46641
  • Örm
    #41486
    Hello!
    Töltöttem le egy ikon csomagot. A kérdésem az lenne, hogy tudom ezt feltelepíteni?
  • DarkSector
    #41485
    oks thx.
  • simonl #41484
    Szép jó reggelt ezen a gyönyörű és kicsit álmos reggelen:)

    Előre is elnézést az OFF gyanús kérdésért de talán érinti a topicot....
    Tegnap este kezdtem ismerkedni az IE9 böngészővel és nem mondom, hogy nem tetszik.
    Kérdésem az - mert az istennek nem jöttem rá - hogyan tudom Chrom -ból az Explorer -be exportálni (vagy fordítva importálni) a beállított könyvjelzőket, mappákat??

    Köszönöm a türelmes válaszokat
  • bon
    #41483
    Office-ban igen, Windows-ba nem, nehéz lenne kivitelezni, mert sok erőforrást felzabálna az esetlegesen nagy mennyiségű vágólapra helyezett adatok miatt.
  • DarkSector
    #41482
    srácok ha mindig nyomok ctrc+c-t akkor nincs megoldás visszakutatni egy régebben vágólapőra tett szöveget?
  • bon
    #41481
    Írd ki lassabban max 4x-es sebességgel, cserélj optikai meghajtót, de a winyó állapotát is ellenőrizd a hd sentinel programmal.
  • linemar
    #41480
    Sziasztok a gépem komficja alkalmas win 7 re de nagyon nagyon lassan települ formázás után telepitó meg áll vagy nincs telepítő fájl ki írással ,vagy eszköz hibával mit tegyek??
  • mester1987
    #41479
    Thx, akkor semmi jelentősebb. :)
  • Flamer
    #41478
    #41475, #41476: thx. :)

    bar a ritualed elegge durvan hangzik. a reinstall hive vagyok enis csak azert igy kitalalhatnak mar az update fukciot normalisan azert kerdeztem :D
  • bon
    #41477
    Standard Defrag

    You can access standard defrag on a computer by running the command "defrag" from the command prompt. Windows users can also access defrag from the Control Panel's System and Maintenance menu. You can also defrag using software like PerfectDisk.

    VSS Defrag

    VSS is a tool that creates point-in-time shadow copies or snapshots of files on the volume at predefined intervals. The snapshots can be used to recover files shortly after they are lost. VSS defrag is short for "Volume Shadow Copy Service defragmentation." VSS files can be defragmented by selecting to defragment only VSS files. VSS files can also be defragmented by selecting to defrag the system folders where shadow copies are stored.

    Ennyit találtam
  • bon
    #41476
    Nyugottan frissítheted.
  • DIESEL DOG #41475
    Elvileg nem lesz semmi gondja, bár lehet hogy rigolyás volnék, de én a tiszta installálás híve vagyok.

    Nálam úgy zajlik a dolog, hogy újraindítom a gépet csökkentett módban (safe mode) majd régi driver és minden komponense (beleértve a CCC-t is) uninstallálom, majd ráengedek egy driver sweepert is (innen tudod leszedni), majd evvel is letakarítom, majd ismét restart, és elvégzek egy regisztrációs adatbázis tisztítást pl. egy CCleaner-rel, vagy WinASO-val, majd ismét újraindítom de már normál módban és így installálom a friss drivert az összes hozzátartozó komponensével.

    Ergo nálam így zajlik ez a "rituálé" de még soha nem is volt semmi gondom, mindig tisztán települt, és hibáktól mentesen működött / működik is a dolog. :)
  • mester1987
    #41474
    Sziasztok, véletlenül nem tudja valaki, hogy a VSS (Volume Shadow Copy Sevice) módbeli töredezettségmentesítés mivel tér el a simától? Esetleg mivel jobb/rosszabb?

    Köszi előre is.
  • Flamer
    #41473
    hi, fentvan a 11.6-os ati driver es minden inditasnal nyoszog hogy mar van 12.2 is. mennyire jo ha ott nyomok a frissitesre minthogy leszedjem a laprol, es egy normalis reinstallt csinalnek? megbizhato az updatere?
  • bon
    #41472
    Pedig az új fiók létrehozása a legjobb megoldás, utánan meg a csoportházirend szerkesztővel bekapcsolod a csak engedélyezett programok futtatása házirendet.
  • sosemt
    #41471
    Srácok: Létezik valamilyen program, amivel ha ideengedem a tesómat (laptop), akkor pl csak power pointal tud foglalkozni, vagy csak netezni? Nem akarom hogy turkáljon a dokumentumok között, de új fiókot sem csinálok emiatt, szal valami tálcablokkoló vagy nemtom mi kelle, létezik ilyen win7-re?
  • tompka
    #41470
    Tavaly december óta 1 alkalommal. De visszább vettem akkor a virtuális win8 memóriáját és tökéletes volt. Azóta letöröltem a win8-at így nem megy 3,6GB felé. 1 programom sem szól, hogy kellene neki a lapozófájl. :)
  • DarkSector
    #41469
    Persze én ezeket az észrevételeket nem azért írom hogy fel vagyok háborodva, hanem mert csak érdekességképpen majd még a véglegesbe miket kell orvosolni. :)

    Tisztában vagyok hogy Preview eszerint is tekintem...
  • [HUN]FaTaL
    #41468
    pl. mert nem adminként futtatod a tcmd-t és / vagy nem kompatibilis még a win 8-cal. :) Ez még mindig egy béta rendszer...
  • bon
    #41467
    Programok igénylehetik a laptzófájl meglétét. Na meg neked is sikerült már elfogyasztani. Ezért is célszerű beállítani egy nem túl nagy fix értéket.
  • DarkSector
    #41466
    Nem tudom, de látom megpróbáltad és megy, én eddig 1-et használtam, de nem próbáltam ráhúzni mert win8 nem igazán komálja, de igen ezekszerint lehet. :)

    Mármint win8 a ráhúzást nem komálja, pl sajátgépből ha valamit behúzok total commanderbe nem másolja be hanem semmit nem tesz.
  • tompka
    #41465
    Nekem a laptopban 6GB ram van, kikapcsolt lapozó fájl mellett. Miért fontos, hogy legyen ekkora memóriánál is? Eddig 1x reklamált a rendszer, hogy elfogyott. De akkor futott virtuálisan a Win8. Alapesetben 3,6GB felé nem megy.
  • Wreck86
    #41464
    LOL!
    Megy,ikon asztalon,ráhúzom a játék indítóját és megy.:D
  • Wreck86
    #41463
    Én semmit!:D
    Csak van egy régi játék,amit ki szeretnék próbálni és valószínű, ez kell hozzá.
    Olyat is hallottam,hogy a játék indítófájl-át rá kell húzni a dosbox ikonjára és futtatja.Ez igaz?
  • DarkSector
    #41462
    Jó csak én azt nem értem mit kellene állítgatni? Vagyis mit akartok állítgatni? :)
  • Wreck86
    #41461
    Sztem mindannyian ugyanarra gondoltunk,csak én egyszerűbben. :D
  • DarkSector
    #41460
    Nálam így megy:

    - DOSbox simán települ
    - Játék felrak d-re mondjuk (D:\ingyombingyom)
    - DOSbox megnyitva
    - Beírom hogy mount d: d:\ingyombingyom (enter)
    - Beírom d: (enter)
    -Beírom ingyombingyom (enter)
    és ennyi.....

    Remélem semmit nem hagytam ki. Amúgy DOSbox 0.74
  • DarkSector
    #41459
    Akkor ti nemtudom mire gondoltok, ezért mondom elbeszélünk egymás mellett.

    Én letöltöttem régi játékokat.

    Feltettem a DOSbox-ot, belptem a DOSbox-ba behívtam a játék inditófájlt és ennyi.

    De szerintem ti másra gondoltok ezek szerint.
  • Jakuza001
    #41458
    Semmit nem kell allitani ? :D
    A dosbox ha jol emlekszem parancssoros es kulon guit (frontend) kell leszedni hozza.



    Talan a D-Fend a legjobb hozza:

  • DarkSector
    #41457
    Igen feldobtam és ment, semmit nem kell állítani.
  • Wreck86
    #41456
    Olyan kis ablak,ami generál dos-t, hogy igen régi játékok is fussanak rajta? :D
  • DarkSector
    #41455
    Jah én simán installáltam oszt ennyi.
    Vagy lehet nem egyre gondolunk?
  • bon
    #41454
    Típus azonost.
  • Laci82
    #41453
    Mármint Kingstont vagy 1600 Mhz-set?
  • V43 1105
    #41452
    Ugyanolyat vegyél már mint ami most van .....
  • bon
    #41451
    Kell lapozó fájl, 4gb felett is, ifx méretre kell állítani pl 2gb-ra. nálam 12gb-al is bevan állítva.
  • Wreck86
    #41450
    Köszi!
    Pár sorban le tudnád írni a DosBox működését? Mit, hogyan?
  • Laci82
    #41449
    Na jó azért talán a konfigom nem az a kimondott csendes,bájos kis netezős konfig (lásd az aláírásomban)
    Meg is veszem,ennyiért amennyiért egy corsair kitet néztem nem hagyom ott.
  • Puhos
    #41448
    Szia!

    Nekem is 8gb ram van a gépembe már elég rég óta, és a lapozófájl nincs használva. Állítólag 4 gb fölött nincs rá szükség, de ez nem biztos én is csak hallottam.
  • sosemt
    #41447
    hát netezés mellett biztos nem fogod kihasználni :D ha esetleg virtualizálsz, vagy cad-ozol akkor lehet. Szerintem 4 giga jelenleg elég még a játékokhoz is, de mivel olcsó és elfér a gépbe sztem nyugodtan vedd meg, hátránya nem lesz (ramdisk-nek is használhatsz belőle az sem rossz dolog).