46641
  • berlinboy6329
    #39514
    Windows okozhatja a torrent feltöltési sebesség korlátozását?

    Elég hülyén működik a Win7-em nem csodálkoznék,ha köze lenne hozzá..Az a baj,hogy már nem emlékszek mikor kezdődött,hogy nem tölt fel torrentet..Lefele jön rendesen,fel egyáltalán nem....


    Olyan a helyzet,mint ha egyetemen,főiskolán lenne az ember...Lefele jön(legalábbis nálunk fősulin),de feltöltésnél ugyanazt csinálja itthon is,mint fősulin..Az emberkék csatlakoznánk,hogy tőlem töltsenek,de vmi lehajigálja őket "Húzzatok innen!"...

    Arra lennék kíváncsi,hogy mi lehet ez és hogy lehetne megoldani...Van routerem ha érdekel vkit,de azt is elmondom,hogy amíg nem volt akkor is csinálta már,tehát az nem fontos...Windowson gondolkoztam,h az okozná de nem tudom mit tudnék csinálni..elérés engedélyezve van,a kivétel hozzá van adva a tűzfalhoz,mást nem tudok kitalálni....

    Azon gondolkozok,mit csinálna,hogy csinálná egy rendszergazda ha egy hallgató fel akar tölteni az iskolában, hátha beválna nekem is...

    Azon is gondolkoztam,h a szolgáltató blokkolná a dolgot,de nem tudom,h hogy néz az ki,igy nem tudom,h mennyire hasonlít a kettő....Nem értek hozzá:C
  • Szabi1991
    #39513
    aha, kb erre gondoltam én is, mert bármit változtattam, a hiba továbbra is megmaradt, köszi a választ :D
  • bon
    #39512
    Megszüntette a Microsoft, mert elkezdte elég korán az átálást a Windows 8 piacterére.
  • berczely
    #39511
    Úgy tudom a MS megszüntette a minialkalmazásokat mert a Windows 8-ban már nem lesznek, más hasonló alkalmazás váltja fel őket. Kezdik temetni már a Win7-et is!
  • akyyy
    #39510
    hol leht letöltnei minialkalmazásokat? win honlapjárol régen volt egy csomó most meg alig van pár gagyi :S

  • r4pt0r
    #39509
    Az is lehet hogy náluk van a hiba, viszont nem értem hogy akkor miért nincs javítva. :D
  • Evin
    #39508
    Szerintem a YT-nál van a gubanc, mert amennyire tudom, az új szürkés témában szinte mindig csinálja, de a régivel nem.
    Én már letöltöm a videót, amit normálisan meg akarok nézni. De szerintem nem az oprendszer vagy telepített program okozza.
  • r4pt0r
    #39507
    Youtube videóknál nekem is ez van ha nincs fent adblock ie alatt. Amikor elkezdődik a videó jön egy reklám, és ha olyan kedve van akkor "belenagyít" a videóba.

    Másik megoldás ha az elején nagy ablakba teszed, majd ha megjelenik a reklám (sárga csík az állapotjelzőn), akkor visszateszed kis méretbe.

    A hiba okát még én se találtam meg.
  • bon
    #39506
    Tiltsd le a szolgáltatásoknál az ATI External Event Utility-t
  • Szabi1991
    #39505
    Hali, az mitől lehet hogy youtube-on, meg néha médialejátszókba is meghülyül a videó, yt-n a "kisablakba" megnő a videó és kilóg a fele legalább, VLC-ben meg elkezd szakadozni a kép egy idő után o.0

    videokártya driver a legújabb
  • SötétBarom
    #39504
    Ehh.. Hogy mi? :D
  • Zoli007
    #39503
    Meg akarod szüntetni a jelenséget, vagy csak azt akarod, ne látszódjon?
  • rágógumi
    #39502
    Napló neve: System
    Forrás: amdkmdag
    Dátum: 2011.10.06. 20:19:29
    Eseményazonosító:62464
    Feladatkategória:(61)
    Szint: Információ
    Kulcsszavak: Klasszikus
    Felhasználó: n.a.
    Számítógép:
    Leírás:
    UVD Information

    ilyennel van teli az eseménynaplóm. létezik valami megoldás ennek a kiküszöbölésére?
  • Zoli007
    #39501
    shutdown -s -t 3600

    #39498: így igaz
  • SötétBarom
    #39500
    Tud valaki olyan widgetet, ami egy idő után lelövi a gépet? Mint a tv-n a sleep funkció...
  • [HUN]FaTaL
    #39499
    Nem tudja valaki hol lehet letiltani nyomtatót, úgy hogy semmilyen alkalmazás ne lássa?

    Fejlesztés teszteléséhez kellene, de nem akarom a nyomtatókat folyton eltávolítgatni meg újratelepíteni.

    Nem fizikai nyomtatókról van szó, hanem bullzip pdf printer és az ms xps viewere, de egyszerűen nem találok sehol ilyen funkciót. Virtuális gép nem megoldás, mert debuggolnom kellene és nem szeretnék VS-t felrakni VMWare alá is.
  • bon
    #39498
    Emlékeim szerint amikor még utáljára volt multi boot rendszerem, akkor az éppen futó oprendszer mindig a C volt, tehát bármelyiket indítottam, azt C-nek mutatta az aktuális Windows.
  • atesz25
    #39497
    Értem, mostmár mindegy végülis működik megfelelően. Azért is raktam a 7-et a c-re mert már nagyon megszoktam hogy ott van.
    Hát azért köszönöm a segítséget!
  • bon
    #39496
    Szerintem az, hogy E-re lett telepítve az XP. Én C-re raktam volna, ahol elvileg az indító fájlok is vannak, majd az E-re a Windows 7-et.
  • atesz25
    #39495
    "Békés nyugalmat kívánok!"

    Szóval feltelepítettem először az xp-t E:\, majd a win7 c:\.
    De bootoláskor nem jött elő a választási lehetőség.
    Ezért nem tudtam mit kell tenni felraktam egy easybcd programot. Így már jó.
    A kérdés csak kíváncsiságból mi lehet a hiba hogy magától ezt nem csinálta meg.
  • aate
    #39494
    Steven Paul Jobs (Green Bay, Wisconsin, 1955. február 24. – 2011. október 5. az Apple elnöke, korábbi vezérigazgatója, az informatikai és a szórakoztató ipar ismert alakja. 1976-ban Steve Wozniakkal és Ronald Wayne-nel közösen megalapította az Apple Computert. Sokan tartják a számítástechnika egyik úttörőjének, aki meglátta a lehetőséget a grafikus felhasználói felületben (GUI) és az egérben, mellyel egy Xerox PARC-bemutató alkalmával találkozott. Jobs irányítása alatt fejlesztette ki az Apple Computer a cég egyik fő termékét, az Apple Macintosh számítógépet.
    1985-ben hatalmi összetűzésbe került az Apple társtulajdonosaival. Ennek következtében megalapította NEXT néven ismert saját cégét, amelyet 1996-ban felvásárolt az Apple.
    1986-ban felvásárolta az animációs filmeket készítő Pixar Animation Studios-t, ettől fogva ő volt a cég elnök-vezérigazgatója. A Pixar munkája többek közt a Toy Story – Játékháború és a Némó nyomában. 2006-ban a Pixar feletti tulajdoni jogáért cserébe részvényeket kapott a Walt Disney Company-ben, amivel ő lett a Disney legnagyobb egyéni részvényese.
    2005-ben ő tartotta az amerikai Stanford egyetem diplomaosztó ünnepségén a beszédet.
    Jobs 2009 januárjában egészségügyi okokra hivatkozva féléves szabadságra ment. Mint később kiderült, 2009 áprilisában májátültetése volt, melyből sikeresen felépült, és ez év júniusában pedig újra munkába állt.
    2011. augusztus 25-én hajnalban egy rövid levélben bejelentette lemondását az Apple vezérigazgatói posztjáról. Helyét Tim Cook, az Apple értékesítésért felelős alelnöke, illetve Jobs hosszú betegszabadságai alatt a vállalat operatív vezetője vette át. Jobs nem távozott az Apple-től, megmaradt az igazgatótanács elnökének és Apple-alkalmazottnak.2011. október 5-én, rokonai körében hunyt el.
  • bon
    #39493
    Meghalt Steve Jobs élt 56 évet!Eemlékezzünk rá 1 perc néma csönddel, meghatározó embere volt a ma ismert informatikának.
  • bon
    #39492
    Olyat próbáltál már, hogy egy Live cd-ről be-boot-olva (linux vagy Windows szerintem mindegy) átmásolni a fájokat másik könyvtárba? Windows-os live cd esetén akár parancssor segítségével.
  • otto1021
    #39491
    Nem linkelt volt... Win7 Alatt volt két partició C és D... C-n OS D-n pedig adatok... később egy ismerősöm ubuntut rakott rá, mikor lejárt a 30 napom a win7-el... az adatok meg maradtak a d-n és tudtam is őket használni... Tény hogy míg ubuntu volt a gépen, rendet raktam a D meghajtón így a fájlokat áthelyeztem. Ubuntu szép és jó, de driver nélkül nem megy jól... kaptam egy win7-et felraktam a c-re... de a D:/D Fileok mappa, amiben minden adat van rendszerezve, a lejjebb már mutatott hibaüzenettel elhárít. Most semmit nem tudok velük kezdeni.... Amúgy a partició megy jól... csináltam mapát bele, és már mentettem is oda filmet... de ebbe a mappába nem tudok belelépni... pedig 800 Giga adat van benne....
  • bon
    #39490
    F9
  • horvdavid
    #39489
    hali, asus netbookon az eredeti win7-et milyen billentyűkombinációval tudom újrainstallálni? ha jól emlékszem acernél ez alt+F10 volt, de asusnál nem tudom. kérlek segítsetek :)
  • atesz25
    #39488
    Köszönöm a gyors választ! Nos egyszerű a válasz van egy ms sidewinder forcefeedback kormányunk és hát win 7 alatt nem lehet kalibrálni és igy nem tudjuk használni. Ez olcsóbb megoldás mint venni egy új kormányt. nem kell az xp semmire csak erre az egy játékra. Igaz a 4gb RAM lehet nem fog megfelelően működni xp alatt de próba cseresznye.
  • berczely
    #39487
    Nálam a 64bites IE9 gyorsabb mint a 32es!!
  • bon
    #39486
    Én eddig nem vettem észre, hogy lassabb lenne, igaz ma kezdtem használni.
  • [HUN]FaTaL
    #39485
    Aztán minek? Az összes 64bites böngésző lassú, mint a csiga, még a 64-es IE is sokkal lassabb, mint a 32 bites társa. :D
  • bon
    #39484
    Jól gondolod, elősszőr XP utánna a Windows 7 és lesz boot menüd. Bár 2011-ben Xp-vel feleseges már foglalkozni.
  • atesz25
    #39483
    Sziasztok a kérdésem az lenne hogyha van egy vinyom rajta 3 patrició mondjuk, az egyiken csak adatok , a másik kettőre pedig egy-egy op rendszert szeretnék. Nos úgy szeretnem hogy bootolás közben feldobja a választási lehetőséget akkor először felrakom az xp-t az egyik patricióra a másikra pedig a win7 et. Ennyi elég? mert valahol olvastam hogy a win7 megcsinálja ezt a menüt, de akkor először xp telepítés és utánna a 7.
    Tisztelettel Attila
  • bon
    #39482
    Elérhető a végleges 64bit-es Flash Player, végre valahára.
  • bon
    #39481
    Nem lehet, hogy ez egy belinkelt mappa\meghajtó volt hajdanában és most meg hiányoznak a hivatkozások és ezért nem tudod megnyítni.
  • bon
    #39480
    Nem hiba, directx miatt vann, de ez nem hiba. Játékból képmentésre a fraps-ot ajánlják. De kilehet próbálni, hogy az indító exe-n jobb gomb tulajdonságok, kompatibilítás füllön az asztal-összeállítás letiltása opciót ki kell pipálni.
  • zord01
    #39479
    Ez a printscreen telibe lövi az asztal dolog nálam is jelentkezik, de úgy hiszem ez nem hiba, szerintem mikroszoft apu próbálja megakadályozni, hogy rosszat csináljunk xy tartalommal.
    Javítsatok ki ha tévedek, de szerintem ez egy amolyan digitális jogvédelmi baromság. Nehogy már arra-, ott-, és akkor használhasd a tartalmat amit hard kessé megvettél, amire akarod. Végül is az nem a te tulajdonod... csak fizettél érte... érted...
  • zolee145
    #39478
    Újabb gond, ami win7 óta van.

    Játszom, aztán valami történik (legyen az bármi, pl msn-en írnak, vagy valami kis értesítő izé megjelenik a jobb alsó sarokban, vagy bármi ilyen) és azonnal leteszi a játékot a tálcára.

    Van egy olyan tippem, hogy valami prioritást kellene beállítanom, vagy hasonlót, hogy az adott dolog mindig felül legyen. Nem tudom, hogy egyáltalán jó-e a tipp, és ha igen akkor hol lehet ezt beállítani? Elég idegesítő, főleg netes játéknál.
    A másik, hogy szintén ebben a játékban nyomok egy print screen-t és jól lementi nekem az asztalt, minden elemével, megnyitott ablakokkal, stb, csak pont abból nincs egyetlen pixel sem amit néztem a print screen lenyomásakor. Gondolom ez a két dolog valahol összefügg.
  • otto1021
    #39477
    Köszönöm a választ, de sajnos nem ez a probléma... a meghajtó megy, és a tulajdonomban van... megnyitom és lapul benne egy mappa.. azzal nem tudok mit kezdeni.. Ha bemegyek a biztonsági beállításaiba azt írja nem érhetők el. A hibaózenetről itt egy kép:
  • Empty
    #39476
    RemoveWat véglegesen megoldja az aktiválás problémát? Úgyértem frissíthető lesz az oprendszer? Vagy más program kell, hogy "tiszta" legyen?
  • bon
    #39475
    Boot sorrend állít, vagy boot menü behoz, pl. F12-es gombbal.