46641
  • Zomil
    #39718
    Az már nem fog menni, mert a starting windows feltünése után egyböl kékhalálachine check exception hibával...mindent lehuztam egyelül a vga,proci, hdd és dvd olvaso maradt rajta...(memoriákat ugyan nem néztem memtest-el, de külön is beraktam öket) es a ein telepitöröl bootolásnál miután betölti a szükséges fájlokat starting windows feliratnál ugyanugu kékhalál...nem tudom mi lehet a hiba...tegnap meg jo volt egesz nap, majd este sokszor kékhalálozott es utána mát be se bootolt, telepitö cd-röl se... :S
  • bon
    #39717
    Próbáld ki a fixit alkalmazást: link
  • Jakuza001
    #39716
    Probald meg ezzel.
    http://www.netflix.com/pages/previews/resetdrm.exe
  • Csacsa79
    #39715
    Sziasztok!

    Egy olyan gondom van, hogy egy ideje a win7 media playerem nem hajlandó semmilyen filmet lejátszani :(
    a "websúgó" az alábbi hibakódot írja ki: c00d11b1
  • bon
    #39714
    Bluescreen viewer programmal jó lenne megnézni a kékhalálokat, mert ez a program bőbeszédűbb.
  • Zomil
    #39713
    Közben némi fejlemény. Mostmár machine check exception-nal bejön a kék képernyö bootolás közben...
  • Zomil
    #39712
    Sziasztok!
    Lenne egy kis problémám remélem tudtok segiteni. Mai napig minden rendben ment, már kb. 1 honapja használok win7-et ám a most olyan 11:45 körül elkezdett kékhalállal elszállni a gép. Semmi driver csere nem volt már jo ideje, hardver csere is win7 telepitéskor történt csak az is csak +2gb memoria volt. Egyre sürübben, majd a már kb. 3percenként kékhalálozott, most ugy néz ki egész jol birja magát.
    Mikor ujra indul a gép ezt látom hibának:


    Problem signature:
    Problem Event Name: BlueScreen
    OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.48
    Locale ID: 1038

    Additional information about the problem:
    BCCode: 124
    BCP1: 0000000000000000
    BCP2: FFFFFA800516E038
    BCP3: 00000000B2000000
    BCP4: 0000000000000175
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

    Files that help describe the problem:
    C:\Windows\Minidump\102111-19874-01.dmp
    C:\Users\Zomil\AppData\Local\Temp\WER-32027-0.sysdata.xml

    Read our privacy statement online:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

    If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
    C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt


    Remélem tudtok segiteni elöre is köszi!
  • fityusz
    #39711
    296 Mb-nyi memóriát akartam írni.
  • fityusz
    #39710
    Bocsi Bon! Igazad van, nem szabad bepipálni az msconfigban a maximális memória használata négyzetet! Most már 3,8 Gb-ot lát, ez sem teljesen 4Gb, de már alakul :D Köszönöm a segítséget, az előbb elnéztem a válaszod, azért írtam hülyeséget. Esetleg ha van megoldás arra a maradék 396Mb-nyi elveszett ramra, azt ég szívesen fogadnám.
  • fityusz
    #39709
    Ezt már olvastam angol fórumokon, és ki is próbáltam, de újraindítás után sem változott semmi.
  • bon
    #39708
    egy próbát megér: start menübe beírod, hogy msconfig, a megjelenő alkalmazásban a rendszerindítás füll speciális beállítások gomb és maximális memória elől vedd ki a pipát.
  • fityusz
    #39707
    Ellenőriztem, de ez a funkció sincs benn a biosban. Egyedül a memóriára vonatkozó lehetőség csak egy "Memory Test" funkció van, lefuttattam, semmi problémát nem ír. Elég primitívnek tűnik ez a bios, mert gyakorlatilag semmit nem tudok állítgatni, csak jelszavakat az induláshoz, meg stb hülyeségeket.
  • bon
    #39706
    biosba memory remap funkció?
  • fityusz
    #39705
    Köszönöm a segítséged, ellenőriztem, de nem találtam ilyen beállítást a biosomban.
  • Jakuza001
    #39704
    Nem lehet hogy a laptop BIOSaban megosztva van a rendszer memoria a VGA-nak?
  • fityusz
    #39703
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Windows 7 Ultimate 64 bites rendszerem van. Ha ráklikkelek jobb gombbal a számítógép ikonjára, és a tulajdonságokra megyek, ott a gépem ezt írja ki:
    Telepített memória (RAM): 4,00 GB (2,43GB használható).

    Kérdésem az lenne, hogy miért csak ennyi használható?

    A laptopom konfigurációja a következő:

    Intel Core i3 370M  15.6" HD (1366x768) BrightView LED  Radeon HD 5470 (512 Mb)  4GB DDR3  320 GB  DVD+/-RW DL LS  802.11(a/b/g/n)  FreeDOS  2,4 kg

    Ha valamilyen adat a gépről még szükséges csak szóljatok, és utánanézek!

    Mellékeltem egy képet a sajátgépről: http://www.kephost.com/view3.php?filename=7iczhnu7orutqpxprs5m.png

    Segítségetek előre is köszönöm!
  • lalakov
    #39702
    Köszönöm.
    Ez a terv hosszútávon, de elsőre megy az XP mellé. Aztán ha sikerült a Win 7-en belül az XP mód és fut minden, a következő telepítésnél már csak az lesz fenn.
  • hekhubá
    #39701
    Kösz
  • Doom 4
    #39700
    Köszi szépen!
  • bon
    #39699
    Jobb gomb a mappán tulajdonságok, megosztás füll, speciális megosztás és a megjelenő ablakban a Mappa megosztás gomb elől kiveszed a pipát.
  • Doom 4
    #39698
    Oké köszi, működik, már csak azt nem tudom, hogy lehet megszűntetni a megosztást. Mert idegesít, hogy ott van még mindig a jelecske.
  • bon
    #39697
    Jobb gomb a mappán és "megosztás ezzel" funkció, utánna kiválasztom, hogy ki férhet hozzá. Más gépen meg megadom azt a felhasználói nevet és jelszót amit beállítottam a megosztásnál.
  • bon
    #39696
    Nem vész el az adatod.
  • Doom 4
    #39695
    Hali!

    Azt szeretném kérdezni, hogy ha megosztok, egy mappát az otthoni hálozaton, azt a laptopon miért nem tudom megnyitni?
    Illetve ha megosztok egy mappát, hogy lehet leszedni róla a megosztást?
  • Snexi
    #39694
    ha a telepítőben a javítást választom akkor ugye nem vész el a rendszerem hanem megmarad?ahányszor bejön a windows hibaüzenet fogad,ez semmiylen problémát nem okoz csak idegesítő
    esetleg a hibaüzenetet el lehet tüntetni valahogy?
  • bon
    #39693
    Felteszed külön partícióra a Windows 7-et és létrehozza magától a boot menüt. Ha mégse csinálná meg valami okból (pl. nem szabályzserű volt a partíció létrehozássa még korábban) akkor beszerzed az EasyBCD nevű alkalmazást és az Add Entry gomb használatával hozzáadod az xp-t. Amúgy teljesen feleseges a két külön rendszer, XP manapság már kiváltható a Windows 7-el.
  • lalakov
    #39692
    Átolvastam a FAQ-ot, de valamire még szükségem lenne. "Hogyan lehet választóképernyőt csinálni Windows 7 és Windows XP (ill. más oprendszerek) között?" Mi a teendő, ha az XP az első és a Win 7 a második telepített rendszer?
    Tudna valaki olyan leírást linkelni, ami segít egy nem hozzáértőnek feltenni a Win 7-et(64) XP mellé?
  • bon
    #39691
    Igen, törölni kell időnként kézzel.
  • Look at the cat
    #39690
    http://x7.to/g1yuks
  • Soldiers
    #39689
    Srácok olyan kérdésem lenne hogy a Windows 7-ben kell e törölni a Temp mappát vagy esetleg lemezkarbantartót elvégezni vagy vmit amitt jó ha megcsinálom

    köszi
  • WinStar
    #39688
    ááá megvan,törölni kellett az angol-t.
  • [HUN]FaTaL
    #39687
    Az enyém meg angol, fordítsd le. Nem használok magyar win7et nem tudom mit hogy fordítottak le.
  • [HUN]FaTaL
    #39686
    Talán állítsd be defaultnak meg a tálcán is.
  • WinStar
    #39685
    a rendszerem magyar....szal ugy mondd...
  • WinStar
    #39684
    jah,hiaba allitom at,nem lesz magyar
  • Carbonka
    #39683
    Hi, win7-en alapból hány százalékon van a hangszóró szabályozója? Ha jól emlékszem 66% vagy 68% de már nem emlékszem pontosan. Valaki segítene?
  • [HUN]FaTaL
    #39682
    Bocs, region and languageben van.
  • [HUN]FaTaL
    #39681
    Control Panel -> Keyboard settings
  • WinStar
    #39680
    Syiasytok.Sikerult megoldanom a win7 dolgot.Csak ay a bajom hogy a bill nem magyar,a rendszer meg angol volt,de sikerult magyart tolteni le.Hogy tudom megoldani a magyar billt
  • MerlinW
    #39679
    Csodajól működne, persze.