46641
  • mester1987
    #40525
    Ez engem is érdekel, mert régen bekaptam pár vírust, ami ezt fertőzte meg még anno a nagy XP-s korszakból.
  • SimaSuna #40524
    Alap gyári X64es Win7 USB drivereket merre találok?

    google-ben már szétnéztem, de folyton az USB telepítés jön elő.. :/
  • kl24h
    #40523
    Persze.
  • Madmano
    #40522
    És a 12db svchost.exe is megfelelő?
  • [HUN]FaTaL
    #40521
    És szerinted a Generic Host Process for Services az mit jelent? Pontosan azt, amit leírtam. Az IE és az FF az nem Service.
  • littleNorbi
    #40520
    Kösz, megfogadom a tanácsaidat...
  • kl24h
    #40519
    Hát az svchost.exe az a Generic Host Process for Win32 Services (Windows XP SP3), csak azért írtam hogy nem fut több, ha felnyitsz több IE, MF, stb., mert ha megjelenik több, akkor már vírus lehet az oka.
  • [HUN]FaTaL
    #40518
    Az svchostnak semmi köze se az iehez se az ffhez se a yahoo messengerhez, de még a hálózathoz sem.

    Az svchost.exekben futnak a szolgáltatások (service host).
  • mester1987
    #40517
    Oké, köszönöm a segítségeket, ment a +
  • kl24h
    #40516
    Ja és jelenleg fel van nyitva 1 Internet Explorer, 1 Mozilla Firefox és 1 Yahoo!Messenger, ami a hálózatot érinti, de ha többet is nyitok fel, akkor is csak 7 svchost.exe fut.
  • bon
    #40515
    Teljsen természetes a 10db svchost.
  • kl24h
    #40514
    A Windows 7-el nem dolgoztam, nálam Windows XP SP3 van és nálam 7 svchost.exe fut (3 System, 2 Network Service, 2 Local Service). Nem tudom miért, mert 6 vagy 5 kellene fusson, lehet a sok vírus miatt valami regisrty-átírás történhetett. Csökkentett módban (Safe Mode) viszont csak 3 fut.
  • mester1987
    #40513
    És az normális, hogy az svchost.exe 8x van felhasználóiba 1x systembe 1x, pedig hálózatba azaz 10 svchost.exe fut a folyamatoknál?
  • kl24h
    #40512
    Ehhez nem tudok hozzászólni, de akárhogy is vesszük miután beindult a gép és nem csinálsz semmit rajta a processzor csak 0-5% között kell ingadozzon, de nem 50-60%. Kivétel akkor lehet, ha valamilyen program végez valamit, pl. Windows Update, Antivirus frissítés, valamilyen letöltőprogram, vírus, stb..
  • mester1987
    #40511
    igen ez volt a sejtésem nekem is, akkor több erőforrást nem kérhet egy x64-es, mint egy x86-os rendszer?
  • kl24h
    #40510
    Én azt ajánlom neked, hogy a fölösleges programokat töröld, mert a belassulást az is okozza. Valamelyik program csinálja. Itt inkább arra gondolok, hogy valamelyik program "időnap előtt" akar az internetre kapcsolódni, de még az internetkapcsolat nem jött létre és ha úgy van megírva, akkor lelassíthatja a gépet. Ilyen esettel találkoztam már. Persze lehet más gond is, mint pl. programütközés, stb.. Megnézheted az msconfig-ban, hogy melyek azok a programok, amelyek automatikusan indulnak a rendszerrel.
  • bon
    #40509
    Ezen kívül a dns kiszolgálót megnézném, mert szintén problémák vannak vele. A hálókártyáknál az ipv6-ot letiltanám, ha nincs használva. A 0017315B412C-os mac című kártyának nincs ip-je, letiltanám ha nincs szükség rá, mert csak sír a naplóba folyamatosan.
  • bon
    #40508
    drivereket minden féle képpen frissítéeném, különösen az alaplap, chipkészlet drivereket, mert a napló alapján nem úgy mükődik mint ahogy kellene.
  • mester1987
    #40507
    Na mind1, majd ha rájövök mitől volt a lassulás leírom, hátha másnak is van/volt/lesz ilyen problámája.
  • littleNorbi
    #40506
    Kifogástalanul működik, csak minden induláskor kiugrik az ablak...
  • Zoli007
    #40505
    Az eszköz működik? Ha igen, akkor nem szóltam. Ha nem, csak mindig felugrik az ablak, akkor tiltsd.
  • littleNorbi
    #40504
    Tiltsam le magát az eszközt???
  • Zoli007
    #40503
    Eszközkezelőben letiltod.
  • littleNorbi
    #40502
    Driver cserét próbáltam már, de nem segített.
    Eseménynaplóm.
    Rendszer idővel és dátummal nincs problémám, legalábbis eddig nem vettem észre.
  • mester1987
    #40501
    Az a Framework 3.0, de amennyi fontos frissítést szedett le telepítés után, kb. annyi hajszálam van és még nem volt fenn a 4-es verzió nameg az a sok VC++ (nem értem miért nem lehet kiadni egy web setupot, ami az összes 2005/2008/2010-est magában foglalja és nem kell egyenként ill. majdnem minden játék telepítésénél silentba felraknia)

    De ez meg nem eszik semmit, azt meg nem tudom, hogy mi zabál bejelentkezéskor, nincs erre valami fotó progi, ami részletes leírást ad arról hogy a bejentkezéstől mi mennyi ideig inicializálódott be vagy ilyesmi.
  • bon
    #40500
    Inkább ki kellene deríteni, hogy miért telepíti újra minden gép bekapscoláskor, miért érzi azt a rendszer, hogy változott a hardver. Eseménynaplót megnézném, hátha ír valami ezzel kapcsolatos problémát, mert nagyon nem természetes a jelenség. De egy driver cserét is kipróbálnék.
    Rendszer idővel és dátummal nem szokot problémád lenni, konkrétan, hogy minden gép bekapcsolásnál cmos error-t ír, vagy csak simán elfelejtei az időt és dátumot?
  • littleNorbi
    #40499
    Helló!
    Hogy tudom azt kikapcsolni, hogy mikor leállítom a rendszert, és újra bekapcsolom a számítógépet ne ellenőrizze le a nem integrált eszközöket?



    Mert ha csak simán újraindítom, akkor nem ellenőriz semmit újra, és az eszköz driver-e mellett nem jelenik meg egy következő sorszám (ebben az esetben: #11).
  • lck
    #40498
    A Microsoft Security Esentials vírusirtónak nevezett valamit rá lehet engedni a már aktivált rendszerre, nem fog találni semmit. Egyes vírusirtók szerint viszont maga a loader vírusos. De csak ez csak elviekben igaz, a gyakorlatban nem.
  • simonl #40497
    Sziasztok srácok, hozzáértők segítségét kérem: A kérdés nem gyakorlati, igazából egy vitát döntene el a hozzáértő válaszotok.
    Tehát egy DAZ -féle activátorral telepített és üzemelő win7 op. rendszerre
    rá lehet e "ereszteni" a Microsoft Security Essentials vírusírtó programot?
    ha igen mennyire lesz hosszúéletű??

    Előre is köszönöm a válaszaitokat...
  • kl24h
    #40496
    "Csak megsúgom..." elnézést a hibás elírásért.
  • kl24h
    #40495
    Csak megdúgom, hogy én mikor vírusellenérzést végzek, akkor a következőket szoktam lefuttatni és volt olyan eset, hogy egyik sem detektált semmit, pedig fertőzött volt a rendszer:
    Malwarebyte's Antimalware (free)
    Hitman Pro 3.5
    Kaspersky Virus Removal Tool
    IObit Malware Fighter Free
    Emsisoft: MalAware
    Microsoft Safety Scanner
  • kl24h
    #40494
    Valami háttérben tevékenykedik. Mi az a PresentationFo... folyamat? Valami lassítja a bejelentkezést is, mert ha jó a gép, akkor gyorsan be kell jelentkezzen (4 GB RAM, stb.)
  • mester1987
    #40493
    Ja nem, tényleg igazad van, bocsesz.
  • mester1987
    #40492
    Az oldalsáv is azt mutatja, hogy 60-80%-os erőforrást használ.
  • zserrbo
    #40491
    eset nod32 5-ös meg comodo tűzfal. nod-nál az OS frissítések küldését ki szoktam kapcsolni.
  • kl24h
    #40490
    Milyen antivírus van a rendszereden?
    Régebben találkoztam olyannal, hogy hiába kapcsoltam ki, mert ő visszakapcsolta az Automatikus Frissítés-t.
  • zserrbo
    #40489
    Jöhet, de nincs szükségem rá nah :) az a 4-5 frissítés ami jön a mostani rendszerhez képest azt kibírom ha nem rakom fel rögtön.
  • zserrbo
    #40488
    Mostanában csináltam már vírus ellenőrzést és ez a windows update biztosan. Már csak azért is, mert ha a szolgáltatások résznél leállítom akkor el is tűnik az óra mellől.
  • bon
    #40487
    Miért futna feleslegese, havonta többszőr is jöhetnek frissítések, nem csak a frissítő kedd-en.
  • kl24h
    #40486
    Itt valami gyanús. Biztos hogy az egy Windows Update féle dolog és nem vírus lenne?
    Ha letiltod a Windows Update-t, akkor neked egy buborékban kell jelezze, hogy ki van kapcsolva (persze ezt is be lehet állítani, hogy ne mutassa). Ha egyszer kikapcsoltad, akkor az nem kapcsolódik vissza magától. Abban az esetben lehet még ilyen, ha a beállításokat a Windows nem tudja lementeni, ez lehet Windows meghibásodás.