46641
  • Mr_no_NaMe
    #38064
    Sziasztok! Letöltöttem egy Windóz 7 Hóm Prémiumot, ami egy 2 gigás iso filet takar.

    Namost próbáltam kiírni Neroval dvdre úgy, hogy virtuális meghajtóról átmásolom, de nem lett jó. Próbáltam 'iso fájl kibontása DVDre' verzióval írni, így sem lett jó. Berakom a DVD-t töltöget, és úgy érzékeli mintha nem lenne bent lemez. Mindkét verziónál ugyan az a tünet. Gondolom ez valami másolásvédettség. Ilyenkor mit lehet tenni? Vagy én rontok el valamit?
  • [HUN]FaTaL
    #38063
    Frissíts directxet.
  • Soldiers
    #38062
    srácok egy 1 hetes gépen nem az enyém zsír új és a játékok nem mind de van ami mindíg kiírja hogy a Windows hibát észlelt ezért leáll erre mi lehet a megoldás??
  • Jakuza001
    #38061
    Vistan is jelentkezett olvasd el a linket es az elso VGA eppen egy Nvidia kartya. :D
  • riki02
    #38060
    ok, és kösz!
  • bon
    #38059
    Játék/program maitt felesleges kikapcsolni az aerot, elég az alkalmazásnál letiltani.

    1) Right Clicking the application/game .exe icon.
    2) Click the "Compatibility" Tab.
    3) And under "Settings", check box "Disable Visual Themes"

  • [HUN]FaTaL
    #38058
    "Aztan eppen ehet hogy hugyfos kinezte van a klasszikus nezetnek, de ha egyszer csak ugy folyamatos sok izben a video lejatszas a masodik kepernyon, kenytelen lennel te is hasznalni."

    Vagy beállítanám a videólejátszót kompatibilitás fülön, hogy csak akkor kapcsolja ki az aerot, ha fut a lejátszó. :)


    Továbbra sem látom, hogy nvidiaval is jelentkezne a probléma, így továbbra is ati/amd hardver vagy driver probléma, ami összeakad az aeroval.

    Érdekes, hogy korábban Vistan sem jelentkezett ez a probléma, pedig ott is volt már aero.
  • Jakuza001
    #38057
    Nem nem a river a rossz, hanem az Aero.

    "He experimented problem with Aero, but maybe all its problems were because Aero lost the V-Sync.


    When Aero "loses" the V-Sync, in fact, it's not like if it disabled V-Sync, it's just that you have stuttering in every applications: you can perceive it when playing video, or when you use an application with smooth effects (OSD effects, smooth scrolling if you have extension, etc.) or when you move a window.

    Aero is good for tearing, but bad for smoothness...

    How does Aero lose V-Sync ? Some games, some applications, etc. That's not often, but to avoid it, you have to find what is the trigger...

    To find real V-Sync, you have to disable and enable it again (for example with an application which disables desktop composition temporarily).

    I've also found that simply reinitializing either display (by switching refresh rates, for instance) also 'reboots' Aero and gets everything properly synced again."
  • Jakuza001
    #38056
    Az hogy te nem talalkoztal vele, attol meg letezik.
    Aztan eppen ehet hogy hugyfos kinezte van a klasszikus nezetnek, de ha egyszer csak ugy folyamatos sok izben a video lejatszas a masodik kepernyon, kenytelen lennel te is hasznalni.

    En peldaul mar kb vagy 1,5 eve szenvedek ezzel a szarral es nem vagyok ezzel egyedul es a 4xxx-es szerianal ugyanugy meg van a hiba, mint az 5 ill. a 6-osnal, sot nvidiaknal is bar ott altalaban kisebb ez a hiba.
  • bon
    #38055
    Amit írtál is azt erősíti, hogy a driver lehet a rossz. Amúgy meg játék indításánál az Aero kikapcsolásra kerül magától.
  • [HUN]FaTaL
    #38054
    Lehetséges, de érdekes módon sosem találkoztam még evvel a hibával. A klasszikus felület meg egy hányadék.

    És tudok a problémáról, viszont tudtommal csak 6-os (esetleg 5-ös?) szériás radeonokon jelentkezik.
  • Jakuza001
    #38053
    Pl hogy ha klasszikus nezetben akarod hagyni a Win 7-et, de mielott meg azt hinned hogy a hiba csak akkor lep fel, ha az aerot kikapcsolod, megjegyzem, a masodlagos kijelzon bekapcsolt allapotban is ugyanez az efekt pl ablak modban, ugyanis ott nem hasznala a desktop D3D gyorsitasat jo lama modra a Win7 es eppen ezert egyszeruen ki kell kapcsolni az aerot, hogy a masodik kepernyon folyamatos legyen a filmlejatszas. :D

    Javaslom ezt a kis irast az elso hozzaszolasnal :D

    http://forum.doom9.org/archive/index.php/t-152415.html
  • [HUN]FaTaL
    #38052
    És miért kapcsolnám ki az aerot? Hogy kapjak egy fostalicska cpuból számolt, ronda asztalt?:D
  • Jakuza001
    #38051
    Uhum akkor kapcsold ki az aerot es meglepoen fogod tapasztalni azt, hogy mikent jelentkezik a microstuttering effektus, filmlejatszas vagy eppen jatek kozben.
  • [HUN]FaTaL
    #38050
    "Egy fos a win7 aeroja amiatt van az egesz."

    Persze hogy amiatt. Véletlenül sem a szar driver miatt :D
  • Jakuza001
    #38049
    Microstuttering. Nalam is ugyanezt csinalta. Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, ha az emlekeim nem csalnak, akkor a win7 es az ujabb ATI driverek okozzak. Egy fos a win7 aeroja amiatt van az egesz.
  • Skorzeny8814
    #38048
    Sziasztok!

    Nemrég raktam fel Win7-et a gépemre, és nem igazán tudja kezelni a videokártyámat. Még a legprimitívebb játékaim is szaggatnak egy kicsit. Nem lassúak (tehát két akadás között gyors és folyamatos az egész), de épp annyira akad, hogy nagyon idegesítő legyen. Már töltöttem le hozzá a legújabb drivereket is, de semmi változás :( Tudna valaki segíteni?

    a gépem így néz ki, ha esetleg segít:
    ======
    - Intel Core2 Dou CPU E7400 @ 2.80GHz
    - 2 GB RAM
    - ATI Radeon HD 4800 Series
  • aate
    #38047
    Lemezkarban tartót futtasd rendszergazda módban (Jobb egér gomb )> egyéb beállítások majd jelöld ki a rendszer visszaállítási és árnyék másolatok törlését is. A Ccleaner valószínű csinál egy mentést törlés előtt.
  • bon
    #38046
    Természetes, feltételezem az ideglenes mappák méretei növekednek nagymértékben a böngészés során. Időnként érdemes futtatni a beépített lemezkarbantartót. De a telepített programok is előszeretettel felejtik a c:-n az ideglenes fájlaikat.
  • Jakuza001
    #38045
    Leirtam a velemenyem errol, de a helyedben ha ott nincs bibi megneznem, pl a Resource Monitorral, hogy mi eszi a CPU idot, mert ha se melegedes,se driver vagy hasonlo probema nincs, akkor csak egy lehet, hogy valami eleszi a proci idot es amikor a lassulas bekovetkezik akkor tul magas lehet a processzor hasznalat.
    A resource monitorral, vagy esetleg a Process Explorer-l meg kell nezni mi okozza.
  • Tetsuo
    #38044
    A belassulasrol beszeltem, az alap a windows ill. firefox eseteben honapok utan.
    A kekhalal MAR NEM alap a windowsnal, de regen siman volt normalis mukodes kozben is "csak ugy".
  • riki02
    #38043
    Az kimaradt hogy a google chromeot használok.
  • riki02
    #38042
    Csináltam CCleanerrel egy törlést és felfigyeltem arra hogy rohamosan fogy a C-ből a hely. A futtatás után több giga (összesen 20gb) helyet szabadított fel és csak észrevettem ahogy netezek rohamosan fogy a hely KÉP(hamar 70.3-ról lement 70.1-re) :

    Ez mitől van? Vagy ez természetes?
  • bon
    #38041
    Jobb gomb az intézőben rendezés egyébek.. menüpont nem jó?
  • Maya Moonlight
    #38040
    Most kaptam w7-est és az a bajom vele h egy mappán belül nem rendezhetem át a fájlokat/mappákat egéráthúzással. Ez előtt xp-m volt, és ha a fájlok "Miniatűrök", "Mozaik" vagy "Ikonok" nézetben voltak, oda húztam őket ahová akartam. Most viszont csak valamilyen szempont szerint lehet a fájlokat/mappákat rendezni. (Ne értsetek félre, rengeteg szempontot felkínálnak, és ez tök jó, de kézreesőség szempontjából nulla.) Ki lehet valahogy kapcsolni ezt az automatikus rendezést?
    Ez csak mappán belüli mozgatásra vonatkozik, az Asztalon oda húzom őket ahová akarom.
    SOS!
  • bon
    #38039
    Már bocs, de ez nem igaz. Se a Windows se a böngésző nem csinál ilyet alapból. Több mint 100 gépet üzemeltetek és a legritkább esetekben van kékhalál.
    Kékhalál leggyakoribb oka a nem megfelelő (pl. nem kompatibilis) program feltelepítése vagy rossz driver, esetek jelentős százalékában nem a Windows hibája! Tehát nem is tipikus Windows hiba.

    prezson esetében a deamon tools okozhatta a problémát, valószínűnek tartom, hogy hiába távolította el a programot attól még maradt fent komponense pl: a SPTD és az új verzió felrakása meg nem segített.

    A böngésző instabil működését meg legtöbbször a bővítmények okozzák (pl. flash player) aminek felrakásáért sokszor a felhasználó felel.
  • BIZ0906
    #38038
    Fraps nevü progival.
  • Tetsuo
    #38037
    Nekem is ez van, ez a windows es pl. a bongeszo sajtja. Ujra kell rakni oket.

    Jakuzanak: azoktol teljesen fuggetlenul van ez a jelenseg.
  • Soldiers
    #38036
    Hali

    srácok hogyan tudok játék közben fényképezni mert amikor megnyomom a bill-en a screen gombot és beilleszteném a paint-be akkor csak a tálca jelenik meg a játék nem
  • Jakuza001
    #38035
    Virus,driver,melegedes ellenorzes stb.
  • prezson
    #38034
    Persze, leszedtem, felraktam az újabbat, viszont azóta is jelentkezett néhányszor. És úgy érzem, belassult a gép, pl böngészésnél sokszor akad, vagy pl gépelésnél a betűk később jelennek meg, mint ahogy lenyomtam levélírásnál, tehát laggol :) Mit tehetek?
  • penge96
    #38033
    Új játék. Idei. Football Manager 2011, de csak most kapott 3D-s megjelenítést... konkrétan gépigénye sincs, legalábbis a grafikai részének
  • bon
    #38032
    Ha annyira régi játék akkor nem használja a vga-kat, simán proci számol mindent.
  • penge96
    #38031
    Arra nincs tippetek, hogy egy tök alap megjelenítéssel rengelkező játék mi az istenért szaggat? Eddig semmi baja volt, de mióta újra lett húzva a gép valami élvezhetetlen... komolyan szánalmas már, hogy kb. egy 15 éves grafikával laggolok... jöhetne már az az alaplap...
  • aate
    #38030
    Esetleg nincs letiltva a hálózati kapcsolatoknál ?Router nélkül próbáltad a netet (modemröl )Általában a win 7 szinte minden hálókártyát alapból telepítés közben felismer.Rá is kérdez telepítés végén otthoni hálózat stb.
  • bon
    #38029
    vezérlőpult/rendszer/eszközkezelőben van e felkiáltójeles vagy piros x-es harvder? A problémádból itélve nincs feltelepítve a hálókártya driver-e.
  • palinho96
    #38028
    Az a helyzet, hogy ma raktam fela Win 7-et és nincs Net kapcsolat!
    Pontosabban :
    A Windows 7-re /64-bites verzió/ felraktam az alaplapi drivereket! (Gigabyte Ga-P67A-D3-B3 az MB típusa)
    És alul az Internet kapcsoltaoknál nincs semmi!..
    Egyszerűen a Routerem se veszi észre, hogy be van dugva a hálókábel, mind az alaplapba, mind a Routerben!
    Ha tudtok segítsetek!
    Bocsi, ha értelmetlenül írok, de már reggel 4 óta tapon vagyok és egy kicsit felidegeltem magam ezen! :S
  • [HUN]FaTaL
    #38027
    Nekem F5SL van és ott lehet. HDD-k közé teszi.
  • amdopteron
    #38026
    Halli Asus f5n laptopra usb.ről lehet telepíteni win7eT?
    Mert a biosban van olyan hogy usb valami de nem kellene usb.t felismernie biosban??vagyis a pen drivot?
  • bon
    #38025
    Integrált vga előszeretettel használja a rendszer memóriát, pláne ha intel a gyártója.