46641
  • Tetsuo
    #39598
    A "beakadt", az egy olyan hangmernoki szakkifejezes, amit mi nem ertunk.
  • bon
    #39597
    A sys fájl-ra vga driver frissítést javasolnak. A sípolás meg hardver hiba szokott lennie, az alaplap sípolni.
  • Miley Cyrus
    #39596
    Ilyen beakadt sípolás hang..
    Meg most volt még egy kékhalál; win32k.sys
  • bon
    #39595
    Irritáló hang esetében a sípolásra gondolsz?
  • Miley Cyrus
    #39594
    Sziasztok.
    Van egy gépem, és egy ideje a következő problémákat tapasztalom:

    -Kékhalálok; ntoskrnl.exe
    -Fagyások; Ilyen nagyon irritáló hangot ad ki amíg ki nem kapcsolom manuálisan..

    Ma tettem újra a win-t, és ugyanúgy fennállnak a problémák.

    A gép egy c2d 1.6ghz
    4gb ram
    ati radeon 4600

    mi lehet a gond?
  • bon
    #39593
    Cserélj hangkártya drivert első körben, ha nem a leújabb lenne fent. Amúyg ezt talátlam az exe-re: link

    De ajánlom a process explorer nevű alkalmazást, a szogáltatások figyelésére, mert pl. a kernelt több miden használhatja, és ez megmutatja, hogy éppen mi terheli.
  • berlinboy6329
    #39592
    H all!

    Feltettem a Win7et 64 biteset,mert a másik már rég fent volt,kellett a frissítés...

    De szarakszik...Random időközönként beáll magától,onnan a flasht meg akármilyen ás videófájlt hanyagolni kell mert akar,mint a fos...Kb 5-6 FPS-sel mennek..És hiába van hang,jó minden mégsem szól semmi...Csak a gépresi segít...

    Ilyenkor,mikor szar,a feladatkezelőben megnézem mi van...

    Van vmi audiodg.exe fájl,az vmi windowsnak hangvmi-elkülönítés..Az van a leirásában mellette..Ez eszik meg 15% procit...Maga a Kernel is eszik vmiért 36-ot 40-et..De csak,ha videó megy...System néven fut a feladatkezelőben,leirásában NT Kernel & System van..mi köze annak a videólejátszáshoz?Ráadásul ilyen mértékben..Vmi nagyon el van baszódva...:C
  • DonZorro
    #39591
    Segítséget szeretnék kérni!

    Kaptam egy Ultrium LTO 2-es meghajtót a hozzá tartozó SCSI kártyával és egy új 400GB-os kazival. Minden jó és szép, egy fizetős program próba verziójával szépen ment is rá.

    Próbálnám a WIN7 saját backup részét elindítani és láss csodát, tök üres az ablak. Csak a fehér háttér látszik semmi más. :( Vissza lehet hozni valahonnan az éterből???

    Vagy tudna ajánlani valaki egy ingyenes szalagra mentő progit???

    Válaszaitokat előre is KÖSZI!!!
  • hawkie22
    #39590
    Hopp, kösz. Ez XP-ben még nem ott volt, azóta meg nem használtam. :D
  • Ryo san
    #39589
    Segítséget szeretnék kérni.A tényállás:) Van egy Popcorn a-200 as médialejátszóm amit usb kábellel kötök össze a Win7-es pc-vel.Persze alapból nem látja.Erre van nekem egy ext2 volume manager nevű programom,amivel meg lehetne oldani a fájlátvitelt a két cuccos között.Működött is eddig rendben,de most gépcsere volt,és elfelejtettem hogyan is kell a programot úgy beállítani hogy ismét lássa a pc a popit.Remélem érthető voltam,és ha tud valaki segíteni,egy jó szájbarágós segítséggel nagyon megköszönném!!Tehát nem hálózatban hanem usb kábelen keresztül kötöm a pc-vel.
  • [HUN]FaTaL
    #39588
    XP-n is két appdata volt, itt is kettő van.

    Users\fnév\AppData\Local
    Users\fnév\AppData\Roaming

    Users\fnév\Documents
  • ffxi
    #39587
    Köszi. Kipróbálom.
  • bon
    #39586
    Én csak dokumentum mappát asztal párost szoktam menteni, minden más gyalú. Amúgy ajánlom a rendszerbe építve található Windows áttelepítő alkalamzást, pont ilyen célra való mint ami neked kell.
  • ffxi
    #39585
    Hellósztok!
    Újra fogom telepíteni a win7-et. És ez nem olyan mint az XP. XP-n 2 mappát lementem a documents+settings/nevem/Applicationdata+documents. Ezzel kész a mentés. De itt win7-ben túl sok van. Melyiket kell lementeni? Amelyik a legnagyobb?
  • TomBond
    #39584
    Az update progi hiányolja. Egyébként más gondot nem tapasztalok.
  • Maximus4
    #39583
    Nem akarom telerakni a topikot képekkel,melyikre kellene ránézni inkább?
  • bon
    #39582
    Xp-st nem raknék fel csak ha nagyon nincs más, mert okozhat problémákat.
    Szükséges egyáltalán, mert Windows 7-hez nincs, intel oldalán is max Vista-hoz találok. Eszközkezelőben hiányolja? ha igen a jobb gomb illesztőprogram frissítése nem jó?
  • TomBond
    #39581
    De az csak XP-hez van. Felrakhatom azt is?
  • Firerock
    #39580
    lehet oka a túlmelegedés?Most a GTR Evoban ami nem akkora rendszerigényű abban nem csinálta,meg most kifújtam a gépet!?
  • Firerock
    #39579
    Gigabyte alaplapom van,Dual biosos
  • bon
    #39578
    Hiba megállapításához kellene a bios fajtája (pl. Award, Ami), meg a sípolás rövid, hosszú vagy bizonyos kombinációba váltakozó volt e.
  • bon
    #39577
    Töltsd le a Bluescreen viewer progit és szúrd be ide a hibáról készült képernyő mentést.
  • bon
    #39576
    Ennél azért több info kellene a hibákról, mindegyik külön-külön írja, hogy mi a baja.
  • bon
    #39575
    Dátum, verziószám ez elég eldönteni, hogy szükséges e frissíteni.
  • bon
    #39574
    asus oldaláon a support részéről a pontos típust kiválasztva a ATK segédprogramok nevűt kell választani.
  • bon
    #39573
    Szerintem a vezérlőpult\eszközök és nyomtatók
  • Maximus4
    #39572
    Sziasztok!

    Tegnap telepítettem a win7-et és az eseménynapló tele van hibával.
    Valaki meg tudná mondani,hogy ezek milyen hibák és lehet-e javítani őket?Már ha egy kép alapján ez megválaszolható.

  • Firerock
    #39571
    Annyival kiegészíteném hogy a legutóbbi kikapcsolásnál sípolt 4-et!
  • Firerock
    #39570
    Sziasztok!
    1 hete telepített Windowsom játék közben megakad,majd kékhalál,minden játéknál ezt csinálja!


    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve:<span class="Apple-tab-span" style="white-space:pre"> BlueScreen
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038


    További információk a problémáról:
    BCCode: 7f
    BCP1: 0000000000000008
    BCP2: 0000000080050031
    BCP3: 00000000000006F8
    BCP4: FFFFF88006BBFA4D
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

    </div>
    5let?
    Köszi
    Remélem ez mond valamit
  • Tetsuo
    #39569
    Viszot egy alaplaphoz van egy rakat fele driver, csak USB vezerlobol is 3-4 fele. Nem vagom, ezt miert nem csomagban frissitik kulon az alaplapokhoz, a gyarto oldalan...
    Ramegyek az ASUS alaplap oldalara es ilyen xdfgf878.345 nevu fajlok vannak. :) Honnan tudnam, hogy erdemes-e frissiteni. :S
  • TomBond
    #39568
    Honnan tudok letölteni ACPI drivert? Asus EEEpc900HA-hoz kellene.
  • hawkie22
    #39567
    Egy gyors kérdés. A játékvezérlőket hol lehet megtalálni Win7-en belül? Van egy Logitech Wingman FF GP-m, de sehol se találtam még meg az oprendszeren belől a kalibrálási lehetőséget.
  • bon
    #39566
    Sőt amit adnak abból felesleges mindnet felrakni, én mindig csak a fontosakat teszem fel segédprogram nélkül. Nagyon sok felesleges cuccot szoktak mellékelni a géphez, ami csak lassítja a gépet.
    Én alapból a telepítő lemezt nem is használom, mindig a gép gyártójának vagy a hardver elem gyártójának oldaláról leszedett drivert telepítem.
  • Szuni
    #39565
    Az egyik driver akadt be, ami valszeg hibásan volt fent a gyári lemezen (vagy a windowsnak nem tetszett valamiért). Jó egy napba telt mire rájöttünk, mert az eszközkezelő azt jelezte, minden rendben van.. a frissítéseken már túl voltunk, mire ide írtam. Tegnap minden drivert elkezdtem lecserélni, majd visszatenni megint, egyszer csak a gép megjavult. Amikor valami asus csodaupdate driverét akartam feltenni megint, akkor a gép kíiírta, hogy a telepítés már folyamatban van.. gyakorlatilag minden egyes újraindítás után a gép ezt csinált a háttérben, de nem tudta befejezni, csak pörgött és pörgött.. mondjuk nem értem hogy tudta így lefogni a gépet. de ez volt a baj. Kézzel leszedtem, és egyszerűen felmásoltam a gépre a drivert, majd amikor újraindult a gép, kivettem a lemezt. Amikor szüttyögni kezdett, hogy nem találja a drivert, megadtam neki kézzel ahová másoltam, és hopp.. minden rendben lett..
    Jó lecke volt, hogy ha adnak valamit a géphez, akkor ne egyszerre engedjünk mindent telepíteni, jobb egyesével, még ha sokáig is tart.. kb negyven drive és ezekhez való alkalmazás volt a lemezen, amivel másfél órát tökölt a gép, a fene se látta, hogy valamin elakadt közben, mert hibát nem írt, és a gép szemre működött, csak lassan.
  • xxxpaulxxx
    #39564
    Köszi:)
  • [HUN]FaTaL
    #39563
    Ultramon :)
  • xxxpaulxxx
    #39562
    Sziasztok!
    Elkezdtem egyszerre két monitort használni és egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet elérni azt, hogy mindkét monitoron (az egyik kiterjesztett) legyen tálca és azon csak az aktuális monitoron megnyitott programok legyenek láthatók? Érthetőbben: Egyik monitoron meg van nyitva pl egy Word, akkor az ezen a monitoron levő tálcán is csak a word ikonja legyen, míg a másik monitor tálcáján, ahol mondjuk meg van nyitva egy Google chrome, ott a tálcán is csak ez az ikon legyen.
    Köszi előre is:)
  • bon
    #39561
    E havi frissítéseket lehet telepíteni, újraindítást kérni fog.
  • bon
    #39560
    Eseménnapló átböngészésée se árthat.
  • bon
    #39559
    Winyóhiba, virus, egyéb kértevő fertőzés, telepítő lemezen lévő driver-ek régiek, asus oldalán van újabb biztos. Érdemes még az energiagazdálkodásnál teljesítménycentrikusra állítani a gépet.