46641
  • bon
    #39958
    Ha vannak javítások a játékokhoz azt telepísd fel, de a kompatibilis módban futtatást is érdemes kipóbálni.
  • WinStar
    #39957
    Az miért van hogy mindenféle játék(kivéve az újjak)kidobnak és hibát észlelnek ezért leállnak?(Pl.: GTA S.A,Cossacks E.W.,ETS,stb...)Mi lehet a baj? :S
  • bon
    #39956
    Jobb gomb az asztalon személyre szabás ablak színe menüpont átlátszóság engedélyezése elől a pipát kiveszed.
    Síma egyszínű kinézet szeritnem undorító az átlátszóhoz képest.
  • lalakov
    #39955
    Meg lehet változtatni azt, hogy a tálca és a fejlécek ne legyenek átlátszók? Egy sima szín jobban esne, mint a háttérképem átsejlése.
  • bon
    #39954
    Valóban, jobb volt a régi megoldás, de én már megszoktam.
  • lalakov
    #39953
    Köszönöm, jól eldugták.
  • bon
    #39952
    Jobb szélén a tálcának az óra melett van az asztal megjelenítése gomb.
  • lalakov
    #39951
    Meg tudná mondani valaki, hol kell és mit beállítani az ffdshown, hogy legyen felirat az alap MP-en.

    Ki lehet tenni a tálcára az XP-n használt asztal ikont?
  • genory
    #39950
    Azt is próbáltam, de arra se reagált semmit. Elképzelhetőnek tartom, hogy rosszul állítottam le és ezért volt valami hisztije! De szerencsére most már jó! :)
  • bon
    #39949
    Csökkentett vagy normál indítás választása boot elején F8-as gomb.
  • genory
    #39948
    Sikerült! Úgy indítottam el a gépet, hogy kivettem az aksit, de a betápot rádugtam. Elérkeztem a bejelentkező felületre és ott kihúztam a kábelt. Egyből kikapcsolódott! Újraindítás után ki tudtam választani, hogy csökkentett módban vagy normál mód-ban indítsam a wint. Most arról írók! :)
  • Metwork
    #39947
    Nincs másik driver, a német MSI oldalról tudtam csak leszedni hozzá a progit.
  • bon
    #39946
    Képernyőről tudnál csinálni képt és feltölteni ide, mert nekem nagyon nem ugrik be, hogy akkor mi a baj.
  • genory
    #39945
    Tudom, csak nincs ablak ahova klikkeljek!
  • bon
    #39944
    Ez esetben bekell engednie esetleg Rendszergazda vagy Adminsitrator nevű felhasználóval jelszó nélkül. De a sajátoddal is mennie kellene.
  • bon
    #39943
    Másik driver? Sőt asus gépnél de dell hálókártyánál már fordult elő olyan, hogy felment a driver gond nélkül, de mégse volt jó az eszköznek, kikellett cserélni egy másikra és azzal már gond nélkül ment.
  • Metwork
    #39942
    Valakinek van ötlete, hogy miért nem akar működni egy MSI US70SE wifi adapter a gépben?
    Win7 HomePrem 64bit, friss install, driver felmegy, eszközkezelőben látszik is az adapter de mégsem lehet használni, az MSI segédprogramja nem jeleníti meg a környező routereket.
    Egy ősrégi Vistas laptopban működik, vagyis látom a routereket, kapcsolódni nem próbáltam.
  • genory
    #39941
    Nem!
  • bon
    #39940
    Telepítésnél se adtál meg, az első bejelentkezés alkalmával?
  • genory
    #39939
    Tudom, hogy van ilyen opció, de nem ajánlja fel. Meg én nem is csináltam magamnak felhasználói fiókot amihez kellene jelszó!
  • bon
    #39938
    ctrl+alt+del és beírod a rendszergazda jelszót amivel alapból is beszoktál lépni, ha te vagy a rendszergazda.
  • genory
    #39937
    Van egy Samsung R211-es laptopom, amin eredeti win 7 van. Tegnap újra raktam, szépen felraktam az összes programot amit használok. A nap végén csináltam egy windows frissítést (4-5. volt az nap)meg a bloototh-ot installáltam. Újra indítás! Azóta azt írja, hogy a windows zárolása nem pedig betőltése. A bejelentkező ablakig jutok csak és utána semmi. Gondolom zárolta magát a windows, de nem tudom, hogy miért, mert a windows eredeti. Van valami bill. parancs amivel fel lehet ezt oldani? Valaki segítsen!!
  • AlieN911
    #39936
    Sajna nem jó!
    Letiltottam az összes bővítményt (5db)
    Azóta is csinálja, igaz picit ritkábban.

    Firefox nem válaszol, gondolkozik, rákattintok vhova, akkor kicsit elfehéredik a képernyő, kb 1 perc után folytathatom amit csináltam.
  • bon
    #39935
    feltételezem valamilyen bővítmény okozza (pl. flash player vagy java), próbáld meg bővítmények nélkül futtatni.
  • AlieN911
    #39934
    Hali

    Miért fagy be minden 10. percben a Firefox? Tudja valaki, esetleg javítás rá?
  • saslaca
    #39933
    Köszönöm!
    Először is megpróbálok egy másik kábelt, ha ez sem akkor hívok egy szerelőt, biztos ami biztos.
  • DarkSector
    #39932
    szerintem rendben van...

    Régen nekem volt hogy szakadozgatott.
    Kihívtam a szerelőt és megcsinálta, elrohadt a kábel mert a földön volt párás helyen stb penész.

    Meg lehet router vagy modemcsere kell!
  • saslaca
    #39931
    Üdv mindenkinek!

    A problémám nem teljesen a win 7-el van hanem az internetkapcsolatommal, körülbelül 20 percenként megszakad a netem és lehet újrakapcsolódni. Fogalmam sincs mi lehet a gond, az betudható annak, hogy nem a szakterületem a PC működése.
    Mellékelek egy képet, hátha így könnyebb:

    Van valami ötletetek?
  • bon
    #39930
    start menüben bekapcsolható a legutóbbi fájlok listája, de csak a legáltalánosabb fájlokat mutatatja pl. office fájlok, képek
  • daxan
    #39929
    Sziasztok!

    Létezik olyan program amivel meg lehet nézni, hogy pl a mai napon milyen fájlokat nyitottak meg a gépemen?
  • bon
    #39928
    Elsőnek xp feltelepít, majd utánna a Windows 7 külön partícióra szintén feltelepít, és ha minden jól megy akkor megcsinálja magától a Windows 7 telepítője a boot menüt.
  • tmp
    #39927
    Van valami mód arra hogy bejelentkezés után azonnal kezdje előtölteni a ramba a gyakran használt programokat? ( a beépített prefetch olyan 6-7-8 perccel a bejelentkezés után kezdi el előtölteni, viszont jobb lenne ha rögtön elkezdené) köszi
  • peterr80
    #39926
    Windows XP (újra)telepítése Vista/7 mellé

    Telepítsük fel az XP-t a kiszemelt partícióra.

    Az XP nem ismeri fel a nála újabb rendszereket, ezért felülírja a Vista/7 indítóját. Semmi pánik, bootoljunk be a Vista/7 telepítőlemezéről, majd válasszuk a javítást. Jó eséllyel automatikusan megoldja, ha nem, akkor indítsuk el a parancssort és gépeljük be az alábbi parancsokat, minden sor után entert ütve:


    KÓD

    bootrec.exe /fixboot
    bootrec.exe /fixmbr


    Indítsuk újra a gépet, a Vistának/7-nek kell indulnia. Töltsük le az EasyBCD nevű programot. Az Add/Remove Entries alatt válasszuk a Windows NT/2k/XP/2k3-az a legördülő menüből, adjunk meg egy nevet (mondjuk Windows XP), ezután Add Entry. Partíciónak az XP-ét adjuk meg. Save. Ezután a Manage Bootloader résznél Reinstall the Vista Bootloader legyen kiválasztva és nyomjuk meg a Write MBR gombot.

    Indítsuk újra a gépet, egy indítómenünek kell fogadnia, amiben választhatunk a két operációs rendszer közül.

    Szerintem megoldódott a problémám. Majd hétfőn kipróbálom, addig meg meló.
  • peterr80
    #39925
    Az Xp-ét nem sikerült megjavítani. Azt hiszem egyenlőre marad a win7, az xp meg megy. Majd ha lessz rá időm és türelmem akkor nekiálok ujrarakni a gépet.

    Annyit még légyszives tegyél meg hogy írd le, hogyan kellene kezdenem tehát hogy mindkét rendszer fönn legyen, ne kavarjanak be egymásnak és persze hogy eldönthessem meiket akarom használni.

    Remélem nem kérek sokat. Ha igen hát azt is megértem és köszönöm az eddigi segitségedet is, már így is sokat segitettél.
  • peterr80
    #39924
    Oké. Tehát a kettes.

    Szóval már a win7 kipipálva, eddig a bootolásnál nincs választási lehetösség. Most javítom az xp-ét aztán majd meglátom mire jutottam. Ha ismét be tudok lépni akkor majd megírom mire jutottam.
  • Jakuza001
    #39923
    1.
    Elmeletileg bootmenubol tudod majd mindkettot valasztani.

    2.
    Szerintem a masodik megoldas, mivel gyakorlatilag semmi nem serul ilyenkor meg a regi win7 beallitasaiban. Gyakorlatilag ugyanolyan allapotban lesz mint az XP telepites elott volt. Ne akard egy particiora tenni a ket op rendszert, nem igazan szerencses szerintem.
    Az se lehetgond, ha egy olyan op rendszer van a scondary meghajton amit keveset hasznalsz, mert ketlem, hogy az XP-t olyan sokszor hasznalnad majd, tehat az hogy kicsit lassabb az nem fog zavarni annyira.
  • peterr80
    #39922
    Még valami.
    Hogy járok jobban ( ha már belevágtam )

    1.
    Ujrarakom kompett az egész gépet, particionálom a c meghajtót, egyik felére elösször Xp-t majd másik felére win7-et külön mindegyiknek progi.
    Remélhetőleg így megmarad a gyorsaság mivel a c-röl a masterröl fog bootolni és remélhetőleg ki tudom választani inditáskor azt az op rendszert amit épp használni akarok.

    Vagy megpróbálom a leirtak alapján folytatni a javítást és igy remélhetőleg mindkét op rendszert tudom majd használni.

  • peterr80
    #39921
    A képes segítséggel sikerült odáig eljutnom, hogy a win7 indul.
    Ha most ugyan ezt megcsinálom az xp-én is akkor mindkettőt fogom tudni használni, vagy megint csak az xp-t?

  • Jakuza001
    #39920
    Hat eloszor is a win 7 helyreallitasahoz kell a win 7 boot cd es a "Repair Your Computer" van auto fix is menuben, hogy a hibakat feltarja es megjavitsa, de ez nem mindig vezet eredmenyre.

    Ilyenkor be kell lepni a System Recovery funkcioba ahol DOS szeru command prompt fog fogadni.
    Ott futtatni kell a Bootsect.exe parancsot meghozza ilyen formaban

    bootsect /nt60 C:\

    Itt a meghajto jele jelen esetben a c:\ azt jelenti hova telepitetted a windows 7-ed.

    Egy masik kepekkel illusztralt leiras a dologrol.

    http://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

    Ha jol latom az is benne van, hogy ezutan hogyan tudod az XP-t is helyre allitani.
  • peterr80
    #39919
    Köszönöm a segítséget.

    Bár teljesen másképp tettem mint ahogy javasoltad.
    Feltelepítettem egy szimpla xp-ét. Amit észrevettem. Hát jóval lassabb szegény, bár ahogy olvastam ez valószinüleg a slave meghajtóra telepítésnek tudható be. Van persze problémám is ( mint említettem megakadt a tudásom a játékok világában :) ) mert most a kedves gépem csak az Xp-ét látja. Erröl is olvastam. Valaki azt írja hogy elösször a régi verziót, esetemben az xp-t kell telepíteni majd az ujabbat vagyis win7. Hát persze náéam ez is fordítva van.
    Kezdem úgy érezni, hogy nem fogok már játszani ezzel a medieval lordsal. Nem éri meg és csak jobban összekutyulom a gépemet. Dehát a nosztalgia ugyebár. Az xp elavult a mai játékokhoz a win7 meg nem minden esetben kompatibilis a régebbi játékokkal. Hát ez van. Szívás.
    Persze ha eböl a helyzetből még van esély hogy látható és használható legyen mindkét op rendszer akkor a segítségeket szivesen fogadom. Ha nem akkor meg simán megformázom a slave meghajtót és marad a jól bevált win7 a mai kor játékaival. ( amihez persze nem egy erőmű a gépem )