46641
  • Atisz #46080
    Ez a file (schtasks.exe) mikor kéredzkedik át a tűzfalon, még pontosabban mikor?

    Hol tudnám megnézni az ütemezett feladatokat?
  • Atisz #46079
    Ezt hogyan tudnám pontosabban megnézni?


    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.06.22. 12:32:58
  • gergely1991
    #46078
    Bizonyos kártevők tudnak pl.:svchost.exe "folyamaton" is keresztül futni(nem az a folyamat amit "user" alatt indul).
  • bon
    #46077
    Miért ne lehetne? Ok, hogy Windows része az exe, de attól még a kártevő beírhatja magát az ütemezett feladatok közzép, hogy ekkor meg mekkor indítsa el magát. Láttam már ilyet többszőr is.
  • Atisz #46076
    Nem, mert a syswow64-ből jött és láthatóan összefüggött a 2 (elérés és frissítés 0%-on).

    De azért köszönöm.
  • bon
    #46075
    Csak óvatosan, mert ütemezett feladat futtatására szolgál, tehát vírus is indíthatja.
  • Atisz #46074
    Ebben a pillanatban elindult a frissítés, nem kellett semmi plusz letöltés :)
  • ACE
    #46073
    Valaki tud valamilyen megoldást arra, hogy amennyiben adott napon, vagy windows-ba belépve, altatásból felélesztve a gépet, amikor egy hálózati meghajtót megnyitok, akkor mindig csomó időt "gondolkodik", mire bejön az adott hálózati meghajtó. Nem lehet ezt valahogy automatizálni, hogy azonnal elérhető legyen, mindjárt élesztéskor felállítsa a kapcsolatot, és amikor szükség van rá azonnal lássam?
  • Atisz #46072
    A schtasks.exe (a syswow64 mappából a Windowsból) kér utat a tűzfalon keresztül.
    Úgy nézem eredeti file.

    Valaki másnál is megjelent?
  • bon
    #46071
    Meg kell próbálni az ott leírt módszert, ártani úgyse fog.
  • Atisz #46070
    Május 15-ig megvannak a frissítések és azóta nem enged feltenni semmit.
  • bon
    #46069
    Szerintem igen, bár én alap sp1-es rendszereken használtam csak eddig.
  • Atisz #46068
    Sziasztok!
    Nálam sem engedi feltelepíteni a újabb frissítéseket. 0% már órák óta.

    A megoldás a #46037 lesz?

  • bon
    #46067
    Van megoldás a frissítési gondra, korábban már írtuk.
  • Tetsuo
    #46066
    Ritkán előfordul, igen. És? A vírusírtó és a tűzfal akkor is ezerszer fontosabb, aminél megint csak fontosabb a felhasználó viselkedése.
  • gergely1991
    #46065
    Csak halkan megsúgom hogy némely biztonsági-frissítés épp egy adott vírus(lásd sérülékenység kihasználását) beépülését akadályozza(pl:conflicker). :)
  • nagykispeter
    #46064
    Köszönöm mindednkinek!Közbe meg elindult az automatikus frissítés is,hogy mi volt a gond eddig nem tudom
  • TokraFan
    #46063
    Frissíteni ezzel együtt nem árt néha, mert számos rést tömnek be ezekkel is, illetve hibákat is javítanak.
    A kérdés csak az, képes leszel-e rá, ismerve a microseft "kiváló" frissítési szolgáltatását....
  • nagykispeter
    #46062
    Köszi ,átolvastam!,Bár én ezeket nagyrészt betartottam,főleg azt hogy nem nyitok meg csatolmányokat,esetleg ha a lányom nem vagy a feleségem,bár Ő nem nagyon szokott a gép elé ülni!
  • wollnerd #46061
    A szokás alatt az értendő hogy (jobban) be kellene tartanod az adatbiztossággal kapcsolatos aranyszabályokat Elsősorban nem kattintunk felelőtlenül mindenféle linkekre és az gyanús, átverős, idegen feladótól származó leveleket SOHA ne nyissuk meg. Különös tekintettel, a hozzá tartozó csatolt fájlokat NE!!
    Ezt olvasd át! A 10 legfontosabb számítógépes biztonsági aranyszabály
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.06.16. 12:52:07
  • nagykispeter
    #46060
    Köszi!A szokásaim alatt mit értesz?Igen arra gondoltam,hogy ez a kettő ha napra kész akkor lehet felesleges a frissítés is?!
  • nagykispeter
    #46059
    Köszi igazad van,nem vettem észre
  • gergely1991
    #46058
    Egy kicsit kellett volna legörgetni. #46037
  • Tetsuo
    #46057
    Valójában a Win-frissítés nem véd meg a vírusoktól. Elsősorban a szokásaidat kell megváltoztatnod, másod sorban pedig a védelmi szoftverek legyenek mindig naprakészek.
  • nagykispeter
    #46056
    Sziasztok!Tegnapelőtt egy zsarolóvírus miatt újra kellett raknom a win7-et.Eddig sose volt ilyen gondom ,de most a frissítéseket csak keresi és nem akarja telepíteni,se megtalálni.Látom másoknál is van hasonló gond,bár nembiztos hogy ugyanez.Le lehet e ezeket a frissítéseket valahol tőlteni és manuálisan telepíteni,vagy ha fenn van a SpyHunter meg a NOD32 naprakészen akkor elég?Tulajdonképp a frissítés csak az újabb ilyen vírusok megelőzése miatt érdekel.
  • Tetsuo
    #46055
    LOL
  • Puhos
    #46054
    Hmm, nem tudom, megint olyan körülményes lesz mint a múlt hónapban akkor
  • bon
    #46053
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést
  • Jabar
    #46052
    Nagyon szívesen!
  • csetle
    #46051
    Hmm ... jó lett, köszönöm a segítséget! :)
  • Jabar
    #46050
    az utolsó hozzáaszólásban a megoldás szerintem:

    http://superuser.com/questions/571084/how-to-set-a-folder-as-temporary-so-that-its-contents-are-deleted-after-shutdo
  • csetle
    #46049
    Sziasztok!
    Lehet szorosan nem ide tartozik, de azért megkérdezem, hátha ért valaki hozzá :)
    Mivel én nem nagyon értek hozzá, egy programozónak meg gondolom fél perc alatt sikerül megoldania, ezért kérem hozzáértő segítségét! Előre is köszönöm! :)
    A "problémám" a következő: szeretnék egy parancsot írni, ami a windows bootolása után azonnal lefuttatja a parancsot. Konkrétan egy mappát kellene kitörölni minden WIndows indulásnál ...
    Ez hogyan, miként oldható meg a legegyszerűbben?
    Köszönöm előre is a segítségeteket!
    Üdv: Gabi
  • Jabar
    #46048
    Üdv!
    Úgy van beállítva a tálcám hogy állandóan fix maradjon. Eddig amikor yt videót kiraktam teljes képernyőre akkor rendesen eltüntette a tálcát viszont mostanában ott marad a tálca és a videó azon része mögötte fut, ha bekapcsolom az automatikus elrejtést majd ki akkor megjavul az adott videó idejére. Mi okozhatja ezt?
    Valami megoldás?
    (w7, chrome)
  • Zoli007
    #46047
    Persze. Időközben kiderült, hogy futott a frissítések keresése, és az meghülyítette. Restart után jó volt.
  • bon
    #46046
    Mert elég érdekes módon kell letölteni, előbb a kosárba kell rakni a "terméket" majd ott a letölteni és gondolom valami bővítményt használ.
  • bon
    #46045
    A 4mb-os frissítést felraktad a Nagy előtt? Ha igen ás úgyse jó, tiltsd le a netet és úgy próbáld :)
  • bon
    #46044
    Dehogy nevetséges.
  • gergely1991
    #46043
    IE alatt pedig valami bővítményt akar telepíteni....minek?
  • Zoli007
    #46042
    Letöltöttem, és ugyanúgy órákig csak ellenőrzi a gépen levő frissítéseket. Vicc az egész...
  • howarju
    #46041
    Ugyan már! Én Cyberfox-al töltöttem le!