46641
  • slylecz
    #37858
    Sziasztok!

    Hogyan lehet magyarosítani egy 64bit-es W7 Home Premium-os gépet?

    Ha lehet...
  • asysoft
    #37857
    Az FPS tápok pedig nem számítanak rossznak:)
  • simon007
    #37856
    Hello!

    Segítséget kérnék.
    Egy felhasználóm van win7-en rendszergazda jogodultsággal.
    De paul dll-t nem tudom crackelni és nem indul a Lego Star Wars III.
    Azt írja, magasabb fokú hozzáférés kell.Dehát csak 1 rendszergazda van.
    Mit tegyek?

    / Illetve talán víruskeresőben kell felvenni kivételek közé? De hogyan?/
    Előre is köszönöm!
  • Brolly
    #37855
    Hali!
    Lecseréltem a 32bites wint 64esre. Mikor aktiválni akartam, de kidobta, hogy Error Code 0xC004F035...
    Rákerestem, leszedtem a talált oldalon kidobott programot, ami részletes leírást ad a windowsról. És ahogy a cikk is írta, pontosan azt írta ki a program, vagyis:
    "...At the bottom of the document you should see:
    OEM Activation 2.0 Data-->
    BIOS valid for OA 2.0: yes
    Windows marker version: 0x20000

    This indicates the Windows Marker is Set. If it looks like this;

    OEM Activation 2.0 Data-->
    BIOS valid for OA 2.0: yes, but no Windows marker
    Windows marker version: N/A

    This indicates the Windows Marker is NOT Set. The recommended correction is to check with the manufacturer for a BIOS update."

    Namármost a minimális angol tudásomnak köszönhetően nem vagyok benne biztos, hogy jól értem-e, de, ha minden igaz, akkor a biost kéne frissítenem ahhoz, hogy tudjam aktiválni a wint? :/
  • riki02
    #37854
    Ok.

    más: Itt egy kép a futó folyamotokról. Egyre szaporodnak és kérdezném hogy melyek azok a folyamtok amelyeket tiltsam le (úgy hogy lehetőleg később se jöjjön elő). Tudom, teljesen felesleges de nekem mostanában mániám mert újratelepítés-óta csak szaporodnak. És ez is csak egy része.: KÉP
  • bon
    #37853
    Nem célszerű piszkálni, azt meg nem hiszem el, hogy 100mb is számít, simán formázási veszteségként is lehet rá tekinteni. Ja meg egyébként attól, hogy nincs 100mb-os rejetett partíció a helyet még úgyanúgy elfoglalja a gépen a rajta lévő adat, csak nem külön lesz, hanem egyből a C:-n.
    Na meg mai winyóárak mellett...
  • riki02
    #37852
    Kösz. Nekem viszont van ilyenem és nem lehet valahogy visszaintegrálni? Ezen a gépen nekem 100 mega is számít..
  • aate
    #37851
    A frissítések letöltése meg erősen ajánlott !Nem tudom miért kellene letiltani ....A tesco-s verziókhoz is van megoldás !
  • bon
    #37850
    Semmi hátrány nem lesz belöle ha nincs 100mb-os partíciója a Rendszer számára fenntartva.
  • bon
    #37849
    Windows 7 telepítés nem Windows alól kell inídtani hanem boot-olva (ez a tiszta megoldás), na ott már alapból nem fog frissítésekkel foglalkozni. Na meg sp1-el integrált változatott kell telepítnei és akkor még a letöltött frissítések száma is jóval kevesebb lesz.
    Az update-ba beállított frissítési módott meg nálam még mindig megtartotta eddig.
  • Evin
    #37848
    Nekem sincs. Azt csak akkor hozza létre, ha a telepítővel particionálsz.
    Szerintem semmi hátránya nincs.
  • Bal0924
    #37847
    Sziasztok!!!

    Windows 7-re milyen TV programot ajánlotok, ami megbízható, felvesz és beprogramozható a felvételekhez?
  • sunlight
    #37846
    Itt egy leírás Virtual PC 2007 a virtuális géphez ennél részletesebben már nem is lehetne:virtual PC 2007
  • riki02
    #37845
    Üdv.

    Van ugyebár egy 100MB-os "partíció" ami a rendszernek fenntartott hely. Egyik ismerősöm ezt nem hozta létre az op.rendszer telepítésénél és idegeskedik hogy így mire számítson.. Vagy tulajdonképpen nem is olyan fontos?
    Engem amúgy érdekelne hogy mire is használja fel ezt a rendszer.?
  • Jim Morrison
    #37844
    [spoiler]
    komolyan mondom elegem van ebbol a fosbol. Teljesen kiakadtam emiatt a szar miatt. Win telepitesnel ugye rakerdez, hogy updateket automatikusan keressen es telepitsen, vagy ne, esetleg keressen, de EN mondom meg ebbol mit toltson le es telepitsen. Aha persze, egy nap p@rasztvakitas az egesz. Win telepitesnel direkt arra nyomtam, hogy keressen de EN mondom meg mi a fszt csinaljon, erre mire feljovok ebed utan, latom nem kapcsolt ki a gepem es azt irta: installing update 16 of 92. na menjel el a k ret anjaba komolyan , ha en nem akartam telepiteni akkor ne telepitse, mert folosleges az egesz, mert majd ujratelepitem az egeszet. Mostmeg kijott egy kis ertesites, hogy a windows utemezes szerint telepiti a frissiteseket. most megneztem megint a beallitasokat es azt irta automatikusan... baszki, telepites utan meg le is csekkoltam... ezt a szarfost, elegem van ebbol....
  • [HUN]FaTaL
    #37843
    Google, Wikipédia => VMWare vagy VirtualBox (én az előbbit preferálom)

    Ez win7 topic és szerintem senki nem fogja lépésenként leírni, mert baromi hosszú lenne.

    Létrehozol benne egy gépet, bekapcsolod és ugyanúgy kell telepíteni rá OS-t mint egy rendes PCre (pl. ISOból vagy DVDről). Utána a drivereket a menüből tudod feltenni, a 3D támogatás meg nyílván a beállításoknál van.
  • lacibacsi
    #37842
    "Nem értem a kérdést :D"

    Nyilván nem érted a kérdést, mert te ebben valószínű profi lehetsz.
    Én viszont még soha nem próbálkoztam virtuális géppel.
    Először kiderítem mis az a VMWare meg a Virtualbox, azután elmélyedek a dologban én is. Majdcsak kiderül, hogy hol kell engedélyeznem a 3D támogatást és ezek után már kisujjból fog menni hova milyen drivert pakoljak fel.
    Köszönöm a segítséget.
  • [HUN]FaTaL
    #37841
    Felrakod a VMWaret vagy a Virtualboxot és feltelepítesz rá egy win98at és engedélyezed a 3D támogatást + felpakolod a drivereket.

    Nem értem a kérdést :D
  • lacibacsi
    #37840
    Sziasztok!
    Hogyan, mivel tudnék Win 7-re (Ultimate 64 bit) virtuális gépként Windows 98-at telepíteni?
    (Van egy-két ezeréves játék, ami már XP-n sem indult el, Win 7-en meg mégúgysem, de nosztalgiából szeretném kipróbálni őket.)
    Köszönöm
  • biomage
    #37839
    köszike :)

    az első hiba nálam is volt 1x
  • bon
    #37838
    - Windows update-en keresztül történő driver frissítés esetén előfordulhat időtúllépséi hiba.
    - Hosszú url törlési hiba Internet Explorert futattó Windows 7 és windows 2008 r2 számítógépek esetén.
    - Internet explorer-t használva bizonyos betűtípusoknál probléma jelentkezik a megjelenítés során.
  • biomage
    #37837
    mit gondolsz, nem néztem meg a kérdés előtt? nem értem amit ott írtak.
  • bon
    #37836
    Rákattintasz és írja.
  • biomage
    #37835
    ez a 3 frissítést mit javít?
  • bon
    #37834
    Telepítve mind.
  • aate
    #37833
    A keddi frissítések között is benne van + 3 Win 7 update jön.
  • aate
    #37832
    Letölthető az Office 2010 sp 1 !32bit > 64 Bit
  • aate
    #37831
    Gumikacsa mód
  • [HUN]FaTaL
    #37830
    Én hívom gumikacsa módnak az új bejelentkezési felületet :D (Ezt a képet rakja alapértelmezett avatarnak loginnál). Ha visszarakod a klasszikus felületet (ami meg is történik, ha pl. tartományban van a gép), akkor ctrl+alt+delre egy menü jön elő, ahol zárolhatod a gépet, indíthatod a feladatkezelőt stb. (pont mint win7 alatt alapból).
  • biomage
    #37829
    gumikacsa mód? Oo ezt nem értem
  • aate
    #37828
    Nem is tudtam a feladatkezelő bejön így is > ctrl + shift + esc :P
    Én általában a tálcáról indítani jobb gombbal.
  • [HUN]FaTaL
    #37827
    XP-n is Ctrl+Shift+Esc volt. Ctrl+Alt+Del csak a gumikacsa módban hozta a feladatkezelőt, egyébként ugyanaz a menü volt, mint Vista/Win7ben.
  • bon
    #37826
    Mi a meglepő? Már Vista-ba is így volt, a Windows 7 meg a Vista továbbfejlesztése. Elég ritkán van szükség egy jó rendszernél a ctrl+alt+del-re. pl alt+tab-al vagy alt+esc-vel átváltasz egy másik programra és a feladatkezelővel meg bezárod, ha nem boldogulnál a jobb gomb a programon bezárás funkcióval.
  • aate
    #37825
    Nálam 3 gépen is ctrl + alt + del,lehet egyedi kiosztású billentyűzeted
    van ?
  • biomage
    #37824
    ez most komoly? a feladatkezelő bill kombiját módosították ctrl + shift + esc re?
    És gondolom nem is lehet ezt módosítani ctrl + alt + delre
  • bon
    #37823
    Ezek szerint jó volt a megérzésem, hogy nem feltétlenül volt jó választás csak két memóriafoglalatott használni a 3 csatornás memóriavezérlésnél.
  • flaaasS
    #37822
    Jelentem sikeresen megoldódott a probléma! 3x2GB memória kellet a procinak ez volt a gond!
    Megnyugodtam hogy nem kellett tápot vennem és "csak" 5700 Ft-ból megúsztam :)
    Ezer köszönet a segítségekért, nélkületek még ma is csak vesződnék a géppel :)
  • bon
    #37821
    Tudok info, ma jelenik meg az sp1
  • MrIncredible
    #37820
    ja és a laptop beépített wifije xp alatt fut
  • MrIncredible
    #37819
    ezt kicsit tudnád részletezni? nem csináltam még ilyet. Pontosan mi a teendő és hol tudom ezt beállítani?