlakozik a böngésző a nettre. Frissít, letölti a Windows Updapte-rol, Kiírja, hogy eredeti, de a böngésző nem csatlakozik.
    E lehet valami állítva?
  • Majestic01
    #37407
    Rendben. Köszönöm szépen!
  • Evin
    #37406
    Elméletileg az az Catalyst Center.
    Hadd kezelje a memóriát a rendszer.

    KAKOLUKIA
    Aki XP-t tud telepíteni, az Win7-et is. Vagy mire vagy kíváncsi?
  • KAKOLUKIA
    #37405
    Sziasztok!

    Miben tér el a win7 telepítése az xp-től?
  • Majestic01
    #37404
    Ja, és azt is szeretném megkérdezni, hogy játékokhoz, hogyan érdemes beállítani a virtuális memóriát. Win 7 64 bit op rendszer, és 4 giga ramom van .

    köszönöm
  • Majestic01
    #37403
    Üdv!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor megnyitom a feladatkezelőt, akkor látom, hogy ott van egy sor ami elég sok memóriát fgyaszt, és nem tudom mit csinál. HMert hogyha nem fontos, akkor leállítanám. ez a sor: CCC.exe
    ez Pontosan mit csinál?
    Köszönöm
  • Evin
    #37402
    Kicsit konkrétabban? A Windows-szolgáltatások be-é és kikapcsolása ablakban nincs Update szolgáltatás.
  • bon
    #37401
    Állítsd le a szolgáltaásoknál a Windows Update-t, amjd a Windows könyvtárból törld a SoftwareDistribution, eztuán kapcsod vissza a Windows Update-t és futtasd, hátha helyrehozza a hibát.
  • Evin
    #37400
    Ezeket végigjártam, semmi. (Win7 x64)
    Ezt próbáltam:
    Fix-it (normál, agresszív)
    IE LAN beállítások
    Óra elállítása majd szinkronizálása (mivel alapból jó volt)
    Nod32 v5 RC kikapcs
    Tűzfal kikapcs

    Érdekes módon az Office frissítés felmegy. Amik nem mennek fel, mind 06.14-ei kiadások Windowshoz. A korábbi összes frissítés fent van.
  • bon
    #37399
    Itt is hasonlót javasolnak: link
  • bon
    #37398
    Egy lehetőség: link

    A rendszerindőt, dátum, és időzónál ellnőrízném elsőnek.
  • Evin
    #37397
    Van 6 frissítésem, ami hiba miatt nem akar települni. Kód:80072F78
    Valakinek ötlet, hogy mi miatt vagy hogy lehetne ezt megoldani?
    (Neten próbáltam keresni rá gyógyírt, de semmi hasznosat nem találtam.)
  • simon007
    #37396
    A problémám az, hogy az erősítővel az asztali dvd-ről lejátszva hangosabb a zene, mintha a pc-vel összekötött erősítővel hallgatom.
    /Korábban kb. egyenlő volt a hangerő./
  • [HUN]FaTaL
    #37395
    Sokadszorra:

    32 biten pontosan 2^32 byte memória címezhető meg. Mivel a GPU memóriájának, a CPU cachenek és minden egyéb memóriának kell memóriacímet adni ezért először ezeket címzi meg és utána a rendszermemóriát, amíg el nem fogy a lehetséges memóriacím.

    Tehát 4GB memóriát kezel a 32 bites rendszer, amibe belefoglaltatik minden, amin memória van (ezekből a leglényegesebb a VGA).
  • kifli
    #37394
    a redszermemóriából átlag 3,5.öt lát, de ahoz max 512-es vga-nak szabad a gépbe lennie :)
  • Tetsuo
    #37393
    Jah, hogy van olyan is.. :)

    Nekem van egy EMU-0404 USB-s hangkarim szivesen odaadom 10e ft-ert, a baj, hogy messze vok.. mert szerintem a baj, a rossz minosegu "hangkartya" miatt van.
  • aate
    #37392
    a sz.gép saját hangjára gondoltam(pc hangszóró -hangfal ) nem az erősítő által leadott hangra. :)
  • gabo91
    #37391
    Pont ezt akartam kérdezni... akkor megvan a megfejtés...
    most néztem pont kíváncsiságból hogy mikorra van állítva...

    Akkor felkeltette saját magát.
    Megnyugodtam.

    Köszönöm szépen akkor a segítséget, és a helyes megfejtést!
  • bon
    #37390
    alpa beállításbana frissítés újraindíthatja a géped, sőt ha hajnalra van időzítve akkor szerintem még fel is ébresztheti a gépet hibernálásból.
  • gabo91
    #37389
    Nem tudom, nem szoktam hibernálni....
    de idegesít hogy nem tudom mi történt...
    3:00 bekapcs, 4:25 kor láttam (csináltam fotot) akkor volt kerek egy óra, és naplózásban 3:18ig percenként vagy 20 bejegyzés van a következő meg 25kor van... akkor lehetett reset... gondolom ** frissítések...
  • bon
    #37388
    Biztos felélesztette valami eszköz a gépedet (pl egér), azért indult be magától hajnali 3 után.
  • gabo91
    #37387
    Azt nézem, de nem igazán vágom a dolgokat itt.
    + System

    - Provider

    [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-General
    [ Guid] {A68CA8B7-004F-D7B6-A698-07E2DE0F1F5D}

    EventID 1

    Version 0

    Level 4

    Task 0

    Opcode 0

    Keywords 0x8000000000000010

    - TimeCreated

    [ SystemTime] 2011-06-17T01:00:42.501953100Z

    EventRecordID 85362

    Correlation

    - Execution

    [ ProcessID] 4
    [ ThreadID] 52

    Channel System

    Computer GABO-PC

    Security


    - EventData

    NewTime 2011-06-17T01:00:42.500000000Z
    OldTime 2011-06-16T19:06:20.692382800Z


    -----


    kerner general néven ez a legkorábbi
    időpont szerint passzol mert 3:00:49
    de mitől?
  • bon
    #37386
    Eseménynaplót nézd meg.
  • gabo91
    #37385
    Hali

    Segítséget szeretnék kérni.
    Tegnap este, láttam hogy több frissítés várakozik, de nem volt kedvem kivárni míg telepítgeti őket, így kikapcsolás helyett inkább hibernáltam.
    Megvártam még leállt a gép, elmentem aludni. Reggel 4 órakora mentem ki inni akkor látom hogy megy a gép. Néztem feladatkezelőben a bekapcsolás óta eltelt időt: 1 óra.

    Senki sem nyúlt a géphez...
    Úgyhogy ez így k**va érdekes...
    Erre mondjatok valami okosat.
    (bekapcs. óta eltelt idővel nem vagyok kisegítve, mert újraindítás esetén újrakezdi számolni.)

    Nem lehet valahogy megnézni a korábbi bekapcsolási időpontokat? Nincs valami program ami mentené ezeket?

    Sorry, lehet hogy nem megfelelő helyre írtam.
  • Tetsuo
    #37384
    :) Akkor szerintem meg halkabb lesz. :))
  • aate
    #37383
    Most a gépeden kisebb a hang ? Szerintem ha kihúzod a vezetéket amivel összekötötted az erősítőt akkor jó lesz.(Valamiért ilyenkor feleződik, nálam fejhallgató esetén is. )
  • bon
    #37382
    Vírus kizárt, nézd meg a jelszintek fület a vezérlőpult\hangoknál
  • simon007
    #37381
    Üdv!

    Pc-m össze van kötve házimozi erősítőmmel. Win7 van fenn. Realtek HD Audio Manager-2.61 Vista Win7 32 bites/1/ programm.
    Azt vettem észre, sokkal halkabb a max hangerő, mint ami xp-n volt.
    Létezhet, hogy a vírusos xp-m kihat a win7-re a hangerőben?
    Vagy más Realtek verzióval erősebb lenne a hang?
    Van ötletetek?
  • bon
    #37380
    Nem jelent semmit a nullánál több fagyás már nem jó, 2-3 meg sok ilyen rövid időn belül.
  • riki02
    #37379
    Újratelepítés óta (ami a tegnapi napot és az azelőtti estét jelenti) talán 2-szer 3-szor is lefagyott, de ma kb. 2-3 órát gépeztem (és még most is) és
    semmi fagyás. Nem tudom mire vélni.