46641
  • KondorKhan
    #38948
    de ez nem trial verzió, már egy éve használom, és a Control Panel-Systemben az áll, hogy a Windows aktiválva van...
  • manutd3
    #38947
    Üdv. !
    I7 920as proci fut a gépembe 6 giga rammal
    Az normálisnak mondható hogy épp másolni akarok közben meg csomagolni és atom belassúl a gép de ezt úgy gondold el hogy el akarok közbe indítani egy filmet és ilyen fél perc az indulása de az az érdekes hogy procim 8 % pörög eközben és a memória is max 30-40 %. Valami gáz lehet a rendszerrel vagy ez így normális ?
    Válaszotokat előre is köszönöm :)
  • [HUN]FaTaL
    #38946
    Írd be a kulcsot és aktiváld le.

    Ha nem aktiválod le trialben maradsz, rearmmal 3x lehet kitolni, jól olvastad. :)
  • KondorKhan
    #38945
    mindegy, a lényeg az, hog:

    Evaluation End Date: 2011.12.01. 0:59:59
    Remaining Windows Rearm Count: 3
    Trusted Time: 2011.08.22. 13:24:00
  • KondorKhan
    #38944


    Uploaded with ImageShack.us
  • KondorKhan
    #38943
    valamiért nem töltötte be a képet, na de sebaj, itt egy link rá:
    Kép
  • vendó
    #38942
    Meny el a szerelőhöz!
  • KondorKhan
    #38941
    Hali!

    Lenne egy problémám. Eredeti Win 7 x64 Home Premiumom van, amit a nagyjából egy éve vásárolt notebookomhoz kaptam. Ma pedig semmiből semmi, azt írta, hogy van rá 10 napom, hogy backupoljam a gépem, és telepítsek fel egy új windowst. Rá googliztam, hogyan kell megnézni a licenszet, és találtam egy ilyen kis ablakot amit a cmd-be kell beírni: slmgr/dlv, és ez jött ki nekem:



    Most ez akkor normális? vagy mi? És mi az a rearm count? Valami olysmit olvastam, hogy a rearm a trial verziókat hosszabítja meg 30 nappal, na de nekem eredeti windowsom van! Mi történik most?
  • vendó
    #38940
    nem
  • elitehun
    #38939
    Senki?
    És lenne még egy kérdésem hogy a torrentet is ki lehet valahogy menteni mint a firefoxot?
  • bon
    #38938
    pl: link , de felügyeleti eszközök\szolgáltatásoknál is belehet egyenként álíltani az automatikus késleltett indítást a szolgáltatás tulajdonságainál.
  • elitehun
    #38937
    Ez fail XD
    A Managert akartam kiemelni....
  • elitehun
    #38936
    Nem tudja vlaki honnan szedhetem le a Realtek HD Audio [/b]Manager[b]-t?
    Egyszerűen sehol nem találom, mindenhol csak driverek vannak
  • zyndar
    #38935
    Üdv Urak!
    Windows 7 Ultimate Editiont használok kb. 1 hónapja minden probléma nélkül. Előtte Win 7 Home Premium volt fent közel egy évig, arra semmi panaszom nem volt. Olyan 3-4 napja véletlenszerűen lefagy a rendszer, minden billentyűre érzéketlen. Ez netezés vagy netes videó közben szokott előfordulni, egyszer pedig játék közben történt (a böngésző is meg volt nyitva). Vírust, egyéb szemetet nem találtam. Mi szokott lenni a gond?
    A gépem paraméterei:
    Alaplap: MSI 770 C45
    Proci: AMD Athlon II x2 250
    VGA: ATI Radeon hd 4650
    Memória: Kingston 2gb ddr3 1333mhz
    HDD: Samsung 250GB SATA II 7200 rpm
  • barmi
    #38934
    Ezt hol is lehet állítani ?
  • Rettenthető
    #38933
    Egy üveg sörért sem tudna valaki segíteni?
  • bon
    #38932
    Késletetett indítást támogatja a Vista és Windows 7, nálam Vista idejébe így indult később a messenger, hogy legyen ideje az hálózatnak feléledni.
  • r4pt0r
    #38931
    Én Aviranal mindig azt állítom be hogy elsőnek induljon, inkább a biztonság mint pár másodperc. :D
  • Rotyoka
    #38930
    Avastnál be leeht állítani, hogy a cuccok után töltsön be :P
  • aate
    #38929
    Igen hasznos mert a Windows az index segítségével nagyon gyorsan megtalálja a számítógépen a leggyakoribb fájlokat. De nélküle meg kicsit hamarabb feláll a rendszer a merevlemezt sem pörgeti feleslegesen.
  • bon
    #38928
    Az indexelést én bekapcsolva szoktam haygni, hasznos egy dolog, már a startmenüben történő gyprsabb programindítás miatt.

    Amúgy a gyors indítás hátránya, hogy a tényeges rendszerbetöltődés után késlelteve indulnak a kevésbé fontos szolgáltatások. De természetesen a virusírtó is dogozik iylnekor a háttérben
  • biomage
    #38927
    az mit csinál?
  • aate
    #38926
    Az indexelés én mindig kikapcsolom.
  • morcosqtya
    #38925
    Sziasztok!

    A legutóbbi választ ezúton köszönöm, bevált (telefonos aktiválás) minden rendben van egyelőre..

    Új kérdésem: vettem 2 db WD Caviar Black winchestert, ezekre újraraktam a rendszert. Mindkettőt 2 partícióra osztottam, a rendszer egy 100 Gb-osról áll fel ami kellőképpen tiszta.. még.
    Ami számomra érdekes: amellett, hogy gyorsabbak a lemezműveletek és a bootolás, a bekapcsolást követő 2 percben folyamatosan kattog a vinyó, folyamatosan olvas/ír, mintha rengeteg program töltődne be, vagy menne a háttérben valami víruskeresés vagy nem tudom mi... ez a régivel kb fél perc alatt végbement, utána csendben volt.

    Automatikusan indulók vissza vannak vágva, nincs szemetelve a rendszer, ezek vannak:



    Mi hajthatja a rendszert az elején?
    Összefügg-e ez a meghajtó indexelésének engedélyezésével, vagy nem??
    Célszerű-e ezt bekapcsolni vagy nem?

  • Puhos
    #38924
    Sziasztok!

    A #38878 hsz. alatt említett probléma megoldódott, köszönöm mindenkinek a segítséget.
  • GazCamp3r
    #38923
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, h ki lehet-e kapcsolni azt a "feature-t", amikor játék közben ledob asztalra a win, hogy a teljesítmény lecsökkent, ezért egyszerű színösszeállításra akarja kapcsolni a wint... namost, hiába nyomok rá, h többet ne jelenjen meg, mindig megjelenik, ha meg átállítom, h igen, akkor meg manuálisan visszakell mindig állítani... elég idegesítő...
  • biomage
    #38922
    és miből gondolod hogy ez win 7 hiba? a bootnál már nincs semmi a memóriában amit a win 7 töltőt be, menj a hardver fórumra.
    Ide
  • aate
    #38920
  • barmi
    #38919
    Megfogadtam a tanácsodat és beszereztem egy buheramentes MSDN-t és
    most már működik ez a fránya élményidex is :-) Ja, és ugyanaz a 32
    bites 3dmark vantage 600 pontal többet csinált 64 bit alatt. érdekes :-)



    téháiksz ! ; )
  • RATCUSTOM
    #38918
    Sajnos nem jó, ugye az újratelepítés se segített... :/
  • aate
    #38917
    Próbáld ki ezt >
  • RATCUSTOM
    #38916
    Sziasztok!

    Van egy kis problémám.
    Kb. 1 hete kezdődött, a HD, FullHD videók neten nézve teljes képernyős módban folyamatosan szaggattak/akadoztak, kis méretben nem. Ugyanez volt a helyzet ha mondjuk Lightroom használata mellett netes rádiót hallgattam.
    Mára megelégeltem, se rendszervisszaállítás, se töredezettség-mentesítés, se vírusírtás, se flash player újratelepítés nem hozott eredményt. A nettel se lehet probléma, az előre betöltött videók is szaggattak.
    Utálom az újratelepítést, de rászántam magam, mert nem láttam más megoldást. Ugyanúgy rossz...
    A gép: 2GB RAM, Intel Core 2 Duo 2.13GHz, 32bites Win7 Ultimate
    Nem értem mi lehet a probléma, régen tökéletesen ment a FullHD videó is, PS, Lightroom, Gimp egyidejű használata mellett is.

    Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!
  • Duwa
    #38915
    Sziasztok!Egy problémám lenne!A vezérlőpultban az energiagazdálkodási lehetőségeken belül be lehet állítani, hogy mi történjen ha lehajtom a laptop fedelét!Nekem az van beállítva, hogy alvó módba lépjen és nem lehet megváltoztatni, szürke az egész nem enged sehova "kattintani"!Ugyan ez a helyzet akkor is ha azt szeretném beállítani, hogy mi történjen a főkapcsoló és az alvó gomb megnyomásakor!Tudna valaki segíteni hogy mit kell átállítanom, hogy ezeket a beállításokat meg tudjam változtatni?Köszönöm a segítséget!
    Üdv.:
    Duwa
  • messzála
    #38914
    Megvásároltam a Windows 7 home prémium csomagot. Elötte xp volt.
    És hát vegyes érzéseim vannak. Na de majd megszokom.
  • bon
    #38913
    Ha leveszed a jogosultságot akkor senkinek se lesz joga hozzáférni, amúgy a tulajdonbavételt próbáld meg úgy, hogy a total Comandert a korábban leírt módszerrel Rendszergazaként futtad.
  • otto1021
    #38912
    megfogtam a d-t... jobb klikk biztonság fülre mentem. Ott beállítottam a tulajdonosnak magamat, felhasználókat és rendszergazdákat... aztán a jogosultságokat is szerkesztettem, mindenkinek mindent szabad... bepipáltam hogy minden almappára és fájla vonatkozzon de b@szik rá! ... a windows nem tudja elérni a file-t, mert vagy rossz az útvonal vagy nincs jogosultságom... dupla klikkel indítottam, látom és tudom hogy ott van így jogom nincs megnézni a saját file-omat... mi a lószaros gumicsizmát csináljak vele?...


    nem lehet egyszerűen levenni az összes jogot a fileokról? egyszerű szűz fileokat csinálni belőlük tulajdonos nélkül? akkor nem kéne szarakodni mindíg
  • bon
    #38911
    Használj inkább Windows 7-et, jobb mint az XP, na meg ez amúgy is Windows 7 topic, így ne várd, hogy Xp-s programot ajánljanak.
  • bon
    #38910
    Windows 7-ben soha nem vagy alapból teljes jogú rendszergazda, de ez így jó. Rendszergazda nevű felhaszáló fiókja le is van tiltva biztonsági okból. így ha Teljes jogosultság kell akkor jobb gomb futtatás Rendszergazda funlcióval kell indítani a pogramokat pl. a Total Comamnder-t is, sőt célszerű így telepíteni a programokat is.

    Amúgy a problémás mappákat vedd mégegyszer saját tulajdonba, altárolók és célobjektum legyen kipipálva.
  • Eftörsokk
    #38909
    nincs driverem hozzá, de megoldottam a problémát refresh lockal
    viszont érdeklődnék hogy nem tudtok-e olyan hangerő szabályzót xp-hez mint ami win7-en van, hogy külön lehessen mindennek állítani a hangerejét:)
  • otto1021
    #38908
    a partición állítottam a jogokat... és javarészt meg is kaptam... de vannak olyan mappák és fileok amikre nem...

    egyáltalán nincs más felhasználó.. én vagyok a rendszergazda nincs más.. én telepítettem én használom... az én fileaim voltak és most is az enyémek lennének ha beengedne hozzájuk.... van egy vagon mappám és mégtöbb file-om... nehogy már az összesen végig keljen zongorázno a jogosultságokat....

    Te mit mondasz?