46641
  • TDantes
    #40365
    Legutóbb így telepítettem. Elsődleges HDD. Majd F12 boot menu, induljon DVD-ről, töröltem és formáztam a korábbi partíciókat, telepítettem az C-re a wint...és ugyanaz.
  • bon
    #40364
    Én a következőképpen telepíteném a Windows 7-et. Bios-ban a hdd-t állítanám elsődleges boot-nak, majd elmentem a beállításokat és az újraindítás után valamelyik F számgombbal behoznám a boot menüt (minden manapság vásárlható gépnek szokott lenni boot menüje). Ha elindult a Windows 7 telepítője és elért ahoz a részhez ahol a telepítés helyét kell megadni ott törölni kell minden partíciót, majd újra létrehozni egy c:-t, felfogja ajánlani a rendszer indító partíció létrehozását, el kell fogadni és indulhat a telepítés.
  • TDantes
    #40363
    Akkor mi baja lehet?Laptop hiba? Win-hiba?De hát nekem ugyanezen verzió működik.
  • kl24h
    #40362
    Pont ugyanúgy kell, csak a BIOS lehet más.
  • TDantes
    #40361
    Amúgy van valami különbség hogy laptop-ra vagy asztalira telepítema win-7-et? Nem ugyanúgy kell mindent? De utálom az ilyen helyzeteket
  • TDantes
    #40360
    Megnézem
  • kl24h
    #40359
    Nem ilyen javításra gondoltam, kell legyen egy Windows Repair, még akkor amikor megint telepíteni akarod ugyanarra a partícióra a Windows. Nem a Windows Repair Console módszerre gondoltam. Az XP telepítő CD esetében a Repair Console olyan Command Prompt típusú, feketén fehér írás, viszont a Windows Repair, annyi időbe telik, mint maga a Windows telepítés formázás utántól számítva.
  • bon
    #40358
    pl. VirtualPC program
  • flashpointer
    #40357
    Helló! Lehet nem a legjobb helyen kérdezem de hátha tudtok megoldást: Egy ősrégi win95 alatt futtatható programot szeretnék működésre bírni, de kiírja hogy nem kompatibilis (32-64bit) Az alap wines futtassa ilyen módban kiválasztás után is ugyanolyan hibaüzenetet ad. Valami megoldás vagy emulátor van erre? köszi!
  • TDantes
    #40356
    Xp-m nincs de tuti kopmatibilisnek kell lennie. Fel nem fogom miért nem indul el
  • kl24h
    #40355
    Ha ráteszel egy Windows XP, akkor van egy program, ami leellenőrzi, ha kompatibilis a Windows 7-el. Ha az üzletben is azt ajánlották, akkor valószínűleg kompatibilis.
  • TDantes
    #40354
    Csináltam egy javítást, (rendszer indítási javítás) hibát nem írt ki, azt íjra a diagnosztika végén sikeresen betöltődött az operációs rendszer. Hát nekem úgy tűnik...
  • TDantes
    #40353
    Honnan tudjam hogy kompatibilis-e? Teljesen új laptop, biztos annak kell lennie. Boltban is win 7-et ajánlottak rá.
  • kl24h
    #40352
    Elvileg kell lehessen kikapcsolni, persze BIOS-tól függ ezért nem tudom megmondani, hova kell belépj pontosan, de kell legyen a BIOS menüben egy Boot fül/rész és ott kellene legyen.
    Mivel a Windows leáll egy adott szinten, akkor azt jelenti, hogy valami nem volt sikeres, most azért megkérdem, hogy kompatibilis a géped a Windows 7-el?
    Annyit még tehetsz, mivel frissen telepítetted, hogy adsz egy Windows Repair, de arra vigyázz, hogy tiszta legyen a CD, inkább finoman töröld meg, nehogy valamilyen programot ne tudott volna helyesen beírni. Találkoztam olyan CD/DVD meghajtókkal, hogy egyik még a maszatos CD/DVD is tudta olvasni viszont egy másik már nem, csak ha le volt szépen törölve.
  • kl24h
    #40351
    Megpróbálhatsz egy olyant, hogy létrehozol egy újat és a régi hálózati kapcsolatot törlöd. Mikor létrehoztad az újat, akkor megint megcsinálod a beállításokat (jelszó, stb.).
  • TDantes
    #40350
    A következő képpen zajlott. Win 7, 32 bit, ultimate. Feltelepült ahogy kell(asztali gépemen is ez van, és működik) felvillant az üdvözöljük felirat, majd a win leáll.

    Azóta többé nem indul el a win, ha bekapcsolom a laptop-ot, csak a kezdő képernyő jön be újra és újra, ezt variálja.

    Hogy kéne mindent boot device-t kikapcsolni? A BIOS-ban csak a sorrendet tudom megváltoztatni. Nem értek a laptopok-hoz, az asztali gépemen másképp van minden
  • kl24h
    #40349
    Ha úgy állítottad be, hogy a HDD-ről bootoljon, akkor arról kellene, Nálam úgy van, hogy az 1 a HDD, a 2 a CD/DVD és 3 a Removable Devices, nálad is az 1-es kell legyen a HDD. A Windows csak úgy nem bootol HDD-ről, ha valami hiányzik belőle. Jó Windows 7 telepítettél fel?

    Azt is ki lehet próbálni, hogy minden boot device kapcsolj ki (azután pedig egy Default opcióval vissza lehet állítani eredeti beállításokra) és csak az 1-esnek hagyd a HDD, persze legyen kivéve a CD. Ekkor meglátod milyen hibát ír ki, mert ha valami hiányzik a Windows-ból, akkor kiírja vagy valamit kiír. Gondolom, hogy a BIOS az ilyen beállításokat meg tudja jegyezni, mert ha nem, akkor nem a Windows lesz a hibás.
  • TDantes
    #40348
    Felteszem itt a kérdést, mert tényleg semmi ötletem:

    Olyan problémám lenne, hogy vettünk egy laptop-ot. Feltelepítettem rá a win-7-et, fel is települt, oké minden, telepítés végén a rendszer újraindult, és nem tölt be a win. Hanem újra csak azt írja ki, a folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt( mert ügye DVD-ről bootol-t)


    Átállítottam, hogy HDD-ről bootoljon, de így se történt változás, csak a kezdő képernyő jön be újra és újra és nem történik semmi. Ötlet?

    Most telepítem másodszor
  • DarkSector
    #40347
    köszke de már megoldódott...:)
  • bon
    #40346
    Nem igazán értem mi köze ennek a hardver hibának a Windows 7-hez, de válaszolok, táp lehet rossz, szoftverrel ez nem fog kiderülni, csak cserével (akár kölcsön táppal) de lehet alaplap és vga hiba is.
    A kép szintén nem egyélrtelmű, de adat kábelt kicserélném a winyónál, mint ahogy a javaslat is írja.
  • bon
    #40345
    Csak egy ötlet: böngészőben a internetbeállítások\kapcsolatoknál töröld a beállított netett.
  • skateout
    #40344
    Srácok, valaki a #40328 -re tud valamit?
    Előre is köszi.
  • Laky
    #40343
    A kép lemaradt, bocsi:

  • Laky
    #40342

    Hali!

    Megpróbálom dióhéjban:

    Nem is olyan rég volt egy Win reainstallom (x86) egy bizonyos játék okozta kékhalál miatt. Azóta ha újabb (minőségibb kaliberű) játékot próbálok elindítani, akkor egyszerűen fogja magát a vas, fekete képernyő és restart.
    Próbáltam utánajárni a dolognak, és túlnyomó többségben a tápegység cseréjét javasolták.

    HD Tune-on belül egy Deep Error Scan-t lefuttattam, de nem talált hibát, viszont a Health szekcióban erőteljesen valamit:



    Illetve lefuttattam egy Memtest86+ -ot is, hátha attól okosabb leszek, de semmi.
    A driverek természetesen legfrissebbek, a hőmérséklettel elvileg nincsen probléma sehol.

    Valóban a tápegységgel van a baj?

    Ezúton is kösznöm a segítséget :)

  • Blum
    #40341
    svchost.exe egy darab sincs. Utorrent ami a legjobban terheli,de az is csak 10-20%-ban.
  • bon
    #40340
    Folyamatok fülön az összes felhasználó folyamatának megtekintése gombot megnyomva, mi terheli a processzort? Ha svchost.exe akkor a netről letöltve a Process explorer nevű programot már pontosabb infot lehet kapni, hogy mire hivatkozik az svchost.exe
  • Blum
    #40339
    Jaj,rosszul olvastam a kérdésed. Ne haragudj.

    A rendszer üresjárati folyamata 40-45% között ingadozik.
  • Blum
    #40338
    Ez:

  • bon
    #40337
    Feladatkezelő melyik szolgáltatásra írja a nagy terhelést?
  • kl24h
    #40336
    Valami furcsa, nehogy vírus szórakozna veled.
    Most telepítetted a Windows-t vagy már régen fenn volt és most jelentkezett a hiba? Ha most telepítetted, akkor milyen rendszer volt előtte és milyen okból telepítetted ezt?
  • Blum
    #40335
    Üdv!

    Olyan problémám van,hogy a processzorterhelés állandó 60-70% körül van alapjáraton. A gép állandóan megy a seed miatt,de semmi különösebben terhelő program nem fut (mIRC,Skype,utorrent,Winamp,TC,Firefox meg a Kaspersky)

    A memória használtság az stagnál,de a processzor terhelése az egekben és nem tudom miért. Pedig még csak 5 napja megy a gép. E8400-as procim van. Haveromnál ugyanezzel az op. rendszerrel (Windows 7 Ultimate 64bit) hónapokat megy a gép probléma nélkül.

    Mit kéne átállítanom,mivel kéne próbálkoznom?
  • DarkSector
    #40334
    Igen csak most sok hiba van a gépemmel, és az ember ilyenkor nem látja a fától az erdőt. :)

    Nem is gondoltam volna hogy ilyen sok dologban hibát okozhat az időbeállítás. Sebaj holtomig tanulok.
  • bon
    #40333
    Rendszer idő kiemelten fontos adatnak számít a számítógép számára. Nehéz is volt megmagyarázni még pár éve a munkahelyen a tanároknak és irodai dolgozoknak miért is van letiltva a módosításának lehetősége (időnként használni szerették volna a dátum visszafelé állításának lehetőségét).
  • Zoli007
    #40332
    Látom bon tisztogatott
  • DarkSector
    #40331
    rájöttem közben 1-2 dologra hogy egy kis apróság milyen hibákat tud okozni....

    "Hibák:

    - nem müködnek weboldalak, jelszavak felhasználónevek
    - nem tudsz win7-et frissiteni 80072F8F hiba
    - nem lehet szinkronizálni az internetidővel.....

    Megoldás, kis figyelmetlenségből fakadt, mivel az idő és dátumom 2002 január 1 volt...:D"
  • DarkSector
    #40330
    Üdv.

    win7 x64

    Miért van hogy nincsen duplanyilam, és az ikonok ilyen furán jönnnek be?
    Lehet rajta finomhangolni?

  • Ironman2
    #40329
    Létezik hogy az xp-t még mindig frissítik? Arról volt szó hogy leáll a Microsoft a frissítésekkel,de ugyanúgy jönnek továbbra is a biztonsági frissítések.Másik:egyik haverom kapott Xp-re egy figyelmeztető üzenetet hogy azonnal frissítse a rendszerét,mert a Microsoft talált valamit a gépén.Erre ujraindításnál nem indult a gép,le is blokkolta egyből.Ez mi lehet? Valóban bannolják a feltört xp-et,vagy vírus volt?
  • skateout
    #40328
    Üdv srácok

    Olyan gondom lenne, hogy routerből kikötöttem a modemes netkábelt, bekötöttem egyenesen gépbe, új kapcsolat, felh.név, jelszó bead, megvolt a kapcsolat, (rájöttem, hogy a router hibádzik) aztán azóta azt csinálja, hogy hibernálás vagy bekapcs után azzal fogad, hogy kapcsolat nélküli módban vagyok, maradok kapcsolat nélküliben vagy Újra.
    Ha rányomok az Újra gombra, akkor becsatlakozik netre.
    Na de a kérdésem, hogy én ezt hogyan állíthanám vissza, mert már van router kapcsolat, ez nem kell nekem (eddig sem kértem).
    Előre is köszi a tippeket/válaszokat.
  • Evin
    #40327
    Semmi bajt nem okoznak a Codec packok, ha normálisan használod.
    Én még a régi ACE MegaCodecPack-ot is tudtam úgy használni, hogy egyik játéknál sem okozott gondot.
  • DarkSector
    #40326
    Érdekes megnéztem előző részét az mkv-nak ugyanaz a kodolás és megy. wtf....:S