46641
  • Orionk
    #40605
    erre nem történik semmi, mert az Eladó mappa, amit a képen láttok, az egy parancsikon.

    Egyszer hallottam már erről, hogy az Asztalon meg lehet jelenítve hagyni mappa tartalmakat, és én ezt most ezt csináltam, csak már nem tudom, hogy hogyan. :)
    Véletlenül történt az egész.

    de, azért köszi.

    más vélemény?
  • aate
    #40604
    vezérlőpult> menüsor> eszközök> mappa beállítások >nézet> alapértelmezett >mappák visszaállítása - minden mappára érvényes
  • Orionk
    #40603
    Sziasztok !

    Itt a mappa-KÉP

    A képen van az Eladó mappa. Erre a mappára valahogy az egérrel furcsán kattintottam. Már nem tudom, hogy egyszerre a két klikk, vagy hasonló, de a hatása az volt, hogy a mappa mellett megjelent a tartalma egy külön ablakban.

    Állítólag a funkció a Vistában és a Win7ben van. Mappáknak a tartalmát lehet megjeleníteni az asztalon az egeret használva.

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet eltüntetni ezt a megnyílt tartalmát, és egyáltalán hogyan hozta létre oda az Elado mappa mellé?, Hogyan hívják ezt a funkciót, az új Win-ekben?

    Ha jobb klikket nyomok a mappán, akkor nincs sehol sem olyan lehetőség, hogy a mappa tartalma megjlelenjen az asztalon.

    köszi szépen
  • riki02
    #40602
    Kérnék egy kis segítséget. Pár hete az a probléma áll fent hogy ha pl. a Win. media player ablaka van előttem és más megnyitott ablakra kattintok akkor nem lép át. Vagy talán a háttérben. Ez mi miatt lehet? Itt egy kép, talán így érthetőbb hogy mire gondolok: Link
  • TheSosy
    #40601
    Megint bocs a sokért,csak átirom exe-re. Bele akarok lépni a programba(ami az asztalon van) és azt irja:A fájl verziója nem kompatibilis a windows verziójával.
  • TheSosy
    #40600
    Megvan.Be mentem a felhasználókba és ott van olyan hogy átnevezés.Mit csináljak?
  • TheSosy
    #40599
    De más file-nál pl. jegyzettömbnél meg van olyan.
  • TheSosy
    #40598
    Már egyszer egy gyors futtatás megvolt,akkor nemtalált.Most az teljest csinálja.Már 1 órája keresi,aztán mégcsak a negyede van meg
  • bon
    #40597
    Ott valami más gond lesz, mert az átnevezés funkció a Windows-ba van beépítve így nem program függő, virus és kártevő keresés megvolt már?
  • TheSosy
    #40596
    megvan,de nincs olyan hogy átnevezések
  • bon
    #40595
    Próbálj egyszerre csak egy fájlt, jobb gombot nyomva tartod a fájlon, bejöna helyi menü és ott kell lennie az átnevezésnek.
  • TheSosy
    #40594
    Bocsi a sok egymás utániért,de megvan hogy hol lehet átirni:kijelölöm,csoportos átnevezés,kiterjesztés, átirom ,indítás,és azt irja ki:Hiba! a vastaggal irt fájlokat nem lehet átnevezni! :S
  • TheSosy
    #40593
    Megvan a commander,a kiterjesztést átirni nemtom.A file-ra jobb gombal rákattintok de semmi.
  • TheSosy
    #40592
    Az a gond,hogy total commanderem nincs,és a windows intézőt sem tudja megnyitni.Letöltsem a commandert?
  • bon
    #40591
    Total Commadner-ben vagy intézőben jobb gomb a fájlon és átnevezés a kiterjesztés meg a fájl eredeti formátumának megfelelő legyen, pl. indítható fájl, exe, word dokumentum: doc vagy docx stb. Amúgy nem tudom, hogyan sikerült parancsikont csinálni belöllük, de nem a Winrar lesz a bűnős. Egy virus és kártevő kergető progit átengednék a rendszeren.
  • TheSosy
    #40590
    jah,és mire irjam át,ha megtudom hogy hogykell?
  • TheSosy
    #40589
    azt hogyan tudnám megcsinálni? (részletes leirással lécci.) köszi
  • bon
    #40588
    Átírod a kitérjesztését.
  • TheSosy
    #40587
    És ezeket hogyan lehetne visszaállítani? az LNK -fájlokat sima exe-vé?
  • bon
    #40586
    Társítás itt állítható: Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok

  • TheSosy
    #40585
    Hello! A laptopomon volt egy file,amit a winrar-al akartam megnyitn,ezért rámentem a társítás gombra és a winrar-ra.Egyszer csak minden file az asutalon,a tálcán,és a startmenüben LNK file-á változott,és mindegyiknek az ikonja winrar ikon lett.Mit csináljak??
  • Gomber
    #40584
    Ok, köszi kipróbálom.
    Amúgy egy 1Tb-os vinyó van ketté osztva. Az egyiken van a rendszer ami ugye 100 Gb, amásik 850 Gb-ot pedig adatok tárolására használom. De amúgy az is érdekes hogy a nagyobb patríción is szoktak megjelenni dolgok, pedig oda semmit nem telepítek. Pl, most is teli van dll-ekkel a főkönyvtár... "install.res.1028" "install.res.1032" stb.
  • Anonymusx
    #40583
    Egyébként melyiket érdemesebb a windows 7 újrarakásánál?:
    Formatálni, vagy a partíciót törölni, és újat létrehozni?
  • mester1987
    #40582
    ugyanez volt nálam is egyik percről a másikra, ments le az adatodat ha nincs partíció, akkor töröld más vinyóval manuálisan az összes régi windowshoz való mappát/fájlt és próbáld meg újratenni, nem fogja alapból a winfos formázni kérdezés nélkül
  • bon
    #40581
    Lemezről boot-olva a telepítés helyének megadásánál törlöm a régi rendszert tartalmazó partíciót majd újra létrehozom és már megy is a telepítés. egyébként a formázás gyorsassággáaval nincs gond, mert létezik gyorsformázás is, amikor csak átír valamit a winyon és üres is lesz. Sőt xp-n se tartott egy óráig a formázás, mert már ott is volt gyorsformás opció.
    De az is biztos, hogy te valamit nem jól csinálsz, mert formázás után nem marad érzékelhető formában (még rejtett) mappában se cucc a winyón (recovery progikat nem számítva), így nem is kavarhat be az új rendszernek.
  • Gomber
    #40580
    Hello!

    Érdeklődnék, hogy ti hogy szoktátok újra tenni a Windowst? Azért kérdem mert én DVD-ről szoktam be bootolni, és amikor kérdi hogy melyik patrícióra telepítse a rendszert, ott kiválasztom a C-t, alatta rámegyek a FORMÁZÁS ikonra, és szinte nem történik semmi de azt írja hogy üres a patríció... Elég furcsa hogy csak 1 pillantás alatt megformáz 100 megát, míg a régi xp telepítésekor volt hogy 1órát is igénybe vett (Ugyan ezzel a géppel). Végül is a problémám az lenne hogy hiába teszem újra a rendszert, körül néztem Tc-vel a "láthatatlan" mappák között és teli vannak az előző rendszer elemeivel.. képek, videók, stb. + több program sem működik megfelelően, pl az avast azt írja hogy lejárt a trial verzió, frissítsek. Mintha újra se tettem volna a gépet. Ja és újratelepítésnél amikor, kiírja az 5 szakaszt( fájlok kibontása, telepítés, stb)akkor az elsőt a "fájlok kibontását" egyből átugorja mintha már kész lenne, és ezt már azóta csinálja mióta leváltottam az xp-t win7re. Na szóval a Windows telepítővel meg lehet valahogy rendesen formázni a patríciót? Hogy tényleg ne maradjon rajta semmi?
  • szabii98
    #40579
    Megoldva! :)
    Köszönöm :P
  • szabii98
    #40578
    hát nemhiszem :D
  • bon
    #40577
    a vga-d másik kimenetén van a kép, kapcsold be a másik kijelződ, majd állítsd át a monitorra a képet.
  • immposible
    #40576
    Hello,következő esetben kérném segítségeteket.
    Eddig is win7 volt fent a gépen,most felraktam megint az Ultimatet,mindent faszán megcsinált,partícionáltam,kicsomagolta a fájlokat,befejezte a telepítést,újraindult és fekete képernyő,5perc után újraindítottam kérdezte,hogy milyen módban csökkentett normál stb. normál-megint fekete képernyő; csökkentett- a windows előkészíti az első használatra a gépet ezekután : a windowst nem lehet csökkentett módban előkészíteni az első használatra,hol lehet a hiba? válaszokat előre is köszönöm!
  • bon
    #40575
    bios-ba nem állíotttál semmit el? pl. AHCI-módot sata helyett.
  • szabii98
    #40574
    a hibakód ítt is 7B, Safe Modban is kifagy, így a rendszert továbbra sem tudom indítani
  • kl24h
    #40573
    1. a RAM memória is lehet (ajánlom lefuttatni a Memtest86+)
    2. vírus került a gépedbe, ami úgy átállította, hogy kékhalál lett a vége (Antivirus & Antispyware topikban szétnézni a Biztonsági segédprogramok legördülő menüben a Rescue CD cuccok)
    3. olyan programot telepítettél, hogy újraindítás után kékhalál fogadott (próbáld csökkentett módban, #40572 alapján, elindítani a rendszert, kiválasztod a Safe Mode és ha beindul a rendszer, akkor letörölni/Uninstall a fölösleges programokat)
  • bon
    #40572
    rendszer indítás elején F8-as gomb és lesz valami olyan opció a megjelenő menüben, hogy rendszerhiba esetén autómatikus újraindítás tiltása.
  • szabii98
    #40571
    csak épphogy bevillan, nemlátszik semmi. win xp telepítővel 0x0000007B a hibakód most
  • bon
    #40570
    Kékhalál képernyő tartalma lehet, hogy segítene.
  • szabii98
    #40569
    Hali.
    Kékhalált kaptam tegnap, és nem engedi bekapcsolni a gépet. Elindítom, kiválasztom h win7, be akar tölteni, kék kép, újra indul ugyanez. Javítással nemjutok semmire, nemér semmit.
    Valami help?
  • bon
    #40568
    Ezért is írtam, hogy alapszíntű. Mondjuk eszembe nem jutna a beépítettel partíciót méretezni, van jobb és ingyen kipróbálható változat más programokból.
  • suba53
    #40567
    Ja és mégegy. Az XP nem engedi létező partíció méretének változtatását úgy, hogy ne vesznének el az adatok. Nincs növelés vagy csökkentés opció, csak törlés, majd az új méretre létrehozás.

    A win7 partícionálója meg alkalmas minderre, még a rendszerpartíción is.
  • suba53
    #40566
    A Vistáról nincs infóm, mert nem foglakoztam vele, de az XP alatt a rendszerpartíciót nem lehet manipulálni.

    Persze, az összes többit igen, de a win7 alatt pont az az új, hogy a rendszerpartíciódat is simán tudod változtatni.