46641
  • bon
    #41768
    Microsoft virusírtó és a beépített tűzfal is megfelelő. Természetesen egyik se véd a felhasználói könnyelműség ellen.
    Ha a Chrome telheli a gépet akkor lehetséges, hogy valami bővítmény okozza a problémát, flash, java, vagy bármi amit feltelepítettél töröld őket egyeknént és ha megjavul akkor az volt a bűnős.
    De én lefuttatnám az Emsisoft Emergency kit programját, hátha összeszedtél valamit.
  • morgue88
    #41767
    chrome.exe 1760 21.77 500 956 K 595 232 K
    amikor ennyit irt ki egyedül az sg forum volt megnyitva és egy üres lap...
    Nem lehet hogy valami vírus? nem rég ment fel rá a win 7 sp1. lehet az is baj hogy nem frissült a java?amugy vírusirtónak a microsoft által kiadott vírusírtót használom win 7 tűzfallal. ez elég vagy valami komolyabb vírusírtóra fizessek elő?
  • bon
    #41766
    Elsőnek, nem 2x 2,5ghz-es a procid, hanem csak 2,5ghz. Attól hogy kétmaogs még nem kétszereződik az órajele. Memória felhasználásban nincs semmi meglepő, ez Vista óta így van. Xp semmi féle képpen nem raknék vissaz, mert elavult szinte már támogatás nélküli oprendszer.
    A proci terhelés már problémásabb, a a #41759-es hozzászolásban leírtakat nálad is érvényes lehet így első körben. Írd meg az eredményét.
    Ha nem talásoz semmi különöset akkor megpróbálkoznék még flash, java frissítéssel. De ez valamennnyi programra igaz. De szerintem a feladatkezelő vagy process explorer használata után már többet lehet tudni a problémáról.
  • sharpwrz
    #41765
    Az a baj, h nem találok az ismerősöeim között olyant, aki engedne szétkapni a laptopját...
  • bon
    #41764
    Kiszerel, másik gépbe berak vagy rádug és úgy kell megpróbálni.
  • sharpwrz
    #41763
    Az a gond, h azt se tudom elindítani rajt...
  • morgue88
    #41762
    Sziasztok lehet nem jó helyen kérdezek de ezt találtam a legalkalmasabbnak.Tehát az lenne a kérdésem hogy az gond e ha 45% memoriát eszik a gépem ha megnyitok a böngészőben egy oldalt és mellette 38-45% ot használ a prociból?eléggé lelassult kb 1-1,5 éve használok win 7-et eddig nem is volt gond vele kb 2-3 hónapja eléggé lelassult a gépem.újra raktam rá egy win 7 32 bit es ultimate rendszert és ugyan úgy lassú és ugyan úgy használja az erőforrásokat :S Amire használom: netezés,filmnézés néha 1-2 játék simulator.Szerintetek megérné az xp-t visszarakni vagy ezen kellene állítanom valamit?
    a gépem :Asus P5QL-CM alaplap egy intel dual core cpu E5200 2x 2,5 ghz , 2 gb memória és egy Ati radeon 4670 Hd 1gb Vga. Tehát annyira nem rossz igaz lassan 3 éves a gép :S Végülis nem várok sokat a géptöl csak az kicsit furcsa hogy netezésnél a fél procit és a fél ramot leterheli mert megérteném ha zenét is hallgatnék meg msn eznék is melette.mit javasoltok?Előre is köszönöm
  • bon
    #41761
    HD sentinel programmal nézd meg a vinyó állapotát, mert szerintem igen erősen döglődik a winyó a leírt jelenség alapján.
  • sharpwrz
    #41760
    Sziasztok!

    A következő problémám lenne:

    Adott egy laptop, kettéosztva a winchester benne... Nem tudom, mi történt, új programot nem tettem fel, de nem tudom megnyitni a "d" meghajtómat, mert majdnem belehal a gondolkodásba a gépezet! Azt mondták, h szoftveres gond lehet, de újratelepíteni sem tudom...

    Szerintetek?
  • bon
    #41759
    pl. virus, vagy egyéb kártevő, de program gond is lehet. Nézd meg a feldatkezelőt, hogy mi terheli a procit vagy a Process explorer programmot leöltve is megnézheted a futó folyamatokat.
  • 0Diaz0
    #41758
    Sziasztok srácok!
    Az mitől lehet hogy a W7-en maximumon használja a procit? tehát 100%-on.. Mert a normál az kb ennek a fele,vagy annál kevesebb.. namost nekem bekapcsolástól kb olyan 15perc után már 100%-on használja a processzorom.. ( AM2 , Amd Athlon 64 X2 2.7Ghz 7750+ )
  • bon
    #41757
    igaz
  • lalakov
    #41756
    Azt hiszem rájöttem. Jobb klikk rá és Frissítés elrejtése, igaz?
  • lalakov
    #41755
    Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy az Updatenél hogyan lehet azt beállítani, hogy a fontos frissítések közül, amiket nem szeretnék feltenni, azokat ne ajánlja fel újra és amikor kikapcsolom a gépet, ne tegye fel. Főleg olyan Office frissítések ezek, amik nincsenek is a gépen (Powerpoint Outlook)és Silverlightom sincsen telepítve mégis frissíteni akarja. Azt már kikapcsoltam, hogy ne frissítse a Microsoft termékeket, csak a rendszert, erre most újra előjön az Office. :(
  • bon
    #41754
    Lemezkarbantartó programot futtasd le, elég sok helyet visszahozhat.
  • [HUN]FaTaL
    #41753
    A shadow copy a rendszervisszaállításhoz kapcsolódik.
  • josi
    #41752
    És még az Árnyékmásolatok, és főleg ez.
  • [HUN]FaTaL
    #41751
    winsxs mappa a kompatibilis dlleknek pl. fogyasztja a helyet, rendszervisszaállítás is. Utóbbit ki tudod kapcsolni, ha nem kell.
  • ntex
    #41750
    Nincs ötletetek hogy miért fogy szép lassan a hely a C meghajtómról ahol a Win7 van? mikor felraktam kb 16GB hely maradt rajta úgy egy éve. Azóta kb. 5GB-ot lezabált még pluszban. A frissítések szerintem kizárt hogy ennyit foglaljanak... Annyira nem zavar mert van még hely ott, de kíváncsi vagyok hogy hová lett a helyem, meg miért fogy mikor semmit nem telepítek oda szinte.
  • KranaZoli #41749
    Lehet. Mind1, csak kíváncsi voltam, hogy Nálam gányolódott ez össze vmi, vagy ez általános. De akkor úgy látszik ez utóbbi. :)
  • [HUN]FaTaL
    #41748
    Nekem is magától váltott kézire, nem nyúltam hozzá. Szerintem az update értesítésre állítása utáni első rebootkor vált át, de ez csak tipp.
  • KranaZoli #41747
    Nem attól. Nálam is csak értesítésen van az Update. Rögtön az elsők között van, amit átállítok reinstall után.

    De ez a szolgáltatás marad késleltetett start-on még sok-sok frissítés és újraindítás után is. Aztán 1x csak átvált kézire. (ez mondjuk nem egyenlő a tiltással)

    Ám, mind1, mert semmi rendellenességet nem tapasztalok, csak furcsa...

    Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #41746
    Kézin van.

    De csak azért, mert nekem nem töltöget a háttérben semmit, windows update úgy van beállítva, hogy csak értesítsen. Valószínűleg ekkor állítja át a win a szolgáltatást. Ha automatán hagyod a frissítést, akkor szerintem elindul magától.
  • KranaZoli #41745
    Sziasztok!

    Nálatok az alábbi szolgáltatás státusza az milyen állapotban van?!
    (up2date Windows-on)

    Ilyen, Win újratelepítés után:



    Majd nem tudom mikor és miért, 1x csak ilyen lesz:



    Ezért kérdem:

    "Fájlok átvitele a háttérben a kihasználatlan hálózati sávszélesség felhasználásával. Ha a szolgáltatást letiltja, a BITS szolgáltatástól függő funkciók – többek között a Windows Update vagy az MSN Explorer – nem fogják tudni automatikusan letölteni a programokat és egyéb információkat."

  • robidj
    #41744
    sziasztok igen arra gondoltam egyik vége vga másik meg scart ilyenem van
  • bon
    #41743
    Így már pontosabb.
  • [HUN]FaTaL
    #41742
    Szerintem arra gondolt, hogy az egyik fele scart, a másik fele vga, csak nem tett kötőjelet.
  • robidj
    #41741
    de van ilyen kábel és össze lehet kötni a pc a tv-vel!
  • bon
    #41740
    scart? A scart az nem vga kábel. Leginkább szórakoztató elektronikai cikkeknél használják/használták, video és audio jelet továbbít, nem túl jó minőségben
  • robidj
    #41739
    sziasztok érdeklődnék hogy használ-e itt valaki win7 alatt scart vga kábelt és működik-e neki?
  • Mikiller
    #41738
    Köszi,sikerült.
  • bon
    #41737
    nics, de ha a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Fokozott biztonságú Windows tűzfal menüben felveszel egy tiltó szabályt a ki és bejövő forgalomra akkor megvalósítható.
  • Mikiller
    #41736
    Sziasztok!
    A Win7 tűzfalában van olyan opció, hogy egyből letilt minden ki-bejövő forgalmat? Egy gombnyomásra? Nem találom.
  • kl24h
    #41735
    Azért írtam, hogy esetleg vírusos volt, mert olvastam, hogy egyes pendrivereket mikor gyártanak már rátesznek egy kis kártevő programocskát és így utána kerülnek be a boltba. Mivel neked pont akkor jelentkezett a probléma ezért is vírusra gyanakodtam.
    Ha egy pendriver hibás, akkor az nem rontja el a gépnek a szoftver részét, hanem olvashatatlan lesz vagy nem ismeri fel a rendszer vagy a legrosszabb esetben az alaplapod USB portját érintene/tenne tönkre.
    Én még nem találkoztam ilyen vírusos boltból vásárolt pendriverrel, de fel vagyok készülve rá (nálam az automatikus futtatás ki van kapcsolva, ezért semmi esélye a pendrivernek megfertőzni a gépemet).
  • Minstrel
    #41734
    Ott megvan, viszont akkor a feladatkezelőben miért "C:\Windows\system32\Dwm.exe" ír a helyének?
  • bon
    #41733
    Sysnative könyvtárba nézd meg.
  • Minstrel
    #41732
    Az normális, hogy Win7 64bit-nél nincs a system32 mappában dwm.exe? Mert szinte naponta előjön a leállt az ablakkezelő üzenet és ez egy pár perces várakozás után jön csak rendbe.

    A folyamatoknál látszik, hogy fut, de a mappában nincs meg, viszont 32bit-es Win7-nél ott van és azon a gépen még nem láttam ilyen hibát.
  • zord01
    #41731
    No a történet vége, hogy valszeg a Win 7 bénázott, másik gépen simán ment a pendrive formázása, azóta hibátlanul működik, és az adataim is megvannak. Azért a tegnapi napot senkinek nem kívánom...
  • Evin
    #41730
    Jogos. A 228-at 288-nak olvastam, a verziószám végén.
  • zord01
    #41729
    Nem! Boltból, hologramos, bontatlan csomagos pendrive, egyik legjobb márka, bár én már 3.-szor szívom meg vele. Igaz ismerősöm másik szintén nagyon neves márkával szívott egymás után 4-szer. Na 8.

    A rendszert pedig nem a pendrive tett tönkre, hanem egy szintén nagy múltú partícoókezelő progi legújabb verziójának próbaverziója.
    Nem vírus. Rosszabb. Programozói hiba...