46641
  • Wreck86
    #46000
    No úgy néz ki ,hogy az USB boot működik, viszont nem tudom a HDD-t újraformázni, a dinamikusnak írtakat nem engedi, illetve nem tudom összevonni. :S Erre valami megoldás esetleg?
    Köszönöm!
  • Wreck86
    #45999
    USB bootot is felismeri az elején, amikor be kell állítanom, hogy honnan bootoljon?
    Mert ahogy nézegettem a BIOS-t, nem találtam olyan opciót, hogy usb2-re állítás, lehet nincs is neki usb3 :S
    Vagy, a 6 usbből ki kell találnom melyik lehet az.
    Még él a régi rendszer, ott valahol meg tudom nézni melyik milyen usb2, usb3 ?
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2016.05.08. 12:53:59
  • gyikk
    #45998
    Lehet nekem azért müködik mert friss a rendszer!
    Most tértem vissza windows 10 röl
  • gyikk
    #45997
  • gyikk
    #45996
    értem bocsi!

  • TomBond
    #45995
    Ezért írtam, hogy a megfelelő telepítőkészlettel. Egyébként még mindig csak keres.
  • gyikk
    #45994
    32 bites rendszerhez X86 kell
    X64 működik a frissítés!
  • TomBond
    #45993
    Kipróbáltam! Lehet a 32 bites rendszer miatt, de nem működik (persze megfelelő telepítéskészlettel). 10 óra óta csak keres, keres, ...
  • gyikk
    #45992
    frissítés gondokra ezt találtam: 1. Töltsd le (de még ne telepítsd) a KB-3102810 nevű frissítést a Microsoft honlapjáról. https://support.microsoft.com/en-us/kb/3102810
    Tekerj le a "How to get this update" címig. Ez alatt van a "Method 2: Microsoft Download Center" rész. Ezen Windows verzió esetében az "All supported x64-based versions of Windows 7" felirat melletti letöltési linkre kell kattintanod.

    2. Töltsd le (no telepítés) a System Update Readiness Tool-t innen: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/what-is-the-system-update-readiness-tool
    Letekersz és a "Windows 7 64-bit (x64)" melletti Download linkre katt. Utána nyelvválasztás és Letöltés.

    3. Csatlakozz le az internetről. Ha wifit használsz, kapcsolódj le és állítsd be hogy ne csatlakozzon automatikusan. Ez azért fontos, mert különben az újraindítás után megint automatikusan elkezdené keresni a frissítéseket és ez bezavarhatna.
    Ha wifit használsz: Nyisd fel azt az ablakot ahol a közeli hálózatokat mutatja. Ezután jobb klikk arra amelyikre jelenleg kapcsolódva vagy. Aztán, Tulajdonságok > Kapcsolat > automatikus csatlakozás elől a pipa ki. Ezután "Kapcsolat bontása".
    Ha kábelt akkor csak húzd ki az Ethernet kábelt.

    4. Indítsd újra a gépet.

    5. Ha felállt a rendszer telepítsd a KB-3102810 frissítést. Ha újraindítást kér, indítsd újra de a netről maradj lekapcsolódva.
    Dupla klikk a file-on és követed az utasításokat.

    6. Most telepítsd a másodikként letöltött System Update Readiness Tool-t. Ez egy nagyobb csomag amely több frissítést/javítást is tartalmaz. Ugyanúgy kell telepíteni mint az előbbi frissítést.

    7. Ezután, rebootolj és csatlakozz vissza az internethez. Ha wifit használsz, visszaállíthatod az automatikus csatlakozást.

    8. Kész! Indítsd el a frissítések keresését.
    Start menü > Vezérlőpult > Rendszer és biztonság > Windows Update > Frissítések keresése
  • Tetsuo
    #45991
    Mármint az USB-t raknád 2.0-ba? :-) Miért?
  • gergely1991
    #45990
    Én a helyedben inkább USB-ről bootolnék és azt a eszközt a 2.0-ba tenném.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.05.07. 22:03:12
  • Wreck86
    #45989
    Sziasztok, barátnőm gépére telepítenék ismét Win7-et újra illetve merevlemezt osztanék újra, dvdről történne a telepítés, bootolást átállítottam, de hibaüzenettel megáll: "Egy CD/DVD- meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, ill. USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.“
    Innen nem nagyon tudok továbblépni, tudnátok segíteni, mi ilyenkor a teendő ?

    Köszönöm!
  • Tetsuo
    #45988
    Azt elhiszem, de nem fogok kísérletezgetni. Így működik, ez tuti.
  • bon
    #45987
    Nekem egy Canopus ACEDVio valós idejű videó editáló kártya, simán megy Windows 10 alatt, pedig még win200-es driver is készült hozzá.
  • Tetsuo
    #45986
    Ja, tényleg nekem is van egy-két dolog... pl. Layla 3G hangkártya, UAD PCIe effekt-kártya.
  • bon
    #45985
    Enterprise-t használó cégeknek sokszor előfizetése van, így járhat az új verzió. pl. nálunk iskolában is így van. Amúgy meg cégek tesztelés után vezetik be a terméket így a bejáratott programok már előre le vannak tesztelve.
  • TokraFan
    #45984
    Számos régebbi, vagy speciális hardverhez nincs 10-es driver (ez mondjuk szinte minden új verziónál probléma volt, emiatt én sosem szaladtam cserélni az OS-t). Másrészt, ahogy az előttem szóló is írta, sok eset létezik amikor önmagában csak amiatt nem bontunk meg egy stabil, jól működő rendszert, mert van egy újabb OS. Munkaállomáson, ahol dolgoznak a gépen és nagyon fontos a stabil működés (2D/3D grafika, video edit, zeneszerkesztás stb.), az ilyen mutatvány konkrétan életveszélyes.
    Otthoni gépeken kevéssé lényeges. Az MS viszont a cégekből él és az Enterprise eleve nem uppolható ingyen, és a cégek nem is fognak erről a platformról több száz gépet horribilis összegekért uppolni csak azért, mert az MS-nek kell a bevétel.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.05.05. 13:53:07
  • bon
    #45983
    Én 5 évnél idősebb gépre is raktam kérésre, és jobban teljesít mint Windows 7-el. A felhasználó visszajelzése után.
  • Tetsuo
    #45982
    Lehet, hogy eljárt a 7-es felett az idő, de az én régi (kb. 5 éves) gépemre már nem rakok 10-et, mert így jó, így működik.
    http://www.menemszol.hu/ Ha itt körbenézel, a zenészek, hobbi-zeneírók többsége sem upgrade-el, nem véletlenül. Bár tény, már a Win 10 is használható zenélésre jó sok buherával és annak is van topikja.
    A stúdiók illetve profik esetén evidens hogy nem is update-elnek sem Windowst, sem OS-X-et egy működő stabil rendszer után.
  • bon
    #45981
    Ha a User tehát az esetek 90%-ban be van kapcsolva. Amúgy Pont a User aki Facebook-on, twitteren, stb stb. ész nélkül osztja meg a személyes információt. Ezért nem értem meg miért kell kiakadni az információ gyűjtésén a 10-nek. Annyi minden gyűjt információt (kikapcsolhatóan és kikapcsolhatatlanul), hogy kár ezen lovagolni. Ja és az ezen problémázók többsége tuti nincs ezekkel tisztában.
    Minden esetre érdemes váltani Windows 10-re, mert a Windows 7 felett eljárt az idő. Ha más miatt nem a programok és a hardverek támogatása miatt úgyis váltani kell. Aki játszik egyre gyakrabban fog beleütközni olyan játékba ami el se indul Windows 7-es rendszeren. Pláne ha az adott játék a Microsoft Áruházában érhető csak el (amúgy a hideg ráz a Microsoft Áruházától ha játékról van szó, nagyobb gépigény, házilag készült magyarítások nem használhatók, fapados rendszer steam-hez képpest, iszonyat magas árak, stb.)
  • TokraFan
    #45980
    Ez a cikk nem a w7-ről, hanem az MS-ről szól (minden szoftverét és szolgáltatását beleértve). A 80%-ának nyíltan semmi köze a windows 7-hez. (HA telepítjük az IE-t, HA használjuk a Bing-et, HAtelepítjük a Security Essentials-t, HA használjuk a Bing Travelt, HA megadjuk a számlaszámunkat, HA a windows Live-ban megadunk ezt+azt, HA telepítjük a HealthVault-ot, HA párosítunk Xbox Live profilt stb. stb.).

    Egyébként egy szóval nem állítottam, hogy a 7 nem pofázik haza. Csak ismételni tudom magam, hogy a küldött adatok típusában, illetve az adatküldés user általi felügyeletében van óriási különbség. Mint azt a fenti cikked is kiválóan példázza, mert szinte minden azzal kezdődik, "HA a user".... A W10 sok esetben már nem kérdez meg, csak jelent...Kikapcsolahatatlanul.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.05.03. 03:22:50
  • bon
    #45979
    Dehogy szólom le, simán siránkozás az egész, fel van fújva, Amúgy 2011-es cikk a Windows 7 hazadumálásáról: link
  • TokraFan
    #45978
    Te olvasol is? Az adatszerzés tág fogalom, különbséget kell tenni szenzitív és publikus adatok között. Leszarom, hogy kiolvassák az OS verzióját vagy hogy milyen proci van a gépemben, mert ezzel még nem másznak bele a magánéletembe. A netes követés már más kérdés, de az ellen kiválóan lehet védekezni kb. ezer mődon. De nem támogatok olyan OS-t, ami kvázi keyloggert tartalmazott megjelenésekor.

    A kernelbe nem lát bele senki, nyilván lehet benne akárni. De a hálózati kommunikációt maximálisan lehet figyelni, éppen ebből derült ki az is, mennyire hazapofázik a 10. Nos, mivel ugyanezek a szakemberek a 7-nél tizedennyi problémát nem észleltek hazadumálás kapcsán, nincs miről besézlni. A w10 fejlesztése egyesek szerint eleve az adatlopásra épült.
    Ha téged ez nem zavar, magánügyed. De leszólni valakit azért, mert neki fontos a privát szféra védelme, nem túl acélos.
  • bon
    #45977
    "7-ben kvázi minden adatjelentő funkció kikapcsolható" Honnét tudod? ki tudja milyen kiskapu van még benne. Az nem zavar ha a google vagy a Facebook felé vándorolnak az adatok?
  • Tetsuo
    #45976
    Márpedig egy átlagos vállalat is minimum titkosítson (ez alapvető elvárás) ipari titkok esetén, függetlenül az alkalmazott operációs rendszerektől.
    Az Android rootolható, de nem erről volt szó, hanem hogy maga az oprendszer mit csinál. Mindegyik kémkedik és a tendencia az, hogy egyre inkább. Az oprendszerek és a felhőbe vonuló szoftverek (pl. Adobe) mellett szinte minden program érintett, a beépülő alkalmazások is.
    Hogy mihez mekkora szakértelem kell(ene), hogy megkerüljük, az egy másik történet. Az emberek nagyon nagy többségének egyáltalán nincs hozzá ismerete.
  • TokraFan
    #45975
    Ez így nem teljesen igaz. Egyrészt, nem mindegy milyen adatokat gyűjtenek, mert azert jelentős különbség van egy lekérdezett OS, vagy hardver paraméter, es mondjuk egy privát dokumentum automatikus felhobe mentése - tehát ellopása- kozott.
    Másrészt, netezésnél rengeteg lehetőség van rá, hogy az adatgyűjtést megakadályozza a user, feltéve persze, hogy ezt akarja tenni.
    Droid rootolhato, onnantól minden adatgyűjtés meggátollható -bar a legtöbb anélkül is-. W10, iOS zárt rendszer, ahol akkor lopják el a személyes adataidat, amikor akarjak es ha a cégek úgy akarjak, a usereknek semmilyen lehetősége nincs felügyelni a saját privát adataik feletti kontrollt. Ráadásul el kene mar felejteni ezt az "akinek van takargatnivalója..." érvelést, mert teljesen téves. Nem csak az illegális adatot félthetjük, hanem számos mas adatot is, akar munka jellegű titkokat, vagy személyes dolgokat, amihez akkor sincs senkinek semmi köze, ha az egyébként teljesen legális. Hagy döntse mar el a user, hogy ő mit tárt annak, es menjen el a sunyiba az összes olyan cég, aki ezeket -egyébként illegálisan- lopkodja.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.05.01. 15:12:59
  • TokraFan
    #45974
    A 7-ben kvázi minden adatjelentő funkció kikapcsolható, bar alapból aktívak. 10-nél a megjelenést követően súlyos személyes adatok vándoroltak kikapcsolhatatlanul a buzi ms felé, es bar a nyilvános balhé miatt ezek egy részét ma mar a user tilthatja, meg mindig messze nem az összeset.
  • Tetsuo
    #45973
    Ezzel egyetértek. ;-)
  • bon
    #45972
    A lényeg az, hogy "kémkedés" miatt nem felrakni a Windows 10-et baromság. Annyi minden oldal, program, OS küld információt a fejlesztő felé, hogy úgyis tudnak mindent. Állítom a legtöbb információt a Google és a Facebook gyűjti a felhasználóról. Akinek takargatni valója van az ne internetezzen.
  • Tetsuo
    #45971
    Nem a bulvárról beszélek, hanem szakemberek véleményéről és hackerek analíziseiről, ami végül hígulva jelent meg a "reflektorfényben".
  • bon
    #45970
    Ezt nem tudhatod, csak éppen a Windows 10 van reflektor fényben.
  • Tetsuo
    #45969
    Abban igazad van, hogy minden ma használatos népszerű operációs rendszer gyűjt (vagyis küld) információkat, de a Windows 10 - tagadhatatlanul - minden túltesz.
  • bon
    #45968
    Ugyanúgy küld jelentéseket mint a Windows 10. Windows 7-nél a felhasználói élmény fokozása program a neve. Amúgy google, IOS stb cég is gyűjt információkat.
  • wollnerd #45967
    És hogyan miként kémkedik a Windows 7, 8.1 ? Erre csupa fül lettem..:)
  • bon
    #45966
    Szerinted a többi rendszer nem kémkedik? De! Amúgy már nagyon közelít az xp sorsához.
  • TokraFan
    #45965
    Meg mindig keményen kémkedik. En maradok 7-nél, nagyjából addig, amíg az XP sorsára nem jut az is.
  • bon
    #45964
    Én inkább váltanék Windows 10-re.
  • TokraFan
    #45963
    Sp1 van. Utána normál frissítéssel ráteszed a többit. Nincs mas sp csomag.
  • Blackfoot
    #45962
    akkor sp3?:) Vagy az 1 re azt telepítsem fel? Vagy mindenkinek sp1 van?
  • bon
    #45961
    Sehogy, mert nincs sp2.