46641
  • zserrbo
    #40485
    feleslegesen ne fusson, elég havonta egyszer minden hónap 2. keddje után bekapcsolnom sztem. Eddig ezt meg is tudtam oldani, csak nem értem most miért csinálja ezt.
  • bon
    #40484
    nem ajánlott a kikapcsolása
  • zserrbo
    #40483
    Mostanában mindig bekapcsolja magát a win update és nemtom hogy kellene rábírni, hogy abba hagyja az önálló életét. Beállítom a vezérlőpultból, hogy kikapcsolt, majd letiltom mint szolgáltatást és mégis a következő rendszerindításkor máris automatikusan indul.
  • mester1987
    #40482
    Akkor tényleg passz, viszont tudsz még valamit, hogy ne gondolkozzon annyit a bejelentkezés után (valami progi, bármi tényleg)
  • bon
    #40481
    Nincs itt semmi gond, proci erőforrásainak 89%-a szabad.
  • mester1987
    #40480
    Process Explorer ---> System Idle Process / PID: 0 / CPU: ~80 %
  • mester1987
    #40479
    oké, megnézem azt

  • bon
    #40478
    Amit írtam, hogy az összes felhasználó folyamatának megtekintése gombot megnyomtad és utánna rendezed csökkenő sorrendbe a proci terhelést?
    A Pprocess Explorer progrmat letöltve is megnézheted a proci terhelést.
  • mester1987
    #40477
    Lehet, hogy a CPU-val van valami? Mondjuk 1 hete még nem csinálta a 32 bites rendszeren
  • mester1987
    #40476
    pedig sajna a többi mind 1-2 %-ot eszik
  • bon
    #40475
    Olyan nincs, valalhol látszódnia kell az 50%-os terhelésnek
  • mester1987
    #40474
    ez az, hogy csak az üresjárat :S
  • bon
    #40473
    feladatkezelőben a folyamatok fülön az összes felhasználó folyamatának megtekintése gomb megnyomása után megkell nézni, hogy mi terheli a gépet.
  • mester1987
    #40472
    A rendszer üresjáratban is 50 %-ot zabál a CPU-ból.
  • bon
    #40471
    Köszi az észrevételt, hiba javítva.
  • Zoli007
    #40470
    Elnézést, de sajnos ezt a magasröptű logikát nem értem. Bon írta a 24-es pontot, erre te bemásolod a 23-ast.

    Mod: felfogtam, hahaha...
  • Met
    #40469
    Te meg előbb olvasd el miről van szó mielőtt beugatsz

    Pendrive-ról lehet e telepíteni a Windows 7-et?
    Igen lehet a következő módszerrel, de csak Windows Vista és Windows 7 rendszeren lehet a következőket végrehajtani:

    01. Nyissunk egy parancssort adminisztrátori jogokkal
    02. Írjuk be, hogy DISKPART
    03. Miután a diskpart elindult, listázzuk ki a jelenlévő lemezeket a LIST DISK paranccsal
    04. Ezután keressük ki a megjelenő listából a pendrive-unkat
    05. SELECT DISK X (ahol az X a pendrive-unk száma, azaz ha Disk 3-ként szerepel akkor 3)
    06. CLEAN
    07. CREATE PARTITION PRIMARY
    08. SELECT PARTITION 1
    09. ACTIVE
    10. FORMAT FS=NTFS
    11. ASSIGN
    12. EXIT
    13. Ezzel leformáztuk pendrive-unkat és ntfs fájlrendszert kapott, illetve kiléptünk a diskpart-ból, de a parancssori ablakot még ne zárjuk be, a munka folytatódik.
    14. Helyezzük be a Windows 7 DVD-nket a meghajtóba (vagy mountoljuk be)
    15. A továbbiakban a Win7 telepítőt tartalmazó DVD meghajtót D-vel, míg a pendrive-ot P-vel jelölöm
    16. D:
    17. CD BOOT
    18. BOOTSECT.EXE/NT60 P: ezzel boot-olásra alkalmassá tesszük a pendrive-ot
    19. Ezután egyszerűen másoljuk át a DVD teljes tartalmát a pendrive-unkra
    20. A másolás befejeztével indítsuk újra a gépet (vagy helyezzük be a célszámítógépbe), és boot-olás alatt lépjünk be a BIOS-ba (általában DEL, F2 néha F12)
    21. Állítsuk be a bootolási sorrendet úgy, hogy a pendrive/USB eszköz legyen legelöl
    22. Miután mindezekkel megvagyunk, mentsünk, lépjünk ki a bios-ból, és újraindítás után már települhet is a Win7, mintha csak DVD-ről menne.
    23. Melyik Directx 9-es ATi VGA kártyák támogatását szünteti meg az AMD a Windows 7-től kezdve?
  • Zoli007
    #40468
    Gyakorold még a 4-es számjegy felismerését!
  • Met
    #40467
    23. Melyik Directx 9-es ATi VGA kártyák támogatását szünteti meg az AMD a Windows 7-től kezdve? Ez most hogy jön a telepítéshez?:)
  • mester1987
    #40466
    Ja meglett, de sajna nem azok zavarnak be, mert hibakeresésin (ami átvált szelektívre) ugyanúgy 2x tölt aztán az ikonokat újrafrissíti aztán kicsit mintha megfagyott volna és utána jó.
  • mester1987
    #40465
    Itt szokásos, hibakeresési és szelektív van csak.
  • High end PC #40464
    sziasztok, olyat hogy lehet csinálni, hogy full üvegablakok legyenek mindenütt?
  • bon
    #40463
    start menübe beírod, hogy msconfig, majd az általános fülön válaszd a hibakeresési indítást, ha így gyorsabban tötődik be a gép akkor az autómatikus indítás fülön egyenként kapcsolgatva a progikat derítsd ki, hogy mi lassítja be a gépet.
  • bon
    #40462
    FAQ 24-es pontja.
  • mester1987
    #40461
    Nálam még mindig 2-3 percig tölt a bejelentkezés után 64 biten, esetleg ha valaki tudja mi lehet a háttérben írjon, mert eddig 32 biten villámgyors volt és többminden is volt fenn, lehet tényleg több erőforrás kell a 64 bithez.
  • mikiking
    #40460
    USB-ről fel lehet telepiteni a windows 7-t ?? a DVD égetőm feladta a szolgálatot,és át kell telepitenem a gépet,de nemtudom hogy... Valahogy lehetséges USB-ről,ha ráteszem a win7-et ?? és ha igen,akkor hogy ?
  • Blekk Síp
    #40459
    Biztos tuti. (= A biosban IDE módra van állítva.
    Idő közben hibátlanul feltelepült egy régi Seagate IDE-s winyóra a win7, de jó lenne a problémás Samsung-ot is működésre bírni.
  • Blekk Síp
    #40458
    Ha driver gond lenne akkor a másik 2 winyó sem menne nem? Egyébként meg az a baj, hogy pontosan nem tudom milyen driver lenne jó hozzá, az alaplapon sem talált megfelelő drivert. De a boot procedúra alatt látható a jmicron-os vezérlő, úgyhogy nem hiszem, hogy driver gond. (már ha ez felel az IDE vezérlőért)
  • [HUN]FaTaL
    #40457
    Biztosan nem SATA vinyó? Tedd a BIOSban a SATAt IDE módba és nézd meg úgy.
  • aate
    #40456
    baloldalt alul (load driver ? )keres hozzá megfelelő drivert, majd írd ki pendrájvra és töltsd be mikor erre a pontra érsz.
  • Blekk Síp
    #40455
    Még annyit hozzátennék, hogy kipróbáltam 2 másik IDE winyóval is, és mind2-re fel tudom telepítei a win7-et. Ezek szerint hiába ismeri fel a Samsung IDE winyót a bios, attól még kuka?
  • Blekk Síp
    #40454
    Hali,
    az lenne a problémám, hogy egy Samsung IDE winyóra szeretnék Win7 Ultimate-et telepíteni, de amikor ki kellene választanom, hogy melyik partícióra telepítsem, nem jelenik meg a listában a winyó. A biosban látható, de a telepítést emiatt nem tudom folytatni. Asus P5K lap van a gépben, amire a win7 menne. Az alaplaphoz kapott dvd-ről is próbáltam drivert keresni, de nem talált megfelelőt.
  • bon
    #40453
    Külön partícióra vagy winyóra kell rakni és akkor nincs gond.
  • duke81
    #40452
    Hali!

    szeretnék telepíteni a régi jól működő XP-m mellé egy hetest is a grafikai lehetőségek miatt. nem lenne rajta net, meg semmi csak pár xd10-11es game. lehet abból gond ha ez a két vindows egyszerre lenne fent?
  • mester1987
    #40451
    körülbelül másfélszer annyit, viszont a frissítésekkel együtt nem tudom van-e különbség
  • faláb
    #40450
    Üdv! A Windows 7 kb. mennyivel eszik több memóriát, mint az XP?
  • mester1987
    #40449
  • bon
    #40448
    Kifejezetten szerverekbe szánt.
  • mester1987
    #40447
    Az ia64 az egészen más rendszer, amolyan portable/hordozható gépekre van?
  • mester1987
    #40446
    na erre voltam kíváncsi, köszönetem: akkor felteszem az összes x64-est