46641
  • Jakuza001
    #39918
    Ellenben az egyik fizetos, a masik nem.
    Ill a VmWarenek van egy nem fizetos valtozata is , de az olyan is.
    Ezert irtam ezt es nem a fizetos szoftvert.
  • Evin
    #39917
    Én legutóbb azt vettem észre, hogy a Vmware 3D-je valamivel gyorsabb most, mint a VB-jé.
  • Jakuza001
    #39916
    Nem kell megijedni, nem valami bonyolult a dolog.
    Vannak magyar nyelvu leirasok is a neten, szoval azok segitsegevel eleg konnyen boldogulhatsz.

    Annyi dolgod lesz, hogy meg kell adnod, milyen OP rendszerhez akarsz virtualis gepet csinalni. (tobb fajta gepet is letrehozhatsz)
    Azt megadni milyen periferiakat akarsz hasznalni, mint pl USB, hangkartya stb.

    Mennyi memoriat a meglevo rendszermemoriabol (hiszen a kozben futo fo op rendszernek is vanszuksege erre) VGA memoria stb, legyen e d3d gyorsitas.
    Hogyan akarod hasznalni az adattarolast, fizikai lemezen, vagy faljba e, es ha fajlban akkor fix meretu legyen e vagy a rairt adatok meretenek fuggvenyeben novekedjen e.

    Ha ezeket megadod, utana mar minden ugy mukodik mint egy valos gepen csak az elso inditasnal ablakban fog elindulni a virtualis gep, mig a hatterben a rendes operacios rendszered mukodik es barmikor visszaterhetsz ahhoz ugy, hogy kozben a virtualis gep is fut azon belul.
    Egy dolog amit meg meg kell tenned, telepitened kell az ugy nevezett "Guest Additions", ami elerheto a VirtualBox menujeben es par kattintas az egesz, hogy legyen megfelelo meghajtoja a virtualis gepnek a 3D gyorsitashoz.

    Nezz utana es probald meg ezt, mert mas megoldast nem nagyon latok, ha nincs patch a jatekhoz es mashogy nem mukodik a nativ operacios rendszer alol.
  • peterr80
    #39915
    Köszi a tippet. Bár erröl írhatnál kicsit részletesebben, mert az én tudásom a daemon tools-nál és a crekkelésnél megált. Virtuális meghajtó az ok , megy, de ezt nem ismerem és nem tudom hogyan kell kezelni -használni. Mindenesetre majd utánaolvasok.
    Mégesgyszer köszi.
  • Jakuza001
    #39914
    Ugy is tudsz ket rendszert hasznalni, ha a 2. a windows 7-en belulrol virtualisan futtatsz.

    Ilyen szoftver peldaul a VirtualBox. Annelkul is lehet telepiteni egy masik OP rendszert, hogy nem kell kulon particionalni,hanem egy fajlba van irva minden, mintha egy kulon lemez lenne.
    Letre kell hozni egy virtualis gepet es feltelepiteni a ra a kivant operacios rendszer legyen az mondjuk XP,Windows 2000 vagy egy Linux es igy is megprobalhatod futtatni.
    Igaz az emulacio miatt lassabb lesz, mintha amugy lenne telepitve, de azert sok regi jateknal ez mar annyira nem szamit es meg jatszhato marad.

    Probald meg, hatha igy jo lesz, ha mas megoldas nincsen.

    https://www.virtualbox.org/
  • peterr80
    #39913
    Sajnos nincs.

    Elég sok ember küzd ezzel a problémával. lehet hogy nincs is megoldás. De azért reménykedem. Két rendszert meg egy játék miatt nem akarok hosználni, szóval ha nincs megoldás akkor uninstall és kuka a gyári lemez........
  • webibebi
    #39912
    rendben köszönöm a segítséget:)
  • bon
    #39911
    Javítások nincsenek hozzá?
  • bon
    #39910
    A telepítővel, ott ahol a telepítés helyét kell megadni.
  • peterr80
    #39909
    Sziasztok.

    A kérdésem az lenne hogy nem kompatibilis játékot ( Medieval lords ) El tudok-e indítani win7 64 biten. ?

    Kompatibilitási módokat már kipróbáltam és a pibakereső is kudarcot vallot.

    Nem igaz hogy a régebbi játékok elfutnak komp. módban ez meg nem.

    Ha tud rá valaki megoldást legyenszives segítsen.

    Ui. : Az nekem nem megoldás hogy játszak mással. :)

    Köszi előre is.

    Sziasztok
  • webibebi
    #39908
    most telepítenék laptopra win7-t 500gigás winyó h tudnék 2t particiót csinálni rajta?
  • bon
    #39907
    Nem kell ehhez külön program, elmész a c:\users\felhasználod\appdata\local\temp könyvtárba és üríted a tartalmát.
  • bon
    #39906
    Ideiglenesen a c:-n tárolja a kicsomagolást a 7zip (gondolom módosítható) és úgy néz ki nem üríti az ideiglenes könyvtárját magától.
  • szabii98
    #39905
    CCleanerrel megoldottam
  • szabii98
    #39904
    Az miért van, hogy ha kicsomagolok egy ISO fájlt az F-re, akkor a C-n levesz x giga helyet, ha megszakítom a kicsomagolást/másolást, marad a C-n minden, és nemtűnik el amit eddig 'másoltam'...
    Levázolom érthetőbben:
    Van egy ISO fájl pl xy.ISO/ ~7 GB/.

    Kirakom F meghajtóra /25 GB hely/, elkezdi kicsomagolni a 7-zip.
    Levesz mondjuk 7 GB-t, DE HA megszakítom a másolást, a 7GB ottmarad, marad mondjuk 1 GB helyem a C-n és nemtudom újra tömöríteni, + volt 7 GB helyem. Hogy tudom ezt megszüntetni, hogy újra 8GB helyem legyen a C-n, és újra kicsomagolhassam a fájlom?
    Előre is köszi.
  • bon
    #39903
    Próbáld ki az itt, leírtakat link
  • Potter2
    #39902
    Szia :)
    Igen ezt probáltam.. volna.. de arra az időpontra nincs dátum.. csak későbbi ígyz lőve
    más ötlet?
  • bon
    #39901
    pl rendszer visszaállítás használatával.
  • Potter2
    #39900
    Halika Mindenkinek!!
    Segítséget szeretnék kérni. Letöröltem a win 7 "Users" mappábol a "Public"-us usert. Hogyan lehet vissza állítani? A F1 2011 játékhoz kellene, másképp nem lehet feltelepíteni :( Előre is kösz ha valaki segít
    Üdv Potter
  • szabii98
    #39899
    köszönöm, működik minden :)
  • bon
    #39898
    Próbáld ki ezt: link
  • somi0209
    #39897
    protected folder az Iobit-tol
  • szabii98
    #39896
    Realtek cuccot nemtalál, márpedig az a hangkártya driver neve. A hang azonban szól, egyszerűen csak le van tiltva a tálcáról és fogalmam nincs hogy rakhatom vissza használható állapotba.
  • bon
    #39895
    Nem tudok pontosabbat, mert csak tipp. de pl. vezérlőpultban kellene keleresni vaalmi Realtek cuccot már ha ilyen a hangvezérlő a gépedben.
  • szabii98
    #39894
    valami pontosítás, hogy hol is keressem?
  • MerlinW
    #39893
  • bon
    #39892
    Megnézném a hangkártya saját szoftverét, nem e ott van letiltva.
  • szabii98
    #39891


    Ilyenkor mit csináljak? Nem jelzi ki alul a tálcán a hangerőt, és itt nemtudom átállítani. Valaki help?
  • Jakuza001
    #39890
    http://www.techmixer.com/lock-personal-folder-with-password-on-windows-using-folder-locking-freeware/
  • xxdani
    #39889
    Win 7 alatt van lehetőség arra, hogy egy mappát jelszóval védjek le?
  • mester1987
    #39888
    köszi, egy próbát megér
  • bon
    #39887
    A ramdisk-nek max így látnám értelmét: link
  • bon
    #39886
    Tehát csúnya és lassú is. A szavaimmal élve, a 64bit-s oprendszer telepítés a szép és gyors megoldás.
  • Jakuza001
    #39885
    Tevedsz, nem ugy fog mukodni. Azt szoktak csinalni vele, hogy letrehoznak egy RAM disket amire helyezik a swap filet es a latott 3.2GB felett hasznaljak a tovabbi ramot. Mukodik ez 8GB ram mellett is.
  • bon
    #39884
    Juj ez egy csúnya megoldás, meg ez is ha jól értem max 4gb-ig fog mükődni, neki meg 4+1gb kihasználási lehetőség kellene.

    Jobb egy 64it-es oprendszer telepítése, semmi akadálya vagy hátránya nincs manapság a 64bit használatának.

    mester1987: telepítsd fel nyugottan a 64bit-es változatát a Windows 7-nek.
  • Jakuza001
    #39883
    Superspeed RamDisk Plus

    RamDisk Plus 11 has a most unique feature. Our patent pending technology can access memory beyond the limitation imposed by a Windows 32-bit operating system! In other words, RamDisk Plus 11 can use "unmanaged" Windows' memory e.g. above 4GB. It can also use the stubbornly inaccessable memory between 3.2GB and 4GB.
  • bon
    #39882
    Nem lehetséges, a neten talált progikat meg nem ajánlom.
  • smith09 #39881
    Ezúton érdeklődöm a feleől hogy a windows live messenger amit a gépemre telepítettem 10 - 20 másodperc után teljesen rendszertelen időpontokban mindig kilép, ha vissza lépek újra + újra megismétli.
    ja és win7 et hazsnálok, bár nem tudom h ennek van e köze hozzá.
    régebbi msn eek meg el sem indulnak rajta.
    előre is köszönöm
  • Met
    #39880
    nincs megoldás, 64 bites rendszer kell
  • mester1987
    #39879
    Hello, sziasztok, ne mtudtok 32 bites rendszerre megoldást arra, hogy 2x 2GB rammal és egy 1 GB-os memóriájú karival a rendszer többet lásson, mint 3.25, természetesen meg szeretném tartani a 32 bitet, ha lehetséges, bár láttam neten 1-2 progit, de nem bízom a véletlenre ha nem muszály,

    KÖSZI a HELP-et!