46641
  • Jim Morrison
    #38586
    de akkor én sehogy se tudok rámenteni? esetleg ha kiementem másikra és átmásolom? :D de ugye mivel aktív nem fogja mindig pörgetni, mert ez elsősorban adattárolásra van, és ha nem használom akkor ugye kikapcsol, de most hogy aktiv ez miben fog változni? Esetleg a másik két mentő programmal már menthetek ide?
  • bon
    #38585
    msn? Melyik funkciója adta a hangot
  • bon
    #38584
    Mert az a aktív partíció is, és így már érthető miért nem ajánlja fel mentésnél.
  • biomage
    #38583
    aszem megtaláltam mi adja azt a hangot az MSN.
    És ki is kapcsoltam azt a hangot, a bejelentkező ismerős hangja volt.
  • Jim Morrison
    #38582
    igen, de nemtom miért rendszer.
  • bon
    #38581
    A terrás winyó a Rendszer és aktív is?
  • Jim Morrison
    #38580
    hoppá, ayt is iirja, hogy Rendszer, Akív (+Elsődleges partíció). Itt a baj nem? a D meg az E (cd olv) meghajtó simán csak Elsődleges.
  • Jim Morrison
    #38579
    NTFS. Ugyanaz ami a másikon.
  • bon
    #38578
    Milyen fájlrendszer van a terrás winyón?
  • Jim Morrison
    #38577
    akkor gondoltam megpróbálom a beépítettettt Biztonsági mentést. Rányomok hogy biztonsági mentés beállítása, itt minden megjlenik, kivéve a terrás winchestert, ahol lenne neki hely. CD meghjatót, meg az elősdleges merevlemez másodlagos particiáját is megjeleniiti, csak ezt nem, pedig kötetcímékéje is van.
  • bon
    #38576
    De ha nem számít a helyfoglalás akkor a beépített Biztonsági mentés és visszaállítás is jó választás.
  • bon
    #38575
    Acronis True Image Home, Symantec Ghost
  • Jim Morrison
    #38574
    Oké, akkkr mondj egy jó progit amivel lementhetem telepiites után.
  • bon
    #38573
    Nem értme, hogy miért akarod törölni a dolgokat. Feltelepíted a rendszert, befrissíted felteszel minden olyan dolgot ami állandó, majd a beépített biztonsági mentő progival vagy bármi mással készítesz róla egy teljes rendszermentés. A beépített hátránya, hogy nem tömörít, így jó pár gb helyet foglal. Legközelbb már csak vissazállítod 5-10 perc alatt és az azóta kijött változásokat kell csak futtatni.
  • Jim Morrison
    #38572
    na látod ez egy jó kérdés.
    Akkor ha én most simán feltelepiitem újra a windowst, akkor úgy is kitörölhetek dolgokat (pl a játékok, sample music)?
    Basszus, pedig még xp nél csináltam mentést... áh
  • bon
    #38571
    Miért nem csinálsz feltelepítés után egy biztonsági mentést a kész rendszeről?
  • Jim Morrison
    #38570
    köszi !
    Csak sajnos mindig teleszemetelem a windowst, ezért rakom viszonylag gyakran újra és újra, ezért gondoltam a costum telepítőre, mert ezzel talán időt nyerhetnék minden alkalommal.
  • bon
    #38569
    Felteszi és törli, a felülíró frissítéseknél biztos csinál biztonsági másolatott is. Amúgy a frissítéseket a Windows\SoftwareDistribution\Download mappába rakja.
    Amúgy jobban jársz ha annyira a frissítéseket akarod integrálni (bár én feleslegesnek tartom), hogy letöltesz egy Windows 7 SP1 magyar telepítőt és utánna integrálgatod.
  • Jim Morrison
    #38568
    Hali !
    Win7 Ultimate telepiitőt akarok létrehozni, de sehol sem találom a magyar nyelvi fájlt amit annó letöltöttem Windows Update el vagy mivel. Hol van? Meg a telepitett frissitéseket is fel tudnám pakolni valahogy? Mert letöltötöttem az biztos, vagy felteszi ezeket és letörli?
  • bon
    #38567
    Tessék: link
  • Orionk
    #38566
    wow, erről a programról nem hallottam.

    Mi a neve? rákeresek és letöltöm.
  • bon
    #38565
    Szigorúnak kell lenni, mert a felhasználók többségének jó az amit már megszokott, vagy azt se tudja, hogy van újabb jobb változata a programnak. Így ha rajtuk múlna akkor még mindig win95-öt és win98-at használnának, ami nagyon korszerűtlen és nem is biztonságos.
    pl a munkahelyemen van egy dolgozó aki ragaszkodik egy ősrégi dos-os számlázó progihoz, noha már válthatott volna (így Virtual pc-n kénytelen használni). De a többitől is úgy szabadultam meg, hogy jött fentebbről az email, hogy jövő hónaptól java-s webes programot kell használni. Amúgy utálom a java alapú magyar fejlesztésű programokat nagyon sok negatív tapasztalatom volt már velük, de nem csak java-sal, de jelenleg java a mániájuk.
  • bon
    #38564
    igen, megy

    Office tanfolyam nélkül is megtanulható, plán, hogy még program is készült, hozzá, hogy az office 2003-ban lévő menüpontok hol vannak a 2007-ben.


  • Orionk
    #38563
    Elég szigorú vagy. :)

    win7en megy a 2003as office is?

    Mert én haragszok, amiért ennyire átalakították a 2007-est.
    Szinte csak azért alakították át, hogy az embereknek újra kelljen menni tanfolyamokra.
  • bon
    #38562
    Nálunk ez nem volt eldöntendő kérdés, anyám munkahelyen xp-t használ (csak IE-t) itthon a szülők laptopján Vista volt, majd egy nap hirtelen Windows 7 lett, egy idő után hirtelen 8-as IE-ből lett 9-es IE. Nem eldöntendő kérdés volt egyik váltás se. Én vagyok a Rendszergazda én telepítek, sőt a szülőknek külön-külön profilja van, korlátozott jogosultsággal, így kárt se tudnak tenni.
    De amúgy is tuti csak összezavarná őket a több oprendszer.

    De munkahelyen is így van, én megmondtam mindenkinek, hogy a lehető legújabb szoftverek mennek mindig mindenhova, oprendszerből is ha újrakell telepíteni a gépet.
    Múlt hónapba is elment szabira az Egyik gazdasági irodás dolgozó, jó öreg Vista volt ár a gépén, most már legújabb Windows 7 sp1 integrálva.
    Legnagyobb fújólás Office 2003-ról 2007-re váltásnál volt, de végül csak megszokták. Hamarosan települ az Office 2010 is a gépükre, ott már nem számítók reklamálásokra.
  • Orionk
    #38561
    Igen, felesleges xp.
    De ezt nehezen lehet elmagyarázni az időseknek. ők azt tudják csak, azt is kicsit.
  • Evin
    #38560
    Tudtommal igen, magától létrejön. A Linux Grub-ot használ, így azt nem tudom. Szerintem ott a Grub-ban lesz benne mindhárom, de nem vennék rá mérget.
  • bon
    #38559
    Két oprendszer felesleges, xp törölhető. Amúgy a boot menü-t magától létrehozza a telepítő.
  • Orionk
    #38558
    automatikusan jön létre a menü?

    Ha később egy 3ik linuxot is felteszek egy szabad partícióra, akkor ez a menü hogy módosul?

    köszi
  • Evin
    #38557
    Tök felesleges mindkettőt megtanulni.
    Azt hiszem, ha az Xp már fent van, és rárakod a másikra a Win7-et, akkor lesz menü.
  • Orionk
    #38556
    Sziasztok !

    Feltelepítettem a Win XP-t, és hagytam 50 giga szabad partíciót a Win 7-nek.

    Szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet megcsinálni, hogy ha erre a szabad partícióra most feltelepítem a Win7-et, akkor a bootoláskor valami menüvel lehessen választani, hogy melyiket szeretném használni?

    Azért teszem fel mind a kettőt, mert anyunak most lesz először laptopja, és szertné megtanulni mind a kettőt.

    köszi
  • Evin
    #38555
    WinXP esetében a Windows mappában voltak tárolva a frissítések eltávolítási fájljai ilyesmi mappákban: $NtUninstallKB2079403$
    Ezeket törölni lehetett. (ne menjünk bele, hogy javasolt-e vagy sem)
    Win7 esetében van ilyen, és ha van hol? Mert fogy a helyem -nagytakarítás megvolt(temp mappák, lemez karbantartó, mindent átnéztem)- és ha van, törölném.
  • mike0013
    #38554
    köszi szépen:)
  • MerlinW
    #38553
    Persze, hogy érdemes.
  • bon
    #38552
    Érdemes, tartalmaz olyan hibajavításokat amiket az update-t nem.
  • mike0013
    #38551
    Sziasztok!
    Érdemes felrakni a Service Pack-ot vagy meg lehet nélküle is lenni?:)
  • MerlinW
    #38550
    Jól tartja magát az öreg RTM, amit vettem még mindig fóliában van:)

  • MerlinW
    #38549
    ".run kiterjesztéssel nem csinált semmit..."

    chmod +x program.run <-- futtatási jogot kell neki adni (természetesen jobb klikk tulajdonságokban is bekattintgathatod)
    ./program.run <-- majd futtatni (vagy dupla klikk a fájlon)

    Egyébként nézz be az Ubuntu vagy Linux topikba, mindenki segítőkész.

    Azonban, ha nem szereted a kihívásokat (új dolgokat megtanulni), nem beszéled az angolt és/vagy lusta vagy google-t használni, akkor távolról kerüld a Linux-ot.
  • genory
    #38548
    Köszönöm, sikerült!
  • aate
    #38547
    Az Win 7 iso-t írd ki ezzel az USB-re Windows 7 USB/DVD download tool
    Boot menüben állítsd be usb legyen a sorrend. Telepítés menete >