46641
  • kl24h
    #41728
    Lehet vírusos volt a pendriver.
  • zord01
    #41727
    Na jó, csak azért írom ezt le, hátha valaki a jövőben hozzám hasonló cipőben jár.
    Nos én nem tudtam megoldani a dolgot. Roppant érdekes, hogy a progi, ami a bajt okozta nem tudja ugyan átnevezni a partíciót, vagy újra láthatóvá tenni, de belelátni belelát, és tud belőle fájt másolni.
    Szóval most kb 1,5 tera adat kimásolása áll előttem, majd a új partíció létrehozása, és visszamásolás.

    Nem értem mi lehetett ez a hiba, de kár érte nagyon. No mindegy, a lényeg hogy legalább az adatok meglesznek. Persze a nagyon fontos adataimról van biztonsági mentés, van amiről 5-6 helyen is, de azért ez nem esett most jól.

    Mindenkinek köszönöm a segítséget!
  • zord01
    #41726
    Ilyen a világon nincs. Hogy engedheti meg magának egy nagy nevű cég, hogy ilyen programot készítsen????? Mert nem holmi szirszart tettem fel. Egy igen neves cég híres progijának demóját telepítettem, és tessék... Hihetetlen.

    Amúgy a ghost tényleg nem használt
  • [HUN]FaTaL
    #41725
    Hiába ghostolsz.

    Alternatív ötlet: Nézd meg egy linux live cd-vel az sokszor olvassa a partíciót akkor is, amikor a win már képtelen rá. És adatmentés után újrapartícionálhatsz. Persze ilyenkor is kell egy másik vinyó amire mentesz.

    És ott vna még a GetDataBack, amit írtam.


    Tördeli a rendszer, ha raksz szóközt. De nem raktál, így egy szónak érzékelte.
  • zord01
    #41724
    Hali!

    Elnézést az SOS miatt, azt hittem tördeli a rendszer.

    Más. Nincs betűjel, de nem is tudok adni neki, mert ezt írja ki, ha megpróbálom:

    "A műveletet nem lehetett befejezni, mert a lemezkezelés konolnézete nem tükrözi az aktuális adatokat. A frissítési feladattal Frissítse a nézetet. Ha a probéma továbbra is fennáll, zájra be a Lemezkezelés konzolt, majd indítsa újra a Lemezkezelés alkalmazást, vagy magát a számítógépet."

    Újraindítás után ugyanez.

    ha más ötlet nincs, lehet megpróbálom visszaghostolni a C- meghajtót, hátha ott normálisan vannak elmentve a HDD kezeléshez kellő adatok.
  • bon
    #41723
    Betűjelét nézted már partíciókank a számítógép kezelőben?

    SOS-ek számát meg legközelebb kérném kevésbé extrém mennyiségre redukáni, mert szétnyomja a topic-ot.
  • [HUN]FaTaL
    #41722
    Van betűjele? Ha nincs, adj neki a lemezkezelőben.

    Ha úgy sem működik akkor pedig keress egy másik vinyót és arra tudsz menteni getdatabackkel.
  • zord01
    #41721
    Jó, akkor most van az, hogy kérnék némi segítséget, de nagyon durván S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.

    A következő törtnét. Emiatt a r************************ pendrive miatt, hogy meg tudjam formázni, felraktam egy partíció kezelő programot, ami installálás után eltüntetett 2 partíciót a gépemről.

    Van egy rendszer SSD-m, az érintetlen, és van egy 2 terás HDD-m, ami 3 részre volt partícionálva. No ebből a 3 partícióbol most 2 eltűnt, 1 látszik, elérhető.

    Hogy tudnám visszaállítani az eredeti állapotot?

    Please help, vagy tökön lövöm magam, fontos dolgok voltak azokon a partíciókon.

    S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.S.O.S.
  • [HUN]FaTaL
    #41720
    10.3 mint legfrisebb verzió :D

    #41718: Tévedés, 11.2.202.233 a legújabb.
  • barmi
    #41719
    Épp ma frissítettem és így lett belőle 11.2.202.233 de ezzel is és az előző verzióval is van némi hang anomáia amit ezek előtt nem tapasztaltam . :(
  • Evin
    #41718
    Az ActiveX-es IE-hez van, a másik a többi böngészőhöz. És mindkettőből jelenleg 11.2.202.228 a legfrissebb.
    Ez a teljes csomag, ha tényleg nem működik nálad az online update:Közvetlen link
  • zord01
    #41717
    No jó még egy "roppant érdekes jelenség"

    A sajátgépben megjelent egy új meghajtó, amiről a w7 azt állítja, hogy cserélhető lemez, de persze nincs a gépben pendrive se semmi, és ha rákkattintok erre a lemezre természetesen nem lát ott semmit, az írja ki, hogy üres, tegyek bele valamilyen lemezt. Ez most mi? Ötlet?
    Ja és persze újraindítás sőt komplett áramtalanítás után is ott van.
  • zord01
    #41716
    Ma vettem egy 16 gigás pendrive-ot és nem tom se NTFS-re, se exFAT-re formázni, csak FAT32-re. Ez lehet Win7 hiba is, vagy egyértelműen a pendrive a hibás, és vigyem vissza?
  • barmi
    #41715
    Nálam konkrétan ez a kettő van telepítve ebből a flash marhaságból
    és elvileg mindkettő a legújabb verzió ami csak létezik belőle :



    nyomorult anomáliák RulZ ... :'(((
  • barmi
    #41714
    Ma jött egy frissítés a flash player-hez (meg is lepődtem mert ilyen gyakran nem szokott frissítés jönni) gondoltam hátha észrevették a hibát és javították egy ápdéttel. Felraktam a frissítést majd gép restart de ugyan úgy megmaradt ez a fránya pittyogás, pottanás ... most már kifejezetten idegesít ... :( Nem hiszem el hogy ez csak nekem tűnt fel ! .
  • zord01
    #41713
    Hát az a baj, hogy én sem használtam még az életben soha a Win7 beépített íróját, de ez a cucc akkor is feljön, ha csak beteszek egy DVD-t, és csak olvasni akarom.
    Amint megnyitom a meghajtót, már felajánlja hogy ő biza kiírja a konfig beállításokat, annak ellenére, hogy én csak régi adatokat akarok beolvasni.
    Pont ezért zavaró. Fájlmásolásnál különösen. (Jah nem használok TC-t, tudom, looser vagyok, de én nem ezen szocializálódtam, én lassabb vagyok vele, mint win intézővel. Evvan.)
  • bon
    #41712
    Töröltesd az írási folyamatott, módját nem tudom, mert még életemben nem használtam a beépített író funkciót a Windows-ban.
  • zord01
    #41709
    A képet nem vette be, íme a link

    http://kephost.hu/share-B2F6_4F8AA65C.html
  • zord01
    #41708
    Sziasztok!

    Need help. Ha beteszek egy DVD-t a meghajtóba (mindegy hogy üres, vagy már megírt DVD-t), a Win 7 felajánlja, hogy a Desktop konfigurációs fájlokat DVD-re írja.

    Ez normális, vagy szerintetek miért van? Ha letörlöm a fájlt újraindítás után megint ott van, és újrainstall után is jelentkezik a probléma.

    Egy kép, hogy lásságok miről beszélek.



    Ez már kezd nagyon zavaró lenne. Valami ötlet?
  • tmp
    #41707
    valszeg rég telepítettél windowst, valamelyik nap telepítettem egy májusi msndes windowst, volt vagy 1 óra mire fölfrissítette (először .net 3.5 , aztán következő restartnál .net 4, aztán a .net4 frissítései, azt hittem sosem lesz vége...
  • kjhun
    #41706
    Sziasztok

    XYZ.exe-t, ha mondjuk így akarok futtatni, hogy XYZ.exe, jobb-klikk tulajdonságok, Kompatibilitás fül, és bejelölni mondjuk ezeket: Futtatás rendszergazdaként, Asztal-összeállítás letiltása, Képi témák letiltása, meg esetleg 256 színű mód, ha szükséges, és ugyanezeket beállítani, a "Minden felhasználó beállításának megjelenése" gombra előugró ablakban is. Na most, ez egy füst alatt megoldható *.reg fájllal is, ha rendszergazdaként állítanám be? Vagy egy telepítőprogramba beintegrálván ezeket a beállításokat, és rendszergazdaként futtatván, megoldható lenne, az XYZ.exe fájl Kompatibilitás tulajdonságainak előre történő beállítása? Így kényelmesebb lenne, mint kézzel állítgatni, ha netán sok fájlon kéne, vagy ha nem értene valaki hozzá, hogy így read.txt-t olvassa el, és mit csinálj vele.

    Ezeket itt tárolja a Windows:

    Ez, ha jól gondolom az aktuális felhasználóé lenne: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

    Emez meg az összes-é: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

    És ezek az értékek vannak:

    WIN95/WIN98/WIN4SP5/WIN2000/WINXPSP2/WINXPSP3/VISTARTM/VISTASP1/VISTASP2/WIN7RTM/WINSRV03SP1/WINSRV08SP1/DISABLETHEMES/640X480/HIGHDPIAWARE/256COLOR/DISABLEDWM/RUNASADMIN

    Példa:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers]
    "C:\\Program Files\\MyProg\\XYZ.exe"="256COLOR DISABLETHEMES"

    Jól gondolom, hogy megfelelő *.reg-fájllal/telepítőprogrammal, ez simán beállítaná, a kívánt beállításokra?

    Lásd itt: running-an-application-as-administrator-or-in-compatibility-mode

    Kép:


    Jól sejtem? :-)
  • bon
    #41705
    Következő telepítésem pl. a Windows 8 RC megjelenése napján lesz, azt követő meg a végleges változat megjelenése után.
  • bon
    #41704
    Órákat? akkor ott gép gond lesz (pl teljesítmény). A többlet telepítési idő ellenére én a hivatalos telepítők híve vagyok. Na meg rendszer telepítést ritkán csinál az ember, így kibírható. Nálam több mint 1 évet szokott kihúzni a rendszer és az esetek többségében hardver fejlesztése miatt történik az újratelepítés vagy új oprendszer bevezetése végett.
  • [HUN]FaTaL
    #41703
    Bármelyik warez oldalon szvsz. Ezek nem legális telepítők.
  • tmp
    #41702
    és ezeket hol lehet majd elérni? ( a tavaly májusi MSDN-es iso-k már nagyon régiek, órákat szöszmötöl az update)
  • bon
    #41701
    Nézd meg, hogy van e C:/WINDOWS/SYSTEM64 könytárad, ha van töld le az emsisoft emergency kit-et, mert rootkit-el van fertőzve a géped és ez okozza a problémát.

    A többi lépés a google fordíot használva:

    Töltse le a regisztrációs fájlokról (exportálhatja is HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ BFE egy másik dolgozó Win7 PC)
    1055.BFE.reg

    0677.mpssvc.reg

    Elindítása és importáld be a registry

    Indítsa újra a számítógépet

    Most nyílt RUN és típusa

    regedit, majd kattintson az OK gombra

    menj a HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ BFE

    Jobb klikk rá-jogosultságok

    Kattintson a Hozzáadás és típus

    Mindenki, és kattintson az OK gombra

    Most kattintson a Mindenki

    Alul van jogosultsága a felhasználók

    Válassza ki a teljes ellenőrzést, és kattintson az OK gombra

    Most nyisd RUN és írja be a services.msc, és kattintson az OK gombra

    alap indul szűrőmotor szolgáltatást, majd a Windows tűzfal szolgáltatást
  • emilkee
    #41700
    Nagyon köszönöm a segítséget de sajnos angolból nem vagyok valamijó.55 évesen már nem kezdek bele.Ha lehetne egy kis magyarosítás?
  • bon
    #41699
    Itt is hasonlót írnak: link

    De különösen ennek néznék utánna:
    "Hi

    Make sure that PC is clean(free from zero access rootkit before trying this fixes)


    This firewall issue is commonly found on vista and windows 7 (64 BIT OS)
    This is symptom for rootkit on 64 bit systems


    if you find a folder called system64

    C:/WINDOWS/SYSTEM64(not the sysWOW64)




    and a file called consrv.dll

    C:/WINDOWS/SYSTEM32/CONSRV.DLL

    You're infected by zero access rootkit.It is recommended to contact malware removal forums to remove it first and try the fix"
  • bon
    #41698
    Egy próbát megér: link
  • emilkee
    #41697
    Windows 7 64bites rendszerem van.Pár napja nem tudom bekapcsolni a tűzfalat. Hbakód:0x80070424.Nem engedi telepiteni a NOD 32 virúsírtót sem.Ha valaki tudna segiteni kérem válaszoljon!Nem szeretném újra telepíteni.
  • bon
    #41696
    Bele vannak a telepítőbe barkácsolva a frissítések 2012 áprilisig
  • naaa
    #41695
    Sziasztok

    ez mire leszjó?

    Integrált verziók kiadási menetrendje: (Tervezett)

    Windows 7 Ultimate SP1 x86 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.11. 7:00AM
    Windows 7 Ultimate SP1 x64 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.13. 7:00AM

    Windows 7 Enterprise SP1 x86 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.15. 7:00AM
    Windows 7 Enterprise SP1 x64 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.17. 7:00AM

    Windows 7 Professional SP1 x86 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.19. 7:00AM
    Windows 7 Professional SP1 x64 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.21. 7:00AM

    Windows 7 Home Premium SP1 x86 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.23. 7:00AM
    Windows 7 Home Premium SP1 x64 Integrated April 2012 IE9 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.25. 7:00AM

    Windows XP Professional SP3 x86 Integrated April 2012 IE8-WMP11 Hungarian-By.Kori Kiadás: 2012.04.27. 7:00AM
    Windows Thin PC SP1 x86 Integrated April 2012 IE9 Hun-Eng-By.Kori Kiadás: 2012.04.29. 7:00AM

    List updated: 2012.04.04. 0:35AM
  • barmi
    #41694
    Nálam pl a youtube mindig produkálja ezt viszont vimeo vagy indavideo alatt nem tapasztalom ...
  • bon
    #41693
    Sikerült produkálnom a hibádat nekem is, úgy tűnik videó függő a probléma, idáig egy videó pródukálta csak a többség nem.
  • bon
    #41692
    Hangkártya driver és flash player összeveszérésre tippelnék, ha van újabb hangkártya driver én felraknám.
  • barmi
    #41691
    Mióta feltettem az új flash player frissítést azóta az online videók érdekesen videlkednek. Magával a videóval nincs probléma viszont ha olyan területre húzom a csúszkát ami még nincs letöltve akkor a hangszóró pittyan egyet és roppan is egy halkat a hang és csak ezután indul a videó a kiválasztott helyről ... ( ha a már betöltött területen belül maradok akkor nincs ilyen jelenség. ötletek ?
  • bon
    #41690
    Mappa és fájl jogosultság ellenőrzés jó ötlet úgyanis alapból nem te vagy a teljes jogú Rendszergazdaa gépen. Ezért is kell megnézni, hogy a felhasználódnak van e joga az adott mappához. Na meg telepíteni és futtatni is a programokat jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval célszerű.

    A temp mappát a vezérlőpult/rendszer menüponton belül lehet valamelyik almenüben, pontosan nem emlékszem. Angolul letudom írni: control panel\system\advanced system settings\advanced\enviroment variables...
  • naaa
    #41689
    de minden másnál is kéri a rendszergazda jogosultságot
    még azt is irja, h ellenőrizzem a jogosultságaimat a fajlokhoz és a meghajtóhoz
    még azt is irja, hogy zárolva van

    egy másik felhsználó által

    szvl....kakukk
    tudsz megoldást vagy telepítés újra?
  • naaa
    #41688
    hogy ellenőrizzem a temp rendszerváltozót
  • elitehun
    #41687
    ez a gép kábelről kapja, de a laptop és a másik gép router-ről. De én is gondolkodtam az újrainditáson. Kösz, majd irok hogy mivan