46641
  • sosemt
    #41808
    sziasztok

    3 napja lett újratéve a gép, és a következő a problémám: egy bizonyos system alkalmazásnevű NT Kernel & system leírású valami 1-5 % járatja a procimat, ezelőtt ilyen sosem volt. Futtattam spyware keresőt nem talált semmit. Valami ötlet? normális ez? engem zavar. köszi
  • marsu
    #41807
    Köszönöm megnézem a drivert.
  • bon
    #41806
    Bug, nincs időhözö kötve.
  • kirol
    #41805
    Köszi! Érdekes, hogy azok a hsz-ek 2011-esek, nekem meg csak 2 napja csinálja, mindenesetre töröltem a fájlokat.
  • bon
    #41804
    3-as keretrendszer része, a hibára itt egy megoldás: link
  • kirol
    #41803
    Tudja valaki mi a fenét csinál a "presentationFontCache.exe"???

    Két napja csinálja azt, hogy ez a fájl 50%-on járatja a CPU-t.
    Korábban sosem volt még ilyen.
  • TomBond
    #41802
    Tud valaki valami jó meghajtó titkosító programot? BitLocker nem jó mert Professional meg HomePremium alatt lenne rá szükség (esetleg XP).
  • bon
    #41801
    Megszakadásra nem magyarázat a dns szerver elérhetetlensége, de az elérhetetlen dns szerver az szolgáltatói hiba.
    további hiba lehetőség lehet még a hálókártya driver hibája (ha frissítetted mostanában a driver-ét akkor térj vissza a korábbira)
    Emlékeim szerint torrent is okozott hasonló problémát korábban itt a topicban, de az látszodott a naplóban a tcp-ip kapcsolatok maximáls száma hiba formájában.
  • marsu
    #41800
    de szerintem ez lesz mert az idő is stimmel
  • marsu
    #41799
    Köszi ezt találtam
  • bon
    #41798
    vezérlőpult\felügyeleti eszközök\eseménynapló. Rendszer vagy alkalamzás naplót nézd meg.
  • marsu
    #41797
    ok azt hogyan is?
  • bon
    #41796
    Eseménynaplót is megnézném, ír e valamit a hiba időpontjában.
  • marsu
    #41795
    van router is, de szerintem ott minden ok, mert a szomszédba semmi gond.
  • bon
    #41794
    Routered van? Ha nincs akkor csak modemed, akkor szolgáltató gond lesz
  • marsu
    #41793
    Sziasztok!!
    Tudtok nekem segíteni?? Az a problémám, hogy napokig semmi baj a nettel, de van, hogy 10-15 percenként megszakad.
    a problémát az oldja meg, hogy újraindítjuk a gépet, vagy a kábelt kihúzzuk a hálókártyából, és aztán visszadugjuk.
    ezután vagy működik sokáig, vagy csak 10-15 percig.
    valami ötlet??
    Rendszer win7
  • bon
    #41792
    Én a beépített átelepítő alkalmazást kipróbálnám, azt írják képes ilyesmire: link
  • DarkSector
    #41791
    C:/users/neved mappa

    asszem ez elég csak lementeni.
  • ffxi
    #41790
    Hellósztok!

    Hogyan tudom elmenteni a jelenlegi kinézetemet? Hogy win re-installkor csak be kelljen tölteni pár klikkból. Köszi.
  • Pupuci
    #41789
    Nem teljesen az amire gondoltam, de sokkal jobb, mint a semmi!
    Köszönöm szépen!!
  • barbi122
    #41788
    tenkes:P
  • exodus2
    #41787
    Saját tulajdonba vétel? Link
  • exodus2
    #41786
    Wingomb+P ezzel állíthatod hogy kiterjesztett, vagy másolat legyen a monitor, ill. egyik monitort kikapcsolhatod, másikat be.
  • barbi122
    #41785
    sziasztok! hogyan lehet egy mappáról/nem a rendszer vinyón van/ véglegesen leszedni a read only-t? hiába nyomok jobbklikk-tulajdonságok-pipakiszed-alkalmaz-okét amint újra megnézem a tulajdonságoknál megint irásvédett:S
  • Pupuci
    #41784
    Sziasztok skacok ;)
    A következő kérdésem volna.
    Én néha két monitort használok.
    Nem lehet valami parancsikont vagy valamit kitenni az asztalra, amin egy kattintásra és ki/be kacsolja (engedélyezi vagy nem) az egyik moncsit? Azért kéne, mert ha nem használom és ki van kapcsolva, attól még az egérmutató "kiszalad" a képról, át a másik, egyébként kikapcsolt monitor területére és ez engem zavar :)
  • exodus2
    #41783
    Ezt kellett volna beírnod (net user administrator /active:yes
    ), és akkor megjelenik egy administrators fiók.. de így.. rendszervisszaállítás? Újraindít - f8 - számítógép javítás - rendszervisszaállítás.
  • 0Diaz0
    #41782
    egy ideig annyi.. aztán felmegy 100%ra és megvan menve a gép...
  • zord01
    #41781
    Sziasztok!

    Hallottam valami olyasmit, hogy létezik a win7-hez használható, afféle compatibility pack, ami a régi játékok elindítását segíti. Ilyesmiről tudtok valamit?
  • resist
    #41780
    Sajnos nincs, csak az eredeti fiókom, amibe nem enged be a régi jelszavammal.
  • bon
    #41779
    Csökkentet módban indítva lesz egy Rendszergazda nevű fiók, normál módban alap esetben tiltva van.
  • resist
    #41778
    Sziasztok!

    Nem biztos, hogy tudtok segíteni, de lenne egy kérdésem.

    Valamit nagyon elrontottam. Parancssort indítottam rendszergazdai jogosultságokkal, majd beírtam, hogy:
    net user ____ /active:yes
    ahol a ____ az éppen használt felhasználói fiók neve volt. Ez a fiók jelszóval védett (egy szóköz), de most nem enged vissza a gép. Valószínű a fenti paranccsal valahogy valamit nagyon elállítottam, nem tudjátok, hogy mit? Vagy, hogyan lehet megkerülni?

    Nincs a gépen másik fiók.
  • bon
    #41777
    A memória kihasználtsága az ok, sajnos ennyit esznek. De írtad, hogy 45-70%-os procikihasználtságod van, na ezt kell megnézni, hogy melyik járatja ennyire a procid.
  • 0Diaz0
    #41776
    a Firefox az 250mega körül ( de ez természetes..)
    skype : 50-60-70mb
    a többi meg rendszerfeladat... ( explorer,etc.. )
  • bon
    #41775
    De melyik folyamat?
  • 0Diaz0
    #41774
    7órája van bekapcsolva MOST a gép és 55-70%között mozog..
  • bon
    #41773
    Feladatkezelővel nézd meg,h ogy mi használja a procit, ne pedig a speedfan-al, nyugalmi állapotban 1-2%-nak szabd csak lennie.
  • 0Diaz0
    #41772
    a legtöbb amit firefox,játékok-on kívül használ az 50mb..
    jelenleg a speedfan az 45-70% procikihasználtságot ír.. szóval ment lejjebb,mert ilyenkor már 100%on szokott lenni.. de még mindig passzolom hogy mi a fenétőllehet ez. :S
  • morgue88
    #41771
    A java frissítés valószínű segitett mert most optimalizálódott a cpu ugyan azzal a felállással 4-6 % között van és érezhetően gyorsabban reagál a gép:) akkor a holnapi nap folyamán át tanulmányozom a wifi beállitásokat a laptopon. Nagyon szépen köszönöm a segítséget további szép estét.
  • bon
    #41770
    Ha van megosztás a számítógépeken akkor a wifi-n keresztül gond nélkül hozzáférhetnek a gépek tartalmához. Jelszavazás alap, már a netlopás miatt is. A külső wifi vevő esetén meg szerintem beállítás gond lesz csak a nem kapcsolódás oka.
  • morgue88
    #41769
    A google chrome beállításában néztem és nincs bővítményem :) Az MSE-t futtattam párszor teljes körü vizsgálatot csinált és nem talált semmit:S
    Böngészni óvatosan szoktam mármint amennyire csak tudok.megpróbálok javat frissiteni.Még lenne egy kérdésem: Ha a wifim nincs jelszóval ellátva (van egy közös laptop és tplinkes a külső wifi vevője és valahogy nem akar az smc-s rádiós routerrel csatlakozni ha jelszó van rajta és ezáltal kilett iktatva a jelszó)akkor valahogy hozzáférhetnek a gépemhez?azt gondolom hogy aki épp erre jár az használhatja, szokott is akadozni a net és lassabb is de ez benne van :S de gondolom az utcárol nem nagyon van annyi idő hogy a gépembe turkáljon vagy lehetséges ? viszont a szomszédok biztos nem használják mert idősebbek(kertesházban élek)amugy elnézést a hülye kérdésekért nem vagyok valami nagy informatikus. Előre is köszi a válaszokat