46641
  • KaBuTo666
    #45800
    Aki kérdez, viselje el a választ. :D
  • marsu
    #45799
    Köszi mindenkinek.
  • Zoli007
    #45798
    Nem ez volt a kérdés.
  • Jabar
    #45797
    File shredder progiknak nézz utána, törlés után ráír automatikusan a helyre ahonnan töröltél adatot. Simán úgy törlöd mintha kukából törölnéd és magától csinálja.
  • MerlinW
    #45796
    Low-level format (Zero Fill) a legtutibb megoldás, persze ha csak komplett lemezről van szó. Erre vannak alkalmazások. Mondjuk az ezzel foglalkozó cégek bármiről vissza tudják szedni az adatot, akár egy szétrobbantott / megégett lemezről is. Igaz nem olcsó:)
  • bajgunar
    #45795
    Pendrive a probléma. Gagyi. Parancssorral konvertálod át ntfs-re. Majd olyan progival huzatod ra win10-et, ami nem formatál másolás előtt. Keress rá net-en. Most megnemmondom én mivel oldottam meg. De ue volt a hobám.
  • bon
    #45794
    Részemről amit akarok azt törlők amit nem azt nem, nem kellett még soha se kuka, pedig már jó régóta foglalkozok informatikával. Ami fontos arról van mentés, pláne amióta van OneDrive. Klikk miatt meg nem törlődhet fájl nálam, mert billentyűzetről kezelem a fájlokat. :)
  • Tetsuo
    #45793
    Írd tele az összes szabad helyet (mondjuk egy BD filmet annyiszor másolsz, amennyiszer csak tudsz) a célzott partíción és a "C"-n is; indítsd újra, majd töröld, ahogy előtte volt. ;-)
  • Tetsuo
    #45792
    A kuka nem véletlenül létezik. ;-) Lehet egy "rossz klikk" vagy meggondolatlanság és másnap visszaállíthatod. A kuka nem foglal (fontos) helyet: ha betelik a tárhely, egyre kisebb lesz - ha jól tudom -, ráadásul FIFO jelleggel törlődik.
  • marsu
    #45791
    Köszönöm a válaszokat, de én azt szeretném, hogy amit kitörlök az végérvényesen törlődjön, és semmilyen programmal ne lehessen visszahozni!
  • bon
    #45790
    Minek foglalja a helyet? Sok felesleges helyet zabálhat egy kuka. Ennyi erővel minek törli, még jól jöhet egyszer. Amúgy nálam az első dolog telepítés után, hogy a kuka kikapcs.
  • Tetsuo
    #45789
    Minek törlöd a kukából? Az pont azért van, hogy onnan még vissza tudd hozni.
  • bon
    #45788
    kuka ürítés után addig marad meg amíg nem történik írás az érintett lemezfelületre. Lehet 5 perc vagy több idő is. Recovery programokkal lehet próbálkozni kisebb-nagyobb sikerrel. pl. link
  • bon
    #45787
    Ahhoz nem kell Ultimate, alacsonyabb rangú változatban is benne van. pl. Pro.
  • marsu
    #45786
    Sziasztok, hülye kérdés következik. ha kitörlök egy fájlt az a kukába kerül, ha kitörlöm a kukából, eltűnik, mennyi ideig, és hogyan lehet visszahozni? vagy valahol még megtalálható a gépen?
  • Zoli007
    #45785
    RDP?
  • Carmang
    #45784
    Mert az Ultimate lett az "internetről felmásolva" a pendrive-ra, nem a Home Premium.
    Komolyan, ki az aki képes az Ultimate-ért pénzt kiadni, hogy aztán egy otthoni PC-re telepítse??????
  • bon
    #45783
    Mindig meg szoktam kérdezni, hogy mi kell a Windows 7 Ultimate-ből ami nincs benne mondjuk a home Premium-ban, kisebb erőforrás mellett?
  • Tetsuo
    #45782
    Fogadok, hogy még javában valami net.framework-kel szüttyög. :-D
  • Tripod
    #45781
    Sziasztok! Windows 7 Ultimate 64 bit-et szeretném telepíteni pendriveról, viszont a rufus nem engedi FAT32-ben formázni a pendrivet, windows 7 usb tool pedig formázás után azt írja, hogy nem sikerült futtatni a bootsectort, ezért nem lett bootolható az usb device. Nyilván így nem is bootolja be a bios. Mi lehet a probléma?
    Utoljára szerkesztette: Tripod, 2016.01.19. 23:17:56
  • MerlinW
    #45780
    Ha sima SP1-ről indult, akkor Office nélkül is csak az első kör az a 70 frissítés. És ugye nem 2 körben csinálja a frissítést:) Reboot után jön a következő 70:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.01.19. 19:59:38
  • bon
    #45779
    A 70 az semmi, lazán 200 fölött szokott lenni ha van office is a gépen.
  • simonl #45778
    Köszönöm a válaszokat Srácok, természetesen csak addig kapcsoltam ki az Win Essential -t amíg próbálkoztam.
    Nincs más hátra, elindítottam a frissítések telepítését 8.22 -kor(vidám 70 db), majd írok mikor lett kész:)

    Szép napot mindenkinek,
  • Atisz #45777
    Ha már ki lehet választani a frissítéseket, akkor (elvileg) nem lehet akkora gond. Service pack van?
    A tűzfalat gyorsan tedd vissza, mert anélkül nagyon csúnya dolgok történhetnek a géppel.
  • Tetsuo
    #45776
    Win 7-re egy nap, mire összeszedi a frissítéseket. Eleinte csak keresi az adatbázisban ami rohadt lassú, szóval ne várj semmit sem 1-2 órán belül.
    Hogy nincs vírusírtód és még a winé is ki van kapcsolva, ahhoz "gratulálok"! ;-)
  • simonl #45775
    Sziasztok, feleségem laptopján szeretnék frissítést kezdeményezni. (nem windows 10 -re) Kiválaszthatóak a frissítések és el is kezdi de nem töltődik semmi, lassan 50 perce 0% -on áll.
    Nincs más vírusírtó a gépen, csak a windows sajátja - az is kikapcsolva -
    És bőven van hely a merevlemezen is.
    Köszönöm a hozzáértő segítséget.
  • VinylToy #45774
    Vagy használjátok ezt.

    "This is a free tool that can remove and disable the 'Get Windows 10' notification area icon on Windows 7 and Windows 8. Recent versions can also disable 'Upgrade to Windows 10' behavior in the Windows Update control panel and do much more. See the user guide at the Ultimate Outsider blog. You can still download GWX Control Panel as a standalone executable if you don't like installers. Please see the "GWX CONTROL PANEL RELEASE NOTES" section at the user guide for MD5 and SHA-1 checksums of all official releases."

    Forrás
    Utoljára szerkesztette: VinylToy, 2016.01.18. 09:37:00
  • howarju
    #45772
    Köszönöm MerlinW! :-)
  • MerlinW
    #45771
    Ha nem akarjátok a W10 értesítés látni többé:

    valami.bat fájlba, majd futtat rendszergazda módban:


    @echo off
    reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx /v DisableGwx /t REG_DWORD /d 1
    if %errorlevel%==0 echo Key added successfully
    pause
    reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate /v DisableOSUpgrade /t REG_DWORD /d 1
    if %errorlevel%==0 echo Key added successfully
    pause
    reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0
    if %errorlevel%==0 echo Key added successfully
    pause
    exit
  • bon
    #45770
    Megjöttek a 2016-os év első havi frissítései jó telepítést!

    Nem elfelejteni IE 8,9,10 támogatásnak mától vége!
  • marsu
    #45769
    értem köszönöm.
  • bon
    #45768
    Itt semmi se látszik, most rendben van a gép. Akkor nézd ha lassú.
  • marsu
    #45767
    nem tudom
    nem tudom1
  • bon
    #45766
    Szerintem kérdezd meg a forgalmazót a számozásról. Amúgy én biztos Windows 10-et vennék. az ingyen frissítési lehetőség fél év és megszűnik. Szerintem nem kizárt, hogy meghosszabbítják.
  • bon
    #45765
    Nézd meg a feladatkezelőben, hogy mi terheli a gépet.
  • marsu
    #45764
    Sziasztok,
    a gépem mostanában sokszor belassul, rendszert újra telepítettem, egy hdd csere is volt, van esetleg valamilyen test program ami megmondja hogy mi a rossz? Mi a baj? A van az elején egy piros lámpa egyfolytában villog, vagy inkább folyamatosan ég.
  • Tetsuo
    #45763
    Szasztok!
    Ezt a verziót érdemes megvenni?
    Az OEM hogy-hogy drágább? Miért van ennyiféle számozás és mi a különbség közöttük? (FQC-04656 vagy FQC-08694)
    Ezt a verziót később lehet upgrade-elni (mondjuk Win 10-re ingyenesen)?
    Köszi.

    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.01.08. 00:30:51
  • gforce9
    #45762
    Az ilyen jellegű random hiba memóriahibára utal elsősorban. Ramtesztet futtass. Ne a saját gépedben, hanem abban ahol telepítesz.
  • bon
    #45761
    A windows 7-es telepítő sp1-es? Az alap szó miatt kérdem. Amúgy Ultimate-et felejtsd el, teljesen felesleges. Home Premium vagy Professional bőven jó. Ha a gép tuningolva van, akkor legalább a telepítés idejére állítsd vissza alap órajelre. A rendszer meghajtót, a telepítővel töröltesd, és ha volt rajta korábbi rendszer akkor a rendszer számára fenntartott partíciót(kat) is. Ja és boot-olva telepíts, ne Windows alól. USB telepítés esetén meg usb 2.0-ás portról próbáld.
  • bajgunar
    #45760
    Nem frissítésre dob hibaüzenetet, hanem OP telepítésre.
    Na nállam is volt ugyanez a szitu egy géppel, abban 2 régi ide-s vinyóval, de itt többmindennel szenvedtem. De hogy most mi is volt a hiba, teljesen nem jöttem rá, de megoldottam, leírom spoilerbe.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy kezdődött, hogy kaptam kölcsön egy 32Gb-os "kingston" pendrive-ot. Ilyen 2 pálcás-at (tudod... amit búcsúban lehet lőni), na ezt semmilyen formában nem tudtam NTFS-re formatálni. Így egyetlen usb tool program sem tudta ráintegrálni megfelelően a win7-et, hogy arról hibátlanul boot-oljon is a gép, mert mindegyik úgy kezdi a portolást, hogy format ntfs-re, majd prot, bla-bla... Szóval itt kezdett elhasalni a dolog. (Nem tudtam dvd-t kötni a gépre, ne kérdezd miért... így kellett megoldjam.) Szóval rátették a progik a pendrive-ra a win-t, de telepítésnél én is abba a hibába futottam, amibe te. Aztán valahogy megfejtettem, hogy sz@rul lehet rajta a win a pendrive-on. Lehet az a hiba? Na akkor találtam rá az RMPrepUsb progira. Juhhééé. NTFS-re alakítás parancssorból konvertálással megoldódott, rmprep meg ráhúzta win-t, már boot-olt is. Jön telepítés... megint hiba. :/ Ekkor már kezdtem feladni... Na ekkor felfigyeltem rá, hogy elsődleges vinyó 2 részre van osztva C és D. (még Xp-s korszakból visszamaradott partícionálási elvvel). Második partíción ~20Mb szabad hely sem volt. Másik vinyó szintúgy totál tele 99%-ban, szintén 2 (E;F) partícióval.... És ekkor leesett, hogy nem tud létrehozni a Windows ilyen 300Mb-os Rendszer számára fenntartott partíciót, nemhogy a C elé, de a második vinyóra sem. Na kivettem első vinyót, arról lementettem mindent egy gépre. Totál format. Berak. Elindítom telepítést... Létrehoztam egy partíciót fele hdd méretben, arra rányomtam telepítést, s már ment is minden, mint a karikacsapás. Majd HA már állt win, akkor azon belül partícionáltam le második részt. És jééé. Létrejött egy 300Mb-os rejtett rendszer számára fenntartott partíció. Na de most akkor konkrétan mi is volt a hiba? Szerintem ez... Hogy nem tudott hova létrehozni ilyen rejtett rendszer számára fenntartott partíciót. S csak másodjára gyanakodnék a pendrive-os mókára, amit az elején írtam. Na meg HA kipróbálnám, hogy most így működne e. De abba már nem vágtam bele. Örültem, h megoldottam, s visszaadtam mindent.

    Szerintem nem tud létrehozni rendszer számára fenntartott rejtett partíciót. Telepítés előtt formatálod, csinálsz új partíciót, vagy már előre partícionált, s arra akarod telepíteni?
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.01.06. 19:11:32