46641
  • bajgunar
    #39558
    Rádugtátok a net-re! Frissítést nem állítottátok be, és elkezdte leszedni!
    Gondolom SP1 nélküli win-t kapott ~900Mb + vagy 300Mb egyéb frissítés!
    Ezt mind elkezdte szépen a háttérben telepíteni letölteni.
    Egy vcredist + NETFramework telepítése közben még egy "bika" gép is beszaggat! Nem árt megvárni, míg mindent lefrissít! Föleg az SP1 telepítése laptopra nem 10 per. Addig csak a nod dünnyögjön a háttérben, közbe elmenni sörözni egyet!
    De lehet csak tévedek!
    SATA driver is felment? AHCI sem árt, ha tudja. passz.
  • Szuni
    #39557
    A szomszéd vett egy új laptopot, Asus K53-as sorozatból, oprendszer nélkül. Elég bitang gép a felszereltséget tekintve. Mivel négy giga ram van benne, plusz egy fél gigás videókártya, 64 bitest telepítettünk neki. Szemre nem is volt semmi baj, a géphez adott driver cd-n a megfelelő driverek meg is voltak.
    Viszont már ezek telepítésekor is feltűnt, hogy a gép igen sokat szüttyög, elképesztően lassú, de mivel elbeszélgettük az időt közben, ez nem volt érdekes.
    Egész addig, míg el nem kezdtük használni. 2-3 másodpercet gondolkodik minden egyes kattintás után, mármint mire bármit reagál. Olyan, mintha egy pentium kettes gépre telepítettem volna.. 4-5 másodperc, mire megnyit egy üres weboldalt, 20-25 egy üres word dokumentum (futó programnál). Az ablakok lecsukása - felnyitása is mintha szaggatna, nem ragozom. Minden működik, de mint a lassított felvételen. Gyengébb kategóriájú laptopomon úgy hasít a win7, öröm nézni, komolyan, mintha gyengébb lenne mint az enyém, holott elég bika gép.
    Mi lehet a gond? Minden tökéletes szemre, driverek a legfrissebbek mindenből amit lehet kutattam újat a neten.
    a gépen jelenleg más program nincs is, csak windows, office csomag, meg egy eset smart security 4.2. Utzóbbi nélkül is lassú, nem az okoz gondot. Szemre minden jó, gyakorlatban lassú az egész.
    Mi lehet a gond, mit nem veszünk észre?
  • TomBond
    #39556
    A BIOS-ban már csak az eltávolítható eszköz maradt a bootsorrendben de akkor sem találta meg.
  • bon
    #39555
    MS gyári szoftverje biztos, hogy boot-olhatót csinál alapból, max a gép bios-a nincs beállítva jól, vagy meg kell nyomni pl. az F12-es gombot a boot menü előhozásához.
  • TomBond
    #39554
    Köszi! Mivel (valószínűleg) nem eredeti a win ezért fel akartam tenni egy általam beszerzett eredeti példányt. Megpróbáltam kb ezer lehetőséget de egyszerűen nem tudok bootolható pendriveot készíteni. Még a MS gyári szoftverével sem! Feladtam!
  • bon
    #39553
    Matricának lennie kell rajta, de a dobozán vagy a számlán is szerepelnie kellene, hogy Windows-al együtt adták e el vagy nem.
  • Evin
    #39552
    Az alaplap és/vagy tápcserét ideiglenesen értettem, míg kiderül, hogy melyikkel lehet a gubanc.
  • Puhos
    #39551
    Cserélni kellene akkor már úgy is vennék egy AM3+ lapot!
  • TomBond
    #39550
    Vettem egy laptopot amin Win7 van. Honnan tudom hogy eredeti e? Azt írja hogy aktiválva van. (mondjuk eredetiséget igazoló matrica nincs a gépen)
  • lck
    #39549
    Mert akkor nem kell új win-t rakni.
  • Puhos
    #39548
    Miért kellene alaplapból ugyanez a típus?
  • bon
    #39547
    Nem hiszem, hogy prpbléma lenne a tiltása, nem mindne dolog fontos ami az Eseménynaplóba beíródik
  • chris1124
    #39546
    Hello.
    Van egy kis problémám.
    Adott 3 win 7-es gép routeren keresztül hálózatba kötve.
    1-es 2-es gép tökéletesen látja egymást, 2-es 3-as gép is, viszont az 1-e 3-as közt van valami gond.
    1-es gép látja a 3-as összes megosztását, viszont a 3-as gépről csak az 1-es gép nyilvános mappáit tudom megnyitni. A megosztott meghajtónál az a válasz, hogy nincs engedély, forduljon a rendszergazdához. Hol keressem a problémát?
    Előre is köszi!
  • rágógumi
    #39545
    #39503: megszűntetni ha lehet.. ha nem akkor hogy ne spamelje tele a naplót.
    #39506: AMD gondolom. :) de az épp nem gáz hogy kilövöm?
  • Evin
    #39544
    Ideiglenesen szerzel egy másik tápot.
    Alaplapcsere macerásabb lenne, mert ugyanez a típus kellene.
  • ATi0021
    #39543
    Azt ma kapcsoltam ki, hátha megoldás lesz. De nem. Szóval ha be van kapcsolva sincs semmi változás. De viszont az elmúlt idő alatt ismét net nélkül járattam a Windowst és nem volt gond. Majd netre kapcsolódás után újra előjött. Most már kezdek ott tartani, hogy lehet valami kártevő szórakozik. Főleg, hogy a vírusirtóm talált egyet. Jelenleg Windows reinstallon gondolkodom. :\
  • berczely
    #39542
    Kapcsold be a netes szinkronizálást! :)
  • ATi0021
    #39541
    Helló!

    A Windows 7 órájával támadt gondom, mivel késik. Először elemre gyanakodtam, de úgy tűnik többrétű a gond. Miután láttam, hogy késik az óra egyből újra beállítottam, de ismét pár perc alatt elkezdett késni másodperceket. Újraindítottam a gépet, megnéztem BIOSban mi a helyzet. Egy óra alatt egy másodpercet se késett a BIOS órája. Ezután ismét figyeltem a Windowst, ami nem késett. Majd miután kapcsolódok a nethez, egyből elkezd késni. A netes szinkronizálás ki van kapcsolva.

    Ezek után kérdem, mi lehet a probléma? Hogyan lehetne megoldani?

    A válaszokat előre is köszönöm.
  • Tetsuo
    #39540
    Azt nem tudom, de rendesen mukodik minden. Csupan bootolasnal van ez a hibauzenet.
    El lehet tuntetni vhogy?
  • Puhos
    #39539
    Ok. És hogy tudom kiszűrni melyik a hibás?
  • bon
    #39538
    Táp vagy alaplap hibára tippelnék, de csak annyiból gondolom, hogy a monitor kikapcsol, tehát nem Windows hibára tippelénk, hanem hardver.
  • Puhos
    #39535
    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy amikor le akarom állítani a rendszert (start gomb, leállítás)akkor a gép nem kapcsol le, csak a monitor. A gépet ilyenkor csak manuálisan tudom lekapcsolni. Próbáltam már az Alt+F4 kombinációval is, de egy pár lekapcsolás után ismét eljött a probléma! Mi lehet a gond?

    Köszönöm!
  • Evin
    #39534
    Home Prem bőven elég otthonra.
  • exodus2
    #39533
    Bokafix (#39531): Játékra, és szórakozásra ugyanúgy jó mindkettő. Nem befolyásolja a feltelepített windows szolgáltatások mennyisége ezeket. Csak N-es verziót NE!

    Tetsuo (#39532): Biosban látszódik a merevlemez? Lehetséges hogy AHCI driver kell hozzá, mert valószínű hogy az alaplapi chipseted miatt nem látja alapból a telepítő a vinyókat.

    JoeFromHun (#39530): HD themepack? Max a háttérkép lesz HD, a téma ugyanúgy jó kis felbontásra, mint nagyra. Maga a téma meg nem befolyásolja a nyelvet. Deviantarton találsz.
  • Tetsuo
    #39532
    Az miert van, hogy a Win 7, bootolasnal azt irja, No hard disk detected?
    Pedig van merevlemez, nem is egy. :S
  • Bokafix2
    #39531
    Szeretnék windows 7-t telepíteni a gépre csak jó volna tudni, hogy játékra és szórakozásra melyik a legalkalmasabb változat, melyik támogatja jobban a játékokat: a professional, vagy home prémium... e kettő között dilemmázok.
  • JoeFromHun
    #39530
    Sziasztok!

    Megbízható forrásból keresnék Windows7 HD themepack-ot ... az sem baj ha ki van próbálva. És nem zúzza szét a magyar nyelvet!
  • gabo91
    #39529
    Hali.

    Érdekes problémával szembesültem ma.
    Bekapcsoltam gépet, kb 3 percig töltötte wint majd fekete képernyő fogadott, ujraindítottam ugyanez. Kikapcs, ramokat kivettem. Akkor működött. Aztán kb 15 perc után kék képernyő... majd ujraindul gép. ezt így percenként tette meg. Rájöttem hogy eset smart sec összeomlott stb. lehet hogy a frissítése miatt, leőltem gépről, így működött. Feltettem egy másik verziót frissítette, negyed óra múlva megint gond... viszont most ott nem ír hibát.
    BCCode : f4 ezt írja kezdetektől fogva.
    csináltam bluescreen-el képet.



    valami ötlet, mitől lehet? (most talán egy 15 perce jó, de sztem csak átmeneti...)
  • Evin
    #39528
    Az. Tapasztaltból mondom.
  • bon
    #39527
    Xp-ből 64bit? Én nem ajánlanám, állítólag problémás egy oprendszer.
  • lck
    #39526
    Igen, valahova a boot szektorba. Ha jól tudom úgy működik, hogy elhiteti a MS központtal, hogy a gépben olyan hardware van amihez gyárilag előtelepített és aktivált windows jár. Gondolom valahogy meghamisítja a bios adatokat a windows felé.
  • scs17
    #39525
    Hali!

    Egy olyan problémám lenne, hogy a gépem hosszabb alvó állapot után (pár óra) nem ébred fel rendesen, legfeljebb többszöri próbálkozásra. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy miután felnyitom a gépet, hallom, h bejön a bejelentkező képernyő, viszont a kép sötét marad; ezután újra lecsukom, és vissza, és így már általában jó.
    Nemrég tettem SSD-t a gépbe, és újra lett rakva az egész rendszer.

    Mi lehet a probléma?

    A választ előre is köszi!!!
  • Rotyoka
    #39522
    Lehet hülye kérdés lesz mert warez igazából, de valaki kicsit fel tudna arról homályosítani, hogy a Windows 7 Loader pontosan hova települ ill. hogy hogyan veri át az ellenőrzést?

    (Vagyis valamennyire képben vagyok hogy a Boot sectorba valahova de mégis tök kíváncsi vagyok)
  • [HUN]FaTaL
    #39521
    Nem kell kikapcsolni semmit sem, ha kell ram, akkor majd az OS felszabadít. Másképp működik a memóriakezelése, mint az XPnek.
  • Ryleh
    #39520
    ahh..ok...
    nagyon koszonom a helpet:))

    meg annyit kerdeznek:
    reszletes leirast,utilt vagy tutort keresek w7 re: 40-45 % os Ram terhelesem van..alapjaraton (4gb van es eros a gepem).
    amit lehetett kikapcsoltam,inditasnal ne fussanak baromsagok,nem hasznalok sem tuzfalat,sem v-irtot...(amugy a gep amirol szo van allandoan offline-munka gep..
    megis horror ez a ram fogyasztas...

    kellemes napot:))
  • [HUN]FaTaL
    #39519
    Igen, de minek akarod újrarakni? EasyBCD-t felrakod most és megcsinálod a bootmenüt, kész.
  • Ryleh
    #39518
    akkor ezexerint (idom van ra:))...


    1.xp 64 install,
    2.win 7 64 install.

    termeszetesen mindegyiknek kulon particio,noha fizikailag 1 vinyo.

    igy akkor muxik majd a boot menu is startkor rendesen?


  • [HUN]FaTaL
    #39517
    Igen, csak fordított sorrendben csinál bootmenüt magától.

    Viszont EasyBCD a barátod. :)
  • Ryleh
    #39516
    hali,,,w7 et hasznalok ,eredeti jo is,,,
    de kellene xp is (64 bit)
    na,elkezdtem egyet feltenni,aztan szevasz WIN 7,pedig masik particion van.
    letezik,hogy a kesobb telepitett xp ignoralja a regebbi win 7 et?...
  • Zoli007
    #39515
    Gadgetet nem tudok, de ha ezt bedobod Runba, akkor lelövi a gépet a megadott időben.