46641
  • bon
    #39233
    Jobb gomb a mappán, tulajdonságok, biztonság füll, speciális gomb, tulajdonos füll,szerkesztés gomb, A tulajdonsos cseréje az altárolokon és objektumokon opciót kipipálod, majd kiválsztod a felhasználód a lsitából, vagy felveszed ha nincs ott és ok.
  • xxxpaulxxx
    #39232
    Ne haragudj, de ilyet nem találok:$
  • bon
    #39231
    A hardverhez kapott telepítő lemezek az esetek 99%-ban elavultak és felesegesek így használatuk kerülendő, mindig a gyártó oldaláról kell a legújabbat beszerezni.
  • bon
    #39230
    Saját tulajdonba veszed úgy, hogy az almappák és tartalmuk is örököljék a jogosultságod.
  • bon
    #39229
    Ha van 64bit-es változat a rpogramból akkor azt kell ahsználni, természetesen Microsoft program tudni fogja, hogy van e 64bit: link
  • Klon
    #39228
    64 bites.
    De nem ugy van, hogy 64 bites rendszerre 32 bitest is lehet telepiteni? Eddig is ezt hasznaltam, ugyanaezen a gepen, es mukodott.
    Annyi a valtozas, hogy utoljara ultimate volt, mos meg prof. van...
  • xxxpaulxxx
    #39227
    Hmmm köszi, valóban:) Van erre valami mód, hogy mindegyiket egyszerre módosítsam és ne kelljen külön-külön?
  • zolee145
    #39226
    Király. A leújabb vga driverrel lehet állítani az AMD Vision Centerben a képfrissítést is... De akkor milyen drivert csomagoltak mellé?:D
    Na mindegy, megúszta a Win7 az uninstallt, ezek szerint mindkét probléma user error volt...:)
  • bon
    #39225
    32 vagy 64bit-es oprendszered van? Mert annak megfelő progit kell felrakni.
  • zolee145
    #39224
    tegnap felraktam a Presto!PVR-t, ez a hivatalos tv nézője a Giga tuneremnek. Csak hang volt. Aztán oda-vissza telepítgetés, driver, Presto, minden. Tegnap estére eljutottam oda, hogy már nem is látta a tunert a Presto, pedig az eszközkezelő igen.
    Ma így első nekifutásra keresgéltem, és csináltam egy visszaállítást az első verzióra.
    Csatornakeresés, és láss csodát van kép és hang is...

    A számítógép nő, tegnap megjött neki, és hisztizett. Ma már van kedve futtatni a tv progimat.:D
  • Klon
    #39223
    Üdv!
    Telepíteni akartam a Windows Mobile Device Center -t, de nem megy!
    azt írja: "A processzor típusa nem támogatja a telepítési csomagot. Forduljon a termék szállítójához."

    Korábban már használtam ugyanezen a gépen, semmi baja nem volt, tökéletesen működött.

    Ötlet valakinek?
  • bon
    #39222
    Iylen progi nem létezik, annyi féle szoftver hardver van, hogy képtelenség tökéletes munkát végezni
  • majonur
    #39221
    Sziasztok! Nem tud valaki egy olyan programot ami tenyleg megtalaja es helyre teszi a hibakat a Windows 7 ben. Nem a registry javito progikra gondolok, hanem valami komolyabbra. Az a helyzet, hogy mar eleg regen fent van ez a windows es kezd szokas szerint meghulyulni, de nincs kedvem ujratelepiteni, mert ramegy egy napom, mire mindent osszeszedek meg testreszabok.
  • bon
    #39220
    Fájlonkéntni jogosultásggal lesz gond, ellenőrizzél le néhányat.
  • xxxpaulxxx
    #39219
    Köszi, megcsináltam azt, hogy megosztás ezzel: otthoni csoportok írás/olvasás és el is tűnt a lakat... viszont a probléma ugyan úgy fennáll sajnos:D Pl NÉMELYIK mp3 fájlokat nem játszik le a winampom, de ha pl ezt a zeneszámot átrakom egy másik partícióra, akkor minden tovább nélkül :|
  • zolee145
    #39218
    Na most mégjobban nem értem: Compatibility center, giga gt-p6000

    Elvileg semmi nem kell hozzá, minden okés.
    A win saját tv lejátszója vagy mifene meg nem talált cstaornákat.
  • bon
    #39217
    Utánna néztem az alignálás lehetőségének, Windows 7/2008 R2 telepítője alapból jó helyen hozza létre SSD esetén a partíciót így ezzel nem kell törödni (le is ellenőríztem a prohardver-en lévő cikk alapján) tehát ez kipipálva, indexelést már korábban írtam, hogy ki van kapcsolva a c:-n a többin meg engedélyezve van. A többi meghajtó/partíciót viszont már sima winnyó, így ott nem gond. Töredezetség mentesítést szintén kikapcsolva (már a telepítő megcsinálta) superfetch előtötlés meg a gép fizikai memóriájába tölt elő, ami azért gyorsabb mint egy SSD + nem dísznek van a gépben 12gb memória.

    Így a korábban felsorolt feltételek jó része teljesítve.
    Számítástechnikában meg nem 13 évre tervezek (igen előre tervezek amennyire lehet) jelenleg 46% a kondíció ami 10nap/1% átlag csökkenést figyelembe véve még több mint 1 éve van a meghajtónak így a 3 év teljesül amire terveztem, de amúgy is fejleszteni lenne célszerű, mert már jelenleg is 4x gyorsabban író\olvasó meghajtót lehetne venni, tehát erősen elavult az SSD-m. Terveim szerint külön SSD kártya lesz a gépbe vásárolva egy OCZ Revodrive személyébe a jelenlegi meghajtóm élettartama a végén.
  • bon
    #39216
    Én a szofvere tippelnék amivel nézni szeretnéd a tv-t. A gyártó oldalán nincs újabb program a tunerhez?
  • MerlinW
    #39215
    Fetch, index kikapcsolásával, alignált perticióval nem 3, hanem 13 évet bírna. Nincs szükség fetch-re akármilyen jó, miután ~20x gyorsabb az SSD, mint a HDD. Olvasd végig a cikket amit linkeltem és világos lesz minden.
  • zolee145
    #39214
    De akkor sansztalan életre kelteni egy olyan tv tunert amihez van win7 driver a hivatalos honlapján? Vagy magával a szoftverrel lenne a baj? mármint amin nézném a tv-t.
  • bon
    #39213
    Ha már monitor cserénél tartasz én rögtön monitor tv-t vennék, kollégám egy 24-es Samsung-ot vett és nagyon szereti + a gépbe épített tuner kártyával se kell kinlódni.
  • bon
    #39212
    kb 50%-a üres, AHCI mód bekapcsolva, aligment-ről nem tudok, Windows 7 telepítővel csináltam mindent. Prefetch, superfetch nincs kikapcsolva, a superfetch Windows 7 legjobb újításai között van, így nem kapcsolnám ki, pláne ez olvasás, írás fárasztja a memória cellát. Indexelés-t már a telepítő kikapcsolta a C: meghajtón, többin engedélyezve van, szintén hasznos újítás. Amúgy nem zavar az élettartam csökkeése, 3 évet kifogja bírni annyi meg bőven jó, addigra úgyis elavul.
  • zolee145
    #39211
    Újabb remek dolog. Van egy Gigabyte GT-P 6000-es tv tunerem. Van hozzá Win7 64-es driver. Fel is raktam. Felraktam hozzá a gyári cd-n lévő progit, amivel eddig néztem a tv-t. Presto!PVR.
    Hang van, kép nincs, csak egy csík felül.

    Van valami kodek is a cd-n, azt is. Ugyan az.

    Mondom biztos kodek, felrakok egy vlc-t. Felraktam, azóta az eszköz nem található, nézze meg, hogy rendesen csatlakoztatva van-e. Miközben az eszközkezelőben azt írja, hogy minden okés.

    Kezdek kiakadni... Minden oprendszer cserénél tv-tuner csere is kell? XP-ról Vista-ra váltásnál is behalt a Leadtek tunerem.:) Lassan nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Ami Vistán működött az Win7 alatt nem akar.
  • MerlinW
    #39210
    Szabadon van a 20%-a? ACHI módban használod? Alignáltad a particiót? Kikapcsoltad a prefetch, superfetch és indexelést?

    Csak mert nálunk 2 év után 92-96%-os mindegyik SSD. Ez pl egy jó írás, olvasd el.
  • zolee145
    #39209
    Asszem én vagyok az utolsó akinek crt monitorja van, csak a gép többi része mindig fontosabb volt a monitorcserénél, így a fejlesztésben ez a rész lemaradt.:)
  • zolee145
    #39208
    Nincs. Nincs is benne a listában amivel kompatibilis a Win7, szóval ennyi volt.
  • biomage
    #39207
    véletlenül nincs a windows rendszerébe telepitve a monitorod drivere megnézted?
  • zolee145
    #39206
    Azt írja, hogy már telepítve van a legfrissebb driver az eszközhöz. Megadtam neki az inf fájlt, de arra meg azt írta, hogy győződjek meg, hogy 64-es rendszerhez készült-e. Asszem ez ennyi volt, de azért köszi.
    Nem halogathatom tovább a monitor cserét, megyek a lottózóba.:)
  • biomage
    #39205
    Na most én jövök :)

    Van egy jó működő digitális fényképezőgépem Fujifilm finepix a800, és vehetnék hozzá egy sd leolvasó kártyát de előtte megpróbálok itt segítséget kérni :), na szóval, ha rádugom a készüléket és bekapcsolom azt írja ki hogy MTP USB eszköz, de nem telepit hozzá semmit, win 2000 driver a legutolsó, szóval valami ötlet mit csináljak? win xp alap ment, próbáltam feltelepíteni azt a drivert de nem sikerült, eltűnik a telepítő az elején, próbáltam kompatibilitást adni neki de az sem segít.

    driver
  • zolee145
    #39204
    Ezek szerint nincs kép...

    A fájlok:

    9k.cat
    9k.icm
    9k.inf
  • bon
    #39203
    kicsomagolod és az inf kiterjesztésű fájlt a vezérlőpult\Rendszergazda\eszközkezelőnél a monitornon jobb gomb illesztőprogram firssítése opciónál megadod.
  • zolee145
    #39202
    Nem tudom. Ezek vannak benne:



    Hova kell ezeket bemásolni?
  • biomage
    #39201
    ez gondolom nem jó :)
  • zolee145
    #39200


    AOC 9KLR
  • biomage
    #39199
    mond a típust
  • zolee145
    #39198
    Nincsen. Elég régi jószág ez. Ezek szerint monitor csere?:)
  • Zoli007
    #39197
    Persze. Beállítod a jogosultságokat.
  • Balázs 17
    #39196
    Hi
    Gondolkozok, hogy készítek egy rendszergazdát és egy másik vendég fiókót
    Meglehet-e majd csinálni azt például, hogy a vendég ne tudjon belépni a meghajtóimra?
    Kösz
  • bon
    #39195
    Monitor drivert rakd fel ha van.
  • zolee145
    #39194
    Fent van a Win7. Minden jó is lenne, csak éppen nem tudom a remek kis crt-met 75Hz-re beállítani. VGA driver fent van, de csak 60 Hz-et lehet választani.
    A monitor projekt még minimum egy hónap, de lehet, hogy több, szóval kellene valami megoldás.
    Vista 64 alatt nem volt gond, szóval gondolom itt sem kellene, tehát én néztem el valamit, de mit?