46641
  • bon
    #40565
    Nem újdonság, sőt beépített alapszíntű partíció kezelő már nagyon régóta van a Windows-ban, a jelenlegi helyén volt megtalálható korábban is.
  • suba53
    #40564
    Sziasztok.

    Nem tudom volt-e már téma, de gondoltam megosztom veletek.
    Több fórumon is olvastam, hogy win7 alá keresnek sokan ingyenes partícionáló programokat.

    Nos a jó hír az, hogy a win7 saját disk managere tökéletes erre a feladatra. ( is )
    A futó rendszer alatt a saját rendszerpartícióját is tudja csökkenteni a kívánt méretre, ha valakinek az a bánata, hogy a készen vásárolt gépén gyárilag csak egy partíció van kialakítva.

    Természetesen ezt úgy érdemes csinálni, hogy a rendszer számára maradjon elég hely. Én win 7 alatt minimum 50GB rendszerpartíciót szoktam kialakítani, a többi meg szabadon alakítható ízlés szerint.
  • Tower Guard
    #40563
    Üdv!
    Kellene egy kis segítség!
    Miért van az hogy időnként eltűnik a tálcám, és csak a start menű jel marad meg és csak az haszanálható, tálcát semmivel sem tudom előhozni.
    Úgy vettem észre leggtöbször akkor van ilyen ha otthagyonm a gépet egy darabig, és bejön a képernyőkímélő, vagy az az energiatakarékos üzemmód.

    Ilyenkor csak újraindítás után kapom vissza a tálcát, de nem szeretném ezért újraindítgatni, a daemon tools szempontjából meg nekem nagyon fontos lenne.
    Aki tud kérem segítsen.
  • aate
    #40562
    Közben egy kis segítséggel megoldottam , a keresőben kellet egy mentett keresést parancsikonként beállítani.Ez azért jó mert bármit módosítok egyből megtalálom nem kell mappákban keresgélni. :)
  • aate
    #40561
    Így csak az ablakban csoportosít - rendez. Balra a navigációs ablakban nem. Ez a Vista intézőjébe alapból be volt építve a kedvencek közé, de a Win 7- nél valahogy elő kell csalogatni. De nem tudom hogyan ,pedig 1x már sikerült. :(
  • MerlinW
    #40560
    alt, view, group by, date modified
  • aate
    #40559
    A navigációs ablakban kellene ahogyan a képen, ott nem rendez...
  • MerlinW
    #40558
    Részletes rendezés?
  • aate
    #40557
    Sziasztok! Az intézőben ,hogy lehet előcsalogatni a közelmúltban módosítva fájlok megjelenítését ?
  • bon
    #40556
    Elérhető az e havi frissítési adag.
  • Frobi
    #40555
    Hali.
    lehet hogy nem ide illő dolog de nekem olyan problémám van hogy van egy Hama Digital kártya olvasom és a win 7 nem ismeri fel.
    A Hama oldalon meg nincsen rá semmilyen megoldás.
    Előre is köszönöm a választ és elnézést ha nem ide illő a kérdésem.
  • exodus2
    #40554
    Kapcsolja be a rejtett fájlok megjelenítését.
  • The Protector
    #40553
    Hy.Egy srácnak a koleszban rákötöttek a gépére egy másik külső vinyót ami vírusos volt.Mikor visszakötötte a saját usb-s külső vinyóját akkor 600Gb csak úgy eltűnt róla.A total cmd meg az intéző is érzékeli az adatmennyiséget de nem jeleníti meg azaz mint ha le lenne töröve de mégsem.
    Van vmi progi vagy 5let amivel vissza lehetne hozni az elveszett adatot?
    Előre is köszi szépen
  • mester1987
    #40552
    van mit tanulnom még, mi hol van, thx
  • bon
    #40551
    Nálad lesz a guband, de a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programokat próbáltad már?
  • mester1987
    #40550
    Fájltársításokra nincs valami kis progi vagy megoldás, ami elvégzi az ikonok kinézetét is a programra vagy csak nálam lehet gubanc?!
  • oneal1
    #40549
    na megoldottam......

    biosban nem cdrom-ra kellett állítani hanem valami szarra már nem tudom a nevét. sztem anno tavaly rosszul kötötték össze a gépet vagy nemtudom...:)
  • mester1987
    #40548
    Lenyűgöztél, mert egyszerű hang driver volt

    Természetesen ment a +
  • bon
    #40547
    Esetleg egy directx frissítés? Na meg hankártya újraelepítés is megpróbálnék.
  • mester1987
    #40546
    Sajna mióta használtam azt a nem megbízható .reg tweaket azóta nincs hang és amit módosított azokat kitörölvén is ezt írja ki (többször biztos nem kísérletezek ilyenekkel, az is biztos)



  • exodus2
    #40545
    Valaha volt azon a gépen win7? Mert ha nem, akkor lehet kellene egy biosfrissítés...
  • bon
    #40544
    Nyomjon meg egy gombot (vagy hasonló) utasítást se ír?
  • kl24h
    #40543
    Most itt van egy érdekes dolog. Ha valaki írta meg és az a valaki gyűjtötte össze a fájlokat és *.iso formátumba lementette, hogy bootolható legyen a DVD, akkor azt bootolhatóvá kell tenni. Hogy bootolható legyen a DVD, több programmal lehet megcsinálni és saját tapasztalatom szerint volt tényleg olyan eset, hogy egyik gépen ment és a másikon nem, Ha más programmal tettem bootolhatóvá, akkor ment minkét gépen.
    Ha Windows-ról lenne szó és az eredeti CD/DVD-ről volt másolva, akkor nem kellene ilyen gond legyen, de ha valaki kimásolta a fájlokat valamilyen ok miatt és ő írta meg a fenti módszer alapján, akkor megtörténhet ilyen probléma.
  • oneal1
    #40542
    f12 nyotam, átállítom cdromra, de ugyanúgy indul a windows, újraindítás után is!
    a lemez biztos jó mert másik gépen megy a dolog!
  • mester1987
    #40541
    már úgy néz ki, megoldottam, kiírkáltam a régiből azokat, amiket módosítottam
  • bon
    #40540
    Nem mondom, hogy nem lehetséges, de ötletem nincs ár.
  • mester1987
    #40539
    Látom nem írtál, akkor nem nagyon lehetséges a #40535-s pont gondolom?
  • bon
    #40538
    Valami csak nem jó, boot menü nincs pl. f12-es gomb. Esetleg nem boot-olható volt az image amit kiírtál.
  • mester1987
    #40537
    Elvileg be kell indulnia automatán, ha szoftver van rajta ill. ha automatán amúgy is bejönne.
  • oneal1
    #40536
    mi a teendő, hogy ha nem akar a telepítő dvdről bootolni a gép?


    a lemez jó, a bios be van állítva.


    help
  • mester1987
    #40535
    Pendrive-ról .reg fájlt lehet Windows előtt futtatni valahogy, így értelmesebb a kérdés remélem :)
  • mester1987
    #40534
    csináltam FULL backupot a registryről (240 MB) (mielőtt haználtam volna azt a reg tweak-et) azt szeretném visszaállítani, szerintem nem okozhat gondot
  • bon
    #40533
    pl. egy lemezről futtatható oprendszer vagy parancssori alkalmazás. De előre szólok, hogy bizonyos fájlai piszkálgatását nem szereti a rendszer, sőt a fontosakból van másoalta is és vissazállíthatja ha gond lenne. Amúgy miéféle regisztry turkálást akarsz elindítani, hogy nem engedi? Sima registry dolgok menni szoktak.
  • mester1987
    #40532
    Nincs ilyen típusú program amivel a Windows inicializálódása előtt lehet beállítani, hogy mi fusson le?
  • mester1987
    #40531
    Rendben, viszont még egy nehezebb kérdésben segíts, aztán békénhagylak mára :)

    .REG-et szeretnék visszaállítani, de se csökkentett módban nem engedi felülírni se sima módban, viszont a sima ékezetes parancssoros megoldást nem találom, hogy elérjem az "asztalról" a visszaállítási fájlt,

    vagy egy beállítást végrehajtani, hogy a Windows előtt még applikálni tudjam, talán ez lenne a legjobb.

    Köszi
  • bon
    #40530
    Inkább kikéne deríteni msconfig-al, de akár programok törlésével is, hogy mi lassítja a géped, ez a progi se fog csodákat tenni.
  • bon
    #40529
    Irány az alaplap gyártó (notebook esetén a notebook gyártó) oldala.
  • mester1987
    #40528
    Erről mi a véleményetek, ha előtte a regeditben mindent exportálok biztonsági mentésként applikálás előtt???
  • SimaSuna #40527
    az alapot keresem.

    nem érzékeli a pendrive-omat...asszony telóját meg CD meghajtóként kezeli...
  • bon
    #40526
    Nem kell usb drivereket telepteni, utáoljára win98-nál kellett. Felrakod az alaplap Windows 7-es drievereit és mükődni fog gond nélkül az usb.