46641
  • peterr80
    #38506
    Kezd elavult lenni manapság a 32 bit. ( nem leszólás! Nincs vele bajom )
    Szerintem mindenképp érdemesebb 64 bitben gondolkodni, A Géped meg elbírja szerintem.
  • Tomy Lee
    #38505
    Hello!Egy ilyen Pc-hez:p5qsl alaplap,core duo 2.8ghz(e7400),hd 4830 1gb vga,4 gb ram mit ajánlotok,32 bit vagy 64 bit?
  • barmi
    #38504
    Áhhhh, nem gányolok. Inkább csinálok egy tiszta telepítést. Viszont van a gépen xp és W7 is külön külön partíción. Az xp-től is megszabadulok szerintem és egyesítem a két rendszerpartíciómat. Jelenleg van boot menüm is, ez nem nem jelenthet gondot ha mindkét rendszer partíciót törlöm és utána megformázom 1 partícióra és oda teszem fel a W7 64 bitet? Vagy mi lenne a helyes sorrend amire figyelnem kell ?
  • lck
    #38503
    A #38497-ben írt megoldás korrektebb, mivel az nem kapcsolja ki teljesen a z UAC-ot, csak az értesítések mennyiségét minimalizálja. Ez viszont igen, ami nem ajánlott.
  • DarkSector
    #38502
    Gondolom ez a problémád.

  • bon
    #38501
    Kötelező az újratelepítés 32bit-ről 64bit-re váltás esetén. Esetleg próbáld ki a rendszer részét képező Windows áttelepítőt.
  • bon
    #38500
    Nem
  • barmi
    #38499
    Nem lehet úgy áprgédelni a 32 bites rendszert 64 bitre hogy ne kelljen teljesen újratelepíteni azt ?
  • gaspijoci
    #38498
    Köszi!
  • lck
    #38497
    Állítsd be így a gépedet:

    Nyissuk meg a szerkesztőt a "regedit.exe" paranccsal, majd navigáljunk az alábbi kulcshoz:

    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System"

    Kattintsunk kettőt a "ConsentPromptBehaviorAdmin" bejegyzésre, majd értékét változtassuk meg "0"-ra.

    Így nagyon ritkán kérdez, de nem veszted el azt az előnyt hogy a rendszergazda jogosultság használata biztonsági hiányosságokat okoz.
  • gaspijoci
    #38496
    Sziasztok!
    Hogyan tudom beéllítani, hogy rendszergazdai jogokkal rendelkezzek és ne kérdezzen rá állandóan?
  • peterr80
    #38495
    Mára elég volt. Szevasztok, léptem.
  • aate
    #38494
    Az eleje rossz lett a linknek de elküldtem megint.Fontos ! #38492 HSZ
  • peterr80
    #38493
    Megkaptam, de nem találja a google. 404 error page not found

    Amit meg én találtam az 50 kbit/s jön, kb 4 év mire lent lessz. Töröltem is.
  • aate
    #38492
    Privát ment. De csak a crack +update telepítés után lesz a játék / \Rockstar Games\Grand Theft Auto IV \RGSC mappában
  • peterr80
    #38491
    AATE !

    Elküldenéd azt a linket ahonnan TE leszedted ezt " Grand Theft Auto IV v1.0.7.0 *Update* Razor 1911 "
    Párat már leszedtem, de egyikben sincs " RGSClauncher.exe " csak simán : launcher.exe + dll. Ezzel viszont nem müködik
  • bon
    #38490
    Több mint 2gb, de én nem feltétlenül 32bit-es programokra gondoltam, hanme 64bit-re, a példának felhozott kategóriákban már azért vanank 64bit-es programok.
  • peterr80
    #38487


    Egyenlőre idáig jutottam a Gta4-el.

    Talán majd a hétvégén ujrarakom. Másképp szerintem ez már nem fog menni.
  • [HUN]FaTaL
    #38486
    64biten 3gb-t kaphat egy 32bites folyamat
  • bon
    #38485
    Nem csak az XP nem add több memóriát 2gb-nál 1 folyamathoz, hanem bármely 32bit-es rendszer. De mivel folyamatonként lehet max 2gb így van értelme 2 gb-nál több memóriának is. Ha 1 folyamatnak van igénye 2gb-nál több memóriára pl. videó szerkesztő, vagy fotószerkesztő, stb. ott jön a 64bit egyik előnye.
  • peterr80
    #38484
    Köszi, már azt hittem hogy win7 64 biten csak alapon megy a game. Reinstallálok egyet aztán majd kiderül.
    " Grand Theft Auto IV v1.0.7.0 *Update* Razor 1911 " megnéztem googléval és méretre ugyan akkora mint amit én szedtem le, mindenesetre egy próbát megér.
  • peterr80
    #38483
    Tegnap találtam egy nagyon jó linket a kérdésedre, sajnos nem mentettem ki, de ott is azt írták, hogy 32 bites xp maximum 4 Gb és ebbe beleszámít a videókártya és a virtuális memória is. Azt is írták, hogy a 32 bites xp nem ad a játékokhoz 2 Gb-nál több memóriát. Vagyis sok értelme nincs többet belerakni, mivel a többihez álltalában xp esetében bőven elég ( volt ) az 1GB. Mindenképp 64 bites rendszer kell neked, már csak az a kérdés hogy meik a jobb. Ezt sajnos én sem tudom.
  • peterr80
    #38482
    Sajnos nincs igazad. Csak elméletileg nem lehet berakni fordítva. Nem tudom hogy sikerült, de bizonyiték volt a foglalaton és a memória lábain a fekete kormos égésnyom az egyik oldalon. Amúgy a játék eredeti viszont nem tudom hogy lehet játékon bellül frissíteni ezért a netről szedtem le a patchet. Az biztos hogy nem kellett volna. Reinstall aztán majd meglátom.
  • Bueno nacho
    #38481
    Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget! Remélem tényleg összejön a vétel, már ideje lenne váltani :D
  • aate
    #38480
    A 1.07 pathc vált be nálam, de nem a social hubos!(Grand Theft Auto IV v1.0.7.0 *Update* Razor 1911)
    a social hubot eltávolítja és majd a játék könyvtárból indul el a RGSClauncher exe. De egy offline fiókot létre kell hozni a játék hoz.
  • BIZ0906
    #38479
    Még szép, hogy kezeli. Nekem 955 van.
  • Bueno nacho
    #38478
    Új prociról lenne szó, AMD Phenom II X4 965 a böcsületes neve.

    Szóval ilyet még nézni nem tudok. De ahogy utánaolvastam, azt találtam, hogy kezeli a 64 bitet.
  • bon
    #38477
    Processzor 64bit-es támgatását pl. a cpu-z program instruciotn sorába kell keresni pl. em64t.
  • Carlos
    #38476
    kipróbálom a rendszergazdás telepítést. Köszi.
  • bon
    #38475
    Vista-nál és Windows 7-nél van egy ajánlott dolog, jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval célszerű telepíteni, mert így lesz teljes jogosultsága a rendszerhez a programnak. Amúgy ha nem menne az alap társítás akkor a vezérlőpultba elérhető Alapértelmezett programokat is érdemes megnézni.
  • Carlos
    #38474
    32 -es csak 4 giga memóriát tud kezelni (mindennel vidókártya + "sima" memória). Tehát ha a gépedben 8 giga mem lesz, akkor 64.
  • Bueno nacho
    #38473
    Sziasztok!

    A nagy kérdésem: 32 vagy 64 bit?

    Nem nagyon vagyok otthon ilyen téren, amióta az eszemet tudom, 32 bites XP-t használok, szóval ezt nézzétek el nekem. Viszont most tervezem egy új gép vételét, amibe 8GB ramot szeretnék tenni. Ahogy olvastam, 32 bites rendszer max 4 gigát tud kezelni, ebből kiindulva úgy tűnik, 64 bit elengedhetetlen. Jól tévedek?

    És ha már 64 bites rendszernél vagyunk, azt sem tudom, eszik-e vagy isszák. Miben különbözik a 32 bites rendszertől? Honnan fogom tudni, hogy a processzor kezeli-e (vagy egyáltalán kérdés-e ez egyáltalán napjainkban)? Nem lesznek kompatibilitási problémáim? Jobban fogja terhelni a gépet, mint a 32 bites?

    Elnézést, ha esetleg hülyeségeket kérdeztem volna.

    Köszönöm a türelmet és a segítséget!
  • Carlos
    #38472
    No, felraktam a KM playert, elindult szépen, a wizard-dal beállítottam, hogy milyen fájlokat játszon le autómatikusan.
    Aztán amikor TC-ben duplán kattintok, akkor nem inditja el.

    Ez már többször is előfordult, hogy az ilyen fájlasszociációk nem működtek. Beállítottam, mentés, majd ellenőrzés és nem mentette el. Ez mitől lehet?

    Társítsam kézzel? Az elég gagyi megoldás lenne.
  • bon
    #38471
    KmPlayer-hez sem kell codec, mindent lejátszik és fejelsztik is.
  • Carlos
    #38470
    Azt szeretem az mplayer-ben, hogy semmilyen codec nem kell hozzá, bármit lejátszik és piszok gyors.
  • bon
    #38469
    Egyszerűbb újabb verziót beszerezni az érintett programból, vagy ha nincs akkor két lehetőség marad, használod úgy, hogy kikapcsolgatja a rendszer az Aerot-t ha indítod a programot, vagy átállsz másik program használatára.
  • Carlos
    #38468
    hmmm...akkor asszem ezt megfontolom... köszi a tippet!
  • bon
    #38467
    Ezzel a Windows 7 egyik fő előnyét is kikapcsoltad, sőt lehet, hogy még lassabb is lesz a géped tölle, mert Aero kikapcsolásával már nem a gpu számolja a grafikus felületett, hanem a cpu.
  • Carlos
    #38466
    Ok, átváltottam a windows 7 egyszerűre. Ilyenkor nem csinálja.
    Köszi!
  • bon
    #38465
    A Windows Vista és 7 grafikus felülete. pl: átlátszó tálca és ablakok, 3d-s ablakváltás, előnézeti kép stb.