46641
  • BEE LEE
    #39474
    1, telepítő berak
    2, elindítom a gépet
    3, akár lemezről, akár vinyóról próbál bútolni, "hiányzik az NTLDR file.
    CTRL+ALT+DEL"

    Nem indul telepítés!!
    Ezt a lemezt szoktam használni, és el is tudom indítani, de nem bootol.
  • bon
    #39473
    Ezért kell a laptopba telepíteni, telepítő lemez berak, be-boot-olsz, telepítés elindít, ha panaszkodik, hogy nem látja a winyót akkor vagy a bios állításos módszert haszálod, vagy a Chip Set Utility driver-t kicsomagolva beadagolod a telepítőnek. Ha ez megvan és látja a winyót, akkor minden partíciót törölösz a winyóról és újra létrehozod a telepítővel, és már mehet is a tényleges telepítés.
  • BEE LEE
    #39472
    csak, hogy tisztán lásd...
    a laptop vinyót pc-re csatlakoztattam úgy, hogy közben a pc alap vinyója is ment.

    Így telepítettem fel a laptop vinyójára a w7-et, de hiába jelöltem ki ugye, hogy hová szeretném telepíteni, van amit akkor is a c: re tesz. Így jártam én is.


    Most semmit nem tudok kezdeni a laptop vinyóval. Sem a lemezről sem a vinyóról nem tud indulni.
  • bon
    #39471
    De újratelepítetted a rendszert?
  • bon
    #39470
    Úgy gondolom a Chip Set Utility nevű kell neked a driverek közül, azt kicsomagolva, exe-t is kicsomagolva, majd az infinst_autol.exe-t is szintén kicsomagolva felmásolod egy pendrive-ra és betöltöd a telepítőnek az ALL nevű mappára lesz szükséged.
  • BEE LEE
    #39469
    sajnos próbáltam. azzal sem ment.
  • bon
    #39468
    Compatibility is jó lesz.
  • BEE LEE
    #39467
    ez a gépem, bár nem biztos, hogy ebből ki tudsz szűrni hasznos dolgot:
    http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=EU&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=1055572
  • BEE LEE
    #39466
    olyan van a bios-ban, hogy Sata controller mode:
    AHCI v. Compatibility
  • bon
    #39465
    Alaplap gyártó oldaláról kell letölteni a sata vezérlőt és amikor paanszkodik, hogy nincs winyó, akkor pendrive-ról betölteni.
    Másik megoldás, hogy a bios-ba ha van rá mód a sata configuration menüpontba IDE-re állítod, így "butábnak" állítódik be a vezérlő és így már látni szokta a telepítő
  • BEE LEE
    #39464
    nincs
  • bon
    #39463
    Nincs ez a funkció?

  • BEE LEE
    #39462
    jónak kellett volna lennie, de nem volt jó. A vinyóm satás.

    ezt: "sata vezérlőt kell megadni a telepítőnek.", hol tudom beállítani? köszi
  • bon
    #39461
    Akkor marad az msconfig autómatikus indtás tiltása és valami uninstaláló progi ami letakarítja a maradványait.
  • bon
    #39460
    Nem jól csináltad, a vadi új winyóra fel kell mennie a rendszernek, régi winyót kár volt berakni, mert az a aktív és most ez miatt szívsz.
    Lemezről boot-olva jónak kell lennie, max sata vezérlőt kell megadni a telepítőnek.
  • WinStar
    #39459
    köszi,csak az a baj hogy ott nincs olyan hogy Steam.
  • BEE LEE
    #39458
    akár lemezről, akár vinyóról próbálom, csak ezt az üzenetet kapom. Kész. nincs választási lehetőségem.
  • BEE LEE
    #39457
    nincs helyreállítás...
  • BEE LEE
    #39456
    Nos. Most vettem egy új laptop hdd-t. A lemezről próbáltam telepíteni, de semmi. Aztán be pc-be, hátha, de semmi. Na akkor bent a nagy vinyó (innen indítottam a bootolást) és így telepítettem fel a g: meghajtóra. csakhogy, egy része a c: -re met másik fele a g:-re. de ezt a file-t mondom sehol nem találom.
  • bon
    #39455
    Indítás helyreállítását kell váalsztani
  • bon
    #39454
    Nem hozza helyre, vagy be se boot-ol a telepítő? Vagy mi a gond vele?
  • BEE LEE
    #39453
    A lemezen rákerestem erre a file-ra és nincs.
  • BEE LEE
    #39452
    Na ez az, de hiába rakom be.
  • bon
    #39451
    Telepítő lemez berak és a rendszer javítást kell választani az indító képernyőt.
  • BEE LEE
    #39450
    Hello.

    Segítséget szeretnék gyorsban kérni. NTLDR file hiányzik.
    Sajnos nem tudok egy vadi új vinyóra win7-et feldobni, mert állandóan ezt kéri. Sem a lemezen, sem sehol nem találtam. Írták máshol, hogy nyomjam meg az F8-at induláskor, de csak sikít a gép.

    5let?? köszi
  • bon
    #39449
    Jobb gomb a meghajtón, tulajdonságok\biztonság füll és a felhasználód jogosultságát nézd meg és állítsál be teljes hozzáférést.
  • otto1021
    #39448
    Hello! Mielőtt bárki kétségekbe esne, elmondom, nem olvastam utána se itt se máshol, mert nincs időm. Dolgozom. Kérlek Titeket erre tekintettel, próbáljatok segíteni.

    A probléma, hogy adott egy gép, amin eddig Ubuntu volt... két partició, egy a linuxnak és egy ntfs. Az ntfs partición vannak adatok.. (filmek zenék képek stb.) Nos én leszedtem a linuxot, raktam fel win7-et. Működik is tökéletesen, de a másik partició (D:/) amin az adatok vannak nem nyitható meg... Jobban mondva a partició is működik, de a partición belül lévő egyetlen mappa, amiben minden más is lenne, nem nyitható meg. A wondows azt írja, hogy nem találja. Azt írja a merevlemezen vagy hálózaton van amihez nem fér hozzá, vagy át lettek helyezve.

    Nos a fájlok a merevlemezen vannak... A "számítógép" ablakban ahol a particiókat látjuk jelzi is a foglalt területet, de megnyitni nem lehet.

    Mint mondtam NTFS rendszer normál mappák, és fileok, amik a windowsnak nem okozhatnak problémát. De vajon miért nem találja ha látja hogy a partición van? Miért nem engedi megnyitni?

    Remélem érthető voltam... kicsit fáradt vagyok... ha kérdés van válaszolok, holnap szabad vagyok.. :) ... hál' Istennek!!


    Segítségeket előre is nagyon köszönöm!

    Ui.: Kezdő vagyok, érthetően... Köszi :)
  • zord01
    #39447
    plusz megpróbálhatod kikapcsolni az autostartot. Msconfig, kikeresed az exé-t és kiszeded előle a pipát. Restart.
  • bon
    #39446
    Ahol a többi programot is, vezérlőpult\programok és szolgáltatások.
  • WinStar
    #39445
    Sziasztok.Egy gyors kérdésem lenne.A gépen fent maradt a Steam nevü program,hogy tudnám letörölni? :S
    Állandóan bejön indításkor,és engem zavar,és már nincs fent Steam-es játék,csak maga a Steam program van.
  • DonZorro
    #39444
    Sziasztok GURUK! Tudtok abban segíteni, hogy a WIN7 32bit miért töröl le rendszeresen vagy 5 ikont az asztalról? Mindig úgy kell visszamásolni őket...
  • zord01
    #39443
    Helló Bon!

    Köszi a Ghostos tippet, ha elgurul a gyógyszerem és mégis felrakom a W7-et, akkor kipróbálom.
    Ami a gépet illeti, hát nem tudom, szerintem teljesen abnormális ez a hozzáállás netbook ide vagy oda. Simán lehetne úgy tervezni, hogy a hátulján leveszel egy panelt azt ott a ram (sőt tovább megyek hdd) blokk. Csak gondolom akkor kevesebb dolga lenne a szerviznek. Tök OFF de ez pont olyan, mint hogy ma már szervizbe kell vinni a kocsit egy izzócseréhez, mert sehogy sem férsz hozzá.
    Ami a bővítést illeti, egy 64-es ssd 20-25k, Ram 4-5k. Max 30-ból lehetett volna bővíteni, de ha ilyen komplikált akkor skippes. Inkább elpasszolom 50k-ért és veszek egy másikat 110k-ért. Most az Aspire One 722 amit kinéztem.
    Ill egy ultrabook lenne a legtökéletesebb, csak míg bármely normális országban ezek a cuccok 1000 USD alatt vannak, itthon 320-380 körül adják őket, annyit nekem meg már nem ér...

    Bocs az offért.
    Még egyszer köszönöm.
    Sziasztok!
  • bon
    #39442
    Netbook esetében nem meglepő az ilyes fajta megvalósítás, de nem olyan bonyolult szétszedni és összerakni a gépet, szettem én már jobban is szét gépeket és még minidg sikerült összerakni. De alapból úgy szoktam kezdeni, hogy megkeresem a szervíz könyvet könnyítésnek, mert ott mindne le van írva, hogy kell szétszedni és mire kell figyelni.
  • bon
    #39441
    Nem erőltetném a gépena Windwos 7-et, xp-re van kitalálva. Ha mégis megakarod probálni akkor is csak start változatott a gépigény miatt. De 2gb akor si kellene, ssd-re meg nem költenék, mert a gép se ér annyit.

    Teljes winyó mentést lehet csinálni a Symantec Ghost-al (ghost céges változata)

    De nyugottan törölhető az előtelepített XP, sima XP-t feltelepíted, a driver meg tuti fent van az Acer oldalán.

    De mint írtam, én nem raknám fel a Windows 7-et.
  • bon
    #39440
    Ha nem változik a gép akkor felhasználható a következő telepítésnél is.
  • zord01
    #39439
    Sziasztok!

    Ezennel mindkét kérdésemet visszavontam. Először utánanéztem a ram kérdésnek, és kiderült, hogy bár lehet benne bővíteni, de ehhez az egész gépet ripppppppppityára kell szedni.
    Ha nem a saját szememmel láttam volna, nem hinném el, hogy valaki képes ilyen laptopot tervezni.

    http://www.youtube.com/watch?v=CO-Z7y9Ge4g&feature=player_embedded

    Nincs az az isten, hogy én ezt utánacsináljam, és szerintem szervizben sem nagyon merik bevállalni. Max acer szervízben, de az meg tudtommal csak külföldön van, legalábbis anno oda vitték BIOS frissítésre.

    Ha pedig 1 giga kevés a win7-nek, akkor felesleges az összes többin agyalni.

    Azért köszi. THX!

    Sziasztok!
  • barmi
    #39438
    1 giga rammal szerintem ne eröltesd a windows hetet ...
  • zord01
    #39437
    Sziasztok!

    Volna egy kérdésem.

    Van egy netbookom (Acer Aspire One n270-es procival, 1 giga rammal).
    Kb két éve vettem, és kb az óta porosodik a szekrényben. Mostanában azonban ismét használatba vettem.
    Igazából 2 lényegi kérdésem van:

    1. XP van rajta, és szeretném win7-re cserélni. A baj ott kezdődik, hogy félek, még lassabb lesz mint most. Akkor viszont inkább visszacsinálnám a mostani helyzetet. Ez azonban nem egyszerű, mivel semmilyen drivert, stb nem kaptam hozzá, hanem a vinyon van egy visszaállító partíció.
    Igen ám, de ha win 7-et telepítek, akkor az megbontja a partíciókat, újat hoz létre, stb. Tehát lehet, hogy nem fogom tudni visszaállítani a jelenlegi állapotot.
    És itt jön a kérdés: Van olyan progi amivel teljese egészében le tudom menteni a winyó képet, partíció méretével, daraboltságával, stb mindenestül.
    Northon Ghosthoz volt már szerencsém, de tudtommal az csak partíciót tud menteni, komplett HDD-t nem.


    2. kérdés. Örülnék neki ha kissé gyorsabb lenne a technika. Szerintetek érdemes lenne SSD-t, és plusz 1 giga ramot tenni bele (egyáltalán bele lehet-e rakni, vagy az acer is olyan mint anno a Conpaq volt, hogy csak saját, dedikált hardvert volt hajlandó felismerni), vagy inkább adjam el és cseréljem le egy újabb modellre??


    Előre is köszi a véleményeket!












  • Laci82
    #39436
    Sziasztok.
    Ha most telefono beaktiváltam a win 7-emet ,de esetleg egy újratelepítésnél ismét telefonon tudom csak aktiválni a winemet és ha igen a most megadott telepítésazonosító később is felhasználható lesz?
  • MaRee
    #39435
    De igen, kalózverzió. Haverjaimnak ez van fent és nekik minden működik.