46641
  • bon
    #41566
    Ha van másik vga akkor az automatikusan tiltódik, ez esetben más lesz a probléma forrása, még gondolkodom.
  • sg95
    #41565
    igen alapbol az van beépitve csak nekem van egy másik vga-m is az integrált vga-t nem lehetne letiltani hogy ne foglalja a memoriát?
  • bon
    #41564
    Az nem lehet, hogy integrált vga-d van és 512mb-ot foglal le magának a 4gb memóriából?
  • sg95
    #41563
    Kikapcsoltam a memory remap funkciót de semmi eredménye még mindig ugyanazt írja ki és az op.rendszerem is 64 bites
  • biomage
    #41562
    hát remélem nem ismétlődik meg.
    ha igen akkor kitakarítom a gépet, hátha az a baj, bár nem hiszem.
  • bon
    #41561
    Nekem se mond túl sakat. Van bőven találat a google-ben, de konkrétan nem találtam rá, hogy mi okozhatja.
  • bon
    #41560
    32bit-es oprendszered van és leveszi a többi eszköz memória foglalását a rendszer a 4gb-ból.
    De lehet, hogy nincs ki vagy bekapcsolva a bios-ba a memory remap funkció.
  • sg95
    #41559
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy az miért van hogy van 4GB memóriám és azt irja hogy 4gb de zárójelbe mellette van hogy csak 3,5 GB használható miért van ez?
  • biomage
    #41558
    Információ 2012.03.29. 17:26:57 amdkmdag 62464 (61) ez volt az ucso esemény amit naplózott.
    Információ 2012.03.29. 17:31:38 Kernel-General 12 Nincs
    Információ 2012.03.29. 17:31:41 FilterManager 6 Nincs
    Információ 2012.03.29. 17:31:44 FilterManager 6 Nincs
    Kritikus 2012.03.29. 17:31:45 Kernel-Power 41 (63)

    és ez van a kritikusba írva.
    A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.


    ebből semmit nem tudok meg.
  • bon
    #41557
    Eseménynaplóban
  • biomage
    #41556
    Azta :D ilyen sem történt még meg velem, a win7 em lefagyott, még a ctrl + alt + delre sem reagált, hol tudom megnézni hogy mi történt?
  • 0Diaz0
    #41555
    Már tegnap megcsinálta, és pendrivéről bootoltattam.. szóval már fentvan a win7.. csak most a játékok problémáznak kicsit hogy nem teljesen király ez a 3oprendszer 1hét alatt.. de ezvan. kiküszöbölöm :)
  • exodus2
    #41554
    Azt azért érdemes megjegyezni a Windows7 usb dvd download toolról, hogy érintetlen MS iso-t tudsz csak vele kiírni. Ill. némi iso buherával nem MS iso-t is. De legegyszerűbb egy íróprogram - képfájl írása - betallózod az iso-t, lehetőleg alacsony sebesség beállítás - írás.
  • aate
    #41553
    WINDOWS 7 USB DVD DOWNLOAD TOOL ezzel írd ki az iso-t. letültöd a programot majd indítod és kiválasztod az iso fájlt, és hogy dvd re írjon.(Ne usb-re )ez kiírja jól !
  • Laci82
    #41552
    Így akadozik:

  • 0Diaz0
    #41551
    Srácok! Sokadszor kiirtam a win7-et.. de ezekszerint nemtúl jól szerintem.

    Lényeg : Mit kéne ráírnom a DVD-re?! És hogy?!
  • bon
    #41550
    Jobbat nem tudok javsolni, mint egyesével frissíteni és tesztelni az sp1 után a gépet. Valami tuti bekavarodik nálad.
  • 0Diaz0
    #41549
    na ittvagyok! Köszi aate!
  • Laci82
    #41548
    Jelentem a win 7 sp 1-re telepített frissítések után az akadozásos jelenség ismét előjön.
    Torkig vagyok az egésszel.
  • bon
    #41547
    Igen magától lista szerűen be kellene jönnie a a kékhalálok dump fájlainak és kattintással lehetne válógatni. Majd a kéeprnyő alsó részn megjelennének a részletes infók.
  • federer880402
    #41546
    Megnyitom a Blue screen viewer-t és be kellene jönnie valaminek, ugye? Akármire kattintok,semmi. Szétszedem a laptopot és megnézem a memóriát.
  • bon
    #41545
    Memória kimozdulhatott, meg kell igazítani. Ha a Blue screen view program nem tölti be a dump-ot akkor nem talál a gpen, így hasztalan a program.
  • federer880402
    #41544
    Driver mégsem, mert megnéztem egyesével, hogy a legfrissebb ill. eszköz áll rendelkezésre minden eszköz terén. Ezt a Blue screen view-ert elmondanád, hogy hogyan kell alkalmazni? Dump-ot nem tölt be nekem, meg valami NotePad-dal kell csinálni egy txt.-t, vagy mi?
    A sípolás meg érdekes: írja, amit linkeltél, hogy vidi kártya, vagy memória. Futtattam a Vista memória diagnosztikai eszközét, a MemTest-et is a BIOS-ból, de semmi hibát nem ír. Ötlet erre?

  • bon
    #41543
    vezérlőpult\terület és nyelvi beállítások ha jól emlékszem a menüpont elnevezésére.
  • Laci82
    #41542
    Es hol tudom alapertelmezette tenni a magyar kiosztast?
    Automatikusan visszaal nekem angolra.
  • bon
    #41541
    Bluescreen viewer proginál, nem szabadna kék halált kapnod, a hibák megtekintésére szolgál lista szerűen és részletezve. A start menübe beírva: msconfig kézzel lehet kapcsolgatni az automatikusan elinduló alkalmazásokat, így elvileg kideríthető, hogy mi okozz a agondot, Természetesen driver is okozhatja, ez esetben a gyártó oldaláról (nem albacomp) le kell tölteni a legújabb nem beta-t és felrakni, lehetőleg egyesével, hátha meglesz a bűnős.

    A sípolásról itt van egy rövid lista: link
  • bon
    #41540
    Magyar billnetyűzet kiosztás ugyanúgy van benne. De keresgélhetsz is magyar telepítőt.
  • Laci82
    #41539
    A gyari sp1es telepitovel minden ok egyenlore csak hat ugye angol igy Pakosan irok kicsit,az anyja kocsogit
  • federer880402
    #41538
    Szia BON és mindenki!

    Ez a Blue screen viewer hogy működik? Mert ha megnyitom, akkor jön a kék halál...Ez a célja, nem? :D Na komolyra fordítva, mit kell csinálnom vele? egyik kék halál probléma megoldva, az Avast volt a hibás! Driver nem lehet gond? Eszközkezelőben nincs semminél sem sárga felkiáltójel, viszont van egy pár driver letöltő, aktualizáló progi...Szerinted érdemes kipróbálni egy ilyet, vagy nem? (pl. Driver Genius Professional Edition) Érdekes, mert ma sokat ment a gép csökkentettben, de nem jött a kék halál. Normál-ban azonnal szinte.

    A másik dologgal kapcsolatban. Az Albacomp oldalán én semmit sem találtam, így hát megnéztem a kezelési útmutatót.

    Ezeket írja:

    Lakat, benne egy 1-es számjegyű jelzés: Zölden világít, mikor a NumLock aktiválva van.

    Lakat, benne egy A jelzés: Zölden világít, amikor a Caps Lock aktiválva van.

    Megnéztem a BIOS-t. A vinyó SATA portokat használ (1 és 2).

    BIOS:

    Phoenix Secure Core (tm)
    VGA card: Intel GM45, VBIOS Revision: 1642, VBIOS Build Date: 05/15/2008 BIOS Revision 1. 00. 12, KBC/EC Firmware Revision 1. 00. 08

    Lehet elavult a VBIOS? De akkor miért most jelentkezett a probléma?
  • bon
    #41537
    Én is, mert olyan nics, hogy a gére nem lehet sp1-et telepítnei, mert szaggat tölle, minden féle képpen valami nem stimmel a rendszerrel, ezért is javasoltam az integrált telepítőt, mert ott kisebb a hiba lehetőség.
  • Laci82
    #41536
    Már baromi kíváncsi vagyok....
  • bon
    #41535
    belehet aktiválni
  • Laci82
    #41534
    Találtam ilyen msdn-es sp1-es verziós torrentet,de angol.
    Azt be lehet aktiváni a magyar win7-hez adott serialommal,vagy z teljesen független attól?
  • bon
    #41533
    Kritikus hibákat is javítanak benne. De tulajdonképpen bármilyen hiba ami javítva van már fontos lehet. Sőt lehetnek és lesznek is olyan programok amik megköveteleik az sp1-et. Minden féle képpen megkell oldani ezt a problémát. Én beszereznék egy gyári integrált sp1-es telepítőt és felraknám azt az eredeti kulcsokal.
  • Laci82
    #41532
    Illetve nekem már dobott,"javított" azon ami jó volt előtte,nehogy már jó legyen
  • Laci82
    #41531
    Az Amd oldaról lett telepítve a driver.
    Jelentkezett ez már akkor is mikor minden update telepítve volt anno,csak bele sem gondoltam,hogy ez sp1 után elő jöhet akár.
    Annyira fontos az sp1?
    Olvastam,hogy igazából sokat nem dob a rendszeren,nem tudom ez mennyire igaz?
  • bon
    #41530
    Driver-t cserélgetnék. Nem tudoma cga driver honnét van felrakva, az AMD oldaláról vagy a vga gyártó oldaláról?
    Többi frissítés fent van már, sp1 óta már elég sok kijött.
  • Laci82
    #41529
    Sp1 felrakva és láss csodát az akadozás előjön.
    Ez most lehet videókártya hiba?
  • exodus2
    #41528
    Kötelező frissítések közt ott kell lennie azoknak is. Ha jól emlékszem még írja is mikor rámész.
  • robidj
    #41527
    és mi az a 1-2 frissítés ami szükséges hozzá?