46641
  • genory
    #38546
    Hogyan tudok egy netbookra windowst telepíteni, úgy, hogy nincs optikai meghajtó a gépben. Próbáltam úgy, hogy a pendrive-ra átmásoltam a windowsot, de nem sikerült! Az lehet megoldás, hogy egy küldő optikai meghajtót kötök a gépre USB-én és azzal telepítem? Vagy valami más ötlet?
  • piamania
    #38545
    Megoldódott.
  • piamania
    #38544
    Hello!
    Eddig TuneUp Utilities-sal a Visual style-t gond nélkül tudtam változtatni.De most, hogy bekapcsoltam a gépet, az alap, szürke visual fogadott, át akartam állítani, de vmiért nem állítja át a TuneUp!Vagyis átállította, Aero-ra, de ez nekem nem tetszik, a többire kiírja,hogy átállítva, közben még mindig az Aero van aktiválva.Mi lehet a baj?köszi
  • bon
    #38543
    chipkészlet, hangkártya, hálókártya mind külön dirver (így egymásnak problémát se okoznak telepítésük során), természetesen egyiket se a telepítő lemezről kell felrakni, hanem a gyártó oldalán elérhető legújabb nem beta-t letöltve.

    Eseménynaplót megnézném, hogy van e probléma a rendszer indulásánál. Amúgy házi barkács Windows telepítő vagy valami msdn, Technet oldalról származó, esetleg eredeti gyári lemez?
    msconfig-ban szintén utánnanéznék, hogy mi indul a rendszerrel.
  • palinho96
    #38542
    VGA Driver igen.. Alaplapit nem akarom újra rakni, mert volt egy kis szarakodás, és nem volt net, se hang!
  • bon
    #38541
    Memória használat rendben van.
  • bon
    #38540
    Driver-ek fent vannak?
  • palinho96
    #38539
    és az normális, hogy alapjáraton a fizikai memóriából 1,5-2GB lezabál?
  • palinho96
    #38538
    köszi.. megvan.. feltelepült!.. most már csak annyi, hogy miért van belassulva? ..
    Beindítom több mint 1 percig tölt az Üdvözlöm képernyő után félperc semmi majd kiadja a háttérképet.. kicsit később az ikonokat és majd csak 2-3 perc után azt a 2 mini alkalmazást ami be van állítva! illetve eleinte a Hangkártyát letilja, majd visszaállíja....
    ezelőtt a Power gomb megnyomsa után 1 percen belül már be volt bootolva minden, lehetett használni itt meg várj 5 percet!!!!
  • bon
    #38537
    nálam csak 14db kb110mb volt, de a saját gépem után következik a munkahelyi WSUS szerver, na ott lesz rengeteg, pláne július óta már 2 új alkalamzás is engedélyezve van benne az eddigiekhez képest.
  • [HUN]FaTaL
    #38536
    Jaja. Nem semmi. Fent van a VS 2010 így első körben 310 mega, majd reboot után még 70 mega .net security update.
  • bon
    #38535
    Megjelent az e havi frissítés adag, jó telepítést.
  • [HUN]FaTaL
    #38534
    P5B-hez ne telepíts semmit, maximum inteltől a chipset drivert, de az sem szükséges. Használtam win7et p5b-vel driverek nélkül, tökéletesen működött.
  • bon
    #38533
    Sp1 linkek: link
  • palinho96
    #38532
    amúgy 64-bites az oprendszerem és az x64-eset szedtem le..
  • palinho96
    #38531
    linket adnál.. ? nem találom!
  • barmi
    #38530
    Ezen a linken : http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5B/#download
    találod az alaplapod cuccait. Kiválasztod az oprendszert (OS) és már dobja is a drivereket!
    Sok sikert!
  • bon
    #38529
    Megnéztem az asus oldalán és támogatott az alaplapod.
  • bon
    #38528
    Alaplapi lemez semmire se jó (akár mehet a kukába is), a gyártó oldaláról lehet a legfrissebb drivereket letölteni, ha ott sincs Windows 7-es akkor Vista-val kell próbálkozni.
  • biomage
    #38527
    akkor nem lesz más megoldás keresned kell win 7re drivert neten
    leg1xübb ha az asus oldalán keresnél
  • Mr_no_NaMe
    #38526
    Sziasztok!

    Feltelepítettem egy Windows 7-et (home premium).
    Mikor elkezdtem volna feltelepíteni az alaplap drivert, beraktam a cdt, és azt írta ki, hogy nem támogatja ezt az oprendszert.

    Létezik olyan, hogy az alaplapom nem támgatja a Windows 7t?

    Asus P5B alaplapom van.
  • zord01
    #38525
    Köszi, meg fogom próbálni!
  • bon
    #38524
    Inkább azért nem megy fel a KB979350 frissítés, mert nem a rendszerhez valót szedtél le 32bit vagy 64bit, nem mindegy. Amúgy letöltöd a SP1-et a Microsft oldaláról és kézzel elindítva már sokszor beszédesebb a telepítő
  • palinho96
    #38523
    Sziasztok!
    Én már megint szenvedek ezzel a Windows 7 Updatell!
    A problémám!
    A Windows Update jelez, hogy frissítés van elérhető!
    Ez a Windows 7 Service Pack 1!
    Rányomom, hogy telepítse!
    El is kezdi a setupot, de 2 perc után kidob egy olyan ablakot, ahol azt írja, hogy:
    Gyorsjavítás a Windows 7-hez vagy valami ilyesmi (ez a kódja: KB979350)
    Rányomom, hogy tovább! De közben rákerestem neten erre a Kódra és valami fáljt kellett letöltenem! Le is töltöttem a Microsoft hivatalos oldaláról!
    Feltelepítem, de azt írja, hogy: A frissítés nem érvényes erre a számítógépre!(gondolom, majd csak akkor ha fent lesz az SP1!
    De az meg már vagy egy fél napja megy és 75 -nál megáll.. nem csinál semmit.. csak ott álll több órán kereszetül!
    Rányomtam a telepítés befejezésére és újra indítottam a gépet!..._
    most újra kezdtem a Win7 SP1-et telepíteni!
  • bon
    #38522
    Laptop gyártó oldalán meglehet nézni, hogy támogatja e a Windows 7-et a gép. De a rendszer visszaállítás is megoldható a hozzá adott helyreállító lemez nélkül is.

    Az oldal megjelenítési problémára megnézném a hálókártya adatait és beállítanék egy T-home dns server-t kézzel.

    De lehet vírus vagy egyéb kártevő is a gépen, a vírusirtó mellett lefutatnám az Emsisoft Emergency kit-et is.
    Na meg próbaképpen kikapcsolnám a tűzfalat is, nem e ő blokkolgat.


  • zord01
    #38521
    Sziasztok!

    Fura kérdésem lenne. Egyik ismerősömnek van egy érintőképernyős laptopja. Kb 3 éves a cucc és win vista van rajta. Tudom, öreg hiba, de nem akarja lecserélni, mivel ad egy ehhez van licence, ad kettő nincs a laptophoz driver cd, hanem rendszer visszaállító partíció van, és fél, hogy ha váltana win 7-re, nem működne az érintőképernyő, vagy az ujjlenyomat szkenner.

    Szóval a gond a következő. van neki egy mobil internete is a géphez. T-c*m-os kis usb stic, benne egy SIM kártyával, és a hozzá való progival.
    Bekapcsoljuk, tökéletesen megy a net, csak ugye lassú, meg 3 giga korlát asszem.

    Ugyanakkor van neki szitné T-c*m-os vezetékes internete is. Bedugjuk a kábelt a modeme, és elindul a net. DEEEEEEE de nem minden oldal jön be.
    Van egy csomó oldal ami bejön, pl origo, de van egy halom másik oldal, ami egyáltalán nem jön be.
    Olyan jelenséget produkál, mintha nem lenne kapcsolat. Míg ezek az oldalak a mobilnettel simán bejönnek.
    Internet explorert használ.

    Van ötletetek?

    Előre is köszönöm?
  • bon
    #38520
    Igen létezik, de ha az új nevével keresed (amit elfelejtettem megírni: sysinternals suite) akkor egy naprakész programcsomagot kapsz: link
  • MeTaL
    #38519
    Ez jónak tűnik,köszönöm, az létezik hogy 2 MB a PSTools?
  • bon
    #38518
    Ha Microsoft termékek service pack-jére gonolsz akkor a WSUS server szolgáltatás. Minden egyéb program szórására én a Microsoft PSTools programjait használom ezzel a gui-val: link
  • MeTaL
    #38517
    sziasztok,

    tudtok programot amivel hálózaton ki lehet szórni több gépre egy bizonyos programot, esetleg service pack-et? mondjuk ami kezeli a *. cmd-t.
  • aate
    #38516
    Azt a fájlt indítod és onnan amit leírtam? (nekem nem eredetei és megy )
    Ha meg az eredeti játékkal játszol akkor a GTA oldaláról frissíts ne a razor-t használd !
  • peterr80
    #38515
    Esetleg van valakinek tippe, hogy az eredeti gat4 frissítés után mért nem indul el? Jó lenne ezt megfejteni.
  • peterr80
    #38514
    AATE !

    Sajnos a GTa4-el ismét befürödtem. Amint felrakom a pachet nim indu a játék. Nélküle viszont ekvés a gépem. Viszon feltelepitettem a dxcsomagot " DXSDK_Aug09 " és jelentős teljesítménynövekedést értem el. Most már fut rendesen a black ops is. Próbaképp felraktam a Dirt3 at. Max grafikán simán fut. Ha a Gta is működne akkor teljesen elégedett lennék a win7 64 bittel...
  • barmi
    #38513
    Oké! Köszi mesterek! Valamelyik nap nekiugrok, lesz ami lesz! :DDD
  • bon
    #38512
    Tálca jobb alsó sarkán, órától a balra a második ikon, térerőt szimbolizáló ikonnak kell lennie, vagy egy képernyőnek. Ball gombbal rákattintasz és bejön az elérhető kapcsolatok listája.
  • bon
    #38511
    64bit ajánlott
  • bon
    #38510
    Windows 7 telepítővel töröld őket és hozd létre, utánna jónak kell elnnie.
  • Tomy Lee
    #38509
    Köszi a válaszokat!
  • massey
    #38508
    ha valaki segitene kernem az utasitas hogy hova kell menyek hogy bealitsam
    a wireless network conections?
  • Evin
    #38507
    Úgy ahogy mondod. Törlöd mindkettőt, csinálsz egy újat, és annyi. Eltűnik vele a boot-menü is.

    Tomy Lee
    Mivel jóval 4GB memória fölött jársz, mindenképp 64bit.

    peterr80
    Ezt úgy hívják, fejlődés. :) Régen a 16bit is nagy szám volt.