46641
  • tatish
    #38424
    BB FlashBack Express, eredetileg Asztal 'videó-lopó', de a Recorder részben választható webcam is, elvileg 1024*768-ig tud rögzíteni webcamról. Ingyenes regelés után teljesen free.A 2.8-es verziót használtam, de azóta kijött a 3as is ahogy nézem, .fbr kiterjesztésű videókat csinál de a player rész segítségével bármilyen formátumra konvertálhatod, meg alapvető vágási műveleteket is végezhetsz :)
  • tatish
    #38423
    Nos nekem egy aprócska problémám lenne a Win7 társításnál.
    Teljesen jogtiszta Win 7, rendszeresen frissített , Home Prem 64 bit Hun.
    Ez idáig minden a megszokott módon rendben volt, viszont pár napja a társítás nem működik. pl mp3-file kiválaszt-> jobb klikk rá -> megnyitás (mert nullázta a foobart amihez eredetileg társítva voltak az mp3 kiterjesztésű fileok) -> Kiválasztom a telepített programok listájából -> ott a Foobar, kiválaszt , kipipálva a "Mindig a kijelölt program nyissa meg az ilyen típusú fájlokat -> OK, és nem történik semmi, próbáltam más lejátszókhoz is hozzárendelni de nem jó , pl VLCvel sem WinMediaPlayer-rel sem.
    De nem csak az mp3-makkal van gond, pl .flac eredetileg VLC-hez társítva, módosítani akarom (a fent leírt módon), nem történik semmi, megnyitja VLC-ben.
    Próbáltam a Start -> alapértelmezett programok -> Alapértelmezett programok beállítása ,de külön megcsináltam Fájltípus vagy protokoll társítása programmal, kb annyi történik hogy frissít az asztal, és a Tálca O.o amiket állítgattam rajta az elveszett.
    Ötlet?
  • bon
    #38422
    Inkább hardver gondra tippelnék, egér vagy alaplapi usb probléma. próbáld ki másik portab, sőt másik gépen! Ha msáik gépen nem jelentkezik a probléma akkor a gépeddel lesz gond.
  • DarkSector
    #38421
    PLS win7-re szeretnék egy nagyon korrekt video capture progi címet kérni, ami vesz fel webcam-ról hd minőségben (természetessen HD webcam van.)
  • Jim Morrison
    #38420
    hali !
    g5 ös logitech egeremet néha leválasztja a gép, de egyből utána már hallom is az eszköz észlelve hangot. ez kb az egérhesználatban 4-5mp es szünetet jelent. Driver legfrisebb meg minden, talán egy hetes a probléma. mit csináljak?
  • Chamelia
    #38419
    Melyik a legjobb/legnépszerűbb widget program win7-hez? Köszi.
  • bon
    #38418
    Első három megcsinálva megvásárlás óta.
  • zord01
    #38417
    http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/bevezetes_ssd-alapok.html
  • zord01
    #38416
    Itt találtok egy igen alapos, és hasznos cikket a témában.
    Hosszú ugyan, de ha elolvassátok, megértitek az egész SSD téma lényegét, finomságait. (Legalább is azt hiszem) :)
  • zord01
    #38415
    Sziasztok!

    SSD témához. Gondolom nem mondok újat, de az SSD-k valóban eléggé használódnak, ha az ember "használja" őket.
    Tudtommal az élettartamot radikálisan ki lehet tolni (akár 5-10 évre is), néhány apró figyelmességgel.

    Íme a lista, hogyan lehet SSD élettartamot növelni.

    1.Pl ha a lapozófájlt átrakod HDD-re. (Nekem az új gépembe 128GB-s Adata SSD meghajtó van, és 16 giga ram. Mondanom sem kell, hogy mekkora terhet róna ez az SSD-re. Így a lapozófájlt áttettem a HDD-re).

    2. Lemeztöredezettség mentesítő kikapcsolása (bár általában azt a win7 automatikusan megteszi, ha észleli hogy SSD-ről fut a rendszer)

    3. Rendszer visszaállítás, és hibernálás kikapcsolása

    4. Böngészők előzményeinek, mentéseinek, fájljainak áthejezése HDD-re (Bár ezzel lényegében a böngésző ugyan olyan lassú lesz, mintha nem az SSD-ről futna, szóval némileg a dolog lényege úszik el. Úgyhogy akinek az SSD élettartama számít tegye át, akinek a sebessége, az hagyja ott.)

    Hát ennyi...
  • bon
    #38414
    Számításaim szerint a 3 év reális, de alacson kondíciónál kíváncsi leszek a mükődésre. Eddig 206 napot ment, 388 van még hátra, de 49%-nál jár a kondíció, 8-9 naponta 1%-ot csökken.Megleszek elégedve ha 3 évet kibír.
  • prezson
    #38413
    Rendben, köszönöm a tanácsokat! Viszont 3 évig bírja egy ssd? :S Ennél jóval többet írtak a számításokban.
  • bon
    #38412
    Nekem is SSD-n van a rendszer és nálam is létrehozta a 100mb-os rejtett partíciót, nincs gond vele, immár több mint másfél éve használom (1x volt újrarakva a rendszer, mert gépet fejlesztettem). Még kb másfél év és cserélhetem az ssd-t, mert elhasználódik, jelenleg 49% a kondíciója. Megérte a befektetést.
  • bon
    #38411
    Telepítő csinálja a 100mb-os partíciót és szüksége is van rá, nem kell piszkálgatni. Telesítményt nem fogja befojásolni. Csak akkor nem hozza létre a rednszer, ha már előre meg van partíciónálva a meghajtó amire telepíted.
  • prezson
    #38410
    Sziasztok!

    Vettem egy 80 gigás SSD-t. A windows 7 telepítőjében 2 partíciót akartam csinálni, de láttam, hogy kiírta, hogy szükség lesz valami elkülönített 100 megás dologra, ezért inkább visszaléptem, gondoltam utólag megcsinálom vmi profi partícionáló progival. Így is történt (minitool partition wizard pro), viszont most is ott van egy 100 megás * partíció. Ez normális? Ezt a w7 telepítője okozhatta? Vagy valahogy vissza kéne csinálnom? Remélem nem fogja lassítani a rendszert.

    http://goo.gl/EqeWt - itt egy kép. Ötlet? Nekem nagoyn nem tetszik, emlékeim szerint a másik vinyón, amin szintén 2 partíció volt, nem volt ilyen... de persze lehet, h rosszul emlékszem, azért kérdezlek titeket.
  • Zoli007
    #38409
    Tudom, tudom. Poén akart lenni.
  • bon
    #38408
    Semmi furcsa nincs benne.
  • DarkSector
    #38407
    Nem fut sehol, Terminátor film? :)
  • Zoli007
    #38406
    Tudom, hogy le lehet tiltani, csak furcsállom, hogy az éjszaka közepén csakúgy felébred.

    DarkSector: az Linuxon fut, nem?
  • DarkSector
    #38405
    Skynet?
  • zord01
    #38404
    Kedves Bon!

    Igen ez alapjáraton igaz, de ugyanakkor említettem, hogy két különféle alaplappal, valamint két teljesen eltérő VGA karival (ATI-val és Nvidia-val) is ugyan az a hibajelenség.

    És a másik érdekesség, hogy az alap játék fut rendesen, és a kiegészítő nem akar futni (ami ugye újabb)

    A CNC generals esetében pedig a The first Decad kollekcióban található meg a játék, és pl a lemezen megtalálható SOKKKAL régebbi Red Alert 2, vagy a Tiberium Sun pl simán fut win7 alatt is.

    Szóval ezek azért rejtélyes dolgok, és hát a windows útjai kifürkészhetetlenek ugye.

    Azért köszi a patchet ki fogom próbálni!
  • bon
    #38403
    Itt a topicba rendszeresen, jó néhány hardver elem felérbresztheti a rendszert, vezérlőpult/rendszer/eszközkezelőben letiltható, pl. egér
  • rooney8
    #38402
    ja én magyar vagyok, csak bemásoltam egy oldalról a szöveget :) de tuti ez a baja, felrakod és jó lesz ;)
  • Zoli007
    #38401
    Helló! Este elraktam a notebookot aludni, és reggel futott. A rendszernaplóban a következőt találtam:

    A rendszer visszatért alvó állapotból.
    Alvási idő: ‎2011‎-‎08‎-‎03T23:21:51.573360200Z
    Felébresztés időpontja: ‎2011‎-‎08‎-‎04T02:10:41.725756400Z
    Felébresztés forrása: Eszköz -USB gyökérhub


    Tapasztalt valaki ilyet, hogy magától felébred a PC?
  • bon
    #38400
    Inkább a játék hibája vagy vga driver hiba lehet, vannak olyan játékok ami a mai korszerű vga-kon (directx-en) már nem mennek, csak ha a játék fejlesztője kiad hozzá egy patch-et.
  • zord01
    #38399
    Sziasztok!

    Köszönöm a segítséget! Az a helyzet, hogy elfelejtettem írni, hogy a kompatibilitási módot, és az adminisztártorként való futtatást már próbáltam, de az nem használt.

    A patch dolog lehet hogy múködni fog, hétvégén kipróbálom, és visszajelzek.
    rooney8: really thanx, I will try, and share the experiences.

    Csak azt nem értem, hogy ha a win7 okozza a bajt, akkor az alaplapi videókártyákkal miért működik a két játék??

    Az egyes pontra senkinek nincs tippje?

    Még egyszer köszi mindenkinek.
  • aate
    #38398
    Igen ezek ,,jók" is de általában nem ezt szokták felrakni....ac3 kodek pack stb...
  • [HUN]FaTaL
    #38397
    A csomagok igen. Nekem xvid+ffdshow+divx, nem szokott gond lenni.
  • aate
    #38396
    De felesleges, és sok gondot az okozhat, pláne a codek csomagok. (nálam csak DivX van fent kódolás miatt)
  • [HUN]FaTaL
    #38395
    "codecet nem rakunk win 7-re !"

    Miért ne raknánk? MKV, xvid nyugodtan mehet.
  • aate
    #38394
    ,,Felraktam minden drivert és codecet, "
    1.codecet nem rakunk win 7-re !
    2.Próbálj ki másik drivert.
    3.Újra telepítés codec nélkül.
  • Ramox
    #38393
    Hali!
    Nem tudom mennyire tartozik ide, de remélem tudtok segíteni.
    Olyan problémám lenne, hogy tökéletesen tudtam filmeket nézni körülbelül 6 hónapig. Utána újra telepítettem a Windows 7-t, és olyan halk lett minden, hogy az valami borzasztó. Felraktam minden drivert és codecet, de filmet csak VLC-vel tudok nézni, mert abban 400%-osra lehet tekerni a hangerőt, de BS Playert szeretnék használni. Viszont ott a max hangerő is szinte teljesen halk. A központi hangerő panelnél is maxon van minden. Esetleg van erre valami megoldás?
  • rooney8
    #38392
    If you have Windows Vista or Windows 7 and Forces of Corruption doesn't start up, but Empire at War does. You'll need a patch to allow you to play.
    http://www.filefront.com/12955025/FoC-Vista-Patch-Unofficial/ Use this patch. Although it says Vista, it'll work with Windows 7 (I had to do it in order for it to work)
  • Evin
    #38391
    2. 1x találkoztam már ilyennel, de sajnos nem emlékszem mi lehetne a megoldás, talán az office komplett törlése, és újratelepítése.
    3. bon leírásán kívül még próbálkozhatsz rendszergazdaként futtatni a játékokat, kivéve ha alapból úgy indul.
  • bon
    #38390
    3: Játékot próbáld futtatni kompatibilis módban, jobb gomb az indító fájlon tulajdonságok és kompatibils füllön állítsál be pl. XP-t. A játékokra még rakd fel az összes elérhető patchet, mert létező jelenség, hogy régi cuccok nem mennek vagy nem megfelelően mükődnek a korszerű Windows-okon és a patchek javíthatják a hibát.
  • zord01
    #38389
    Kedves Fórumozók!

    Három problémára szeretnék megoldást találni, ami azóta jelentkezik, mióta window7-re váltottam.

    1.Ha beteszek egy DVD-t az optikai meghajtómba, és megnyitom az intézőt, ugye megjelennek benne a DVD lemezen lévő fájlok.
    Ugyanakkor megjelenik még egy új csík is alul, ami valahogy így szól.
    „Az alábbi fájlok készen állnak a CD-re írásra (1)”
    És a szöveg alatt a következő látszik
    +desktop 2011(mindig az aktuális dátum) konfigurációs beállítások 1KB

    Hiába törtlöm ki ezt a fájlt (jobb klikk, törlés), amint beteszem az új lemezt, már megint ott van.

    Tudom nem túl komoly hibajelenség, de nagyon zavar.

    2. Ez egy vicces hiba
    A MS Word nagyon sokszor automatikusan átáll angolra, ha copy pastelek.
    Még ha magyar szöveget is (pl fórumról, stb). Hiába van beállítva, hogy az alapértelemzett nyelv a magyar legyen.
    Van tippetek??



    3. És az örök rejtély.
    Van két kedvenc játékom (több is, de ezzel a kettővel van gebasz)
    Névleg a CNC Generals, és a Star Wars – Empire at war, és a Forces of Corruption.
    EREDETI. Boltban vettem, nem crackes, nem törött, teljesen jogtiszta.
    Régen ez volt a hiba:
    Amióta átálltam WIN7-re, az Empire at War simán elindul, ugyanakkor a kiegészítője, a Forces of Corruption nem. A CNC generals sem indul el.
    UGYANAKKOR, ha nem PCI-Expresses videókarival nyomom, hanem átváltok alaplapi videókártyára, akkor megy mindkét játék.
    Először arra gyanakodtam, hogy a videókártya nem kompatibilis a játékokkal.
    DE…
    Azóta alaplap is és videókártya is cserélve lett, és a hibajelenésg az új konfigon (komplett windows reinstall után) is tökéletesen ugyan úgy jelentkezik.
    Az új alaplapban más chipszett van, mint a régiben volt, az új videókártya pedig ATI-s, míg a régi NVIDIA volt.
    Valakinek ötlet???


    Előre is köszönöm az időtöket, és a segítségeteket!

    Sziasztok
  • TaRka0107
    #38388
    Üdv!
    Valaki meg tudná mondani, hogy win7 esetén hol tudok beállítani ébresztőt? Tehát hibernálom a gépet és egy adott pillanatban keltsen az általam beállított számmal.
  • ALEXLONG
    #38387
    Köszönöm a segítséget.
  • penge96
    #38386
    Az miért van, hogy az új msn ablak néha csak átáll feketébe, és meghal az egész? Pl akkor van ha egy videóbol kilépek és átmennék az msn ablakra és ott meghal az egész... az elején mindig írja, az msn, hogy töltsek le egy flash playert, de ha rámegyek a linkre ki írja hogy nincs ilyen termék, viszont telepíteni se tudok újat, mivel már a legújabbat használom, szal a chrome nem is engedi... de nem vágom az egészet. AM írtam, hogy vettem egy alaplapot... és ugye rossz a hang, na 3 hete ott van a "szervízbe" és basznak ránézni, viszont a pénzem is ott van náluk... csicskák
  • aate
    #38385
    Probáld ki ezt > 1.
    vagy kereső és windows uptime gadget
    de kiolvashatod a rendszerböl is : link