46641
  • IXEMGabeo
    #40038
    köszönöm szépen az információt

    igen a Winrarnál láttam, hogy külön 32 bites és 64 bites verzió is van
  • DarkSector
    #40037
    Játék szempontból régen halottam ilyeneket hogy 64biten nem indult el ez-az játék egyes embereknek, és már akkor baromság volt ez a para mert érdekesmód nekem azok a játékok mentek csak hát nem összevissza feltört meg modositott szar rendszereket kellett volna feltenni. :P

    Pedig én már a beta ota használtam a 64 bites Ultimate-ot, és sok panasz volt a cod4-re pl nekem vigan ment.
  • DarkSector
    #40036
    Igen ezzel a 64bites félelemmel sok helyen találkozni, mindenkiben a régi xp és vista 64bites korszakok élnek.

    Ennek már rég vége a win7 óta.
    Crysis fut asszem 64biten, annak van 64bites exe többre nem emlékszem ha létezik is.

    Win7 teljessen más, már sokkal elterjedtebb a 64 bit, annyira hogy nekem például már az fura hogy van még aki 32bitest használ manapság.

    Játékban fulmindegy mivel a vga driveren kivül maguk a játékok nem tudnak külön 64bitet.
    +32 bites cuccok ugyanugy mennek mint egy 32 bites win7-en, itt egyedül annyi a különbség hogy ide HA akarsz tehetsz fel 64bites progikat is...

    winrar, office, daemon tools, virusirók, stb 64bites változatban is letölthetők....
    Ennyi ha nem használod ki őket akkor is annyival előrébb vagy hogy a 64bites rendszeredet 64biten használja maga az oprendszer, vagyis már alaphelyzetben nyersz vele, mert gyorsabb.
  • IXEMGabeo
    #40035
    ja értem, csak megijedtem, hogy nem fog semmi rajta futni...ezekszerint, ha jól vettem ki a szavaidból, minden futni fog, csak a 2% fog 64 bitben
  • DarkSector
    #40034
    Google Chrome + torrentbe vedd vissza a max le és feltöltést.
  • Jakuza001
    #40033
    Windows 7 alatt is mukodik a cfosspeed.
  • Carmang
    #40032
    Helló. Van Win7 alá jó netforgalom szabályozó? Pl XP-nél használtam cfosspeed-et. Most nincs semmi, és ha megy valami letöltés, akkor böngészni tulképp lehetetlen a firefox-szal.
  • mester1987
    #40031
    kössz!
  • DarkSector
    #40030
    Naná.
    Mondjuk azt érdemes tudnod hogy a játékok kb 2% fut 64biten.

    Mármint minden játék megy de attól hogy 64bites a rendszered a játékok még nem fognak 64biten futni, vagyis lényegtelen játékok szempontjából.
    (VGA driverben van eltérés mert ott 64bitest kell feltenned, de ezis csak jobb lehet.)

    A 64bites oprendszerben ugyanugy van 32bites programfálj mappa, szóval ezzel csakis pluszban nyerhetsz a 32biteshez képest...
  • IXEMGabeo
    #40029
    sziasztok, Windows 7 Home premium 64 bites OP rendszert tettem fel. 32 bites valamiért nem ment fel...

    kérdésem az lenne, gamelés szempontjából megéri-e nekem a 64 bites?
  • Kori
    #40028
    Microsoft Security Essentials
  • mester1987
    #40027
    Köszi, annak az "MSE"-nek mi a teljes neve amit ajánlottál vírusírtásra???
  • zotja22
    #40026
    Hy. Adott még mindig a probléma,sokat olvastam,sokan írják,hogy nekik is ez a problémájuk a Win 7 el és általában Laptopokon.

    Problem: Random befagy a gép kb 15-20 mp-re. Win 7 32 bit röl van szó. Nem fagy le totál a gép,tudok kattintgatni másra,letenni tálcára,viszont ha elindítok vmit(fagyás közben) arra nem reagál. Viszont a fagyás után után elindulnak a progik amit fagyás közben indítottam el :) Hdd led folyamatosan világít miközben fagy.

    Laptop: Packard BEll- 2 giga ram-320 g Hdd-amd athlon II P360

    Vki vmi megoldást rá? VAgy rakjak fel Vistát?
  • reaper4
    #40025
    oké. én addig csendben irigykedek :D na off vége...
  • bon
    #40024
    Semmi grafikai munka, virtuális gépeket futtatok oda meg kell az erős proci és sok ram, na meg játékhoz se árt. Na meg amúgy is jó rán volt a memória, a proci meg már tervezett volt egy ideje.
  • reaper4
    #40023
    hát azért na. csak a procija 60k szal... az én gépemet néztem meg a minap, h kb mennyi lenne ha most venném meg és bruttó 300k ra jött ki. igaz benne van a moncsi is ami maga kb 80-90k, de akkor is.
  • Máté94
    #40022
    ntoskrnl.exe kékhalálra van valamilyen ötleted bon?
  • MerlinW
    #40021
    Sima ~200k-s konfig, mint az enyém is. Semmi extra nincs benne.
  • Jakuza001
    #40020
    Szerintem meg az.
  • reaper4
    #40019
    figyu te grafikai munkákat csinálsz a gépeddel? mer ez durva :).
  • reaper4
    #40018
    én idegenkedek az ilyentől. biztos bennem van a baj, de jobb a békesség :)
  • bon
    #40017
    Én már kaptam a live rendszerből sms-t, de nem messenger program miatt, de cím megerősítés végett. Tehát lehet valós is a dolog, de mindne féle képpen körültekintést igényel a dolog.
  • reaper4
    #40016
    ha semmi nem segít akkor csinálj 1 új accot. hamarabb túl leszel rajta... amúgy én sem találkoztam még ilyennel...
  • reaper4
    #40015
    hát a telefonszámodat semmiképpen ne add meg.
  • kirol
    #40014
    Szerintem nem vírus.
    De mit lehet ilyenkor tenni?
  • kl24h
    #40013
    Az nem biztos, hogy a Windows egyik programja, lehet egy vírus is, aminek pont az a neve, de máshova van bemásolva. Keresd meg a gépen, hogy hány ilyen Trustedinstaller.exe nevű program van és hogy hol vannak a merevlemezen.
  • kl24h
    #40012
    Lehet MSN vírust kaptál és az szórakozik veled.
  • kirol
    #40011
    Az MSN kitiltott gőzöm nincs miért.
    Azt akarja, hogy erősítsem meg a címemet. Adjam meg a telefonszámomat, ahová küld egy kódot.

    Mobiltelefonszám formátum:
    +36 20 123 456

    A problem, hogy Magyarországon nem is ilyen a formátum, mert ez 1 számmal kevesebb, mint a valós telefonszámok.

    Ilyenkor mit tudok tenni?
  • DummyBoy
    #40010
    Üdv all!

    Van egy kis gondom ... szerettem volna SP1-re frissíteni, de megakadtam ... felraktam előtte pár frissítést, és most gond van:

    Van egy Trustedinstaller.exe nevű modulom, ami azóta 100%-on pörgeti az első magot ... Ez a win modul installere, elvileg kellene az update-ekhez, de gyakorlatilag nem csinál semmi, csak terheli a gépet ... Keresgettem a neten, nem egyéni gond, de mielőtt nekiállnék egyesével kipróbálgatni mindent, gondoltam rákédezek itt is.

    Találkoztatok már ezzel? Van erre valami megoldás?

    Előre is köszi!
  • lalakov
    #40009
    "30 a max a menüben és 60 a jumplist-ben." Mind a kettő 0-án áll, szürkék és egyiket sem tudom átírni. Valamit be kéne pipálni a felette lévő listában?
    Köszönöm, leszedtem a lejátszót, de egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve azzal, amit bon ajánlott.
    Ha már CCleaner. Jók az alapbeállításai vagy érdemes még valamit bepipálni a Rendszer és/vagy a Haladó részen? A Renszerleíró tisztítónál lehet törölni mindent amit talál?
  • MerlinW
    #40008
    A szűk keresztmetszet megfelelő memóriamennyiség mellett mindig a HDD. Tehát a megoldás, egy gyorsabb HDD esetleg SSD.

    Minimális lendületet a defragmentálás valamint autorun/startup kipucolása is adhat.
    A periféria és eszközkezelő alkalmazásokon kívül ne nagyon indíts automatikusan semmit, az sokat számít. Valamint bizonyos vírusírtók+spyware figyelők is nagyon lassíthatják a folyamatot.

    Én jelenleg a Security Essential-t használom, semmi bajom vele, és szinte semmit sem eszik az erőforrásból. A spyware pucolók esetében pedig kikapcsolom az állandó figyelést, semmi szükség rájuk, elég ha hetente egyszer lefuttatod manuálisan őket. CCleaner bőven elég mindenre. SystemCare, WDoctor, Ashampoo csomagok közismerten nagy erőforrás igényűek.

    Én vírusírtásra az MSE, spyware-re a spyware terminatort, registry puclásra pedig a ccleaner + wise registry cleaner-t ajánlom. A fenti alkalmazások mind kis erőforrás igényűek és hatékonyak. Tűzfalnak Win fal + Router
  • mester1987
    #40007
    Félig OFF, félig ON:

    Sziasztok, olyan programot vagy más lehetőséget keresek, amivel meg tudom gyorsítani a Windows 7-met bejelentkezéskor vagy ha van rá mód; betöltéskor is, mert bejelentkezéskor sokat gondolkodik (ikonokat lassabban tölti be, + a programokkal is elvacakol jópár másodpercig míg elindítja azt a csekély 10-et max + a Google Chrome-om lassul, bár lehet az új frissítésétől is lehet, nade ez legyen a legutolsó)

    ...használok Advanced SystemCaret és Windows Doctort is, sőt még használtam Ccleanert is ami csak az alapokat tudja + még az Ashampoo-s Optimizert és még jónéhányat is próbáltam de nem segít semmit; a gépem paraméterei itt vannak a postom alatt, de szerintem 4GB RAM elég neki még ha van is fenn jó pár program, amit persze indításkor nem használ a rendszer, csak ha én indítok.

    Egy hasznos karbantartót/optimalizálót vagy vagy valami konfigurálót, tud valaki, hogy ne kelljen reinstallálnom emiatt,
    kössz a HELP-etelőre is!!!
  • DarkSector
    #40006
    csak fura 2 rendszeremet is megnéztem ugyanaz, azt hittem az egyik rendszerem okozza, de nem.
    Csak azért volt fura mert eddig 21-25 volt....érdeke.
    Multiba nem feltétlen szuper. :P

    Biztos T-online a szar...
  • MerlinW
    #40005
    A ping 50%-bana szervertől, 50%-ban a sávszélességedtől függ. Netet használó / háttérben futó alkalmazások spyware-ek, stb-k befolyásolhatják.
    Okozhatja továbbá a modem/router is, áramtalanítsd, indítsd újra őket 1-2 havonta. Egyébként a 40-50-es ping még teljesen jó. 100 felett aggódj.
  • DarkSector
    #40004
    Srácok win7-em van régebben mindig 20+ pingem volt, mots meg 40-50-es pingeket mér a teszt, holott a le és feltöltésem ugyanannyi mint eddig...

    Ez hogy lehet?
  • MerlinW
    #40003
    GOM Player. Évek óta azt használom. Szebb a képe, jobb a hangja, egyszerűbb, átláthatóbb, dizájnosabb. Temészetesen ez is ingyenes, és tartalmazza a kodekeket.

    link
  • MerlinW
    #40002
    30 a max a menüben és 60 a jumplist-ben.
    Start Menu-n jobb klikk, "Start Menu" fül -> Customize
  • KR0807
    #40001
    Sziasztok!

    Olyan problémám akadt a Win7-el kapcsolatban, hogy amikor betölti az asztalt akkor a tálca része "lefagy", nem reagál semmire hiába kattintgatok. Csak azután "javul meg" miután elindítom a feladatkezelőt.
    Mivel orvosolhatom a problémát, újratelepítésen kívül?

    Válaszokat előre is köszi.

    Op. rendszer: Win7 Ultimate x64

  • Jim Morrison
    #40000
    Ilyenem van, ehhez van egy SP-Widget nevezetű program, amiben van Data encryption, csak nem tudom, hogy ez levédi a megadott könyvtárat és akkor ahhoz hozzáadni már nem tudok, vagy hogy működik ez.
  • bon
    #39999
    Meghajtótitkosítás: link De a legjobb választás az lett volna, ha titkosításra képes pendrive-t vásárolsz, pl. a Kingston-nak van jó néhány változata