46641
  • Jim Morrison
    #40765
    próbáltam, de úgy sem ment... ah, pedig nem akartam kikapcsolni :(
  • bon
    #40764
    Be kell állítani rendszergazda jogosultságot a programnak (jobb gomb tulajdonságok, kompatibilítás füll) De szerintem elkerülhetetlen, hogy rákérdezzen az uac kikapcsolás nélkül.
  • Jim Morrison
    #40763
    ha billentyű kombóval akarok elindiitani egy progit, sokszor utána kijön egy ablak, hogy biztos engedélyezem e stb.. ezt nem lehetne kikapcsolni, hogy az uac szint megmaradjon?
  • DarkSector
    #40762
    Win 7 win! :P

    "Tényleg vége a Windows XP-nek

    Menekülnek a felhasználók az operációs rendszertől, az utolsó négy hónapban szinte már pánikszerű méreteket öltött az elvándorlás.
    Több mint tíz éve jelent meg a Windows XP, ennek ellenére még mindig relatíve sokan használják a Microsoft legsikeresebbnek - és sokáig igencsak vitatott biztonságúnak - tartott operációs rendszerét.

    Ez a tömeg azonban folyamatosan csökken, elsősorban az újabb platformokra való áttérés miatt. Leginkább a Windows 7 generálja a váltás felpörgését, de sokan vannak, akik már valamilyen alternatív - azaz nem Microsoft fejlesztette - megoldás felé kacsintgatnak. Mi is a sorrend? Kiderül a Computerworld cikkéből, kattints ide!"
  • megas
    #40761
    A boot idejű keresés sem hozott elő semmi vírust, úgyhogy mérgembe avast uninstall, majd avast install, és most már "normálisan" dolgozik a kicsike, a jelszót megadtam neki, hallgatva Rád. Még egyszer köszönöm Mindenkinek aki segített.
  • Blekk Síp
    #40760
    Igazából nem tudom hova írhatnék ezzel a problémával, de bátorkodom itt feltenni a kérdést, max lebasztok.. :D
    Szval a helyzet az, hogy adott egy monitor és egy HDMI-n keresztül gépre kötött tv. A monitor az elsődleges kijelző, a tv a 2. A "képernyők kiterjesztése" van beállítva. A probléma az lenne, hogy a tv-n böngészőben néznék bármiféle video streamet, pl. youtube-on de ezt nem tudom teljes képernyős módban megtenni, mert ahogy "lekattintok" a fullscreenben futó böngészőről és közben bármi másra kattintanék a számítógép monitorán kilép fullscreenből a video.
    Remélem érthetően írtam le, kicsit körülményes lett...
    A segítséget előre is köszönöm.
  • tmp
    #40759
    én is csak ezt találtam, de azért köszi :)
  • kl24h
    #40758
    Avast-nak van boot idejű keresője is, akkor mindent le tud ellenőrizni. Hogy ne tudja egy vírus módosítani az antivírust, az Avast esetében is szoktak jelszót adni az antivírus önvédelmére, valahol megtalálod. Lehet egy Avast Repair-t adni és ha mégis nem fogja detektálni a Windows az antivírust, akkor egy Avast Reinstall-al kell próbálkozni, de ha helyrejött a probléma, rögtön adj jelszót az antivírus önvédelmére(ezt saját tapasztalatomból mondom).
  • megas
    #40757
    Csak rendszergazdaként engedi futtatni.
  • [HUN]FaTaL
    #40756
    Adminként futtasd a cmd-t.
  • megas
    #40755
    Az avast szerint nincs vírus a gépen.
    #40754: A "ren repository repository.old" parancs beadása után kiírja, hogy: A hozzáférés megtagadva.
    Próbálkozzak egy avast reinstallal?
  • lck
    #40754
    Lehet hogy alapba kell tenned a Műveletközpont víruskereső ellenőrzését.

    Nyiss egy parancssort, lehetőleg jobb egér futtatás adminisztrátorként opcióval. Aztán egyesével kiadod a parancsokat:

    net stop winmgmt - Leállítja a winmgmnt szolgáltatást
    cd /d %windir%\system32\wbem - Belép a system32/wbem könyvtárba
    ren repository repository.old - Átnevezi az állományt
    net start winmgmt - Elindítja a szolgáltatást

    Ha ez volt a probléma újraindítás után helyrejön.
  • kl24h
    #40753
    Az Avast minden komponense működik ezen a gépen? Csak úgy egyszerűen nem történhet meg, hogy a Windows nem detektál antivírust. Nem kaptál be egy jó vírust?
  • megas
    #40752
    Üdv. Segítségeteket szeretném kérni abba, hogy kb. 1 hete azt írja ki a Műveletközpont:
    "A Windows nem talált víruskereső programot a számítógépen."
    Avast van felrakva mind a 3 gépre itthon, frissíti is mindegyik önmagát rendesen, a másik kettőnél nem írja ki, de ennél igen. Kérdésem, hogy mi lehet a baja és mit tudok vele kezdeni hogy megszűnjön a jelenség?! Előre is köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #40751
    link
  • riki02
    #40750
    Ez a .NET keretrendszer micsoda?
  • V43 1105
    #40749
    Ez?
  • tmp
    #40748
    Nem tudja valaki, honnan tudnék OEM DELL win7 témát beszerezni? (keresetem a neten, de 1 háttérképen kívül semmit nem találtam). Esetleg DELL tulajok :)? köszi
  • bon
    #40747
    BUÉK!
  • tompka
    #40746
    Csak az Asusnak vannak fent programjai. De a rendszer optimalizálók nincsenek. Most átváltottam az intel HD3000 vga-ról Nvidia-ra. Rendszer restart után kiderül. :)
  • kl24h
    #40745
    Lehet Windows hiba is vagy valamilyen program nem engedi (itt gondolok pl. Advanced System Care ami esetleg automatikusan fut a rendszerrel és végzi a optimális beállításokat vagy valamilyen más Windows optimalizáló program).
  • tompka
    #40744
    Laptop típus support oldaláról a legfrissebb van fent. Amit a win update felkínál, olvastam rossz dolgokat. Nvidia driver szintén rossz. Volt fent...
  • bon
    #40743
    Imádkozni, hogy ne hardver probléma legyen.
  • bon
    #40742
    Esetleg vga driver csere?
  • tompka
    #40741
    Rendszer újraindítása után újra keretezik. Az opció be van jelölve.
  • genric
    #40740
    Sziasztok!
    A gépem 30 perc tétlenség után alvó állapotba rakta magát,úgy ahogy kell,de nem volt hajlandó kijózanodni.A monitor nem kapcsolt,mert nem látta a gépet.A gépben levő ventilátorok felpörögtek,de a gép csak búgott.
    Akármit csináltam vele,nem reagált még a Reset-re sem.
    Azután mondták,hogy nyomjam a bekapcsoló gombot 15-20 mp-ig.Kipróbáltam és sikerült bekapcsolni,de volt egy kis adatvesztés,de nem vészes.Rögtön kikapcsoltam a hibernálást.
    Szeretném megtudni,hogy mi volt az alvó állapot közben a probléma,vagy hogy mit tudnék tenni,azért hogy többé ne jöjjön elő ilyen hiba?
  • tompka
    #40739
    Az be volt jelölve. Kivettem a pipát, majd vissza és megjavult. Köszi
  • bon
    #40738
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Rendszer\speciális rendszerbeállítások\teljesítmény füll, ablak tartalmának megjelenítése mozgatás közben
  • tompka
    #40737
    Üdv
    A laptopon ha elkezdem húzni az ablakot, nem megy. Azaz maga az ablak nem mozdul, hanem egy keret jön be.
    ez
    Mitől van ez a keret? Asztalin maga az ablak mozog, a kurzorral együtt.
  • momoxp
    #40736
    Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Számítógép-kezelés
    Ha bejött ott Tárolás-Lemezkezelés
    Néz meg hogy ott látható e a meghajtó!
    Lehet hogy csak betűjelet kell adnod a lemeznek!
  • baaka
    #40735
    hi.Van egy samsung s2 külső hdd-m.Felismerte a gép minden ok volt vele.Aztán leformáztam fat32(ez kell az xbox miatt) rácsatlakoztattam az xbox-ra minden pöpec volt, felismerte.Majd lehúztam a boxról és vissza pc-re de, ekkor viszont már nem jeleníti meg a sajátgép a hdd-t.A hardver biztonságos eltávolításánál viszont jelzi, hogy csatlakoztatva van és eszközök és nyomtatókba is megjeleníti.
    csak nem tudom megnyitni a vinyó tartalmát.
    Amikor csatlakoztatom akkor is hallani a hangját, hogy felismeri egyszerűen csak nem tudom megnyitni a sajátgép-ből.
    win7 prof-om van.
  • Bence00111
    #40734
    Eddig nem volt vele baj. Most hülyült meg a fél év alatt.
  • TomBond
    #40733
    Gondolom buherált a windows. Próbálj meg felrakni egy "normálisat".
  • Bence00111
    #40732
    Sziasztok!
    Olyan problémám van, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor néha visszaállítja a dátumot Novemberre, és az asztalon összekeveri a parancsikonokat. Ez mitől lehet? Win7 Ultimate, frissítések nélkül.

    A másik probléma az, hogy párszor teljesen lassan bootol be, és miután elindult, annyira lassú, hogy használhatatlan. Restart után pedig jó.
    A gép kb. fél éve lett újratelepítve, de nem lett leformázva a C-meghajtó.
  • bon
    #40731
    Egér csere, már találkoztam a jelenséggel, simán döglődik a mikrokapcsoló, venni kell pl egy Logitech egeret.
  • yblm
    #40730
    Szeretném megkérdezni hogy win 7 alatt az egeret leg alacsonyabbra tettem és mégis gyors ,tehát egy kattra csinálja amit kettöre kellene.mi a megoldás?
    ps2 s egerem van.
  • bon
    #40729
    Szolgáltatói hiba, terheltség.
  • V43 1105
    #40728
    Hélahó !

    Mitől lehet az, hogy a netem hosszú ideig teljesen jó, semmi lag, semmi gáz. Aztán néha néha 1-2 órára 200-300-as ping, amit netezés közben nem viszont, ha játékban játszok ugrálással tudat velem a gép?

    Letöltés nem megy ..
    Vírus, kémprogram nincs ..

    Nem értem mi lehet az oka, tippek ?
  • Balyy
    #40727
    A lényeg, hogy ne kelljen telepíteni. :)
    Köszönöm.
  • bon
    #40726
    Nem, mert a rossz winyó tartalmazza az aktív partíciót. Rossz winyó ki a gépből majd a telepítő lemez berak és ha a telepítő kezdő képernyő betöltödött, nem telepítés kell választani, hanem a javítást, mégpedig az indítás javítását.