46641
  • Blackfoot
    #45960
    Egy értelmes tiszta letöltést nem láttam! Olyasmit olvastam hogy minden frissítést külön kell telepíteni, ha így van honnan lehet esetleg ezeket egyben egymás után letölteni. A microsoft oldalon akkora fejetlenség van...
  • Blackfoot
    #45959
    Sziasztok nem tudja valaki hogyan kell a win 7 sp1-et, sp2-re frissíteni???????
    Utoljára szerkesztette: Blackfoot, 2016.04.30. 14:10:55
  • Tetsuo
    #45958
    Az MS már csak ilyen. Soha nem voltak korrektek - így én sem velük. ;-)
  • TokraFan
    #45957
    Szintén zenész...Jelenleg 3órája baszakodik az updater, de már nagyon unom. Le is lövöm a fenébe, csak egyetlen updatet akartam feltenni, de akkor majd manuálisan. Buzi MS.
  • gergely1991
    #45956
    Testdisk?
  • Sharks
    #45955
    Sziasztok,

    ma reggel egy nagyon fontos file-t akartam a gépemre másolni, de a win7 nem engedte. Azt írta, hogy az eszközön lehet valamilyen hiba, még mikor behelyeztem a microSD kártyát. Persze mindig felajánlotta a javítást vagy hogy folytassam a műveletet. Miután nem sikerült másolnom a file-t, rányomtam a javításra, ekkor azonban a file 90%-a elveszett. A win7 ugyan azt írta, hogy bizonyos elemeket egy found nevű mappába helyezett az eszközön, ezt azonban nem találom sehogy (wincommander-ben sem látszik). Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom visszanyerni az eredeti file-t?
  • bon
    #45954
    Semmi köze hozzá, a frissítések keresése tart sokáig, a keretrendszer pl. gyorsan feltelepült ma.
  • Laczyi
    #45953
    A .Net keretrendszer frissítései okozzák a galibát. Ha azoktól kiveszitek a pipát, hogy most ne töltse/telepítse, akkor a többi rövid időn belül települ. Újraindítás után mehetnek fel a kimaradt frissítések is. Nálam így sikerült megoldani.
  • bon
    #45952
    Ez nem bizonyított dolog, csak több ismerősömmel együtt jutottunk erre a következtetésre, mert gyanúsan megszaporodtak a gondok és teljesen mindegy milyen gép több éves telepítés vagy új a jelenség előfordulhat.
  • bon
    #45951
    Tévedsz.
  • bon
    #45950
    Ma 4 gépből 3 gép, 8 óra alatt nem jutott semmire csak keres, 1 meg kb 6 óra után találta 18 frissítést és fel is rakta őket. A gépek klónok amúgy.
  • Tetsuo
    #45949
    Ezért sem illő megvásárolni a termékeiket. ;-)
    Én tuti nem frissítek Win 10-re, csak egy teljesen új gépnél telepíteném.
    A Win 7 frissítéseit abbahagytam, a vírusírtó és a tűzfal naprakészsége a lényeges.
  • Chrisx
    #45948
    Ez elég szemét dolog a Microsofttól, kb olyan mintha vennék egy új autót ami teljesen jól megy aztán az autógyár kijön egy új modellel és a jelenlegi autóm teljesítményét lekorlátoznák 70%-ra.
  • DIESEL DOG #45947
    Áhh, szóval itt van a kutya elásva... az XP-s korszakból valami rémlik igen. Akkortájt futottam bele ilyen típusú végtelennek tűnő frissítési metódusokba. Hát akkor ha mást nem legfeljebb úgy hagyom a gépet aztán hadd szöszöljön magának. Nekem csak meglepő mert durván 1,5 éve telepítettem újra a Win7-es op. rendszerem és azóta semmi gondom vele a mai napig. Ezt leszámítva most is patent, pörgős és gyors, egészséges.

    Köszi a választ! ;)
  • bon
    #45946
    Türelem, manapság ez sajnos termesztés, több gépnél is belefutottam már. Némi váltás ösztönző.
  • DIESEL DOG #45945
    Ennek örömére nálam elhasalt a win updater. Keresni keres de még 2 óra eltelte után is csak keres eredménytelenül. Ezen felbuzdulva kipróbáltam mindenféle javítást, mágiát meg ráolvasást eredmény viszont semmi. A problémát már csak tetézi hogy ezzel párhuzamosan a gazdafolyamat (svchost.exe) állandóan megállás nélkül pörög 25%-os CPU használattal amit csak úgy tudok lelőni hogy a szolgáltatásoknál leállítom majd letiltom a win update szolgáltatást. Így a továbbiakban halovány gőzöm sincs mi a frász van... Mindezek előtt csökkentett módban lefuttattam egy vírus/kémprogram kergetést de tiszta a technika ilyen "szennyeződésektől"... jelenleg azon gondolkodom hogy legyen-e kedvem formázni és újratelepíteni. Vagy más tipp, ötlet, stb?
    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2016.04.13. 23:10:55
  • bon
    #45944
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • Carmang
    #45943
    Meglett a megoldás: rossz az előlapi csatlakozó mikrofonos dugalja.
  • Carmang
    #45942
    TeamSpeak.
  • Tetsuo
    #45941
    TS?
  • Carmang
    #45940
    Hogy tudnám letesztelni a mikrofonom? Nem találtam semmilyen beépített felvevő programot. A TS saját tesztere szerint jól hallom a saját hangom, de valójában a többiek semmit nem hallanak belőlem.
  • Bal0924
    #45939
    Bon.
    Win7en is van hiba a Tv-vel, de az észrevehetetlen.
    A 10 felerősíti ezt a hibát. Az érzékelhető szintre.
  • Jabar
    #45938
    1000 éve community codec pack -ot használok, az felrakja az MPC-HTt is és tökéletesen működik most is (win7) és régen is (vista/xp).
  • gergely1991
    #45937
    Egyszer kipróbáltam úgy hogy a windows media codec-et nem tettem rá és a oprendszerem egyben maradt.....
    Ha eltávolítjuk a media playert és aztán vissza, felülírja az elcseszett beállításokat és olyan mintha nem történt gebasz...
  • bajgunar
    #45936
    MPC-HC -t ha felrakod, akkor nem kell nagyon mellé semmi, csak AC3.
    Legalábbis én nem raktam (és nem is ajánlok) mellé semmit. És mégis mindent visz. Még a ~50Gb-os full HD mkv -kat is.
    Az ilyen "kodek pack" -okat meg nagyívben el kell kerülni. Uninstall nem sokat segít. Főleg Win7-en. Úgy átmókolja a regedit-et, ha törlöd, annyi lom bennemarad, hogy attól sehogy se szabadulsz meg s az OP rendszert is simán hazavágod (főleg 7-nél).
    Régen még kellett a CUDA-nak CoreAVC, de ma már hardverből tolja, nem kell szoftveresen mókolni.
    HD Filmek lejátszása <--- ezen az oldalon elég érthetően leírja mit s hogyan kell beállítani (igaz HD filmhez), de ettől eltekintve mindent le fog játszani bármiféle codec pack nélkül is.
  • gergely1991
    #45935
    Az ilyen "kódek pakkok" hátránya hogy a jelenlévő codeceket felülírja(a te esetedben a media player-t is).Nem azt mondanám hogy kerülendő az ilyenek használata inkább megkell győződni hogy nem-e létezőt akarunk felinstalálni.A telepítő (sajna) nem készít másolatot a jelenlegiről(mikor a microsoft sajátja pedig igen) így felülírás esetén azok a beállítások eltűnnek a föld mélyére és mikor uninstalálunk akkor koppan az áll hogy "Hát ezt mi a fenéért nem játsza le a WMP?".
    Jó megoldás a újratelepítés de az sok macerával jár.....
    B-terv:
    Telepített programok listáját előhozni(lusta mód:win+r kombináció,aztán beírod ezt:appwiz.cpl), majd bal oldal van (angolul Turn Windows Features on or off) talán úgy fordíttandó hogy windows összetevők ki-bekapcsolása.
    Ott a media összetevőknél(Media Features) a windows media player-t kipipálod, leokézod vársz vele.
    Újraindítod a gépet: Visszamész ugyanoda,bepipálod, vársz egy kicsit,utána megpróbálhatod lejátszani.

    Ha a hangkártya driver lenne:
    1. Nem lenne hangszóró ikonod.
    2.Nem hallanál semmit.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.04.03. 22:45:25
  • gergely1991
    #45934
    Nem akarlak elkeseríteni, de(szerintem) ez nem fog összejönni neki....
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.04.03. 22:27:22
  • Tripod
    #45933
    De érdekes eddig működött mindig, most pár napja írja ki ezt csak. Megpróbálom frissíteni a drivert hátha..
  • bolic80system
    #45932
    Másik gépemben sincs telepítve a hang driver, ez a hasonló üzenet jön ki. Vagyis azt jelenti hogy nincs működő hangkártyád vagy hangchiped van a gépedben.
    Utoljára szerkesztette: bolic80system, 2016.04.03. 13:38:00
  • Tripod
    #45931
    K-Lite codec pack telepítése után a Windows Media Player Classic a következőt írja:
    A MPC-HC nem tudta feldolgozni néhány elemét a gráfnak. Lehet, hogy nincs telepítve a megfelelő kodek vagy formátumhasító szűrő.
    A következő csatlakozó(k) nem talált(ak) kompatibilis szűrőt: Audio Switcher::Out

    LAV Splitter Source::Audio
    LAV Audio Decoder::Output
    Audio Switcher::Out

    Media Type 0:
    --------------------------
    Audio: S/PDIF 48000Hz stereo 1536kbps

    AM_MEDIA_TYPE:
    majortype: MEDIATYPE_Audio {73647561-0000-0010-8000-00AA00389B71}
    subtype: MEDIASUBTYPE_PCM {00000001-0000-0010-8000-00AA00389B71}
    formattype: FORMAT_WaveFormatEx {05589F81-C356-11CE-BF01-00AA0055595A}
    bFixedSizeSamples: 1
    bTemporalCompression: 0
    lSampleSize: 1
    cbFormat: 18

    WAVEFORMATEX:
    wFormatTag: 0x0092
    nChannels: 2
    nSamplesPerSec: 48000
    nAvgBytesPerSec: 192000
    nBlockAlign: 4
    wBitsPerSample: 16
    cbSize: 0 (extra bytes)

    pbFormat:
    0000: 92 00 02 00 80 bb 00 00 00 ee 02 00 04 00 10 00 ’...€»...î......
    0010: 00 00 ..

    Utoljára szerkesztette: Tripod, 2016.04.03. 11:32:02
  • Tripod
    #45930
    Kipróbáltam több lejátszót, VLC-vel tökéletesen működik, jetAudio csak zenét játszik le, filmet nem... Igazából nekem a movie maker lenne fontos, tudtok esetleg ajánlani hasonló programot?
  • Bal0924
    #45929
    Régebben volt tehetségem a géphez.
    Úgy tűnik mára ez elhalványult, elhagyott a szerencsém...
  • kl24h
    #45928
    Ez egy nagyon ritka probléma, általában vírus okozza.
    A te esetedben kellene egy vírusellenőrzést végezni (pl. a Malwarebytes Anti-Malware free verziójával) és utána megnézni/visszaállítani a rendszergazdai jogot az összes mappa esetében (én xp használok, de remélem egy Windows 7 fórumozó válaszolni fog).
  • bon
    #45927
    Én azért elgondolkodnék, hogy nem a Windows-ok hibája... Se a Windows 10-é se a Windows 7-é, se más egyéb változaté. Ha nem értesz hozzá miért nem bízol meg egy hozzá értőt aki megcsinálja, a gép telepítését majd beállít egy általános jogú felhasználót neked és kész.
    Amúgy jobb gomb a meghajtón tulajdonságok, biztonság fül, speciális gomb, tulajdonos fül és legyen a felhasználód a tulajdonos. Az se árt ha a felhasználódnak teljes joga van a meghajtón a tulajdon jog mellett.
    Ja és nem vagy alapból teljes jogú Rendszergazda a gépeden.
  • gergely1991
    #45926
    Milyen codecról(formátumról) van szó? Egyáltalán támogatja alapból?
  • Bal0924
    #45925
    Hogyan tudom írásvédettelenné tenni a mappáimat? (részletes leírás, útmutatás kéne)
    Most lett újra telepítve.
    Én vagyok a rendszergazda, az egyetlen felhasználó a windowsban!
    (Elegem van az összes windows-ból! Mindig csak szivatnak)

    gugliba is beírtam és kipróbáltam 1-2módszert, nem jött össze.
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2016.04.02. 20:53:04
  • Tetsuo
    #45924
    Azt nem tudom, de használj VLC-t. ;-)
  • Tripod
    #45923
    Sziasztok! Pár napja jelentkezik olyan probléma (Windows 7 Ultimate 64 bit), hogy windows media player, movie maker nem játszik le egyáltalán hangot és videót sem. Azt írja mindkettő, hogy hiányzik egy codec, pedig más lejátszóval működik. Movie maker 0xC946001E hibakódot ír ki. Mi okozhatja a problémát?
  • wollnerd #45922
    A méret szempontjából érdemes a #45894 számú hozzászólást is nézni, 2 rejtett rendszerfájl igen nagy méretekkel foglalják a lemezt! A kezelésükért nézd meg azt a hozzászólást! (#45894) tán ez a kettő fájl végett is látod a különbséget a C: meghajtó tulajdonságainál...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.03.26. 21:14:43
  • biomage
    #45921
    akkor egy hely maradt windowson belül, a Users könyvtár, nekem kb 3gb van.