46641
  • Dency
    #39838
    Windows tűzfalat használom, virusírtóból pedig nod32 sima, tehát nem a smart security amiben van tűzfal stb. Tudomásom szerint nem telepítettem semmi olyat ami módosítani a tűzfalat állandóan.
  • boomsly
    #39837
    Sziasztok!

    Nekem is olyan problémám lenne, hogy játék és filmnézés közben rendszeresen lefagy a Win 7-em.
    1 hónapja váltottam át XP-ről és nem nagyon ismerem még.
    az önjavítás során ezt a hibaüzenetet kapom: Rendfájlok Integritása hibakód: 0x490.
    Találkozott már valaki ilyennel vagy tud rá megoldást?
  • [HUN]FaTaL
    #39836
    Nem tudom mi a gond, de működik (működnie kellene) hálózatról is.
  • Mydgard
    #39835
    Vagy egész egyszerűen a hibernálás/alvó üzemmód csak akkor működik, ha nincs hálózaton a laptop?!
  • Mydgard
    #39834
    Üdv!

    Van egy problémám, de nem egészed tudom, hogy az op. rendszerhez - Windows 7 - vagy a laptopomhoz van köze, mindenesetre leírnám.

    A hibernálásról illetve az alvó üzemmódról van szó. Bármelyiket választom az történik, hogy a gép kikapcsol ugye. Amikor visszakapcsolnám, a vinyó elkezd pörögni, de nem történik semmi csak akkor hajlandó elindulni a gép ha kihúzom a hálózati adaptert (aksi töltőt). Akkor elkezd betölteni a Windows, de kiírja hogy nem megfelelően lett leállítva és felajánlja a csökkentett üzemmódot. Ha elindult amúgy a Windows utána már nyugodtan vissza is lehet dugni hálózati töltőt. Nem beszélve arról, hogy a megkezdett vagy folyamatban lévő dolgoknak (programok, böngésző) vissza kéne állnia eredeti állapotba, mint kikapcsolás előtt.

    Miért nem működik megfelelően ez a két funkció, ez a Win 7 vagy mi miatt van illetve, hogy lehet kiküszöbölni? A gépem típusa itt van az aláírásomban alul.
  • bon
    #39833
    pl. egy másik virusírtó, tűzfal programod kikapcsolja, mert kettő tűzfal 1 gépen egészségtelen.
  • Dency
    #39832
    Hali.
    Nekem valamiért minden újraindításnál kikapcsol a tűzfal. Visszakapcsolom mindig de kikapcsolja. Nemtudjátok mi lehet a gebasz?
  • Serpa
    #39831
    az ablakok kinyításánál, tálcára helyezésénél ... vannak különböző effektek (pl egyre kissebb lesz ha tálcára rakom), ezeket meg lehet szüntetni/kikapcsolni valahogy?
  • lalakov
    #39830
    Köszönöm.
  • bon
    #39829
    Igen egyenlő az xp szintű biztonsággal, pont azért kérdezget, hogy ne lehessen pl. egy kártevőnek csak úgy simán a háttérben elindítani fontos folyamatokat, vagy programokat, meg a fontosabb dolgokhoz emelt szintű jogosultásgot kér ami alaból egy jó lépés, nem rögtön teljes jogú felhasználó ténykedik a rendszerben.
  • bon
    #39828
    Én már javasoltam, hangkártya vásárlás és nincs semmi gond a mükődéssel, én így oldottam meg még Vista idején az Audigy 2 driver problémát.
  • lalakov
    #39827
    "vezérlőpult\felhasználói fiókok\felhasználói fiók felügyelete beállításainak módosítása, de próba képpel csak egy vonással vedd lejjebb, ott már sokkal kevesebbet kérdezget, kikapcsolása nagyon nem ajánlott, mert a felhasználó védelme nagy mértékben csorbul."
    Hogyan csorbul a felhasználó védelme?
    Ha 0-ra lehúzom, az egyenlő az XP-hez szokott embernek?
  • WinStar
    #39826
    és akkor szted mit csináljak? :)
  • bon
    #39825
    Én inkább driver mükődési problémára gondolnék, nem beállításra.
  • WinStar
    #39824
    visszatérve egy kicsit a hangkártya és az alaplapi hangkártya együttes működésére,csúnyán recsegett ha mindkettő bevolt kapcsolva,így kikapcsolva meg a hangkártya driver is recseg kicsit,nemtudom miért,de naggyából tűrhető a dolog,csak értetlenül állok elé hogy vajon mitől recseghet,lehet beállítás beli probléma?
  • WinStar
    #39823
    jah AC3 filterem van,odáig eljutottam xD angolul naggyából tudok :D
    De ha nem értem,akkor lefordítom magyarra xD ha úgyse értem akkor jelzek :D
  • bon
    #39822
    célszerű frissíteni a legújabbra, legalább a vga-t.
  • Jakuza001
    #39821
    Nezd vegig a kepeket.

    Ez pl az AC3 codec beallitasi es egyeb telepitesi utmutatoja. Remelem angolul tudsz azert. :D

    http://ac3filter.net/files/docs/ac3filter_1_30b/ac3filter_eng.html
  • AlieN911
    #39820
    Nem volt:)

    Köszi szépen, szépen sorrendbe állítottam :)

    Hülye kérdés, de ha feltettem, kell drivereket feltenni? Eszközkezelőben semmi nem kér.
    VGA pl?
  • bon
    #39819
    Betűjele van a meghajtónak? Ha nincs akkor vezérlőpult\felügyeleti eszközök\számítógép kezelés\lemezkezelés jobb gomb a partíción és meghajtó betűjel és elérési út módosítása.
  • AlieN911
    #39818
    Hali

    Feltettem egy WIN7-t, az előtte lévő vistán volt a C 105 D 105 és E 30 Gb particiók.
    Most csak C 105 és D 30 van. nincs meg a sajátgépben a másik 105 gigás. Látja a rendszer tulajdonságai, rendszer védelemben, de nincs meg. HOgyan tudnál előcsalni? 100 Gb cucc van rajta.

    Letötöltem minden adatot a C ről, újraparticiónáltam és formáztam amin volt a vista, de inditásnál bejön a válsztó képernyő, pedig csak a win7 van fenn.
  • WinStar
    #39817
    ahha,kicsit részletesebben? :)
    Bocsi,nem vagyok nagy gép guru...próbáltam a vezérlőpult hangok részlegnél de ott minden csumán van már és semmi :S
  • bon
    #39816
    Total Commander esetében célszerű, jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval telepíteni és futtatni is a programot.
  • Jakuza001
    #39815
    Megemeled az adott csatornan a hangerot, ahonnan jon a beszed.
    Ezt altalaban a lejatszo hangbeallitasanal lehet vagy a codec beallitasanal.
  • WinStar
    #39814
    am. bocsi a dupla postért,de a hangproblémám megoldodott,már csak azt akarom tudni,hogy hol s hogyan lehet állítani azt hogy a beszéd hangosabb legyen mint pl. a film alatti zene,vagy háttérzajok.
  • WinStar
    #39813
    de itt két részre veszi a dolgot a win7,van a rendszergazda,és mint te felhasználó,azért kérdezget állandóan mert a rendszergazda a biztonságosabb....te csak egy profil vagy,elv. a rendszergazdában vannak benne a windows fájlok,de lehet én tudom hülyén :S
  • peterr80
    #39812
    Köszi mindkettőtöknek.

    Azért egyel lejjebb veszem.
    Sokat használom a total commandert és ott elég sokszor kérdezget ami idegesítő. Az avast nem elég a számítógép védelmére?
  • WinStar
    #39811
    sztem ne kapcsold ki,sokkal jobb úgy ahogy van,a másik fele hogy védelem is van rajta(nem sok,de van)és idővel úgyis megszokod
  • bon
    #39810
    vezérlőpult\felhasználói fiókok\felhasználói fiók felügyelete beállításainak módosítása, de próba képpel csak egy vonással vedd lejjebb, ott már sokkal kevesebbet kérdezget, kikapcsolása nagyon nem ajánlott, mert a felhasználó védelme nagy mértékben csorbul.
  • bajsz
    #39809
    Valaki tudna nekem segíteni?

    Tud valaki segítséget az APPCRASH hibára? egyre több programnál jön elő nálam! vagy valami progi amivel javítani lehet!

    Valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!
  • peterr80
    #39808
    sziasztok

    Egy nagyon egyszerü kérdésem lenne ami engem igen idegesít.

    Szeretném kikapcsolni a valahogy azt, hogy mindent állandóan megérdezzen : biztos ki akarod törölni? stb. + azt hogy ne kérdezze meg állandóan hogy rendszergazdai jogosultság mg társai hanem egyböl tegye azt amit mondok neki.

    Segítségeket előre is köszönöm.
  • WinStar
    #39807
    megpróbálom holnapután.Köszönöm a segítséget.
  • bon
    #39806
    Videókártyánál igen, hangkártyánál nem. Kollégám így használta egy ideig még Vista idején a gépét, Creative Live hangkártya és alaplapi együtt.
  • WinStar
    #39805
    hát figyelj,én úgy tudom hogy ha én bekapcsolom az alaplapit akkor letiltja a hangkártyámat.Vagy én tudom rosszul?
  • WinStar
    #39804
    alaplapit még nem próbáltam.Am. ez nekem nagyon bonyolult :D Én azért ennyire nem értek a géphez :)
    Ha beállítom hogy 5.1-es legyen akkor értelemszerűen jobban fog szólni nem?Mint így stereo-ba...bár így még nem próbáltam ki hogy hogy szól,mert most csak a 2.1-esem megy.
  • DONGUBA
    #39803
    De ha asztaliba dugom nem ismeri fel az xp....ha lapiba akkor a win7 formazni akarja de nem tudja.bejon a formazo ablak de nem tudja formazni es az t irja ismeretlen kapacitas
  • bon
    #39802
    Ha már van két hangkártyád én a probléma megkerülésére használnám mindkettőt. pl. Audigy2-t ha tudja az 5.1-et akkor 5.1-re beállítva,
    az alaplapit meg sima szereónak beállítva és oda dugva a fülest.
  • [HUN]FaTaL
    #39801
    Jóeséllyel éppen összefosta magát a pendriveod. Gondolom a cuccok még megvannak. Formázd meg a winnel és try again. :)
  • DONGUBA
    #39800
    Sziasztok oyan kerdesem lenne hogy asztali gepemen xp van....laptopora most raktam fel a win7-et.....van egy 16gb-os pendrive-om.Xp latta ramasoltam cuccokat hogy atmasoljam a lapira de mikor bedugtam aszonta asszem hogy mukodes elott formazni kell...formazza?Mondom cuccok vannak rajta ne formazza.....de a win7 nem latta....vissza asztaliba mar az xp se latja...ha lapiba dugom allandoan formazni akarja de ha nyomom formazza azt irja nem tudja....mi lehet a gondd?Valami progi amivel tudnam formazni?
  • Jakuza001
    #39799
    Az alaplapi sem szol 5.1-ben ?
    Esetleg ott meg az lehet a gond, hogy a jack erzekeloknel meg kell adni a megfelelo csatornat. Jobboldalan a beallitasi panelnek latod a szinekkel megjelolt csatlakozokat ahova a speaker be van dugva, ha oda kettot kattintasz, te tudod megadni, hogy melyik hangszorora melyik csatorna van rendelve. LEhet rosszul erzekelo a kozepso hangszorot, ahonnan altalaban jon a beszed.

    Ha az sem segit, felul meg altalaban van olyan beallitasi lehetoseg a csatlakozo felulet folott, hogy Device advanced settings, ahol meg olyan kulon beallitasokat lehet megejteni, mint az elso es hatso csatornak egyidejuleg kulon streamenkent legyenek kezelve es hasonlok.
    Talan ott van elallitva valami, ha csak nem az Audigy 2-vel probaltad, de az egy kulon allatfajta es sokan panaszkodnak a rossz 5.1 vezerlesere.