46641
  • bon
    #39274
    vezérlőpult\hang
  • Chamelia
    #39273
    Hol található a gépen a rendszerindítási hang???

    A Media-ban nem találtam, ott csak a bejelentkező van.
  • bon
    #39272
    A FAQ írja, hogy milyen módon (programot használva) lehet USB telepítőt készíteni.
    Az USB telepítés és driver telepítés után meg úgy gondolnám, hogy mükődni fog minden sata eszköz, jobb ötletem nincs.
  • zord01
    #39271
    Hang problem nekem is volt régen, még egy olcsóbb alaplappal. Nekem az oldotta meg a problémát, hogy kikapcsoltam BIOSZ-ban a Qool&Quiet-et. (Energiatakarékossági funkció).
    Amint ez megvolt, abba maradt a recsegés...
  • zord01
    #39270
    Hali!

    Egyrészt nem tudom azt hogy lehet, mint mondtam eredeti DVD. Egyszerűen felmásolom Pendrive-ra a tartalmát, és kész???

    Másfelől ezzel nem vagyok kisegítve, ha feltelepítem, és továbbra sem látja a DVD írót, az elég nagy gebasz, mondhatni csak a torka véres. Amúgy sem hiszem, hogy a win7 és a hardvergyártók csak ezt a megoldást hagynák nekünk.

    Más ötlet???

    Előre is THX
  • serkov
    #39269
    Akkor tanácstalan vagyok mi lehet a megoldás? Formatálás? Rendszertelepités? Gondoltam lemásolom az adatokat, s leformatálom, ez jó lehet?
  • bon
    #39268
    Közel se biztos, hogy segítene.
  • lolSL
    #39267
    nincs, külső programot kell erre letöltened googlen találsz
  • serkov
    #39266
    Közben észrevettem, hogy ez az egy merevlemezem aktiv, (ne kérdezzétek, hogy lett az...) Ezzel lehet a bajom, hogy lehetne ezt visszaállitani?

  • Kly
    #39265
    Üdv!

    Az lenne a kérdésem, hogy a mappa mérteinek a megjelenítésére van-e valamilyen mód explorerben?
    Értem ezalatt, hogy megjelenne egy új oszlop a meglévők mellett (név, módosítás dátuma) windows intézőben hasonlóan, mint ahogy a lomtárban.
    Nézegettem a vezérlőpult mappabeállításait, azon belül is különösen nagy figyelmet szenteltem a nézet fülnek, de sokra nem jutottam a dologgal. Fájl- és mappakezelési feladatok miatt, pedig relatíve fontos lenne ismernem a mappák méretét, anélkül, hogy egyesével kattintanék rájuk és várnám ki, hogy a win meghatározza a méretüket.
  • serkov
    #39264
    Minden jogosultság megvan, már lassan a szomszéd is teljes jogkörrel rendelkezik, mégis megvan eza lemez irásvédett üzenet... Már azon gondolkodom ujra rakom a rendszert, de az segítene?
  • bon
    #39263
    Jobb gomb a meghajtón vagy az érintett mappán, tulajdonságok és biztonsági fülön megnézed, hogy a felhasználódnak van e jogosultsága, ha nincs akkor beállítod.
  • serkov
    #39262
    Hali! Ujabb tünet, azt irja az u torrent, hogy a lemez irásvédett, ezt hol tudom állítani, vagy változtatni?
  • Balázs 17
    #39261
    Hi
    Olyan gondom van, hogy a hangok lekezdett szarakodni
    Ha a gép dolgozik kicsit már elkezd akadozni ilyen térbeli hangja lesz, sőt elég ha már frissítést nyomok asztalon és ez van:)
    alaplapi és hangkártyával is ezt csinálja, eddig még sose volt ilyen

    ultimate 64Bit

    amd phenom 8500
    4GB RAM
    GA- MA770 DS3 alaplap
  • TopGun
    #39260
    Koszi, megnezem.
  • bon
    #39259
    Telepítsd pendrive-ról.
  • [HUN]FaTaL
    #39258
    Nekem a services.msc a leggyorsabb. :)

    De igazad van :)
  • biomage
    #39257
    esetleg a services.msc rendezd indítási típusra, meglátod mi van letiltva így
  • MerlinW
    #39256
    Task manager / services / services egyszerűbb nem?:)
  • Breki33
    #39255
    megnéztem kb:976932 nincs fent csak kb:976902-es de azt nem tudom eltávolítani
  • [HUN]FaTaL
    #39254
    Angolban Windows Audionak hívják, nézd meg Windows hang vagy valami hasonló néven (bár van ami angol maradt a magyarban is).
  • TopGun
    #39253
    Koszonom a segitseget. Erdekes, hogy sehol sem talalom az audio szolgaltatast, magyar nyelvu a windowsom...
  • [HUN]FaTaL
    #39252
    Start -> services.msc -> Enter

    Vagy Control Panel -> Administrative Tools -> Services
  • TopGun
    #39251
    Sziasztok! A szolgaltatasokat merre lehet megtalalni? mert nekem mar masodik napja azt irja ki, hogy az audio szolgaltatas nem indult el, bar attol mukodik a hangszoro, szoval hang az van.
  • Breki33
    #39250
    megpróbáltam ezzel eltávolítani, de azt írja nem találja

    Az SP1 eltávolítása a parancssor használatával

    Kattintson a Start gombra A Start gomb képe, majd írja be a keresőmezőbe a parancssor kifejezést.

    Az eredménylistában kattintson a jobb gombbal a Parancssor elemre, majd kattintson a Futtatás rendszergazdaként parancsra. Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazdai jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót, vagy hagyja jóvá a műveletet.

    Írja be a következőket: wusa.exe /uninstall /kb:976932

    Nyomja meg az Enter billentyűt.

  • Breki33
    #39249
    És ezt a telepített frissítéseknél látnom kellene?

    Mert ott nincs ilyen
  • zord01
    #39248
    AHCI Kérdés!!! HELP PLZ!

    Sziasztok!

    Egy igen érdekes kérdéssel fordulok felétek. Isemrősömnek összedobtunk egy gépet, benne egy fain 128 GB-s Adata SSD-vel. Én telepítettem a gépet, méghozzá úgy, hogy a vezérlő AHCI-re volt állítva, és minden fain volt. Aztán pár hónap alatt megpusztult az ASUS alaplap, és gariba egy Gigabyte-ra (GIGABYTE GA-890GPA-UD3H ) cseréltettük.

    Ezután már nem én telepítettem, hanem a gép tulaja, ő viszont nem állította AHCI módra a vezérlőt, és a vinyó 7,4 helyet csak 7,0-t kapott windows élményindexen.

    Erre mikor kiderült, hogy nincs bekapcsolva az AHCI a bioszban, én megtettem ezt.

    Ekkor a win7 nem akart elindulni(eredeti lemez). Felajánlotta a normál indítást, ami után rögtön újraindul, vagy a javítást, ez esetben telepíteni próbál valamit, amit nem sikerül neki, és ez után indul újra.

    Nah ez eddig még nem lenne tragédia, gondoltam akkor újrainstall DEEEE
    itt jött a bibi.

    Amikor ugyanis AHCI módban van a vezérlő, a gép a DVD írót sem látja, és hiába van benne a window7 lemez, és hiába van beállítva hogy a first, second, és third boot bevice is a DVD rom legyen, egyszerűen azt se veszi észre, hogy van benne DVD író, és ugrik rögtön a windows loading képernyőre, aholis ismét jelentkezik a már említett újraindulós játék.

    Egy szó mint száz, ahogy hogy működjön az AHCI kéne egy újrainstall, de míg az AHCI be van lőve, nem lát DVD írót, ergó nem tok újratelepíteni.

    Ez szerintetek miért van, és hogy a nyavalyába tudnám ezt kiküszöbölni, mert biza nagyon kellene ám az a trim.
  • bon
    #39247
    Igen, már két alkalommal itt a topicban, nem végleges sp1-es csomag van feltelepítve a gépen és annak a használhatósága járt le, eltávolítása és a végleges sp1 felrakása megoldja a problémát.
  • Breki33
    #39246
    Sziasztok találkozott már valaki ilyennel?



    A Windows megvan hivatalosan mennyiségi MAK kulccsal, csak újratelepítés nélkül szeretném megoldani
  • DjDano
    #39245
    Bocsi egy kis malőr...

    Windows 8 Developer Preview Download



  • scs17
    #39243
    Én annak örülnék, ha be lehetne állítani, hogy indulásnál is a hagyományos nézettel töltődjön be.
  • xxxpaulxxx
    #39242
    Köszi így már úgy néz ki jó... aztán majd kiderül:))
  • bon
    #39241
    Virusírtó esetében én maradok a Symantec-nél, nálam alap, céges környezetbe meg pláne.
  • berczely
    #39240
    A mai Build Konferencián elhangzott és bemutatott újdonságok a Windows 8-ban (dirtywindows hozzászólásokat néztem át és másoltam be ide)

    -NFC támogatás
    -tap to share funkció: összeérinted őket és szinkronizál
    -Nincs többé zavaró Windows Update, csak egy kis figyelmeztetés hogy pár nap múlva szükség lesz újraindítani a gépedet.
    -új taskmanager
    -Alakalmazás felfüggesztése, a kernel vezérli, és rengeteg áramot spórol
    -Reset, Refres, nincs több reinstall.
    -Windows Store instant upload! Nem kell többé a licenceléssel foglalkozni mindent elvégez a Windows helyettünk.
    -"Gyorsabb a boot mint ahogy a samsung monitor bekapcsol"
    -Nincsen szükség már semmilyen antivírusra, minden benne lesz a defenderben!
    -GPU gyorsított alkamazások!
    -Az egész UI hardvergyorsított!
    -képernyőméret korlátozások:
    1024 alatt nincs egymás mellé ragasztott alkalmazás
    1366 felett minden van
    -Az alsó szürke sáv neve: AppBar ami a menüsor szerepét tölti be az alkalmazásoknál
    -Az IE keretnélkül, menünélkül, mindennélkül! :O
    Teljes rendszerre kiterjedő helyesírás ellenőrzés!
    -A kerső, mindenben keres. HDD, web, twitter, zenék, stb
    -Automatikus kiegészítés a billentyűzethez!
    -Felhő alapú képkönyvtárak! Anélkül elérjük, hogy bármit is megnyitnánk, és importálhatjuk is őket a gépre.
    -Az alaklmazások kiegészítik és extra funkciókkal egészítik egymást! Minden mindennel tud kommunikálni.
    -Minden nyelven lehet rá appokat írni. html,js,c,vb. Mind alatt a WinRT réteg lapul, ami az egész windowst vezérli
    -Harmadára csökken a memóriahasználat!
    -A startscreen lesz ami fogad legelőször a win8ban, minden értesítés élő, folyamatosan frissülő információk a csempéken. De a"régi" hagyományos programokat is kitehetjük, minden testreszabható.
    -A kamerával lehet profilképet készíteni, minden külső program nélkül.
    -csoprtokba is lehet rendezni a csempéket
    -Virtual Drive!
    -Úgy kezeli a megosztott / akárhol lévő képeinket mintha a gépen lennének, pedig csak be vagyunk jelentkezve egy live ID-val a windows-ba.


  • aate
    #39239
    Igen ez a metro nekem sem nagyon jön be.
  • bon
    #39238
    De a HWSW oldalán is van egy friss cikk, azt elolvasva szimpatikus dolgok lesznek a Windows 8-ban, leszámítva asztali gép esetében a metro felület erőltetését, telefonon szeretem, de asztali gépen (ahol nincs érintőkképernyő, tehát a munkahelyi gépek közül 1db kivélel) az első lesz amit kikapcsolok és remélem teljesen ki is kapcsolható lesz.
  • aate
    #39237
    Build konferencián A windows 8 -ból ismertettek részleteket. Ha valakit érdekel > itt < megnézheti .
  • bon
    #39236
    E havi frissítések elérhetők, jó telepítést!
  • bon
    #39235
    Ismeri e a Windows, tehát a beépített programjai közül való e.
  • lotsopa
    #39234
    Lenne egy kérdésem, futtatás mezőbe beírva egy program nevét, mitől függ hogy az elindul vagy sem?