46641
  • kl24h
    #41045
    A bootolás nem a feltelepített rendszertől függ, ha nem a géptől. Mivel már van egy operációs rendszer a gépen, akkor be kellene hoznod a Boot Menüt és ki kellene válasszad a CD/DVD (nálam F8, de ez géptől függő, mert van akinél F2 vagy F10), vagy át kell állítanod hogy az 1-es számú boot meghajtó a CD/DVD legyen és a második a HDD, ekkor kellene menjen.
  • Solt
    #41044
    Üdv Urak!

    Picit fura nyűgöm van... van egy XP telepítő lemezem, amiről régebben telepítettem az XP-t. Amióta win7 van a gépen, nem tudom elérni, hogy elinduljon boot után az XP telepítője... boot sorrendre figyeltem, próbáltam ide és ahci módban is, de egyszerűen nem hajlandó működni...

    Először arra gondoltam, hogy az asztali gépem annyira új, hogy nem ismer fel rajta valamit... kipróbáltam a gyárilag XP-s laptopon is, és azon sem indul el... kicsit x-aktás nekem ez így... :)

    ( természetesen próbáltam másik lemezzel, és pendriveról is, de semmi )
  • bon
    #41043
    Jelentős gyorsulásra nem számítanék, én inkább mennyiséget nővelnék ha játszol is, újratelepítés meg nem kell memória cserénél.
  • zord01
    #41042
    Jah meg utána kell win7-t újrainstallálni?
  • zord01
    #41041
    Sziasztok!

    Gondolkozom RAM cserén. Szerintetek gyorsulni fog a gép, ha lecserélem a mostani 2*2 GB DDR3-1333 DDR3-as RAM-ot 2*2 GB 1600-asra?

    SSD meg 955 Phenom II van a gépemben.
  • mester1987
    #41040
    Már rájöttem.
  • tmp
    #41039
    Köszi, ez megoldotta :) (egyébként kerestem a hibakódra, de nem talált semmit)
  • tmp
    #41038
    van egy ilyen anyáéknak, win7 van rajta, sok szolgáltatást kilőve, nem olyan vészesen lassú. Netezni lehet rajta, de egyszerre 2-3 progit már döcögve futtat a ram miatt. Ha csak netre kell vagy office-ra akkor nyugodtan tedd fel, viszont xptől jóval lassabb lesz maga a rendszer.
  • bon
    #41037
    Memória nagyon kevés, HDD nagyon kicsi, a proci még elmenne. Tehát nem érdemes, de még XP-t használva is bővíteném a memóriát.
  • Klon
    #41036
    bocs...

    windows.microsoft.com/hu-HU/windows7/products/system-requirements
  • Klon
    #41035
    a keves ram miatt, en nemet mondanek...
  • Kaszi46
    #41034
    Sziasztok!

    Szerintetek egy Fujitsu Siemens Amilo Pro v3405 laptopra érdemes felrakni a windows7-et?

    hardver spec
  • bon
    #41033
    Tessék: link
  • tmp
    #41032
    Srácok: olyan gondom van, hogy nem tudja frissíteni az officet a windows, ismeretlen hibával elszáll az update hibakód : WindowsUpdate_80070003

    Az office az 2010-es, 60napos próbaverzió, a windows szintén 30 napos próbaverzió, így tuti nem aktivációs gondok miatt nem megy.
  • szegim
    #41031
    meg van, ezer köszönet!
  • szegim
    #41030
    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__2154721-mitol-valtozott-meg-a-kijeloles-szine

    ezt meglehet nyitni
  • bon
    #41029
    a mintának szánt képet nem lehet megnyitni, mert a link egy része hiányzik. Amúgy a vezérlőpult/rednszer/speciális rendszerbeállítások\teljesítmény menüpontját nézném meg
  • bon
    #41028
    Alapból magasabb hőmérségleten dolgozik, mint amit a radiátor kisugározhat 20cm-re, így problémát nem okozhat a közelsége.
  • szegim
    #41027
    ez a problémám, csak átírtam a rendszert

    itt rálehet menni a képekre.... pls, engem nagyon zavar....
  • szegim
    #41026
    Windows 7 Home Premium 32bit rendszert használok, és az asztalon, ha az egérrel akarok kijelölni, akkor már nem az a kékes ablak jelenik meg, hanem egyszerű Windows XP-s kijelölés. 2 kép:
    http://img190.imageshack.us/img190/9531/ablak0.jpg
    http://img834.imageshack.us/img834/4980/ablak1.jpg

    A 2 piros keretet én tettem be, hogy lehessen látni, hogy miről beszélek, ha az első nem lehetne.

    Szóval, hogy lehetne megint visszacsinálni arra a kékes kijelölésre? (Újratelepítés NÉLKÜL!)
    ilyet szeretnék megint:
    http://www.kephost.com/images4/2011/8/17/euvqlc0ks7sol5ev198..
    (ezt a képet a neten találtam)
    És a vezérlőpulton belül, hol van a kijelölés színe?
    És nem a windows embléma a gond, mert az csak egy háttérkép. Így szeretném, mint ahogy itt van:
    http://www.kephost.com/images4/2011/8/17/euvqlc0ks7sol5ev198..
    De nekem most így van:
    http://img190.imageshack.us/img190/9531/ablak0.jpg
  • simon007
    #41025
    Talán túlságosan bugyuta a kérdés, de elképzelhető-e, hogy mivel a számítógépház kb. 20 cm-re van a radiátortól, a meleg bezavarja a gépet. Túlmelegedhet-e? Okozhat-e bármilyen gubancot?
    Előre is kösz a segítséget!
  • simon007
    #41024
    Hello!

    Tudna valaki segíteni?
    Minden hibajelzés nélkül win7-nél egyszercsak az asztal-képernyőfelbontásnál
    a felbontásos csúszka maximuma 1280*720!! Hol lehet visszaállítani 1920*1080-ra?
    Eddig működött. Vírust kaphattam?
  • bon
    #41023
    Elsőnek Home Premium változatott esetleg professional-t kell telepíteni és egyből kevesebb szogáltatás indul el.
  • Klon
    #41022
    ez engem is érdekelne :)
  • grebber
    #41021
    Az msconfig menüben a szolgáltatásoknál mi az amit alapból betölt magának a windows 7 de nem is fontos?

    Magyarul lenne jó. Mert mindenhol olvasom csomó dolog elindul ami felesleges de sehol nem írják mik azok :(
  • bon
    #41020
    A két ismeretlen eszközt azért én még feltelepíteném.
  • Klon
    #41019
    bár, nem tőlem kérdezed, de: persze, kiváltható. csak előtte tiltsd le biosban az alaplapit.
  • roblee
    #41018
    Köszi a válaszokat.
    Alaplapi a hangkártya. BIOS-ban engedélyezve van az AC97.
    A Bluescreen View nem lát semmilyen kékhalált. Nincs MiniDunp mappám a gépen. Tudtommal innen veszi ki az infot.
    Az Eszközkezelőben lát 2 Ismeretlen eszközt az Egyéb eszközökön belül.
    Kiváltható az alaplapi külső hangkártyával?
  • TheSosy
    #41017
    Üdv uraim, EZ lenne a gondom csak a futtatás is lnk-vá vátozott.A Total CMD-vel meg ha átíróm azt írja ki,hogy a program nem kompatibilis a windows..... ezlenne:
    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2122903-az-asztalon-szinte-az-osszes-file-lnk-file-va-valtozott-es-nem-lehet-megnyitni
  • bon
    #41016
    Ha külön kártya a hangkártya akkor gépből kivesz megtakaryt, majd visszarak. A kék halál üzenetét se ártana látni erre a célr kíváló proram a Bluescreen view program.
    Ha alaplapi hangkártya akkor a bios-ba érdemes megnézni, hogy be van e kapcsolva. Eszközkezelőben semmi hibás hardver nem látszik?

    Ha semelyik megoldás nem jön be akkor lehetséges, hogy a hangkártya bedöglött.
  • Klon
    #41015
    sztem megadta magát a hangkártya. (pár éve ugyanígy jártam, bár akkor még xp volt...)
  • roblee
    #41014
    Sziasztok!
    Előjött egy problémám, amit szeretnék megoldani, de egyelőre nem tudom mitévő legyek.
    Online radio-t hallgattam, majd jött a kékhalál és újraindítás utána nem ismerte fel a hangkártyát. Win7 64bit-em van. Nem tudom, hogy hogy telepítsek fel drivert, ha magát a hardvert nem észleli. Találkoztatok ilyen problémával?
    Előre is köszönöm segítségeteket! Fontos lenne.
  • Csacsi
    #41013
    Nah ide kéne a DVD,ami csak holnap lesz meg, mert hibajavítónál nem engedi ezt a parancssort, nem tudom miért.
  • bon
    #41012
    Hibajavító parancssornál írd be ezt: SFC/scannow
  • Csacsi
    #41011
    Sima windows hibajavítónál parancssorba már átneveztem a filet, akkor kék halál volt a vége a következő indítánál :(
  • josi
    #41010
    Rakj be egy Windows 7 telepítő CD-t és kapcsold úgy be a gépet
    Amikor kiírja hogy „Press any key to boot from CD/DVD”, akkor nyomj meg egy gombot.
    Ha betöltődött a telepítő, akkor a Telepítés helyett a Számítógép javítása opcióra kattints (az ablak alján van).
    Ha kéri, írd be Windows felhasználónevedet és jelszavadat.
    Válaszd a Parancssor lehetőséget
    írd be azt, hogy rename c:\windows\system32\drivers\classpnp.sys classpnp.old
    írd be azt, hogy rename x:\windows\system32\drivers\classpnp.sys classpnp.old
    indítsd újra a gépet

    Második lehetőség:
    Szerezz egy Ubuntu Live CD-t (Google-be írd be, tölts le egy .iso fájlt és írd ki CD-re), és indítsd el róla az Ubuntut (tedd be a gépbe, kapcsold be és választd az „Ubuntu kipróbálása”-t)
    A rendszer betöltődése után a fájlkezelőben keresd meg a Windows/system32 mappában a CLASSPNP.SYS-t és töröld ki
  • Csacsi
    #41009
    Sziasztok.Acer laptopot használok. És ma nem akart betölteni a windows 7.

    Csökkentett módban megáll ott, hogy betöltené a classpnp.sys filet.

    Nincs ötletem, hogy mi lehet a baj.
  • Metwork
    #41008
    VirtualBox-ban ki járatos?
    Telepítettem rá Vista-t de nem ismeri fel a pendrive-ot, driver szerinte a legfrissebb és amikor az eszközkezelőben frissíteném a drivert nem is szed le frissebbet a netről.
    Először Xp-t tettem fel az kezelte az usb-t.
  • elitehun
    #41007
    Azóta szerencsére nem fordult elő többször, reméljük hogy csak átmeneti hiba volt
  • bon
    #41006
    Szofteres gond is lehet, ki kellene próbálni másik gépben is, saját szofvere feltelepítése nélkül.