46641
  • marsu
    #46160
    sziasztok lehet hogy még emlékeztek, hogy a belső hdd-ém elromlott, többen javasoltátok, hogy vegyek külső hdd-ét. vettem is egy samsung 500gb usb 3-om
    a probléma az, hogy nagyon lassan másolja át a dolgokat. pl 112mb-t 45 perc alatt. ugyan kiírja, hogy gyorsabb működésre is képes ha usb 3-as portba dugom, de én hiába dugom, nem lesz gyorsabb, és mindig kiírja, hogy dugjam usb 3-om ba.
    remélem értitek.

    előre is köszönöm a válaszokat, vagy az ötleteket.
  • Atisz #46159
    Sikerült, egy újraindítás megoldotta a problémát.
  • Atisz #46158
    Nekem egyelőre 0%-on van a frissítés letöltése, másnak sikerült elsőre?
  • RelakS
    #46157
    Írtam, hogy aktiváltam a partíciót. Mind1, hétvégén meglátom, mi van, ha csak az az egy SSD van a gépben.
  • bon
    #46156
    Hiába utolsó ha az az aktív merevlemez, márpedig rendszerindításhoz aktívnak kell lennie.
  • RelakS
    #46155
    Ezt a Bootrec-et megnézem, de azért előtte csinálok egy eredeti lemez nélküli indítást. Ugyanis ugyanezeket csináltam még valamikor tavaly, a Win10 előtt, és a másolt rendszer köszönte szépen, jól működött.

    A félelmetes az, hogy a lemez, amiről indítanék, az a boot lista végén van, tehát még az sem lehet, hogy "ja, itt nincs semmi, nézem a következő lemezt"
  • gergely1991
    #46154
    Tulajdonképpen a boot szektorokat hiányolja mert ha például pendrive-ra normálisan van megoldva bootolás akkor onnan fog indulni a dolog.Így az "A" lemezről bootol.Iktasd ki az "A" meghajtót(!!!) futass egy telepítőt helyreállító konzollal és alkalmazd ezt a "B"-re.Vagy alkalmazz egy grub-ot mondjuk egy pendrive-ra.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.08.11. 11:07:03
  • RelakS][
    #46153
    Szerintem akkor egyszerűbb volt, mert ami a partíción volt, az elindult. A Win7 meg bootmanagerként is üzemelhet tudtommal, és ez lehet a gond, mert nem azt írja, hogy indítsd el, amit találsz, hanem nézz körül x meghajtó y partícióján, és indítsd el, amit találsz.
    Hétvégén kiderül, addig jegelem :D
  • TokraFan
    #46152
    Ez a fajta szívás engem a "régi szép" időkre emlékeztet ugy 1995 környékéről.
  • RelakS
    #46151
    Hang volt, kép volt, tunerkártya működött, más PCIe cucc nincs, csak az M.2 SSD.

    Viszont ezzel a rendszerrel kapcsolatban más miatt is kezdek kitérni a hitemből...
    Át akarom másolni nagyobb partícióra, hogy több helyen tudjon garázdálkodni.
    A lemezről B lemezre
    A lemezen Win7 a partíció neve, EasyUS partíció kezelővel átmásolom B lemezre, ott már Win7Copy a neve. Aktívvá teszem, mert az jót tesz a rendszerindításnak. Biosban kérek egy bootot a B lemezről. Erre elindul az A lemezről a rendszer

    Mi a tökömet hagyok ki, amitől ezt csinálja? Már ott tartok, hogy kihúzok mintent a gépből B lemezt leszámítva, hogy akkor is hajlandó-e indulni, vagy akkor meg azt mondja, hogy no system disk
  • gergely1991
    #46150
    Ritkán adódik ilyen alkalom....A többi PCIe eszközt látja?
  • Tetsuo
    #46149
    Ez elég morbid a Win 7 esetében. ;-)
  • RelakS
    #46148
    Az sem... fura

    darkSectorxxx
    mit értesz buhera alatt? Azt már igen, hogy egy kis segítség után nem vegzált hitelesítésért? :D
  • bon
    #46147
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • darkSectorxxx #46146
    Win7 buhera változat? Esetleg hibásan települt fel?
  • bon
    #46145
    Lemezkezelő se látja?
  • RelakS][
    #46144
    Olyankor mi van, ha egy Samsung M.2 PCIe SSD a biosban látszik, Win10 alatt kifogástalan, Win7 meg tudomást sem vesz róla?

    Nem életbevágó, mert már inkább Win10-et használok, de fura...
  • bon
    #46143
    Driver írás a hardver gyártó feladata. De mégis ha nem csinálja meg és elég jelzés érkezik akkor megcsinálják ők.
  • bon
    #46142
    Majd kiderül, Enterprise változatból már elérhető lesz. Office-ért is fizetnek rengetegen és nem feltétlenül haszon szerzés miatt használják. Nekem is van több előfizetésem, több ismerősöm fizet az office-ért. Ennyi erővel Windows is lehetne.
  • TokraFan
    #46141
    Backdoor mindegyikben van, de a hálózati adatforgalombol jol látható, mennyivel durvább kémprogram a 10. Olvass utána nyugodtan, nem nekem kell hinni, hanem a biztonságtechnikai szakembereknek es cégeknek. Számos hardver eseten pedig nem apró hiba van a 10-el, hanem konkrétan nem működik az eszköz. Nem várható el, hogy akár horror áru hardvereket is kukazzon egy cég csak azert, mert az ms- nek éppen a 10 futtatásra az érdeke.
  • TokraFan
    #46140
    Senki nem fog OS-ért havi díjat fizetni. Ez nem olyan, mint egy Photoshop, aminek a havi díjat kitermeli a vállalkozás. Abban a pillanatban lenyomna az ms-t egy olyan platform, ami fix díjas.
  • bon
    #46139
    Előzők vagy más programok!
  • bon
    #46138
    Én havi díjas előfizetésnek örülnék, mint az Office-nál.
  • lck
    #46137
    Távol álljon tőlem a MS túlzott pártolása, de a "bepalizás"-t kicsit erősnek érzem. > Ingyen bepaliztak ha-ha ! <
    Nálam megjelenése óta fut a 10 és minimális problémák jelentkeztek eddig. ( Semmivel nem több mint amikor áttértem a 7-re. ) Meg kellet szokni és kiismerni - ennyi. Eszembe nem jutna a 7-et visszatenni.
    MS érdeke lenne az hogy egy platformra koncentrálhasson, és nem 3-4 oprendszert támogasson egyszerre. Ez a felhasználóknak is jó lenne.
    Ha meg a rendszer adathalászatára gondolunk - ne legyen senki annyira naiv hogy azt hiszi az előzők nem kémkedtek.
  • TokraFan
    #46136
    Erre en is kiváncsi leszek, mivel messze nem sikerült annyi embert bepalizni mint szerettek volna. Lehet, kitalálnak meg valamit a későbbiekben is.
  • aru
    #46135
    Pár napja számol vissza a W10 ingyenes telepítő ablak. Remélem amikor a nullához ér akkor végleg eltűnik és békénhagy ezen a gépen! Amit akartam azt már frissítettem...
  • howarju
    #46134
    Hi!
    https://www.youtube.com/watch?v=1rp8vDD6ioM
  • mcmoha
    #46133
    Én is ezzel kinlódtam. A megoldás:
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=52976
    vagy (64 bithez)
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=52974
  • VinylToy #46132
    A letiltás működik, a gép rendesen üzemel, majd munkaidő végén elindítottam a frissítés keresést (15 órakor) és 2 órával később megtalálta az új csomagokat. Azt most reggel feltelepítem és nincs vele gond tovább.
  • gergely1991
    #46131
    100% CPU használat, kb 1.5 GB memóriahasználattal...
    Majd szólj ha megtaláltad.
  • VinylToy #46130
    A windows update (konkrétan a svchost.exe) 100%-os cpu használattal terheli állandóan a számítógépemet.
    Jelenleg letiltottam az automatikus frissítés szolgáltatást és keresem a megoldást a problémára.
  • TokraFan
    #46129
  • bon
    #46128
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • Carmang
    #46127
    Szerintem azért kevesebb a hozzászólás, mert egyre kevesebb a probléma.
    Ennyi idős OS esetén, ajánlott is :)
  • Tetsuo
    #46126
    A Win 10-től én is ódzkodom, pontosabban undorodom a multicéges g*ciskedés miatt.
  • gergely1991
    #46125
    Tervezem hogy ez lesz az utolsó windows,váltás esetén linux.Kösz M$ ezt elintézted. :DDD
  • TokraFan
    #46124
    Inkabb azt mutatja, hogy ez meg ms mércével is viszonylag jol működő rendszer, nincs miről beszélni, működik azt kész (leszámítva a felkegyelmu frissítot) ellentétben a v8/10-el.
    Eszemben sincs váltani, meg jópár évig!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.07.10. 23:37:26
  • bon
    #46123
    Attól még Windows 7 a topic címe, az egyre keveebb hozzászolás meg mutatja, hogy kevesebb a felhasználó is. Ideje váltani.
  • bon
    #46122
    Kuka, gyorsan menteni ami kell a winyról és lehet venni újat.
  • marsu
    #46121
    Értem köszönöm, vettem egy külső hdd-ét arra lementettem mindent amit féltek. És várom mi fog történni!